Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azalia fogamzásgátló - vélemények fórum

Azalia fogamzásgátló - vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
223. Adrienn794 (válaszként erre: 213. - Cintia0919)
2022. okt. 14. 15:53
Szia. Látom már nagyon régi a posztod, de esetleg aki jelenleg migrénes milyen gyógyszerekkel próbálkozott? Nekem a kombinált tablettától sajnos nagyon felerősödik a migrénem.
222. Ancsika8 (válaszként erre: 221. - Jojóka)
2020. aug. 5. 08:17
Szia mult év febeuár óta szedem az Azaliát eddig nem volt probléma vele de most pár napja has görcsök jelentkeztek menszeszem azota 1x volt. Gondolim a gyogyszer nem hagyja hogy meg jöjjön ezért vagyis remélem. Kb 1 hónapja libidinó 0 lehet abba kéne hagynom kisfiam 19 honapos még szopik de inkább csak el alváshoz meg nyugi képpen nem tudom mit csináljak
221. Jojóka
2019. okt. 16. 06:04

Kedves Mindenki!


Azalia fogamzasgatlóval kapcsolatban kerdeznék, mert 5 napja szedem. Azota olvastam, hogy kis mennyiségben atjut az anyatejen keresztül a babába is.


Nekünk a progeszteron kihathat az emésztesünkre. De vajon ezáltal egy 6 hetes babáéra is? Okozhat nála puffadást, görcsöket?


Valaki tapasztalt ilyet?

Segítsetek!


Köszönöm!!!!

2017. nov. 12. 20:09

Sziasztok!Fontosank tartom leírni az én tapasztalatom.

A 3. levél utolsó heti adagjánál dobtam ki a fogamzásgátlót.

Szülés után 6.hét elteltével kezdtem szedni. Amíg szedtem szüntelenül véreztem.Majdnem 4 HÓNAPIG!!!Hüvely fertőzés sem maradt el ami egyik napról a másikra jelentkezett úgy hogy sehol nem voltam tehát még esélyt sem adtam arra, hogy idegen helyen menjek el wc-re és egyébként is mindig ügyelek ezekre a dolgokra hogy sehol nem ülök rá csak otthon.Hajhullás,ami egyébként is bekövetkezik szülés utan de miutan minden mellékhatás betalált gondolom erre is rátett. Hízas,az sem maradhatott el.3kg plusz.Libido 0 és én pont azok közé a nők közé tartozom akik igénylik a heti 3-4 alkalmat szóval biztos vagyok benne hogy ezt is a gyógyszer váltotta ki.Kevesebb tej!!!! 3 napja dobtam ki. Bízom a legjobbakban és a rohamos változásban. Én személy szerint ezek után nem ajánlom senkinek. Maradok az óvszernél amíg a kicsi szopizik aztán visszatérek a normál foggatlóra.

219. hajini (válaszként erre: 218. - UrielKisFiam)
2014. nov. 16. 19:37

Sziasztok. En most hagyom ezt abba.. hoztam tőle, rossz a közérzetem, a fiam már 2hete nem szopik, így váltok.

Nem tudjátok mikor jön meg abbahagyas után?

2014. okt. 25. 10:42

Sziasztok!


Szerencsére én csak 1 levéllel kaptam belőle. Nem kell megvárnod, h megjöjjön, ahogy ki váltottad szedheted is, napokat nem kell kihagynod. A gyógyszer csak 92%-ban véd meg. És az első héten még erősen ajánlott más védekezés. Nekem 1 hét után megjött, 1 hétig tartott. Szülés utánra kaptam, a picit még szoptattam. Szép lassan csak azt vettem észre, h a tejem kezd fogyni, a pici meg mindig éhes maradt. Most h elfogyott 2 hete nem szedem, és a szoptatást nem szeretném abbahagyni, így kap a ciciből is, és mellette próbálom le fejni. Eddig nem sikerült, de már tegnap éjjel 70 ml-et sikerült kipréselnem magamból. Itthon nagy volt az ijedelem, mert "nem jött meg"... Hát persze, mert amíg szoptatok meg sem kellene jönnie. 5 kg-ot híztam tőle (ami rám is fért mondjuk) Szerencsére nem vagyunk egyformák, így a szervezetünk sem egyforma van akinek be vállt és van akinek nem. Viszont attól, h nem vált be a gyógyszer a védettség meg van. Remélem tudtam segíteni.

2014. okt. 3. 08:34

[link]


Fogamzásgátlót vontak ki a forgalomból

216. Riel (válaszként erre: 213. - Cintia0919)
2014. aug. 13. 16:20
már több mint egy éve írtál, de ha még fenn áll a problémád, akkor én tudom javasolni a palástfű és pásztortáska teát. Nekem is nagyon erős volt a vérzésem, de kipróbáltam ezt a teát. Egy evőkanál mindkettőből, majd rá 2dl forró víz. Ezt ittam mindig menstruáció idején és teljesen rendbe tette. Lecsökkent 4 napra és a mennyiség is normális lett. Próbáld ki. És ezek gyógynövények, mellékhatással sem kell számolni. A fogamzásgátlók csak a bajt hozzák.:S Nekem legalábbis a migrénemet heti rendszerességűvé tették + keringési zavaraim lettek.
2014. aug. 4. 13:28
Sziasztok! Én e hónap 18.-án lesz,hogy 11 hónapja szoptatom a kislányomat. 5 hónapja szedem az Azaliát. Nekem csak rossz tapasztalataim vannak mióta szedem. Rossz a közérzetem,nem kívánom a szexet,ráadásúl amióta szedem azóta vérzek pár nap kivételével. Voltam már nőgyógyásznál is,azt mondta ez teljesen normális.Hát én úgy gondolom ez minden csak nem normális. Hol jobban meg van hol kevésbé.A tejcim is kevesebb mióta szedem ezt a fogamzásgátlót.Előtte a Cerazette fogamzásgátlót szedtem,ez is szoptatós. Mind a kettőnek úgyan az volt a hatása a szervezetemre.
2013. nov. 15. 21:47
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,háta tudja valaki,hogy az Azalia fogamzásgátlót háziorvos is felírhatja?vagy csak a nőgyógyász?Én eredetileg a Nacrezt kaptam(de mivel a patikában nem volt ott ajánlották az Azaliát,mivel ugyanaz az összetevői és nekem bevált),így ezt kezdtem szedni de a nőgyógyászom a nacrezre azt mondta,hogy háziorvos is felírhatja,ezért kérdezem,hogy valaki íratta már fel háziorvossal az Azaliat?köszönöm :)
2013. júl. 2. 12:08
Sziasztok.van itt esetleg olyan aki azert szedi az azaliat mert nem szedhet osztrogentartalmu gyogyszert?megosztana velem a tapasztalatait?gyerekkorom ota migrenes vagyok.eddig szedtem volinat de ugy ereztem hogy meg tobbet fajt a fejem mint elotte ezert abbahagytam de valamit muszaj lesz szednem mert ha negjon az maga a remalom.az hagyjan hogy olyan erosen verzek hogy kb orankent jarok a wcre.mellette meg gorcsolok es kb 7-8 napig megvan.vtam dokinal es irt ki ra ugye foggatlot csak arrol felejtett el tajekoztatni h migrenes betegkent nem is szedhetnek osztrogen tartalmut.ugyhogy most ott tartok h nem szedek de mar elore rettegek h mi lesz ha megjon...ha valaki ilyen helyzetben van mint en kerem irja le a tapasztalatait.koszonom:)
2013. jún. 18. 08:00
Vannak esetek mikor azoknak is felírják akik nem szoptatnak (pl:nem használhatnak ösztrogén tartalmú fogi gátlót)de ettől még ugyan olyan hatásos,csak arra kell figyelni,hogy folyamatosan szünet nélkül szedd,és ha lehet minden nap ugyan abban az időben vedd be.A vérzés azért van mert abba hagytad a tabit,peteérés leghamarabb is csak az abbahagyástól számított 2 hét,de inkább hosszabb idő a jellemző.A tapasztalatok nagy többségében abbahagyás követően általában van vérzés,de ez nem a normális mensi,egyszerűen az azalia miatt van.A következő viszont már normális peteérés utáni mensi lesz majd valamikor.Ennek a tabinak a szedése alatt minden normálisnak mondható:áttöréses vérzések,normális mensi,egyáltalán nincs mensi,csak hébe hóba jön meg,hetekig tartó vérezgetés,és mind ezek azért mondhatók normálisnak,mert más a hatásmechanizmusa mint a hagyományos kombinált tablettáké.
211. Ancsinéni (válaszként erre: 208. - K.tünde78)
2013. jún. 17. 18:12
Szia! Hat óra fele voltam WC-n és enyhe vérzés jelent meg nálam! Szerinted pete érésem van vagy csak az Azali hatása tart? Remélem hogy peteérésem van!!! Várom válaszod! Köszi!!!
210. Ancsinéni (válaszként erre: 208. - K.tünde78)
2013. jún. 17. 16:44
Szia! Köszönöm hogy írtál nekem bár nem is ismerjük egymást nagyon meg könnyebűltem csak annyi a gond hogy én már 5 és fél éve nem szoptatok és még egy jó darabig nem is akarok! Megmondom az őszintét hogy megijedtem és abba hagytam a szedését és szerdán megyek az orvoshoz! Megijedtem hogy terhes vagyok csináltam is 5 negatív terhességi tesztet és még az sem nyugtatott meg! Nem szeretnék terhes még terhes lenni! Amint már írtam hogy óvszerrel és megszakítással csináltuk a párommal akkor is használ ha nem szoptatok?????? Kérlek szépen jelezzél vissza! Az a normális a tabi szedésénél hogy nem jön meg?! Várom nagyon válaszodat Nagyon szépen köszönöm eddig is! Legyen nagyon szép napod!!
2013. jún. 17. 12:08
Ja igen,és nem kell pluszba még másképp is védekezni mellette,az első 7 szem után tökéletes védelmet nyújt szoptatás alatt.
208. k.tünde78 (válaszként erre: 206. - Ancsinéni)
2013. jún. 17. 12:06
Szia!Nem kell,hogy megjöjjön a tabletta mellett a mensid,neked ezek szerint jó is ez a tabi.Én 11 napja szedem-9 napja kezdtem barnázni ami egyre több lett mára már erősebben vérzek mint szüléskor,és a tejcsi is egyre kevesebb,szóval nekem úgy látom abba kell hagynom még mielőtt elapasztanék teljesen.
207. Ancsinéni (válaszként erre: 204. - Elfelejtett jelszó)
2013. jún. 14. 20:58
Szia! Mi védekezünk és meg is szakítjuk az aktust! Én is ezt szedem!! Nincs sok tapasztalatom!
2013. jún. 14. 12:45

Sziasztok mindenki! Új belépő vagyok a portálon! Segítséget szeretnék kérni tőletek! 1 hónapja szedem

az Azalia minitablettát és nem akar megjönni kicsit fáj a fejem és a hasam de ennyi! Párommal védekeztünk ovszerrel és megszakítással! Miért nem jön meg????? Én nem véreztem egyáltalán a tabi szedése alatt! Várom a hozzáfűzéseteket!! Köszönöm nektek!!!

2013. febr. 12. 13:47
szia
2013. febr. 4. 21:24

Sziasztok!


Kell védekezni valahogy emellett a minitabletta mellett vagy nyugodtan belém élvezehet a párom?

Köszönöm!

2013. jan. 11. 20:22

Sziasztok,

nekem is azaliat írt fel a doki, most végzek a 4. levéllel, és 3 napja mensi szerűen fáj a hasam. Meg fog jönni??? 4 hónap után?? Ez normális lenne??

202. juika840514 (válaszként erre: 190. - Krampusz4)
2012. dec. 21. 14:13
Szia.Én amiótta szedem[most a 6.ik levélel]azótta 10 kg jött fel. :-[ nem tudom azótta hogy irtál mit tapasztaltál?..most kell majd ujra iratnom,de én lecserélem,persze ha van más amit lehet szedni mert még szopizik a 7 hónapos kislányom. :-]szió
2012. dec. 21. 14:08
Sziasztok.Én most szedem a 6.ik levélel.Amikor hazajöttem a korházbol a babával 62 kg voltam.most már feljött 10 kg. :-[ más is volt igy?menszeszem nem volt,csak pecsételtem.választ ha ir vki elöre is köszi :-]
200. Jud78
2012. okt. 13. 16:06

Sziasztok újra. Most kezdem el újra az azaliat. Sajnos a mensim mostanság rendszertelen, van, hogy két hetente megjön. :( Most jövőhét csütörtökön kéne hogy megjöjjön rendesen, kérdésem az lenne, hogy szerintetek elkezdhetem már most a gyógyit? És az baj, ha nem hétfőn kezdem? Megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatosan.

Előre is köszi.

2012. szept. 20. 12:36

már a 4-ik levéllel szedem a gyógyszert.

kb egy hónap után volt egy kis pecsételés,egyszer. azóta semmi. ez most a gyógyszer hatása volt,vagy volt peteérésem???

nálatok is volt hasonló?

2012. aug. 15. 14:17
Nekem egyébként bevált ez a gyógyszer, már 3 hónapja szedem és még nem véreztem, nem is jött meg, még pecsételéses formában sem. Szóval nem mindenkinek csak rossz tapasztalatai vannak. Mikor először olvastam róla ( akkorra már kiváltottam) kicsit megijedtem, hogy te jó ég majd nálam hogy s mint lesz, de mondhatom pozitívak a tapasztalataim!:-))
197. aisa20 (válaszként erre: 186. - Moonlight87)
2012. júl. 18. 10:45
szia,nem,,,nekem azóta sincs,már 3 honapja nem szedem és még mindig nincs menzim..ha erösen hullik a hajad,akkor az a fogigátló miatt van
196. aisa20 (válaszként erre: 184. - Bk0708)
2012. júl. 18. 10:43
sziasztok,nekem nem jött be,olyannyira,hogy én már 3 honapja nem szedem,és azota nincs menzim se.a hajam nagyon hullott töle.ugyhogy nekem negativ véleményem vaN
195. Bóbi83 (válaszként erre: 179. - Becseiagi)
2012. júl. 12. 13:53

Én is már 2. hónapja vérzek tőle. Nem sok, de ahhoz éppen elég, hogy mind a kettőnket zavarjon.

Most már nem szoptatok, így váltok rendes 21 naposra. Remélem rendeződik végre a helyzet.

2012. júl. 9. 14:32
És folyamatosan kell szedni, nem kell szünetet tartani:) Most fogyasztom már a 7.levelet:)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook