Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a parkban a babakocsira támadnak a póráznélküli kutyák, erre az esetre lehet valami kutya riasztót kapni? Karperec, spray, stb? fórum

Ha a parkban a babakocsira támadnak a póráznélküli kutyák, erre az esetre lehet valami kutya riasztót kapni? Karperec, spray, stb? (tudásbázis kérdés)

1 2
35. salabakter (válaszként erre: 6. - 6c4fb2f974)
2009. júl. 30. 18:59
Pfúj,nagyon bátor vagy,orvul leszúrni egy kutyát nagy dicsőség!!!!!!És még dicsekszel vele!Ez igen!!!!Nyertetek??Mit?Megveregették a válladat?
2009. ápr. 8. 05:00
én a gazdáját fújnám le, mert mindenki felelős az általa tartott állatért.
33. Binky (válaszként erre: 29. - H.Ancsi)
2009. ápr. 7. 20:01

no ja de én a drágámat nem engedem el, mert nagyon csúnya vége lenne(a környékünkön amúgy sincsenek nagytestű kutyák)... így is csoda, hogy nem végezte ki azt a pulit. Sajnos nálunka kutya támad, ha egy kutya túl közel merészkedik hozzá. Én szólok a gazdiknak, és a kutya is csak morog, míg a másik oda nem ér.

igyekszem majd róla képet keresni, nem felejtettem el. rengeteg van, csak azért át kell méretezni

2009. ápr. 7. 11:29
acélbetétessel jó fejbe ... Bár az én kutyám is szereti a babakocsikat, de nem agresszióból ugrál, hanem mert még játékos. Próbálom ilyenkor megkötni, vagy erélyesebben rászólni..
31. klenca
2009. ápr. 7. 10:15

Baseball ütővel a kutya fejére!!!


Fénykép előtte, s feljelenteni a gazdikát.

30. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Beathryche)
2009. ápr. 7. 10:02

> mit jelentett az, hogy rádtámadott a 3 kutya?


ez engem is érdekelne.

29. H.Ancsi (válaszként erre: 28. - Beathryche)
2009. ápr. 7. 08:59

Teljesen igazad van a fecske és nyár ügyében.

Egyébként mindenben teljesen egyetértek veled, örülök, hogy vannak még ilyen emberek. Egy storit én is elmesélek.

Voltak hatalmas gyönyörű pireneusi kutyáim. Mi vidéken lakunk, hatalmas kutyabiztos kertünk van, ebből kifolyólag nem vittük a kutyákat naponta sétálni, de azért néha csatangoltunk velük nagyokat. Egy ilyen séta alkalmával, pici lányomat babakocsiban toltam, a párom fogta pórázon Bubust a nagyfiút, kisfiam mellettünk totyogott én pedig a lánykutyust fogtam. Találkoztunk egy "én vagyok a falu bikája" tipusu csapattal, körülöttük ronangált egy kaukázusi méretű, mindenkit széttépek típusu kutya, aki azonnal nekünk támadt. Párom azonnal elengedte a pórázt, ami ugye alapszabály ha megtámadják a kutyádat!. Bubuka, kulturkutya révén egy mozdulattal a földrenyomta a kaut és belemorgott a képébe, utána elengedte. Ahogy továbbindultunk a kutya hátulról ujra megtámadta, akkor megint belenyomta a földbe és még csunyábban rá morgott de még mindig nem bántotta. Megjegyzem okos gazdi még mindig nem fogta meg. Harmadszor a kau ráugrott a szuka kutyámra, és akkor Bubu megfogta a combjánál fogva és a levegőbe emelve /kb 70 kg volt/ elkezdte forgatni. Párom rászólt, és azonnal elengedte/!/, de biztos hogy kivégezte volna, ha nem szólunk rá. Akkor illuminált gazdi, morogva megjegyezte, hogy kár hogy nincs nála a fegyvere, mert lelötte volna a kutyámat és a haverjai előtt megszégyenülve elmentek.

A történet szerintem tanúlságos, mindenki azt von le belőle amit akar. Továbbra sem az a véleményem, hogy nem a kutya volt a hibás, hanem az idióta gazdi.

Most pici kutyáim vannak, összesen 10 kg a kettő.

Ritkán viszem őket sétálni, egész nap kint vannak a kertben ha akarnak, ők nem tudják megvédeni magukat az ilyenektől - akik sajnos voltak, vannak és lesznek is -, rájuk nekem kell vigyáznom.

Egyébként már itt is többször irtam, hogy lehet vásárolni kb. 2000 ft-ért riasztót ami biztosan megvéd a támadásoktól és senkinek semmi baja nem lesz tőle.

28. Beathryche (válaszként erre: 27. - Binky)
2009. ápr. 6. 22:59
A tacsikat pedig megelőzik a sorban a pincsikutyák vérmességben. Nem egyszer jártunk úgy, hogy szó szerint megtámdták a mi kutyánkat, ami azért vicces, mert a térdéig sem érnek. És ők persze szinte mindig póráz nélkül vannak. Egyszer előfordult, hogy nem tudtunk magunkról lerázni egyet, követett minket és közben folyton harapdálta a kutyámat. A gazdi, ahogy a te sztoridban is, pórázt békésen lóbálgatva beszélgetett kb. 4 házzal arréb. Amikor már nem bírtam tovább odakiáltottam neki, hogy elengedhetem én is a kutyámat és akkor majd lejátsszák egymás között. Na ekkor vissza tudta hívni a kutyáját. Nem odajött persze megfogni, csak visszahívta. Sajnos tényleg nevelni kell az embereket, mert én is tisztában vagyok vele, hogy elég gyerekcipőben jár Magyarországon a civilizált kutyatartás, ahogy nagyon sok más is.
27. Binky (válaszként erre: 24. - Beathryche)
2009. ápr. 6. 22:42

a tacsik azért elég vérmes jószágok

hidd el a pulik is nagyot tudnak harapni, pedig nincs nagy állkapcsuk

tapasztalatból:(


amúgy teljesen igazad van


ja és nem kapcsolódik a dolgokhoz, de azért elmesélem

ma bicikliztem a kijelölt kerékpáros útvonalon...na mármost sok kutyasétáltató szokott ott lenni, de inkább csak megtűrtek és nagy a biciklisforgalom, ezért a gazdák TERMÉSZETESEN pórázon viszik a kutyákat(ha biciklis jön legalább lábhoz rendelik őke vagy meg is fogják), vagy lejjebb sétáltatják (mert a biciklisút egy töltésen van, alatta egy kisebb völgy meg egy patak).

na mármost én haladtam az úton, út közepén két csaj, beszélget. Az amúgy nagyon helyes kutya rohangál fel-alá, nem tudok elmenni mellette. A gazdi észrevesz, de lesz@rja. Valahogy átküzdöm magam mellettük 2 cm-en, a kutya még mindig előttem rohangál. Na és akkor elkezd követni... hátrakiabálok a gazdinak, hogy biciklibarát-e a kutya? Gazdi megy nyugodtan, rám se néz, kizárt, hogy nem hallotta, és beszélget tovább, lóbálja kezébena pórázt. Máskor igenis rászólok, elegem van a pofátlan kutyatulajdonosokból...múltkor meg egy beagle szó szerint a gazdi szeme láttára (a gazdi nézett) belekakilt valakinek a kőből készült virágcserepébe a ház előtt. A gazdi rászólt utána, hogy jöjjön már, mert menni kell. Természetesen nem takarította fel.

26. Beathryche (válaszként erre: 20. - 223cf40dc0)
2009. ápr. 6. 22:30
Sok lesz már a három egymás utáni hozzászólás, ráadásul egyikben sem voltam túl szűkszavú, de erre is reagálnék. Igenis egy fecske is csinálhat nyarat. Vagy legalábbis nyaracskát. Amióta ugyanis a kutyás barátaim azt látják, hogy én összeszedem magunk után a kutya@&#rt, sőt, közlöm velük, hogy primitív dolog ott hagyni a járda mellett, azóta többen is követték a példámat :) Nem rossz módszer az sem, hogyha kultúrlények módjára, de figyelmeztetik az illetőt, hogy otthagyott valamit. Nagy valószínűséggel sértődötten tovább fog menni, mintha nem is hallotta meg, de 2-3 ilyen beszólás után fogja magát annyira kényelmetlenül érezni, hogy vagy elmegy máshova kutyát sétáltatni, vagy elkezd zacsikat hordani magánál.
25. Beathryche (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2009. ápr. 6. 22:26
Azért megnéznék egy statisztikát arról, hogy hogy állnak a halálos kutyatámadások az emberölések, ittas vezetés okozta halálos közúti balesetek stb... tükrében. Mennyi halálos kutyatámadásról hallassz egy évben? Segítek. 2003 és 2005 között például 8 eset történt. Ez évente nincs három. 2008-ban talán 4 ilyen esetről számoltak be a lapok. Ezek miatt minden kutyát, aki csúnyán néz valakire, neadjisten még meg is ugatja a másik kutyát, vagy embert, le kellene lőni? Mert bátorítandó az, aki cselekedni mer? Ennyi erővel a jogosítvány megszerzése után vonuljon mindenki kivégzőosztag elé, hiszen egy potenciális gyilkost üdvözölhetünk a személyében.
24. Beathryche (válaszként erre: 19. - Binky)
2009. ápr. 6. 22:19
Természetes, hogy egyből a gyermeked mellett döntenél, de azért nikkeinél nem ez volt a helyzet. Egy tacsi, hangsúlyozom egy tacsi harapta meg az édesanyja lábát. Most azért azt el tudjuk képzelni, hogy a tacsi, a maga hatalmas szájával mekkorát tud harapni. Ez nem menti fel sem őt, sem a gazdáját az alól, hogy harapott, de akkor is van sok más megoldás, nem pedig az, hogy áthajtok rajta kocsival. És ennél a sztorinál például szóba sem került, hogy megpróbálták elüldözni a kutyát. Úgyhogy én, akármilyen nézőpontból nézem, nem tudom megérteni azt, amit írt. Támadt meg már minket is hajléktalan rendkívül jól szocializált kutyája. Hozzáteszem nekem pit bullba hajló staffordshire terrierem van, testalkat alapján nyilván meg tudta védeni magát, de csak nyüszített, mert arra lett szocializálva, hogy senkit nem bántunk. Már sokszor elképzeltem magam előtt a jelenetet, hogy megtámadnának engem az utcán, ő pedig valószínűleg még meg is nyalogatná a támadót, annyira feltétel nélkül bízik az emberekben. Tehát amikor ránk támadt az a bizonyos kutya, konkrétan, vicsorogva, harapva, először próbáltam kiabálással elüldözni, majd felvettem egy nagyobb ágat a földről, de nem fejbe csaptam, ahogy azt nikkei tette volna, ha épp szabadnapos a kése, meg a pisztolya, hanem azt a kutya előtt lóbálva, mellette a földre nagyokat csapva próbáltam elkergetni. Sikerült.
2009. ápr. 6. 18:24

A risztót sajnos nem tudom hol lehet kapni, de ha rákeresel a neten nagyon sokból lehet választani.

Amit a 12 hsz-ban irtam, én is a netről szedtem le.

Ha sikerül beszerezned, majd ird meg légyszi, hogy mi a tapasztalatod.

2009. ápr. 6. 18:21
Igazad van, tényleg nagyon bátor ember, egy késsel egy kutyát leszúrni valóban hős tett. Szerintem, meg szánalmas, agytalan, idióta.
2009. ápr. 6. 15:15
Keves az ilyen bator ember mint Nikkei , hogy cselekedni kepes es mer! A legtöbb esetben sulyossan megserul az akit megtamadtak ! Ne is beszeljunk az egyre több halalesetröl amikor a kutya/kutyak halalossan megsebesitik az embereket,gyerekeket es a felös jolnevelt kutyakat.
20. 223cf40dc0 (válaszként erre: 17. - Beathryche)
2009. ápr. 6. 15:15

valószínűleg nem sok ilyen rendes kutyatartó van, mint te :) hogy is szokták mondani? egy fecske nem csinál nyarat


nekem is van kutyusom, nem nagy, picike, de amikor nagyobb kutya kerül a közelembe felveszem, mert már volt dolgunk alattomos jószággal is, aki mindjárt a gerince után kapott - lehet macskának nézte, az enyém még a macskákat sem bántaná, mert úgy van nevelve ... és nem ő az első kutyám!

bár nem szalad el, csak pórázon sétál és vigyázok, hogy ne közelítsen meg senkit sem nagyon, mert bár ő a simogatásért megy, vannak akik tartanak tőle .... egyébként is nagyon sok "horror-story" van mostanában kutyákkal :(( ami tényleg nagyon elszomorító


viszont az a késes ügy ott lent ... hát, mit ne mondjak ... ott a gazdát kellene lecsukni .... de nem ő az egyetlen ilyen felfogású ember sajnos :(


egyébként kutyariasztók tényleg vannak és hatásosak is, ajánlom mindenkinek, akinek bármiféle félelmei és fenntartásai vannak a kutyákkal kapcsolatban

19. Binky
2009. ápr. 6. 15:02

Egyrészt megértem nikkei-t, másrészt nem értek vele egyet a módszereivel kapcsolatban.

Nálunk nem nagy a bűnözés, de úgy látszik engem a zaklatók kedvelnek, és sötétben, egyedül az utcán nem feltétlenül fenyegetődznék, inkább tartanék magam mellett egy kést...

Másrészről tisztelem az életet minden formában, de ha pl. nekem is a gyerekemet támadta volna meg egy kutya, akkor egyértelműen a gyermekem mellett döntenék, és elüldözném a kutyát, ha meg nem sikerül elijeszteni, akkor sajnos tényleg felkészülnék az esetleges elpusztítására.

Nem tudom hányan álltak már szemben valami erősebbel (legyen az kutya, vagy ember), amikor érzed, hogy bármit tehet veled, és te nem tudod magad megvédeni... ezért lenne jó pl. harcművészeti órákat venni, de tudod mikor fog az megvédeni egy nagyobb állattól... a leghumánusabb megoldás tényleg ez a kutyariasztó lenne, szerintem be is fogok egyet szerezni.

Nem kellett volna valóban ilyen derüsen előadni, de nektek se kéne így letámadni őt.

Ha nekem a kutyám életét fenyegetik, vagy egy másik emberét, én is habozás nélkül megvédeném.

(Amikor az erdőben a vad kutyákkal összetalálkoztunk, akkor is a kutyát féltettem, magamat már kevésbé.)

18. drnéni (válaszként erre: 11. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 6. 13:57
Te beteg vagy. Vagy inkább egy pszichopata. Akár hazudsz, akár nem. Remélem, ezek után hamar törölnek vagy törölteted magad innen.
17. Beathryche (válaszként erre: 2. - Pinpilla)
2009. ápr. 6. 13:42

Szia!


Szegedi vagyok és kutyás, nem mellesleg dohányos is. Csak kíváncsi lennék, hogy konkrétan melyik parkról van szó? És, hogy mit jelentett az, hogy rádtámadott a 3 kutya?


Zárójelben megjegyezném, hogy mi csak pórázon sétáltatjuk a kutyánkat, csak a kijelölt kutyafuttató helyeken engedjük el (amiből botrányosan kevés van), összeszedjük magunk után a kutyakakit, és még a csikket is mindig a kukába dobom.


De tudom, hogy nem ez átlagviselkedés. Ahogy az sem, hogy a gyerekek/fiatalok elvánszorogjanak a kukáig a csokispapírjaikkal és műanyag üvegeikkel.

16. Beathryche (válaszként erre: 11. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 6. 13:39

Primitív állat vagy, akit semmi sem különböztet meg például a kis tacsitól. És akkor még nagyon nagyon finoman fogalmaztam.


Gazdának szólni, sintért hívni stb??? Ez eszedbe sem jutott nem? Hát persze, hogy nem.


Tudod sokkal kevésbbé lenne gusztustalan és gyomorforgató a hozzászólásod, ha nem jeleznéd a történet vicces jellegét :) jelekkel. De így átsüt róla, hogy te valójában még élvezted is, ahogy megölhetted azokat a kutyákat. Gratulálok.


Jogosan tették fel előttem a kérdést. Legközelebb emberekkel is ezt csinálod majd? Mondjuk anyukádra kezet emel egy fiatal - teljesen mindegy milyen okból és te baltával szétcsapod a fejét? Ez lenne a megoldás?

15. H.Ancsi (válaszként erre: 6. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 6. 12:22
Te beteg vagy , menj orvoshoz!!
14. correct (válaszként erre: 6. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 6. 10:30

Szóval nem a sintért vagy bármilyen hatóságot kell értesíteni, hanem gyilkolni kell, mintha állat lennél? Pár év és az emberekkel is ezt teszed?

Nem érezted magad rosszul utána? Fegyverrel vagy fegyvernek látszó tárggyal járkálni pedig.....

13. H.Ancsi (válaszként erre: 12. - Fridoka)
2009. ápr. 5. 08:13

a szomszédom vette mert a szemben lakó néni kutyái folyamatosan ugatnak, nem lehet elviselni.

Az ugatás ellen jó és állítólag a postások használják és nagyon bevált. Kutyariasztok cím alatt utána nézhetsz a netet. Itt egy:


"TW 1000 SCHRILL ALARM 110 decibel erös hangot ad.Kutya tamadas eseten nagyon hatasos lehet. A kutya nem birja ezt az erös hangot, es elszalad.De ember tamadas eseten is jol tudjuk hasznalni. Söt telefon betyarokkal szemben is hasznos.A hasznalata teljesen egyszerü, a tetejen kell nyomva tartanunk a gombot, amig a veszely elmulik.NEMET TERMEK.

Ár: : 2 100. Ft"

12. fridoka (válaszként erre: 4. - H.Ancsi)
2009. ápr. 5. 05:26
Szia,érdekelne a kutyariasztó írnál róla hogy neked milyen a személyes tapasztalatod róla?
11. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 8. - Binky)
2009. ápr. 5. 02:14
megértelek, amikor a német juhász ránk támadt, az én kutyámon szájkosár és kb 1.5 m-es póráz volt, a másik kutyán semmi.nem arányos küzdeelem...Én kiegyenlítettem:)
10. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 7. - Martian)
2009. ápr. 5. 01:55
Mivel a kutyámat MINDIG szabályosan szájkosárral és pórázon sétáltattam - a támadás során is!- ezért nem érzem, hogy bármiért is felelős lennék. Főképpen azért, hogy a családi ház NYITOTT kapuján keresztül rontott ránk a másik kutya...és igen, mindig van nálam kés, és mióta engedélyezett, azóta gázpisztoly is.
2009. ápr. 5. 01:04

Van ilyen, ezt a leírást találtam


Ultrahangos kutyariasztó gombnyomással diszkrét módon megvédi a kutyatámadásoktól anélkül, hogy az állatban kárt okozna. Kutyaidomításra és ugatás ellen is használható.

2009. ápr. 5. 01:02

Utálom a felelőten gazdákat...kutyabarát vagyok, de ez azért több a sokknál. A pireneusimat sétáltattam, aki 80 kg csupa izom. Morgott is rendesen, mikor egy puli megközelítette(utálja a kutyákat, ezért viszem rövid pórázon,de nem támad, ha nem adnak rá okot, az embereket meg imádja). A gazda kényelmesen sétálgatott jól lemaradva tőle, mert jó időbe telt, mí ga kiáltásomra eljutott hozzánk...addigra a kutyám már fojtogatta a pulit (aki kb 5 centi közelségben volt, mikor a kutyusom lecsapott rá). Jön a gazda, elkezdi ütlegelni a kutyámat én már előtte kiordítottam a tüdőmet, hogy fogja mega kutyáját. A kis puli beleharap a lábamba, a gazdi elráncigálja a puliját...komolyan, nem normálisak, az én kutyám nem harapós de az ostoba gazdák miatt max. szájkosárral vihetem le...

De már úgy se merem, mert egy eszetlen ki szokta reeszteni a három félvad rotiját, múltkor rendesen be is piszkítottama gatyámba, mert szembetalálkoztunk velük, és úgy kellett elmenekülnöm a kutyámmal.


Egy ismerősünk mindig viperát tartott készenlétben, mert napi rendszereséggel támadtak rá a járókelőkre a kutyák...

Azt mondta ráüt a gerincükre és paf... Gusztustalan, és nem túl humánus...tényleg kéen valamiféle riasztó. Valamikro sokkolót be fogok szereznia zaklatók ellen, végszükség esetén kutyák is ellen bevetem majd...Jobbat nem tudok...

7. Martian (válaszként erre: 6. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 5. 01:00

Egy apró kérdés, te kutyasétáltatás közben kés hordasz magadnál?

A másik kérdésem, ha egy vélt vagy valós ok miatt a te kutyádat ölné meg valaki, akkor is ilyen könnyedén vennéd?

2009. ápr. 5. 00:17

kutyatámadással már nekem is volt dolgom -nem babakocsi miatt -de egyszerűen elintéztem: a szomszédunk tacskója minden járókelőre rátámadt az utcán. Miután anyámat megharapta egyszerűen átmentem rajta egy 200 kg-os motorral.Azóta senkinek nem kell félnie tőle, béke poraira :)

Másik esetben sétáltattam a kicsi kutyimat - 80 kg-os német dog- és egy idióta német juhásza rátámadt.Miközben a kutyák egymással voltak elfoglalva, én a német juhász oldalába egy könnyed mozdulattal belevágtam egy 12-13 cm-es kés pengéjét , hogy megkönnyítsem a harc kimenetelét. Nyertünk:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook