Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kenyérsütőgépben készített kenyérhez olajat vagy margarint is kell tenni. Megtudjátok mondani, hogy miért? Mi történik, ha nem teszek bele fórum

A kenyérsütőgépben készített kenyérhez olajat vagy margarint is kell tenni. Megtudjátok mondani, hogy miért? Mi történik, ha nem teszek bele (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 30. 10:54
Én minden esetben olajat szoktam bele tenni. Van olyan, hogy olíva olajat s avval is tökéletes.
7. wmiki (válaszként erre: 5. - 15defe00af)
2009. okt. 29. 19:22

hogy csináltál kovászt eredetileg?

pontosan mit raksz még bele és milyen sorrendben?

2009. júl. 25. 09:13
Elvileg azért kell bele a zsiradék, hogy ne ragadjon bele a gépbe, vagy mi. Nekem nincs gépem, csak így hallottam. De ha neked így is sikerül... :) Mindenképp egészségesebb, meg a boltiban sincs... ;)
2009. jún. 9. 10:40

Továbbra is zsiradék nélkül készítem a kenyeret. Nagyon finom! :- ))

Annyit változtattam még, hogy amikor kelesztés közben először kever rajta egy kicsit, akkor kicsípek belőle egy kb 5 dk-os darabot, és félreteszem kovásznak. A következő kenyérhez feloldom a langyos vízben leszűröm és ezt öntöm a "tepsi" aljába.

2009. jún. 4. 11:07
vagy olajat vagy margarint teszel bele teljesen mindegy csak az a fő,hogy egyfélét rakjál bele kb 3 kanákl olaj vagy 5 deka margarin
2009. ápr. 14. 07:54

Közben elkezdtem olaj nélkül sütni, és így sokkal finomabb a kenyerem.

Azért köszi a választ!

2009. ápr. 13. 21:24
Én libazsírt teszek bele,ha kenyeret sütök,finomabb és ropogósabb
2009. ápr. 4. 16:55
A kenyérsütőgépben készített kenyérhez olajat vagy margarint is kell tenni. Megtudjátok mondani, hogy miért? Mi történik, ha nem teszek bele

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook