Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te tudsz valamit kezdeni az anyósoddal? fórum

Te tudsz valamit kezdeni az anyósoddal? (beszélgetős fórum)

1 2
38. pgiz (válaszként erre: 27. - Cyntia)
2010. nov. 17. 12:55

Bár a feltett kérdés nagyon régi, aktualitását biztos, hogy nem veszítette el.

Ne kérj és várj a sorstól betegséget arra, akit nem szeretsz. Visszaüthet. A gyűlölködés is okozhat betegséget.

Az anyós szapulásán kívül még semmit semmit sem írtál. Nem írtad, hogy az a problémája, -amit meg kell a fiának oldani- hogy nem éri el a befőttet a polcon, vagy más, neki nyomósabb indok.

Anyámhoz én még amiatt is rohannék, hogy lepakoljam a keze ügyébe a felső polc tartalmát, ezért a párom is rohanhat megoldani a saját anyjához.Nagyobb léptékű elintéznivalóhoz még inkább.Ezt hívják családnak. Akkor sem szűnik meg, ha belép egy új tag hozzánk, jelen esetben megnősül a fiú. Szerinted a házasságkötéskor le kellett volna mészárolni az anyát?

Kinek kellene egy olyan férfi, aki a lehető legszorosabb köteléket -anya-gyermek- egy laza mozdulattal felrúg? Milyen ember, aki ezt kívánja a társától?

37. Fedo
2010. jún. 19. 06:32
már nem él
2010. ápr. 19. 20:46
Még nem tudom, olyan sok időt nem töltöttünk együtt...majd nyáron, ha megyünk hozzá hosszabb időre...kiderül...
35. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 34. - Mamika50)
2010. ápr. 19. 20:44
Ezt nem kell elfelejteni, fontos, hogy a párom édesanyja.
2010. ápr. 19. 20:42

Igen ,kimegyek a sírjához . És elmondom ott mennyire igazságtalan volt velem ,mégis sajnálom azt ,hogy öreg korára kifosztotta a lánya és sírva teltek a napjai .De becsületes volt ,mert mondtam ide költözhet és azt mondta Ő ezt nem érdemli meg . Vállalnia akell a büntetést a tetteiért .

Én sajnálom ,hogy nem jött ide hozzánk ,mert mégis a párom édesanyja volt, és még most is élhetne !

2010. ápr. 19. 20:14
CSak azt ne felejtsétek el, hogy ti is lesztek anyósok! Meg kell azt is érni. (Ja, még nem vagyok anyós.)
2009. júl. 1. 21:11
Hát nem nagyon...de amig a Párom nem áll mellettem addig aztán végképp semmit ennek meg 1:10000000 esélye :(
2009. júl. 1. 21:09

aha

!

lassan beásom a kertbe , de jó mélyre, és arccal lefelé hadd kaparjon át Kínába!

30. Ercsu7
2009. jún. 3. 19:40

Nem sok mindent....

Már megszoktam,hogy kész időjárás az öreglány.

nem tudok mit tenni vagy így elviselem vagy pedig ...

29. Dike83 (válaszként erre: 27. - Cyntia)
2009. jún. 3. 19:20

Szia!

Pároddal beszéltél már erről?Vagy ő azt mondja ,hogy te vagy túl érzékeny?Amolyan anyuci pici fia típus?Szerintem az anyóst nem fogod tudni megváltoztatni,inkább a pároddal kéne megértetned ,hogy ez így nem kóser és neki kellene változtatni ezen a helyzeten!

28. Dike83
2009. jún. 3. 19:10
Nekem egy tündér az anyósom!Szerencsés vagyok!:-)
27. Cyntia (válaszként erre: 26. - Az anya)
2009. jún. 3. 18:49

Szia!

Ez azóta is volt a fejemben, hogy majd a betegsége esetleg kibillentheti.. Hát meglátjuk. Bár én azt képzelem, ha beteg lesz, csak nekünk gyűlik meg vele a bajunk: mert minket fog ugráltatni, mint eddigis mindig. De majd meglátjuk!

Az biztos: róla is lepereg, meg meg sem hallja, meg nem is figyel: csak magára.

Most jó: mert legalább haragszik és nem kell vele beszélni sem :D!

Én elkerülöm: mert utálom az igazságtalanságot!


Drukkolok neked, hogy csak átmeneti késés legyen: és megoldódjon minden!

Nekem nagyon szimpatikus vagy!

2009. máj. 24. 22:22

Szia!


Kitartás neked! Át tudom érezni, h mibe vagy, nekem 7-évig keserítette az anyósom az életem olyan elképesztő dolgokon mentünk át miatta, h az a szappanoperákban sincs ennyi minden.

De történt azóta egykét dolog beteg lett anyósom, aminek ha hiszed, ha nem, nem örültem. Amikor ki vették a melléből a daganatot és a kórházban volt meg látogattuk és azóta beszélünk megint.

Senkinek sem kívánom, h beteg legyen.

Érdekes dolog a sors, mindenkinek meg van írva és idővel el rendez mindent hidd el.

Próbálj nyugodtan gondolkodni és nem azt figyelni, h ki mit mond hanem azt, h ki mondja.A türelem és a szeretet meg old mindent.Tudom, h nagyon nehéz de próbáld meg elterelni a gondolataid, mert ebbe, h saját igazunkat próbáljuk állandóan érvénybe juttatni bele lehet őrülni.Vannak olyan emberek akiknek mindegy, h mit mondasz, le pörög róluk és csaj saját magad cukkolod fel miatta.Azt meg nem érdemes.

Nyugi vigyázz magatokra!

25. Cyntia
2009. máj. 23. 13:48
Na ma elérkezett a pillanat: amikor (igaz telefonba) de végre elmondhattam anyósomnak egy pár dolgot az ő pici fiáról, és az érzéseimről és gondolataimról is tájékozatattam, amik miatta pattantak ki belőlem :D! (Bár nem akartam ezt az egészet, de miután a "kedves" párom a kedves édesanyámat felhívta és a lehető legalpáribb szavakkal tisztelte meg: úgy gondoltam: drága anyósomnak is joga van tudni, hogy mit csinál a drága fiacskája, és aztán már ha engem kezdett közben minősítgetni, amikor elmondtam, hogy bár elég nevetséges, hogy nekem kell tanítani akár egy köszönömre is, mikor túl van már a 65. életéven. ) Remélem azért rám már most több ragadt az életből, mint rá ennyi idősen :D!
24. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 16. - Ea9c78b99a)
2009. máj. 23. 13:44

:DDDD


Én sem tudok vele mit kezdeni...Ez van.

2009. máj. 11. 08:51

Semmit. Addig jó, amíg nem látom. :-(

Hiába próbálok bármit, sose jó. Tavaly karácsonyra készítettem neki egy babanaplót, mert messze lakik tőlünk és ritkán látja az unokáját. Gondoltam, szép meglepetés lesz. Vettem egy gyönyörű emlékkönyvet, mindent beleírtam Rékáról, minden oldalon fényképekkel illusztrálva, születésétől kezdve. Benne van a napirendjétől kezdve minden, a kedvenc játéka, kedvenc ételei, stb. Rengeteget dolgoztam vele, még a saját anyámnak se csináltam ilyet, pedig nagyon szeretett volna, de ez az egy is igen időigényes volt. Akkor se volt az öreglány elalélva tőle, de kb. két hete (pedig hol van már karácsony?!) azzal hívta fel a páromat, hogy milyen szemét is vagyok én, mert a naplót úgy kezdtem, hogy "Kedves Olvasó!" Persze azért kezdtem így, mert azt gondoltam, majd mutogatja a barátnőinek vagy ilyesmi... Tévedtem. De hogy az életben többet nem csinálok neki ilyesmit, az tuti.

Több milliója van a bankban - a párom rakosgatta össze neki - de állandóan panaszkodik, hogy nincs pénze, azért is nem jön gyakrabban hozzánk, mert drága az útiköltség. (Nyugdíjas vonatjegyet csak ki tud fizetni, évente párszor). De akármit csinálok, sose lehet jó neki. Már nem is akarok megfelelni. Örülök, ha nem látom.

Sajnos boszorkányok márpedig léteznek!

2009. ápr. 27. 22:54
Sajnos nem sok mindent, de legalább nem gyűlölködünk. Az is valami.
2009. ápr. 22. 13:45
igen...
2009. ápr. 22. 13:18

Nekem két felnőtt lányom van, a férjem anyukája, nagyon rendes volt velem és kortalan rendkivül csinos ugy nézett ki mint egy fiatal lány jó vékony dereka volt és gyönyörű hosszu haja, ami derékig ért neki. Ő az akit hiányolok, mert már rég halott.


Az én anyukám az kevésbé tud megfelelni az elvárásoknak, mert amint tehette, teheti megkeseriti mások életét az észrevételeivel és sértő megjegyzéseivel nem törödik azzal, ha rosszul esik a családtagoknak. Én kerülöm sajnos emiatt, mert máshoz sem ért, mint a veszekedéshez.

Ismerős a téma. Én a magam részéről szeretnék jó anyós lenni, ha valamelyik lányom esetleg férjhez menne szeretném a vőjelöltet, de csak akkor, ha nem él vissza a bizalommal.

Szivélyes üdvözlettel: Anyuci91.

19. badonyimariaeva (válaszként erre: 18. - Cyntia)
2009. ápr. 4. 22:02

Nincs mit köszönnöd!

Te csak a véleményünket kérted,de egyesek csak azért is megmondom,hozzászólást írnak.


Az én volt férjem is ezt csinálta,egyet csettintett az anyja a fiának,az meg ugrott.

Szóval,egyáltalán nem irigyellek,valamit ki kéne találni,hogy mindenkinek jó legyen.

18. Cyntia (válaszként erre: 15. - Badonyimariaeva)
2009. ápr. 4. 21:33
Köszi a megértést. :D! És a tanácsot!
17. Cyntia (válaszként erre: 14. - Myrthil)
2009. ápr. 4. 21:30
Köszi Myrthil. Igyekszem majd.
2009. ápr. 4. 20:56
ha egy agyátültetésen részt venne akkor igen.igy azonban reménytelen
15. badonyimariaeva (válaszként erre: 8. - Vénboszi)
2009. ápr. 4. 20:54

Egyenlőre a Cyntia problémájával foglalkozzunk!

Igen is vannak ilyen undok anyósok,mert az én volt anyósom is ugyan ezt csinálta.26 év után,többek közt,miatta váltunk el.

Hiába próbáltam a barátságát keresni,mindenben egyet értettem vele,ez volt a vesztem.

Az ilyeneknek,igen is meg kell mondani,hogy első a család,majd ha marad idő,akkor a "drága" Anyuka problémája jöhet szóba.

2009. ápr. 4. 20:31

Sziasztok!

Nekem is volt egy kis gondom, aztán rájöttem, hogy a legjobb ha a saját eszközeit fordítom ellene :)

Azóta tök jól elvagyunk :D

13. Cyntia (válaszként erre: 12. - Vénboszi)
2009. ápr. 4. 20:11

Hogy minek indítottam? Hogy okos fortélyokat ajánljanak. De azért is hogy kijöjjön belőlem amit a kedves édes anyósnak nem mondok meg. Mert volt mikor megmondtam: de nem igazán érdekelte.

Az igazság ez amit én leírok.

Megkérdeztem: mi az a Hellinger: nem igazán válaszoltál rá. Rákerestem: azon kívül, hogy szereposztósdit kellene játszanunk: mást szintén nem találtam.

Namármost: amíg sajnos a saját családomhoz nem jutok el, (mert igazán távol vannak, mondjuk anyós sem a szomszédban van) és alig tudok velük találkozni, addig nem gondolom, hogy az anyósommal kellene foglalkoznom. És nem is szoktam vele. Csak most is éppen miatta kell mindent felrúgni: hogy neki jó legyen. És már sokadjára áldozatot hozni: amiért még egy köszönöm sem jár, nemhogy bármi más.


Egyébként ha tudni akarod: most hagyta itt valaki: aki már nagyon régen el akarta hagyni a földi életben: de ő nem engedte: csupán önzésből..

12. vénboszi (válaszként erre: 11. - Cyntia)
2009. ápr. 4. 17:50

hát azért ez kemény volt, nem gondolod?

Hol jösz te ahhoz, hogy őt vagy engem többnek nézz.


?????????????????????????????????????????????????


Nagyon nem érdekel, hogy idősebb! Ha idősebb, akkor bölcsebbnek kellene legyen minimum: de ő csak kavarni tud: segíteni nem. De nem fogok neked magyarázkodni, hogy: mit nyeltem már le neki: éshogy mindig csak az ő kedvében jártunk, járunk. Úgyhogy míg nem ismered teljes egészében a dolgokat: ne ítélkezz!



Hát azt látom hogy téged nagyon nem érdekel!! :))))

Azért nyitottad ezt a topikot hogy magyarázkodj,miben nyilvánul meg a sok kavarása nem??Vagy minek nyitottad??Van már egy millió anyósos fórum ahol lehet szídni,fikázni az anyósokat.

Egyébként meg nem ítélkeztem,az nálam nem így néz ki.Ajánlottam neked a Hellingert,meg azt hogy ne foglalkozz az anyósoddal túl sokat,mert megárt,és ennyi.Nem tudom miben láttál ítélkezést?!



képzeld: egyébkén többet foglalkozom magammal, és fejlődésemmel, mint másik 100 ember együttvéve.



Ezt nagyon helyesen teszed,mert ahogy látom te is nemsokára anyós leszel. :DDD



Így azt ajánlanám, hogy ismerd meg az anyósom és akkor vonj le bármilyen következtetést. Aki barátságosan közelített hozzá az én voltam és nem ő. Csak azzal is visszaélt. Na ennyit erről. üdv.



Hát ha hiszed ha nem,szívesen meghallgatnám az ő nézeteit is,mert úgy lenne igazságos.


Mert az igazságot nem te mondod meg,azt mindíg mások mondják meg" az idézet szerint is.

Azért kíváncsi vagyok,mit tudsz még róla mesélni,persze magadról is kéne,de csak az igazságot!

üdv

11. Cyntia (válaszként erre: 8. - Vénboszi)
2009. ápr. 4. 16:35

hát azért ez kemény volt, nem gondolod?

Hol jösz te ahhoz, hogy őt vagy engem többnek nézz.

Nagyon nem érdekel, hogy idősebb! Ha idősebb, akkor bölcsebbnek kellene legyen minimum: de ő csak kavarni tud: segíteni nem. De nem fogok neked magyarázkodni, hogy: mit nyeltem már le neki: éshogy mindig csak az ő kedvében jártunk, járunk. Úgyhogy míg nem ismered teljes egészében a dolgokat: ne ítélkezz! képzeld: egyébkén többet foglalkozom magammal, és fejlődésemmel, mint másik 100 ember együttvéve. Így azt ajánlanám, hogy ismerd meg az anyósom és akkor vonj le bármilyen következtetést. Aki barátságosan közelített hozzá az én voltam és nem ő. Csak azzal is visszaélt. Na ennyit erről. üdv.

2009. ápr. 4. 13:33
az enyémmel semmi gond nincs Hál istennek:)
2009. ápr. 4. 13:24
Igen ,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook