Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám bátorítani a kisfiamat a járásra, hogy mégse eröltetett legyen? fórum

Hogyan tudnám bátorítani a kisfiamat a járásra, hogy mégse eröltetett legyen? (tudásbázis kérdés)


19. Dorka29 (válaszként erre: 5. - 995261fe57)
2009. ápr. 8. 14:46

Szia!


Mindenképpen hagyjad, hogy magától kezdeményezze a kapaszkodó nélküli járást.


Semmi értelme az erőltetésnek, különösképp, mivel a leírásod alapján teljesen jól fejlődik.


Ha viszont ennyi idősen még csak mászna, és még kapaszkodva sem járna, felkeresnék egy szakembert, nem várnék 18 hós koráig. Sőt.

18. _kleo_
2009. ápr. 8. 14:03
Nekünk a nagyobbik fiamnak egy bébitaxi volt a kedvence, azzal tette meg az első lépéseket. A kicsi egy üres ásványvizes palackba "kapaszkodott". Lényeg, hogy legyen valami a kezében.
2009. ápr. 8. 13:35

Szia!

Az én kislányom egy foci labdát fogott és úgy tette meg az első lépéseit. Ami kicsit könnyebb volt, mint a foci már nem is felelt meg neki.

Azzal a nehéz labdával érezte, hogy biztonságban van.

Erőltetni nem szabad, de megpróbálni meg lehet.

16. 228bb89282 (válaszként erre: 15. - 5e48d37001)
2009. ápr. 6. 21:24

Hasonló szituban vagyok én is. Mindenki ledöbben, amikor közlöm, hogy még csak most múlt kettő. :) De nem érdekel, unokatesója 3 éves kora körül kezdett el egyáltalán beszélni, ő meg szinte teljes mondatokat mond, igaz a legtöbb szó első szótagból áll. De próbálkozik rendesen. Ha itt lesz az ideje, majd beszélni fog. :)


Ez különben a mai kor átka. Ez a hülye megfelelési kényszer.


Mellesleg a szomszéd házban lakik egy ikerpár, fiúk. Kétpetéjű ikrek. Na, az egyik már 13 hónaposan járt, a tesója meg egy vagy két héttel, mielőtt 18 hónapos lett. Ennyi. :) Ráérnek ezek a gyerekek. A 14,5 hónapos kisfiad semmiről nincs lemaradva. :)

15. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - 995261fe57)
2009. ápr. 6. 20:49

Nálam is ez a megfelelési kényszer:(

Olyan rossz sokszor,mert magas kislány,és úgy néz ki mint egy óvodás,és sokszor csak néznek rám az utcán,hogy nem beszél,és magyarázkodok,hogy még csak 2 évesek voltunk.

14. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - 228bb89282)
2009. ápr. 6. 20:45

Minden kornak megvan a maga aggodalma.Nálunk is rossz volt,hogy a tőle fiatalabbak már futkároztak mi meg csak kapaszkodva jártunk.14 hónaposan indult el a lányom,azóta és csak jó 1 hónap múlva járt biztonságosan.Próbáltam Én is ösztönözni,de nem sok sikerrel,nagyon ügyesen és gyorsan mászott,és ezért ezt a kényelmesebb megoldást választotta.Most viszont bepótolja:)


Nálunk is ugyanaz most a suzitu ,mint Kisbibénél,26 hónapos és alig beszél.Kb 25-30szót használ.De amin meglepődtem most a napokban,hogy minden nap mond egy újabb szót.

Nincs egyformán fejlődő babóca,mi levagyunk maradva a beszéddel,viszont szobatiszták vagyunk,az unakatesónk aki 3 éves volt decemberbe ő még pelusba kakil ,de 10 hónaposan járt,másfél évesen verset szavalt.

13. 995261fe57 (válaszként erre: 11. - 228bb89282)
2009. ápr. 6. 20:44

na ez az talán ezt a megfelelési kényszert érzem én is néha a tudatalattimban,csak nem akartam kiírni!

Köszi!:-)

egyébként 14,5 hós!:-)

12. andland (válaszként erre: 5. - 995261fe57)
2009. ápr. 6. 19:55

Szia!

Igen majd egyszer elengedi a kapaszkodott,majd magától rájön,hogy milyen jó is egyedül totyogni.

Ha picit ducibb a baba akkor szoktak inkább később elindulni .

2009. ápr. 6. 19:43

Tudom, hogy rossz érzés, amikor már mindenkinek jár a gyereke, csak a miénk nem, pedig ettől nem lesz "rosszabb" a gyerek. Csak ez a hülye megfelelési kényszer már ilyen kicsi korban is előjön, meg gondolom ismerősök nagy szemeket meresztenek: "és még nem jár?!" Nálunk a beszéd ilyen. Már sokaknak hallom, hogy szépen beszél a 25 hónapos gyereke, az enyém sok dolgot mond, sokat csak én értek - mint tolmács fordítok állandóan -, első szótagokból azonban komplett mondatokat mond. Ezenkívül kb 30-40 vagy 40-50 lehet a szókincse, most ezt meg nem mondom... Valahol kicsit engem is zavar. Csak azért írtam, hogy tudd, másoknál is vannak "hasonlók". Az egyik gyerek előbb beszél, a másik meg előbb jár. :)


Különben mennyi idős a kisfiad?

10. anyuca66 (válaszként erre: 6. - Holorka)
2009. ápr. 6. 19:27
Doboz aranyos ötlet. Én lányom egy széket zoligált maga előtt. Másodikon laktunk, örült az alattam lakó. :-) Egyszer a konyhába is eltolta, csakhogy én meg a konyhapultra áltam a szekrény tetejéről vettem le valamit. Le akarok jönni, és nincs a puff. Szóltam a férjemnek, Segíts! eltolta a puffot a Veronika, nem tudok lejönni...
9. 995261fe57 (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. ápr. 6. 19:25
köszi!:-) eddig még nem eröltettünk semmit de nem is akarok,pont ezért, remélem igazad lesz!
8. Kolibri (válaszként erre: 5. - 995261fe57)
2009. ápr. 6. 19:19

Ha megvan benne az, hogy butorokba kapaszkodva szepen a labara nehezedik es lepeget, akkor nem hinnem, hogy aggodnod kellene. Majd elengedi, es akkor meg futhatsz utana:).

Ha meg nem kesz es csak kudarcelmenye lesz az onallo jarasrol, akkor az rosszabb.

7. 995261fe57 (válaszként erre: 4. - 228bb89282)
2009. ápr. 6. 19:07
ebben igazad van.teljesen egyetértek veled!
2009. ápr. 6. 19:07

Az én fiam úgy kapott rá annak idején a járásra, hogy bevittem egy nagyobb dobozt a szobába, ő odamászott hozzá, mert érdekelte, aztán felállt, de a doboz kicsit odébb csúszott a szőnyegen, mivel nekitámaszkodott. Így kénytelen volt utána lépni.

És nagyon élvezte :) És csak tolta, tolta a dobozt egész nap.

5. 995261fe57 (válaszként erre: 2. - Andland)
2009. ápr. 6. 19:06
szia! az én kisfiam 14 hós,most 19-én lesz 15 de még önállóan nem nagyon mer elindulni...sokat sétálunk vele,a bútorok mellet nagyon szépen megy szinte bejárja az egész lakást így,egész nap csak megy...de ez az önállóág nem nagyon akarodzik...szerinted akkor hagyjam és majd magától egyszer csak elengedi a kapaszkodót?
2009. ápr. 6. 19:04
Miért kell bátorítani?! Nyilván a kis agyában nem érett még meg pár "összeköttetés". Ha eljön az ideje, majd elindul. 18 hónapos koráig RÁÉR. Utána érdemes szakemberrel megnézetni, de addig semmiképp. Ne azért "kelljen járnia" a gyereknek, mert már a szomszédé is járt ennyi idősen.
2009. ápr. 6. 18:58
tytyogott-totyogott:)
2009. ápr. 6. 18:57

Majd magától elindul nem szabad erőltetni.

De attól is függ,hogy hány éves a baba.Minden gyerek más ídőben fog elindulni.Az én fiam már 9 hónaposan magától tytyogott,és a lányom meg 13 hónaposan kezdett el.

2009. ápr. 6. 18:55
Hogyan tudnám bátorítani a kisfiamat a járásra hogy mégse eröltetett legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook