Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a titka a parázson járásnak? Esetleg aki próbálta?:) fórum

Mi a titka a parázson járásnak? Esetleg aki próbálta?:) (beszélgetős fórum)


2009. jún. 21. 08:49

Tegnap volt a Hortobágyon a Táltos nap. Barátnőimmel mi is ott voltunk. Nagyon nagy élmény.

Mindenki sajnálhatja, hogy nem volt ott. Szintén volt parázson járás. Kétszer is átsétáltunk rajta.

Természetesen most is volt olyan aki nem mert átgyalogolni rajta. Pedig csak így lehet legyőzni a félelmeinket. Napfelkeltéig tartott a buli utána.

2009. jún. 6. 22:36
Na lányok ki jön jun. 20-án a Hortobágyra Táltos találkozóra. Én ott leszek és át is megyek a parázson. Most itt az alkalom ki lehet próbálni.
13. makrai.lilla (válaszként erre: 12. - Princes47)
2009. ápr. 11. 22:36
ez jól hangzik:)
2009. ápr. 5. 18:23

A lényeget pedig nem is írtam. Itt ezen a szombaton amikor a parázson járás van a táltosok és tanítványaik gyógyítanak is.

Érdemes ezt kihasználni.

11. makrai.lilla (válaszként erre: 10. - Az álarcos)
2009. ápr. 5. 09:26

az sem lenne rossz....

legyözni.

10. az álarcos (válaszként erre: 9. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 4. 22:20
Nincs. A félelemtűrő-képességhez van köze.
2009. ápr. 4. 16:58

egyébként a fájdalom türö képességem szeretném erösiteni ha lehet ilyet egyáltalán ... ezért jutott föleg ez eszembe.

van ennek ahhoz vmi köze ???

2009. ápr. 4. 16:56
sajos pont juni 19-21ig más programom van...(pont akkor ) de érdekel a téma
7. az álarcos (válaszként erre: 4. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 4. 16:55

Ahogy Princes is írta, nem úgy van, hogy csak az ember átgyalogol. Nekünk előtte másfél napos szellemi-lelki felkészülés volt Ken Cadigan vezetésével, aminek röviden az volt a lényege, hogy az egyik legősibb félelmünket (a tűztől való félelmet) megragadva, és segítőnkké téve megtanuljuk, hogyan uralkodjunk más félelmeinket, hogyan fordítsuk őket a saját javunkra. Tehát ez ez személyiségfejlesztő tréning volt.

A második nap este volt maga a parázson járás, úgy, ahogy már előttem leírták, imával, a tűz túloldalán vizes lavórral :-))) Persze nem volt rá szükség.

Később olvastam valamit arról, hogy fizikailag mi ennek a háttere, hogy miért nem ég meg a talpunk (nedves a hideg földtől, a parázson a páraréteg védi a bőrt), de nem ez volt a lényeg, hanem, hogy túl tudjunk lépni a félelmünkön. Ami volt, mert azért 1 méteres körzetben elég forró az egész. De ha egyszer rá mertél lépni, nem volt rosszabb, mint egy forró aszfalt.

Erről a workshopról egyébként az MTV is készített műsort, és ha van türelmed kivárni, és érdekel, esetleg szkennelhetek be pár fotót, akkoriban még nem volt digitális fényképezőgép.

6. makrai.lilla (válaszként erre: 5. - Princes47)
2009. ápr. 4. 16:37
erröl láttam youtubon videót.
2009. ápr. 4. 16:31

Sziasztok !


Minden évben a Hortobágyon van a Táltosoknak tálkozója, Szentiván éjjelén. Ott este 10 óra után kezdődik ez a dolog. Olyan 20 cm átmérőjü kb 1-1,2 m es fákból raknak bogját és az

gyujtják meg. Mikor már csak a parázs izzik vörösen akkor kezdődik a parázson járást. Ez a parázs olyan elven, hogy megvilágitja a környéket. De ezt megelőzően a Kovács András mond egy imát, és az ott levőknek is el kell mélyedni. Én már 5x voltam len és mind az 5x át is mentem a parázson. Az első alkalommal nem hittem el hogy meg tudtam csinálni, az gondoltam, hogy csak meghipnotizáltak. Ismét átmentem, és akkor mivel

nem mélyültem el igazán, egy kicsit meleg volt.

De nem égett meg.

Itt a ragyogó alkalom most ez évben is megrendezésre kerül, junius 20-21 de ez még nem biztos. Nagyon jó kirándulási lehetőség. Van szálláslehetőség, étkezési, vásárlási és egyéb.

Ezt meg kell próbálni mindenkinek.

4. makrai.lilla (válaszként erre: 3. - Az álarcos)
2009. ápr. 4. 16:11
akkor ird le részletesen légyszives mi merre,nagyon kiváncsi vagyok! köszi!!!
3. az álarcos (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 4. 16:07
Igen, én jártam parázson.
2. winny (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 4. 16:03

Tudomásom szerint nem parázson járás,hanem át kell menni a tűzön.

Előkészületek után segítőkkel:)

2009. ápr. 4. 15:59
Mi a titka a parázson járásnak? esetleg aki próbálta ?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook