Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás utáni sebgyulladás? Aki járt ilyen öblögetésre, gyógyszerezésre, segített? Mennnyi idö? fórum

Foghúzás utáni sebgyulladás? Aki járt ilyen öblögetésre, gyógyszerezésre, segített? Mennnyi idö? (beszélgetős fórum)


28. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 27. - Nyuszika)
2017. márc. 14. 19:03
Phlogosol oldat. gyógyszertárban kérdezd meg hogy használd foghúzás utáni gyulladásra. nagyon jó.
2017. márc. 14. 17:09
Sziasztok!segitségeteket szeretném kérni.multhéten oldalt kihuztak 3 fogam.és begyulladt pénteken vissza mentm az orvoshoz tett bele valami gézt hogy kitakaritsa .mikor az kiesett megint begennyesedet.amoxicilint kaptam rá.de nem javúl.mit tegyek?
26. Emsa
2013. aug. 22. 19:10
Semmi baj nekem most ez a úgy is aktuális jó vissza olvasni és közben már azt se tudom melyik fáj de olykor annyira szokott fájni, hogy még ott is fáj ahol eddig nem is... :)
25. gavrus
2013. febr. 28. 10:00
jja,de múris,most látom,hogy 2009-ben írtad eme hozzászólásod:-))))))))))))))
24. gavrus (válaszként erre: 23. - B.anett)
2013. febr. 28. 09:59

szia,csupán a tűrelmet tudom javasolni,hátha közben gyógyul a seb is,

ami engem illet,2 hete kihúzták a felső bölcsességfogamat,azóta fáj a helye,véllhetőleg a gyökere mély volta miatt,3-szor szedtem rá fájdalomcsillapítót,egyszer voltaren rapidot,ami 12 óráig szűneteltette a fájdalmat,kétszer saridont,ami csupán rövid ideig,ha

hétfőig nem javul állapotom kénytelen vagyok visszamenni a fogorvoshoz,bár lehet,hogy a gyógyulás 3,4 hetet is igénybe venne és magától is végbemenne,ha tűrelmesebb lennék,

a fájdalmam tompa,néha lűktető,de folyamatos,éjszaka a nehezebb az elviselése,

írdd ki magadból a fájdalmat,elkeseredést,lehet jöhetnek rá szakemberek általi válaszok is mindkettőnk esetében,addig kitartás és tűrelem-gyakorlása!(minden ember annyi fájdalmat kap,amennyi elviselésére még képes)

23. B.anett (válaszként erre: 22. - Makrai.lilla)
2009. okt. 5. 20:14

Kérlek segítsetek!

Másfél hete fáj a fogam(már csak a helye).

Röviden:pont egy hete húzattam ki egy fogam,de két napba telt,mivel első nap beletörték a gyökeret,jöttek a kalapáccsal,én meg sírógörcsöt kaptam.Másnap másik doki volt,ő egy perc alatt kikapta.

Utána 2 napig szinte nem is fájt,de már 3 napja újra kínoz a fájdalom;tegnapelőtt,és azelőtt aludni se tudtam,hiába a fájdalomcsillapítók (persze semmit nem írtak fel).Öblögettem 27 fokos vodkával,ez volt kéznél,de nem mart,semmit nem éreztem.

Most drága édesanyám vett valami g betűs szájöblögetőt,remélem használni fog.

Tegnap óta enyhült a fájdalom,ma még nem is vettem be gyógyszert,csak megvisel nagyon,hogy 10 napja folyamatosan fáj!

Hozzá kell tennem,dohányzom...lehet,hogy csak emiatt fáj? :S

Amúgy el se kezdett még összehúzódni a seb.És ma belenyúltam,mintha lenne ott még egy kis fogdarabka,de hát a doki azt mondta,hogy 3 gyökeret húzott ki...

De nem merek visszamenni!

Rosszul vagyok a szájsebészeti/fogászati légkörtől,szagoktól!

Az első húzás után 4 órán keresztül sírtam és megmozdulni sem bírtam.

Mondjátok,hogy elmúlik,csak a hülye bagó miatt van...

Üdvözlet:Anett

2009. aug. 13. 19:48

nekem anno azt mondták,2 3 hét is normális lehet.de attol függ nehéz húzás volt ? mert nekem vésés minden, azért gyulladt be.


na meg van egy csomo minden amit be kéne tartani utána, nem öblögetni stb.

21. makrai.lilla (válaszként erre: 20. - Dodkacsa)
2009. aug. 13. 19:47

ha húzódik össze akkor nem lehet begyulladva,szerintem azért fáj mert 2 rágófogat húztak!!!

nekem begyulladt hidd el,kegyetlen.a csontod fáj már majd leszakad az állkapcsod és napi x cataflan segit csak. és nagyon sokára húzódik akkor össze a seb.de még kérdezz irtam Privit.

2009. aug. 7. 14:27
Sziasztok! Nekem hétfőn húzták ki az alsó 6-os 7-es fogamat, semmi baj nem volt velük, szinte alig véreztek. De már péntek van, és még mindig fáj a "helyük" :( Szerintem nincs begyulladva, legalábbis nem úgy néz ki, szépen húzódnak be a sebek, de mégis nagyon fáj, és hétfő óta, már nem is tudom, hány fájdalomcsillapítót vettem be. (pedig jól tűröm a fájdalmat, legalábbis idáig ezt gondoltam). Szerintetek normális, hogy még mindig fáj? Öblögessem esetleg vmivel, vagy hagyjam, hagy gyógyuljon magától? Végülis eddig szépen gyógyult. És honnan ismerhetem fel, ha be van gyulladva az ínyem? Segítsetek légyszi :(
19. lilluska25 (válaszként erre: 18. - Csokilány)
2009. ápr. 8. 19:19

de szedtem....

fogalmam sincs mitöl gyulladhatott be,,,

nehéz húzés volt,vésni kellett.valsszeg ez volt a veszte.

meg pech !!!!!!!!!

ja én még arra gondolok benne maradt vmi, Ök szerintük nem de tuti igazam lesz...

2009. ápr. 8. 19:17
Dalacin gyulladáscsökkentő kapszula, elsősorban és feltétlenül. Ezt az orvos nem írta fel??? A következő lépésben pálinka (házi!), ami összehúzza és fertőtleníti a sebet.
2009. ápr. 8. 19:13

Szia!

Kaparásról szerencsére még tapasztalatom, de a gyulladt ínyre a LACALUT fogkrém nagyon jó. Nekem konkrétan az zavart, hogy ahol be volt gyulladva, ott kissé rózsaszínesebb volt az ínyem. Használat után 2 nappal már semmi nem látszott, de természetesen nem dobtam ki a fogkrémet (ahhoz "csöppet" drága volt), használom tovább az 1 tubust. Szóval csak ajánlani tudom:)

2009. ápr. 8. 19:12
hm ez érdekes.nektek itt mind begyulladt és vissza sem mentetek dokihoz ???pedig nekem azt mondták lehet ujra ki kell kaparni a sebet.csak igy gyógyulhat,remélem nem.
2009. ápr. 8. 19:11
Meridol öblögető, később pdig meridol fogkrém
2009. ápr. 8. 19:11
hát sajna nekem már lehet nem.-
13. hihi
2009. ápr. 8. 19:10
Corsodyl szájöblögető csodákra képes
2009. ápr. 8. 19:09
Foghúzás után akinek begyulladt a seb, mi segitett utána?hogy jött rendbe?valóban hosszadalmas folyamat lesz?ha ujra ki kell kaparni a sebet(mert sajna ugy néz ki igen) az nagyon fáj?vagy használ vmit az érzéstelenitö?
2009. ápr. 7. 22:27
az is eszembe jutott lehet ott kaptam el vmi bacit.a rendelöbe.
10. makrai.lilla (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2009. ápr. 7. 22:26

bocs de nem vagyok orvos...:)

amugy meg egyik foghúzásomnál sem kapram sosem antib. sosem volt semmi bajom. ez nem ettol durrant be

egyszerüen peches vagyok voltam.

haverom húzás után cigizett ivott,szart rá

most is, szted lett baja?lószart....

2009. ápr. 7. 22:25
:))))
8. erikpipi (válaszként erre: 6. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 7. 22:24
"doki szerint ekkora gyökeret sosem látott..."-Lehet hogy te sem,a mikor ránéztél....
7. erikpipi (válaszként erre: 5. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 7. 22:23

Foghúzás előtt 1 órával kellett volna bevenned antibiotikumot, mondjuk 2 szem augmentint, majd húzás után is 2 szemet, és utána 5 napig a szokásos adagot. ez a menete.

Én így szedtem.

2009. ápr. 7. 22:20
de az állkapcsom is fáj rendesen és tuti fog is.ááá a doki szerint ekkora gyökeret sosem látott...
2009. ápr. 7. 22:18

dalacin 3x 1

5 napig.most nem adtak semmit.de van még egy dobozzal itthon.

eza sebbe betett jód csik vagy mi,tuti.4kor rakta be,és most érzem ujra h féjdogál...ez használ -na de holnap nemtudok menni nem lesz orvos.kérdés hogy hány ilyenre kéne menni.

nem akarom h kikaparja a sebet ,ott halok meg !!!

2009. ápr. 7. 22:14
Mit kaptál rá,és mennyit kellett előtte beszedned, és utána?
2009. ápr. 7. 22:10

már be is szedtem

egy dobozzal közvetlen a húzás után....

fog sincs mitöl lehetett ez,

állitolag ez a szövödmény elég gyakori...alsó fogaknál-nekem ezt vésni kelleett stb soki szerint ez kis mütét volt

2009. ápr. 7. 22:05
antibiotikumot kaptál rá?
2009. ápr. 7. 22:04

ujra a fogtéma...

már bebizonyosodott sajna hogy a kihúzott fogam helye begyulladt,(fogmedergy vagy a csont) iszonyat fáj egy hete, nem múlik.

ma kaptam öblögetést,gyógyszert a sebbe(jódozott vmi csik), sokkal jobb lett,de ha nem habul ujra ki kell kaparni stb.

volt olyan akinek ez használt és begyógyult a seb?igaz hogy ez hosszadalmas folyamat?

sajna holnap nem rendel a doki,majd csüt.de szerintem erre minden nap kéne járni nem?

jövhéten elutaznék csüt,szerintetek addig meggyógyul?

számomra relyély mitöl gyulladt be,mindent betartottam amit be lehetett és már tul vagyok sok foghúzáson...hát igen,sztks ügyelet ujra bizonyitott:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook