Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használta már valaki a játszunk szobatisztaságot pelenkát? fórum

Használta már valaki a játszunk szobatisztaságot pelenkát? (tudásbázis kérdés)


24. Rea69 (válaszként erre: 10. - 35c81b79eb)
2009. ápr. 15. 13:17
nekünk van zenélő bilink, de semmi, csak állandóan kéri,hogy tegyünk bele vizet,hogy zenéljen,mert a mami,megmutatta, mit tud a bili :-(
23. Rea69 (válaszként erre: 7. - Dorka29)
2009. ápr. 15. 13:13
:-) az én lányom 22 hónapos, de semmi jelét nem adja a pelusról való leszokásra,,már csak akkor szól, ha nagydolog van :-(
22. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Drnéni)
2009. ápr. 13. 21:23
Az időben ráültetni alatt azt érted, hogy konkrét időközönként ráteszed a bilire? Ha igen, milyen gyakorisággal?
21. Dorka29 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2009. ápr. 13. 21:21

Köszi!

Akkor tényleg elhatározás kérdése. Mármint arra gondolok, hogy a szülőé, hogy akkor most aztán tényleg nincs több pelus.

20. drnéni (válaszként erre: 13. - Dorka29)
2009. ápr. 13. 15:19
Nálunk Lizával úgy volt, hogy egy nap megmondtam: nincs többé pelenka (persze van, alváshoz). 1. nap még állandóan bepisilt a bugyiba, bilibe egyetlen egyszer sem. (És addig sem, soha!) De nem adtam rá pelust. Egész nap lesnem kellett, mert nem szólt, hogy pisis. Második nap egy bugyit pipilt össze, a többi pisi bilibe ment. El se akartam hinni. 3. nap egy bugyival volt egész nap. De magától még most se szól.
19. drnéni (válaszként erre: 12. - 35c81b79eb)
2009. ápr. 13. 15:15
Aranyos, amit a nagylányod kakilásáról írtál. Az enyém is ilyen: ha kakilnia kell, ránk üvölt, hogy "Tűnés, tűnés!" Még a kutya se maradhat bent. Szokott közben szájharmonikázni vagy xilofonozni, nagyon édes.
18. drnéni (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2009. ápr. 13. 15:12
Mi is egy hónapja kínlódunk. Ha időben ráültetem, nincs gond, de magától nem szól, legalábbis pisi miatt nem. És az én lányomat pl. nem nagyon zavarja, ha pisis bugyiban van, ezért én nem is fogok szoktatós pelussal próbálkozni.
17. 35c81b79eb (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2009. ápr. 13. 12:16

Úgy van ahogy te is írtad,elvileg nem szívja be annyira a nedvességet és nincs konfort érzete,zavarja,mert nedves a popsija.Bár nem minden gyereket zavar.

Arra jó,de arra meg minden bugyipelus jó,hogy ha szól,hogy kaki vagy pisi,csak fogod és lehúzod róla,mint a bugyit és már rá is tud csücsülni a wc-re,ha végzett visszahúzod.Mondhatod azt neki,hogy bugyi van rajta,szóljon,ha pisilni kell.Neked pedig nem kell napjában húszszor felmosnod.:)

Én azért használtam a rendes bugyit az elejétől fogva,mert gondoltam,hogy ha bepisil,előbb vagy utóbb rájön,hogy mi az az érzés,amikor pisilni kell,és hogy utána mi jön.Mivel párszor végigfolyt a nagylányom lábán a pisi és a nadrágja is olyan lett,elég hamar tudta kötni a dolgokat egymáshoz.A picivel annyit értem el csak,hogy már szól ő is,ha pisilt,akkor is,ha pelus van rajta.De mindig csak utána szól.

Szerintem a lakásban nincs hideg,ahhoz,hogy levedd a pelust.Úgyis húzol rá bugyit,csak jó sok kell belőle meg nadrágból is.Viszont jobb,ha van rajta nadrág,mert ha bepisil a pisi háromnegyedét felszívja és csak a maradékot kell felmosnod.:))

2009. ápr. 12. 21:00

Sziasztok.Én is csatlakoznék a témához annyi a különbség,hogy az én lányom 26 hónapos.Mi 1 hónapja kezdtük WC-re szoktatást,sajnos bili az nagyon nem vállt be,úgyhogy Wc szűkítőzünk.Mi most ott tartunk,ha kakálni kell akkor szól,a pipsilést nem mindig jelzi,ill. azt gyanítom,hogy mivel sűrűn emlegeti a kaka szót és ilyenkor a pelusára csap,hogy akkor pisil.De mire kihámozom a pelusból addigra elvégzi már a kisdolgot,és csak ülünk a wc-én fél napig,várva a kakit ami lehet,hogy pisi volt.Tudni kell rólunk,hogy mi még csak most kezdünk beszélni.

De még nem merem levenni róla a pelenkát,pedig úgy könnyebben menne a dolog,csak félek,hogy még hideg van hozzá,ezért érdekel,hogy milyen lehet ez a bilire szoktató pelus.Gondolom,ha nem szívja be teljesen a vizeletet,akkor a gyereknek sem lesz konfortérzete és jobban rá lesz kényszerülve,hogy szóljon,pisinél.

Nehéz ez.Valakmelyik gyerek egyik napról a másikra lesz szobatiszta,mi meg 1 hónapja kinlódunk.De már annak azért örülök,hogy legalább a kaki kizárólag a Wc-ben landol már:)

15. 35c81b79eb (válaszként erre: 13. - Dorka29)
2009. ápr. 11. 14:17

Jól csinálod,igazából csak próbálkozni tudunk.Megéri,mert előbb-utóbb eljut odáig,hogy ráül a bilire,az is lehet,hogy egyik-napról a másikra.

Sajnos nekem még a bilibe sem sikerült alkotni,mert akkor legalább értené,hogy miről beszélek neki annyit.

Most fordítva működik,előbb bepisil,aztán ráül a bilire.

A szűkítő is jó.Én is kipróbáltam,mert a nagylány után elraktam,de az sem vált be.Először ott ült rajta fél napig,nemtudtam leszedni a wc-ről,aztán átesett a másik oldalra kb.két másodpercig maradt meg rajta.

A padlószőnyeg miatt tényleg nehezebb neked.Annak idején nekem is lepisilte párszor a nagylányom a szőnyeget,meg az ülőgarnitúrát,én akkor a vanish kárpittisztítóját használtam.

14. klenca (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2009. ápr. 11. 10:33

Ez attól függ, mikor lesz jó idő, s mikor tanulja meg az izmait ott összeszorítani. Kb másfél-két évesen.


Amit itt tőletek olvastam erről a pelus-bugyiról, én is használnám.


Bízz benne, nagyon szeretik a pelus után a kis bugyit a gyerekek, mert sokkal kényelmesebb.:))

13. Dorka29 (válaszként erre: 12. - 35c81b79eb)
2009. ápr. 10. 22:43

Akkor egyidősek a lánykáink.:)


Nálunk ugyanez a helyzet, Blanka egyre kevésbé viseli el a pelenkát, minden adandó alkalommal leveszi magáról (vagyis levetkőzik teljesen..) és nem hajlandó visszahúzni. Néha kész cirkusz, mire el tudunk indulni, ha mennünk kell.:(



Eddig csak annyit csináltam, hogy kérdezgetem, kell-e neki pisilni, és ha igen, akkor ráül-e a szűkítőre.

(A mamánál van csak bili, de eddig nem volt hajlandó még a közelébe sem menni, ezért itthonra csak szűkítőt vettünk.)

Eddig egy alkalommal sikerült a wc-be pisilni fürdés előtt.

Ha nincs rajta pelus, akkor ugyanúgy, mint a Te lányod, Ő is lépten nyomon pisil, majd utána szól, hogy töröljem fel.

Az én kérésemre még egyszer nem ült rá a wc-re, csak ha neki van kedve, de ezt a részét nem is akarom erőltetni, nehogy akkor meg az legyen a baj. Vannak fellángolásai:), amikor mondjuk egy hétig egyfolytában üldögélget a szűkítőn (ruhában, pelusban, mert akkor meg levenni nem akarta), aztán meg semmi érdeklődést sem mutat..


Nekem Ő az első gyerekem, nincs a szobatisztaságra nevelésben gyakorlati tapasztalatom, így elég tanácstalan vagyok.


Nálunk ráadásul padlószőnyeg van a szobákban, így egy idő után azért elég érdekes szag lesz a lakásban, ha csak úgy mindenfelé elereszti magát..:)

2009. ápr. 10. 22:31

Most 22 hónapos Léda,róla ugyanúgy levettem a pelust és ráadtam a bugyit.Kéri is,nem nagyon rajong már a pelenkáért,ha kezd megtelni,mindig leveszi.Ő is pisil,ahova éri,de gondoltam majd ugyanúgy mint a nagyobbik egy idő után érzi,ha pisilni kell,tudja mi jön és szól.A nagyot fél óránként ráültettem a bilire,ha nem pisilt,mesét olvastam neki stb.amíg nem sikerült alkotni.A pici nem hajlandó belepisilni a bilibe.Mikor mondom neki,hogy nincs pelus,fogd meg a feneked,megfogja,örül,de ahogy mondom neki,hogy szólj,ha pisi van,azt mondja nem,meg a-a!:)

Úgyhogy pisil és utána szól,és megmutatja,hogy hova pisilt.:)pedig próbáltam már úgyis,hogy a nagyobbikkal együtt pisiljen,meg a nagynak is mondtam,hogy pisiljen bele a bilibe,megmutattuk neki,de nála nem hat.Viszont valamelyik éjjel átvittem közénk,mert nem akart visszaaludni,reggel felkelt és kiment a fürdőbe,közben felébredt a nagylányom,ő öt éves,megkértem nézze meg mit csinál a húga,visszajött azt mondta ül a bilin.Kimentem és tényleg ott ült a bilin a törpe,összekulcsolt kézzel.Kérdeztem tőle mit csinál és mondta,hogy "isis"(pisi),felállt és totál át volt át volt ázva a pelusa,tiszta pisi volt a pisije.Tehát azt már tudja,hogy ilyenkor bili,de az istennek nem akar ráülni amikor én kérem.:)

A nagyobbik így,hogy levettem a pelust,ráültetgettem a bilire nagyon hamar megszokta.A nagydolog meg tényleg hamar ment,mert azért is kezdtem el ilyen korán nála a bilizést,mert mindig elbújt mielőtt kakilt volna.Először nem ment neki a kaki a bilibe,rá kellett jönnöm,hogy nem tud úgy kakilni,ha nézik,úgyhogy mindig be kellett csukni az ajtót,ha bilizett,én meg leskelődtem a kulcslyukon,nehogy leszálljon,aztán olyat csináljon,amit nem kéne.

A picikém dacosabb.Te hogy próbáltad?

Nekem most ajánlották ezt a zenélő bilit,ezt még lehet,hogy megpróbálom,nála lehet,hogy ez fog beválni.Bár sosem voltam elájulva attól,hogy egy bili zenél,de lehet ez lesz a jó megoldás.

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - 35c81b79eb)
2009. ápr. 10. 22:18

Köszi, így már érthető!


Mi értesz azalatt, hogy nem mennek egyszerűen a dolgok a kisebbik lányoddal? Hogy próbáljátok?


(A lányom két hónappal idősebb nála, mi még csak most kezdjük, de kicsit tanácstalan vagyok, hogy is vágjak bele.)

2009. ápr. 10. 22:12

Sziasztok!Elvileg ha jól tudom ennek a pelusnak az a lényege,azért bilire szoktató pelus,mert nem olyan nedvszívó,mint a többi,tehát picit nedves lesz a gyerkőc popsija,pont ezért hamarabb meg is telik.Sűrűbben kell cserélni.Ezek általában bugyipelusok,pont azért,hogy le tudd húzni vagy te vagy ő,ha bilire kell ülni.A picinek azt tudod mondani,hogy bugyi van rajta,de ha bepisilne akkor sincs gond. A minta az elején általában eltűnik,legalábbis nálam így volt,mikor tele volt már.

Én kipróbáltam,de szerintem jobb,a sima bugyi.Legalábbis az én nagylányom úgy lett szoba tiszta,hogy egyszerűen levettem róla a pelust és bugyit húztam rá.Egy hónap alatt már bilibe pisilt,a nagydologhoz pedig csak három,négy nap kellett.Másfél évesen teljesen szobatiszta volt már nappal,két évesen már éjszaka is.Persze,ha nagyon belemerült a játékba,még be-be csöppent egy kevés,de az már nem probléma.

A pici lányommal már nem mennek ilyen egyszerűen a dolgok.:)Én a zenélő bilin gondolkodom már kínomban.:))Ilyet használ valaki?

9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Petra523)
2009. ápr. 10. 21:59
Ha nem pisil be, akkor "marad" az eredeti mintája, ha bepisil, akkor meg más vagy csak a színe más?
2009. ápr. 10. 21:10
Szia! Mi még éjszakára szoktunk pelust használni, és én általában ezt veszem. A lényeg, hogy bugyipelus legyen, mert ezt ő maga fel tudja venni. Nekem azért jött jól a minta, mert egyből láttam szunya után, hogy tiszta maradt-e a pelusa. A sima bugyipelenkánál volt, hogy szétszakítottam, és csak a súlyából éreztem, hogy spórolhattam volna... Meg amikor látja reggel a virágot, szívecskét a peluson, nagyon büszke magára. :-))
7. Dorka29 (válaszként erre: 4. - Rea69)
2009. ápr. 10. 14:39

Gondolom, hogy ez akkor ér valamit, ha olyan meleg van már, hogy egy szál pelusban flangál egy gyerek.


De tényleg nem tűnik hasznosnak, mert ha már valami kerül bele, így is szól. Simán el tudom képzelni a lányomról, hogy azért pisiljon a pelusba, hogy lássa, hogyan színeződik el..:)))

6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Klenca)
2009. ápr. 10. 14:37

Ez jó! Bár még sosem pelenkáztem be textilpelussal, a papírpelust sem szíveli meg magán újabban a lányom.

Ma reggel úgy kezdtünk, hogy jobb híján bugyit húztam rá, de amikor mondtam, hogy így mindenképpen wc-be kell pisilni, kakilni, akkor kérte a pelenkát.

22 hónapos, eddig egyetlen egyszer pisilt a wc szűkítőn, most úgy tűnik, nem igazán érdekli a téma..


A Te lányaid mennyi idősen lettek szobtiszták?

2009. ápr. 10. 08:21

Amikor le akartam szoktatni a gyermeket a pelusról, akkor elővettem a hagyományos textilpelust. Az aztán tényleg leszoktató pelenka!


Megbeszéltem vele, hogy nedvesnek fogja érezni, amikor belemegy a pisi. Volt is diszkomfort érzete! Aztán megbeszéltük, hogy ha érzi, hogy jönni fog, szorítsa össze (kislány), s leveszem a pelust, pisiljen a bilibe.

Természetesen még néhányszor beszaladt a pelusba, de mindhárom lányom 2 hét alatt leszokott a pelusról! Utána már csak éjszakára adtam rá egy ideig.


Itt a jó idő, sok sikert!

2009. ápr. 10. 06:52

Szia!

Hát nem tudom, nem igazán akarlak rőla lebeszáélni,de nem érdemes szerintem használni.A légyege ugyanis,hogy van az elején pár minta, ami ha baleset történik,elsötétül.Na most ezt ugye senki nem látja,sem én,sem a gyerkőc,lévén takarja a body,bugyika bármi.Tehát nem értem,hogy miért leszoktatő pelenka.Engem is ez érdekelt volna,hogy másnak mi a véleménye erről.

2009. ápr. 9. 23:12
Szia! Én nem ismerem, de nálunk is aktuális, így érdekelne a téma.
2009. ápr. 8. 19:03

Szeretném megkérdezni a véleményeteket erről a huggis termékről.Most kaptunk egy csomaggal ajándékba, és érdekelne a véleményetek.

köszi

2009. ápr. 8. 19:02
Használta már valaki a játszunk szobatisztaságot pelenkát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook