Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azalia fogamzásgátló - vélemények fórum

Azalia fogamzásgátló - vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. okt. 29. 07:53
Én most szedtem be a 4.levéllel és szeptember elején kezdődött a pecsételő vérzés. Azóta váltakozva 1-2 naposan vagy vérzek vagy nem, de kíszámíthatatlan. Az edzésekre se tudok normálisan elmenni, mert ugye így a sportolás is kényelmetlen. A páromnak meg már kínos 2-3 naponta szóli hogy ma se jó, vagy mit mondjak? Gyere ma lehet! Ez így nem ok. Úgy döntöttem abba hogyom. Egy darabig megoldjuk másképpen a védekezést. Igaz 2010 ősszel terveztük a családbővítést, de lehet előrébb hozzuk.
72. bezike (válaszként erre: 70. - Anettke:))
2009. okt. 28. 19:07
Hát ez az... a szexuális élet. Na az ugye így nem olyan izgi. Sőt, nincs is. Én is gondolkodom rajta, hogy abbahagyom, de nem tudom, mivel védekezzek helyette. Nekem október 4-e óta pecsételő vérzésem van, 4 nap kivételével... az milyen???
71. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 70. - Anettke:))
2009. okt. 28. 12:11

:( Sajnálom. Én most fogom még csak elkezdeni, most gyűlt össze a 6600 forintom de hogy ilyeneket olvasok róla attól félek mi lesz ha nekem se válik be kidobott pénz lesz :S

Mióta szedted, meddig véreztél?

Ez azért nagyon durva hogy az egyik gyógyszer mellékhatására egy másik gyógyit kellett bevenned. Én is abbahagynám a helyedben.

2009. okt. 28. 11:40
Azóta is megy a pecsételő vérzés, már vérzés csillapítót szedtem be. Abba fogom hagyni. Nem kell ez nekem. Pont azt teszi tönkre, ami miatt szedtem, a szexuális életemet.
69. bezike
2009. okt. 25. 21:29
Sziasztok! Én is Azaliát szedek, másfél levélnél tartok. Múlt hónap közepén jött meg először a vérzésem, akkor kezdtem el szedni. Az 1 hét után elmúlt, de e hónap elején ismét elkezdtem vérezni és gyakorlatilag 4 nap kivételével azóta is. Anettke, pont úgy mint te. Pecsételő vérzésem vagy szinte egy hónapja. Engem is nagyon zavar, és nem tudom mit csináljak. Ezért is kerestem meg ezt a fórumot, hátha találok valamit erről a dologról. Mondjuk még nem olvastam vissza, nem tudom, rajtunk kívül más járt-e már így. És egyáltalán mi ilyenkor a teendő? Mikor múlik ez el?
68. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 67. - Anettke:))
2009. szept. 24. 08:27

Hűű. Az durva, hogy terhessségi tesztet javasolt. Megkérdőjelezi a gyógyszer hatékonyságát? Vagy vajon miért? Ilyet még nem is hallottam. Én is nagyon hajlamos vagyok mindenfélét összeszedni, meg tartós problémáim is vannak odalent, nekem egyrészt pont azért kell mert erősíti a méhnyaknyákot és ezáltalán segít megelőzni az esetleges hüvelyi fertőzés feljebb terjedését. Nem vicc, olvastam! Nem csak a hímivarsejteket állítja meg, hanem a kórokozókat is.

Abban is van valami pozitiv, ha vérezni fogok mert ezzel tisztul a szervezet. Nekem volt már kismedenceim és nagyon jót tett a vérzés. Egyfelöl. Másfelől pedig félek, mert eddig is vashiányos voltam, most meg hogy még többet vérzek... De nem lehet tudni nálam is-ez lesz-e a jellemző.

Én egyenlőre nem kezdem el szedni, mert most nincs párom. Plusz fölös hatezrem se.

2009. szept. 24. 07:47
Na, voltam dokinál és azt mondta, hogy egészségügyi szempontból nem gond a pecsételő vérzés heteken át, csak borzasztóan zavaró. Viszont ha már erősebb, az nem jó. Csináltam terhességi tesztet, mert azt is mondta, természetesen negatív. Viszont azt mondta, hogy előfordulhat valami kis gyulladás, amitől van a vérezgetés. Nekem felírt egy antibiotikumot, összesen 2db gyógyszer van benne és egyszerre kellett bevenni. Valamint felírt egy vérzéscsillapítót, amit csak akkor kell bevennem, ha nagyon zavar a vérezgetés, de nem kötelező a szedése. Megpróbálom tovább szedni, mert előtte 2 hónapig semmi ilyesmi nem volt nálam és a doki szerint az jó, mert akkor nekem bejött a gyógyszer, csak valószínű most valami gyulladás zavart be. (ami előfordulhat nálam mert hajlamos vagyok minden nyavaja összeszedésére)
2009. szept. 23. 12:54
Én már nem. Akkor kezdtem el,amikor még szoptattam,de másfél hónap után abba kellett hagynom,mert több mint 3 hétig véreztem tőle és a tejcsim is kevés lett(babám el is dobta ez miatt a cicit).
65. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 64. - Russodebby)
2009. szept. 23. 12:48
Szeded Te is?
2009. szept. 23. 12:41
Próbáld megkérdezni a nőgyógyászt,neki kéne ezt tudnia.
2009. szept. 23. 09:47

"Nem minden esetben" ennél azért pontosabban is fogalmazhatnának egy tájékoztatóban szerintem. Vagy megakadályozza, vagy nem, esetleg néha? Még a betegtájékoztatóban is ködösítenek kész röhej!

El nem hiszem, hogy nincsenek erről konkrétabb adataik.

Eredetileg én Cerazette-t akartam kérni, mégpedig azért, mert arról olvastam, hogy hiába nem kombinált, akkor is megakadályozza a peteérést ezért ugyanolyan biztonságos mint az ösztrogénes foggátlók.

62. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 60. - Russodebby)
2009. szept. 23. 09:41
A leírását én is olvastam ezért kérdeztem, hogy tud-e valaki ennél bővebbet. De azért köszi Neked is!!
61. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 59. - Anettke:))
2009. szept. 23. 09:40

Igen, mondta a doki hogy lehetőleg órára pontosan szedjem, de azért 24 ra teljen el közte.

Nekem nem volt más gyógyszerem, most kezdek foggátlót szedni. Jobb ha kivárom az 1 hónapot (egy levelet)

Köszi!

60. russodebby (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 23. 08:13

A hímivarsejteknek a méhbe jutását gátolj;de szemben a kombinált tablettákkal,nem minden esetben gátolja meg a petesejt érését.

Ez van írva a leírásában. Remélem segítettem.

59. Anettke:) (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 23. 07:59
Mivel minden nap kell szedni, és ha kihagysz egy napot, még "baj" is lehet belőle, sztem már másnap hat. Azt szokták mondani, hogy gyógyszerváltásnál is meg kell várni az 1 hónapot. Én másik gyógyszerről tértem át és nem kellet várnom. Sztem egyből hat, de ezt ne vedd 100%nak, ahogy magát a gyógyszert se!
58. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 57. - Russodebby)
2009. szept. 23. 06:59

Szia! Köszi nagyon, a leírásban tudom hogy azonnal van. Nem váltottam ki, de a neten olvastam. A többire is azt írták azonnal hat és mégis..a doki szerint 1 hónapig érdemes várni.

És azt nem tudom még, hogy peteérést gátol? A Cerazette-be irták, ebbe csak annyit hogy nem igazán van. De konkrétan hogy gátolná azt nem irja. Elég szűkszavú, kivéve ahol a mellékhatásait kell ecsetelni :S

57. russodebby (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 22. 22:19
Holnapra megnézem neked a leírásban,az még megvan.
2009. szept. 22. 22:18
Sziasztok. Én is ezt szedtem,mikor még szoptattam,3 hétig véreztem tőle egyfolytában,a tajcsim is kevés lett tőle. Nekem nem jött be. DE mindenki más és más.
55. Hoxa
2009. szept. 22. 15:52
Nem, nekik sem. kitöröltem. Köszi.
54. Zeike (válaszként erre: 52. - Hoxa)
2009. szept. 22. 15:44

Kedves Hoxa!


Akkor ajánlom figyelmedbe a 18, 42, 48, 49-es hozzászólásokat!!!! Nekik szabad árusítani????

53. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 52. - Hoxa)
2009. szept. 22. 15:35
Csere-bere, adok-kapok topicban sem lehet?
52. Hoxa
2009. szept. 22. 15:23

Fogamzásgátlót árusítani itt szigorúan tilos!

Nálunk nincs adok-veszek receptköteles dolgokkal!

2009. szept. 22. 15:20
Tudja valaki mikortól véd? Első naptól vagy első levél? Elfelejtettem (mily meglepő :D) megkérdezni!
50. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 49. - Anettke:))
2009. szept. 22. 14:36

Tényleg elég furcsa. Mondjuk nekem említette, hogy készüljek fel ilyen dolgokra, mert eléggé bezavar a rendszerbe, főleg kezdésnél és abbahagyásnál. De azért a folyamatos vérzés semmiképp nem normális. Meg se kellene jönni neki. De a Cerazette-s topicban is volt aki 2 hónapig folyamatosan vérzett! Nagyon durva..

Nem tudom mi a fenének adott 3havi adagot, ha mégse jön be mehet a kukába :( Próbáljam meg...

49. Anettke:) (válaszként erre: 47. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 22. 11:43
Sokáig nem jött meg, aztán görcsöltem, megvoltak a menstruáció előtti tünetek, de vérzés nem volt, aztán megjött, de csak 1 napig és nem volt valami meggyőző a színe, és most 2 hete egyik nap van másik nap nincs. Nem hiszem ez normális. Kíváncsi vagyok mit fog mondani a doki. Ja! És én nem terhesség utáni vagyok. Én nem szedhetek ösztrogén tartalmú szereket.
2009. szept. 22. 10:59
3 havi adag 6 ezer felett van. Nem semmi :(
2009. szept. 22. 10:58
megkérdezhetem mi volt a gondod vele?
2009. szept. 22. 10:57

Sziasztok! Nekem is Azaliat irt fel a doki, mert nem szedhtek kombinált fogamzásgátlót. Még nem szültem. Úgy tudom, ezt is mensi első napján kell elkezdeni szedni, és nem kell szünetet tartani.Tudja valaki, hogy a peteérést gátolja-e. vagy csak egyéb módon hat?

Köszi!

45. bezike
2009. szept. 3. 22:54
Sziasztok, én ma kaptam a receptet a dokitól, csak még nem váltottam ki a gyógyszert. Még szoptatok, de 1 éves a babám és nagyon kellett valami megbízható fogamzásgátló. A Pharmatex hüvelytablettáról, amit idáig használtam nem sok bíztatót olvastam. Viszont látom, hogy az a pár ember, aki ide írt, olyan rossz véleménnyel nincs erről a gyógyszerről, úgyhogy én elkezdem szedni hamarosan.
44. Anettke:) (válaszként erre: 43. - Grepike)
2009. aug. 31. 11:14
én olvasom, mert én is ezt szedem
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook