Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Virágvasárnap fórum

Virágvasárnap (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Virágvasárnap

11. Alina* (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. ápr. 20. 06:55

Benned nem merült fel, de aki így nevelkedett, abban felmerülhet.


A szokásainkat magunk alakítjuk, ezeket nem befolyásolhatják semmilyen külső tényezők 😊

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Alina*)
2019. ápr. 19. 20:31

Kiveszőben vannak a régi szokások.


Énbennem fel sem merült, hogy a virágvasárnapnak is vannak külsőségei. Életemben sem hallottam még, hogy ilyenkor szép ruhába öltöznek és gyertyát gyújtanak, nem ilyen közösségben nőttem fel.


Tisztelem ezeket a szokásokat, de én nem tudnék ilyeneket számontartani.

9. Alina* (válaszként erre: 8. - Henni_led)
2019. ápr. 18. 10:15

Most kicsit úgy érzem , mintha az én mondanivalóm nem "ment volna át " :)


Nem a HIT-edben kételkedtem. Az "zavart', hogy talan egyedül, nem életed meg ezt a szép ünnepet.


Nem vettél fel egy szép ruhát, terítetted meg az asztalt, gyújtottal meg egy gyertyát...


Tisztelem, becsülöm azokat az embereket, akik rendíthetetlen hittel rendelkeznek.

Nem riadok meg tőlük.

8. Henni_led (válaszként erre: 7. - Alina*)
2019. ápr. 17. 22:05

Köszönöm az együtt érező szavaidat, de lehet, hogy rosszul fogalmaztam.

Én soha nem vagyok egyedül, mert a HIT-em velem van.

És a "HIT" szó ne riasszon el!

A HIT nem csak az un. vallásos hitet jelenti, hanem főleg az önmagadban történő hitet.

Én még nem tudom olyan szofisztikáltan megfogalmazni ezt, mint a tanítóim, de a lényeget értem.

7. Alina* (válaszként erre: 3. - Henni_led)
2019. ápr. 17. 08:57

Szomorúan olvasom soraidat.


Miért nem alakítod ki a saját hagyomànyaidat?


Miért nem ünnepeltél akár egyedül is?


Szerencsés vagy, volt kitől tanulnod, van miből építkezned.

6. Lávli (válaszként erre: 5. - Henni_led)
2019. ápr. 15. 22:30

Hmm nem tudom.. nem tudom, hol szapulják a keresztyén oktatást és kit csúfolnak érte, én erről mindig azt hittem, hogy csak városi legenda, de lám, te vagy az élő példa, hogy mégsem.

Ahol én éltem, ott a legelitebb középiskola egyházi fenntartású volt, kiváltság volt a diákjának lenni, és a mai napig is így van ez. Az ott tanulókat tisztelet övezi, bár sokmindenben nem különböznek más középiskolás társaiktól, ugyan úgy sportolnak, zenélnek, szórakoznak, és nem hivalkodnak egyéb, valláshoz kötődő tudásukkal.

Sajnálom, hogy neked csúfolódásban volt részed.

És tudod, mit? A hét minden napjában van valami szeretnivaló. Biztos, hogy a keddet is szereted te is. :)

5. Henni_led (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. ápr. 15. 18:51

Bölcs, én e? Dehogy, csak mindent a szív, a szeretet szemszögéből nézek. Eddig nagyon jó emberek voltak a tanáraim, a társaim a suliban. Keresztyén oktatást kaptam, amit ma annyira szapulnak. De, ahogy gondolják. Amit nem ismerek, azt nem kritizálom, de nem mindenki van így. Mindig csúfoltak is a gyerekek, mikor középiskolás voltam, hogy szentfazék! szentfazék!, de én csak kikacagtam ezt.

Ja, köszönöm, de nem csak a vasárnapot szeretem. Valahogy a szerdát azt különösen kedvelem, az a hét közepe és nekem mindig azt juttatja eszembe, mint a karácsonyfa közepe, a törzse, ahogy kiemelkedik és a tetején ott a csillag; ez mindig eszembe juttatja, hogy minden ember egy csillag. Áh, ez csak az én hülyeségem, különben sincs semmi messzebb, mint a Karácsony, hisz Nagyhét van.

4. Lávli (válaszként erre: 3. - Henni_led)
2019. ápr. 15. 03:10

Épp a napokban beszélgettünk a férjemmel a legörbülő szájú emberekről. Hát pont így van, ahogy írtad, ők csak a rosszat és a csúnyát látják és hallják meg.

Fiatal korod ellenére furcsán bölcs vagy.

Szeress minden vasárnapot.

2019. ápr. 15. 02:25

Találtam egy ilyen címet is itt a fórumon, ami tegnap volt, virágvasárnap. Tegnap egyedül nyammogtam el az ebédemet, a virágvasárnapi ebédemet itt Pesten. Otthon ilyenkor sokkal díszesebb, virágosabb asztalnál költöttük el a vasárnapi ebédet. Meg többféle is volt a szokottnál. Nagyon szép dolog ám az ünnepi rend, mert az bizony az ember megbecsülésének a jele. Sok ember unatkozik, méla pofával jár, nem találja a helyét, ahogy látom. Pedig a rend az olyan, mint a vonalzó, megmutatja az egyenes utat.

Virágvasárnap, nagyhét, milyen szép ez így tavaszkor! Minden friss, minden zenél. Főként a madarak. De nekem minden zene. Még a buszok büdös motorjainak hangjában is megtalálom a melódiát. Kinek milyen a füle meg a szeme, olyan a lelke is. Aki csak a rosszat hallja meg és a csúnyát látja meg, annak bizony a szája is úgy áll, úgy legörbül. De én szeretek azokkal is beszélgetni. Aztán kiderül, hogy nincs is úgy elkenődve. Szeretem a virágvasárnapot, az olyan illatos. De itt nemigen van rá fogódzás, ahogy látom.

2009. ápr. 5. 11:46

Na most esett le, hogy reggel a "kaskásünnepen" (piac) miért vettek olyan sokan barkát, és igyekeztek a templomba.

Bocsi, de én "hithű ateista vagyok".


MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPET!

Aki tartja a hagyományt, annak:

SOK LOCSOLÓT! JÓ KEDVET A TOJÁSFESTÉSHEZ!

A fiuknak:

JÓ LOCSOLKODÁST! SOK SZÉP HÍMES TOJÁST!

2009. ápr. 5. 11:03
Virágvasárnap a húsvét előtti vasárnap neve, ami egyben a nagyhét kezdete is.
Ezen a napon vonult be Jézus Jeruzsálembe úgy, ahogy az ókorban szokás volt a Közel-Kelet országaiban, hogy az arra méltó személyeknek az útját bevonták valamivel.
Máté, Márk és Lukács apostolok evangéliuma szerint ők gallyakat vágtak a fákról, majd az rakták az útra a felsőruháik és virágok kíséretében, viszont János evangéliuma szerint pálmaágakkal szórták be Krisztus Jeruzsálembe vezető útját. Innen a virágvasárnap elnevezés.

Ugrás a teljes írásra: Virágvasárnap

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook