Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kötőhártyagyulladásra gyors segítség!? fórum

Kötőhártyagyulladásra gyors segítség!? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 14. 09:56

Sziasztok!


köszönöm a sok hozzászólást...

Ott tartok, hogy voltam csütörtökön a háziorvosomnál. Mondta, hogy a Tobrex-et ne használjam tovább, mert ha eddig nem segített, nem is fog. Kaptam beutalót szemészetre, oda holnap megyek, remélem minden ki fog derülni, és kapok rá valami olyat, ami el is mulasztja. Addig meg sima Visine-t csepegtetek néha bele, mikor már nagyon ég és nagyon piros.

Az orvos kérdeztem a kamillás borogatásról, azt mondta, ha a szemcsepp nem segített, az sem fog.

De azért ma már kipróbálom.

Egyébként érdekes, valamikor nem is látszik semmi rajta, csak az, hogy kisebb, mint a másik, valamikor meg nagyon vörös.

Holnapig még ki kell bírnom...

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Vasolya)
2009. ápr. 14. 08:50
igen, ebben az antibiotikum mellett szteroid is van.
2009. ápr. 13. 12:02
Nekem szemkötőhártya gyulladásra TobraDex-et kaptam ,és mondhatom ,hogy nagyon jó.
17. MelisUK (válaszként erre: 16. - Szilvi mami)
2009. ápr. 13. 11:32

Szerintem állatorvossal kéne megbeszélned, mert nem feltétlenül jó az embernek készített gyógyszer az állatnak. Bár van amikor jó, csak a mennyiségen kell változtatni, pl a vadászgörényemnek is napi kétszer negyed algopirint kellett adni az ivartalanítása után, hogy ne fájjon neki semmi.


Szóval szerintem mindenképp menjetek el egy jó állatorvoshoz, ő majd megmondja, hogy miket kell használnotok.

16. Szilvi mami (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2009. ápr. 12. 23:02

Sziasztok!


Most regisztráltam, új vagyok, de nagyon szeretném, ha segítenétek!


Szeretnék magamhoz venni egy kutyát, aki glaukoma, és szárazszem-betegséggel gyakorlatilag vak, bár lehet, hogy legalább a fénylátásig gyógyítható. Legalábbis én ezt az információt kaptam. Sajnos nagyon kevés információm van az állatok szembetegségeiről. A kiskutyát a héten műtötték, de az egyik szemét még nem tudta kinyitni, amire azt mondták nem jó jel. E két szembetegség mellett kérdezném azt is, hogy az általam ismert Irgamid kenőcs műtét után adható-e, illetve azt hiszem, hogy ezt már kivonták a forgalomból, mivel lehet pótolni. Segít-e a kamillás borogatás, lemosás, és milyen gyógyszert tudtok ajánlani, és milyen cseppeket a szemszárazság csökkentéséhez. Vajon a kutyákra a humán gyógyszerek hatnak-e, adhatók-e?

Volt-e esetleg valakinek kutyája valamilyen szembetegséggel, és azt hogyan kezelte?


Nagyon köszönöm, ha válaszoltok! megpróbálok minden lehetőséget ahhoz, hogyha magamhoz veszem, akkor legalább kezelni tudjam a szemét.

15. MelisUK (válaszként erre: 14. - E51457b67e)
2009. ápr. 8. 12:04

Szemherpesz úgy is alakul ki, hogy a szemgolyón nincs herpesz, csak körülötte és akár a fél fejre is szétterjedhet. Nekem is olyan volt a legelső szem herpeszem még kisbaba koromban. Az orvosok azt se tudták, hogy mi ez, kenegették mindenfélével és csak egyre jobban nőtt.

Egyszer így meglátott egy nyugdíjazott orvos, mikor rohangáltak velem a kórházba anyumék, ő megállapította, hogy ez herpesz, lekente a fél fejem jóddal és egy hét múlva el is múlt.

A Zovirax kenőcs ettől gyorsabb megoldás és nem olyan látványos a bekenés után. 2-3 nap alatt elmúlnak a külső hólyagok. Ha a szemgolyóm is pirosodni kezd, akkor használom a belső szemkenőcsöt, 1-2 nap és vége a problémámnak.

Orvoshoz nem fordulok vele csak akkor, amikor elfogy a kencém, mert a gyógyszertárban nem adnak. Próbáltam venni, azt se tudják, hogy létezik szemherpeszre való kenőcs. Kérzezték is, hogy biztos, hogy herpesz a szemen? Persze, ritka betegség, de maga a herpesz gyakori. Igazán tudhatnának róla.


Egy arab orvostól kaptam a Zovirax szemkenőcsöt. Mondtam neki, hogy mindig kötőhártya gyulladásra kaptam régen szemcseppet, ha elmentem az orvoshoz, erre pedig azt mondta, hogy nagyon vigyázni kell ezzel a betegséggel, mert ha nem megfelelő dologgal kezelem, akkor meg is vakulhatok. Azt mondta, hogy ne kötőhártya gyulladásra való szemcseppet használjak, hanem herpesz elleni kenőcsöt.


Volt olyan is, hogy a hozzá nem értő orvos jóddal lekezelte a szemem körüli bőrt, hiába mondtam, hogy csak magára a herpeszre tegyen, mert ha széjjelebb teszi, akkor szétterjed, azt mondta, hogy ez butaság. MÁsnapra akkora herpeszem lett, amekkora területen bekente a szemem körül.

Én már kitapasztaltam, hogy mit hogyan kell vele csinálni, orvoshoz tényleg csak akkor megyek, ha elfogytak a kencéim. Zovirax-szal kezelve max 2-3 nap és vége a problémámnak.


Amúgy a kötőhártya gyulladás tünete a piros szem és a reggelre csipától összeragadt szem. Ezt az odaszáradt csipát, amitől a szemet nem lehet kinyitni, kamillás vattával le kell áztatni és erre valóban a kötőhártya elleni szemcsepp kell. Amikor kötőhártya gyulladásom volt, akkor 1 héten belül el is múlt. És ez a herpeszemtől függetlenül jelent meg.


Egyébként általános véleményem nekem is, hogy egyből az orvoshoz kell menni, ha valami baja van az embernek - csak néhány orvos olyan furán áll a dolgokhoz, hogy ha tudom, hogy mi bajom, akkor inkább nem megyek el az orvoshoz.

Sőt, nálunk nincs is olyan orvoshoz járás divat, mint Magyarországon. Nem megy az ember minden aprósággal az orvoshoz. Rengeteg féle gyógyszert simán a Tescoba meg tud venni az ember és kezeli magát.

2009. ápr. 8. 11:29

A Herpeses szemgyulladásnál a kötőhártya és a aaszaruhártya is érintett, általában egy oldali. Azon az oldalon ahol fertőzés van, a szemkörül apró hólyagok alakulnak ki, még a fejbőr is érintett lehet, valakinél több hónap mire a tünetek eltünnek. Ilyenkor aciclovir/pl. Zovirax/, triflurotimidin hatóanyagú csepp és kenőcs ajánlott.

Azt, hogy milyen tipusú a fertőzés, azt az orvos döntse el!

Nem szabad csak a netre, vagy az "ettől ezt hallottam, attól meg azt" szövegre hallgatni. A szemünk világa egy kincs, ha baj van akkor írány az orvos. láttam már olyat akinek xy azt tanácsolta, hogy ezt meg azt használja, az orvost meg már akkor kereste fel, amikor már tényleg nem használt a "tanács", de már nem tudta a szemét kinyitni, mert olyan vízenyős volt a kötőhártyája, és ekkor már bizony jönnek a szembe adott injectio kezelések..., és az nem kellemes.

13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2009. ápr. 8. 10:27

Akkor ajánlom figyelmedbe például a következő oldalt:


[link]


A szemherpesz és a kötőhártya gyulladás nem ugyanaz.

2009. ápr. 8. 10:21

Jézus! Mi a fenét csináltok?

Csütörtökön menj el orvoshoz, addig pedig minél kevesebb időt tölteni számítógép és TV előtt, pihentetni, becsukni...

Nehogy mindenféle cuccot belecsepegtess! És nehogy bebeszélj magadnak valamit!

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. ápr. 7. 22:14
az általad szemherpesznek nevezett dolog a herpeszvírus okozta kötőhártyagyulladás
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. ápr. 7. 22:13
gondolom azért, mert a herpeszvírus a kötőhártyát hozza gyulladásba.
9. MelisUK (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. ápr. 7. 21:30

Az általad felsorolt vírusos elleni szemcseppek és szemkenőcsök tényleg jók kötőhártya gyulladásra?


Mert nekem a Zovirax szemkenőcsöt kell használnom, de vírusos szemherpeszre, nem pedig kötőhártyára, hisz a két dolog nem ugyanaz. Hogyhogy mégis jó a Zovirax akkor a kötőhártya gyulladásra is?

2009. ápr. 7. 18:30
Lehet, nem is kötőhártya gyulladásról van szó, hanem szivárványhártya gyulladásról, az meg gázosabb dolog. Nem feltétlenül jó a kamillás borogatás, valamikor azzal többet árt a páciens magának. Ha nincs szemorvos, írány az ügyelet.
2009. ápr. 7. 18:11

A kötőhártyagyulladás lehet vírusos és bakteriális eredetű is.


Mindkét esetben más-más a terápia.


Bakteriális gyulladásnál a vény nélkül kapható készítmények:

Irgamid 15% szemkenőcs (szulfadikramid, mikornizált)

Sulfoptim szemkenőcs (szulfadikramid)


A vírusok elleni szemcseppek és szemkenőcsök vénykötelesek

(Oftan Idu szemcsepp, Triherpine szemcsepp és szemkenőcs, Virololex szemkenőcs, Zovirax szemkenőcs, Telviran szemkenőcs)

6. 3a0842d373 (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. ápr. 7. 18:08
gennyes váladékozás is van?
5. 223cf40dc0 (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. ápr. 7. 17:57
minden képpen antibiotikumos szemcsepp kell, amit csak orvos írhat ki - kamillával tisztítható, de attól nem gyógyul, az nem gyógyszer
4. 3a0842d373 (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. ápr. 7. 17:57

Szia Virág,


Szemvidítőfű főzete borogatásként + egy nagy csipetnyit tegyél a kedvenc teádba leforrázás előtt - biobolt (borogatás lépten-nyomon, tea 3-4 pohár)


Euphrasia C9 - homeopátiás szer - patika

Occuloheel homeopátiás szemcsepp - patika



Ezüstkolloid szembe cseppenteni-borogatni - biobolt


Ha a lemosásokat választod, akkor egy vattapamacsot csak egyszer használj, nehogy visszakend a szemedbe vagy megfertőzd a másikat (is).


Kérdezz, ha valamelyikről bővebbet szeretnél és


jobbulást :)

3. MelisUK (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. ápr. 7. 17:55

Pontosan hogy néz ki? Csak olyan, mintha az erek lennének nagyon vörösek, vagy az egész szemfehérjéd csupa vörös? Ha ez utóbbi a gond, akkor vírusos kötőhártya gyulladásod van, akkor arra való cseppet kell használnod. Ha az előbbi, akkor normál kötőháryta gyulladás elleni cseppet.

Emellett pedig főzz sűrű kamillát, abba egy vattapamacsot márts bele, kicsit csavard ki és tedd a szemedre. Ezt csináld meg naponta többször, ez is jó a gyulladás ellen. Nekem mindig ezt ajánlotta az orvos a cseppen kívül.

2. Imo
2009. ápr. 7. 17:52

mindenképpen el kell menned orvoshoz mert máshogy nem kapsz rá hatásos gyógyszert

Irgamid szemkenőcs a legalkalmasabb rá

2009. ápr. 7. 17:50

Nagyon be van gyulladva az egyik szemem már kb 2 hete. Eddig nem volt vészes, de pár órája nagyon csúnya lett, könnyezik folyamatosan, vörös az egész, az íriszem körül barna sáv van..kétségbe vagyok esve..... kaptam a gyógyszertárban vény nélkül vényre kapható szemcseppet pénteken, azóta használom azt is(Tobrex), de semmi.

Van valami ötletetek? Legközelebb csak csütörtök du. tudok orvoshoz menni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook