Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol lehet olyan sprét venni, ami megkönnyíti a cicám szőréből a csomók kifésülését? fórum

Hol lehet olyan sprét venni, ami megkönnyíti a cicám szőréből a csomók kifésülését? (tudásbázis kérdés)


9. Margitnéni (válaszként erre: 6. - Moonlight1984)
2009. ápr. 8. 21:48

Szia! Én erről a fürdetős dologról még sosem hallottam, tulajdonképpen állatorvos azt mondta, hogy nem tesz jót a bőrének a fürdés, és csak nagyon elvétve fürdessük. Gondolom a már kialakult csomóknak inkább árt, mint használ.

Esetleg a kiállítási cicák azért olyan szépek, mert így tartják rendben a szőrüket?

8. Margitnéni (válaszként erre: 7. - B5d656122d)
2009. ápr. 8. 21:43

Szia! Én használtam ilyen spray-t, a nevére már nem emlékszem. Tényleg könnyebb volt kifésülni a csomókat, viszont a cica megbetegedett már egy alkalom után is. Ki is dobtam, úgy döntöttünk, inkább küzdünk a csomókkal.

Sajnos marad a fésű és olló kombináció. Ráadásul a kisebbik cicánk valóságos szabaduló művész, képtelenség normálisan megfésülni, pedig ő nálunk is született, és rendszeresen kezelem, de sivának kellene lennem, hogy minden rendbe menjen nála.

2009. ápr. 8. 18:24
Fésülgetem én, ahogyan engedi, dehát...Tudjátok milyenek.Egyébként csak egy két csomó van benne, és azt szeretném eltüntetni.Köszi a segítséget!
2009. ápr. 8. 18:01

F..napfban lehet venni,aránylag elfogadható áron.De ha fürdetés után valamilyen jobb minőségű balzsammal is kezeled a szőrét (pár percig rajta hagyod és alaposan! leöblíted) az sokat segít abban,hogy kevésbé filcesedjenek össze a szálak,fésülni is könnyebb.

Rendszeres fürdetés,fésülés az igazán szép perzsa titka.Persze a fürdetést nem kell túlzásba vinni :-)

2009. ápr. 8. 17:55
minden egyes kisállat-kereskedésben van ilyen
2009. ápr. 8. 17:50
Suerintem nagyobb kisállatboltokban lehet (pl. Fressnapf), de ha nincs a környéken, akkor próbáld webshopból megrendelni (az allati-fincsi.hu-n most néztem meg, ott a kozmetikumok menüpont alatt van filcbontó permet néven).
2009. ápr. 8. 17:47

Én úgy tudom, hogy a perzsák szőrét napi fél órán keresztül kell fésülni, különben csomós lesz és akkor lehet levágni azokat a csomókat, mert kifésülhetetlen lesz.

Esetleg megpróbálhatsz babák hajára való kifésülő spray-t használni rá, hátha segít.

2009. ápr. 8. 17:19
Sziasztok!Olvastam valahol, hogy létezik ilyen, de még sehol nem találtam.Nagyon csomós lett a cicám szőre(perzsa),és sehogyan sem tudom neki kifésülni, csak kivágni, de azt meg nem nagyon hadja.Ti mit tennétek?
2009. ápr. 8. 17:18
Hol lehet olyan sprét venni, ami megkönnyíti a cicám szőréből a csomók kifésülését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook