Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
1695. Guess (válaszként erre: 1694. - 2c56c03e37)
2011. nov. 18. 13:01
Nagyon köszönöm , hogy válaszolsz és leírod nekem a gondolataidat. Minden egyes mondatod igaz én is így gondolom. Fura lesz most amit írok, de ez az igazság. Én nagyon kutyus párti voltam, és mindig azt mondtam, hogy nekem a cicák nem nagyon tetszenek és ezerszer egy kutyuli mint egy cica.És bizony a sors az ami közbeszólt. Munkahelyem elött egy elhagyatott picike cica várta tölem a segítséget, azonnal beleszeretettem, és azt mondtam hogy neki nem szabad itt lennie, meg kell óvnom, de még akkorsem voltam biztos benne, hogy megtartom..de ez pár nap múlva nem nem volt kétséges. Imádtam az életem megváltozott töle, sírva nevettem rajta mindig, bújt és a hála mindig ott volt a szemében.öt sajnos elveszítettem , jó pár napig sirattam, tudtam hogy nem tudok már ezek után cica nélkül lenni és akkor jött Hutyutyú..imádom, de ö más...de igazad van, tanulnunk kell egymástól és figyelni, figyelni....köszi :)
1694. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1693. - Guess)
2011. nov. 18. 12:34

Nem akarok evidens dolgokat irni, es föleg nem oktatni, egyszerüen csak a sajat tapasztalataimat irom le. :)

Szerintem minden macsek mas es mas. Van egyenisegük, "bogaraik", szokasaik, mint az embereknek. En is imadom az enyemet, es nekem is hozza kellett szoknom, hogy vele hogy kell banni. (Meg most is tanulok minden nap.) Ö most ket eves, kiskoraban befogadott, valoszinüleg sziami-keverek (erröl mai napig megoszlanak a velemenyek:)). Ja es kandur. Nekem is volt regebben mar ket sziamim, es velük is teljesen maskepp kellett banni, es vele is maskepp kell. Meg kell figyelned, meg kell ismerned. Sokszor vagyok ugy, hogy szeretnem, hogy odajöjjön hozzam, de nem jön. Ilyenkor megfigyelem (akar napokig), hogy mi kene ahhoz, hogy odajöjjön. Aztan ugy alakitom a körülmenyeket, hogy azt higgye, hogy veletlen tökeletesek, es hopp... mar ott is van mellettem a kanapen, vagy az ölemben dorombol. :) A lenyeg, hogy szerintem nem szabad elsietni semmit, es korai meg aggodnod, mert biztos, hogy evek kellenek ahhoz, hogy "egy csapat" legyen belöletek. Sok sikert es örömet kivanok!

1693. Guess (válaszként erre: 1692. - 2c56c03e37)
2011. nov. 18. 11:30
Koszi a tippet, megpróbálom bevallom még nem próbáltam...:):)nem hiszem hogy képzeled, bár biztos minden cicusnak más jön be...:):)Tudod nagyon imádom a cicusom, de ö valami kemény dió betörnöm...másfél hónapja van nálam, elötte egy utcáról befogadott cicám volt, vele az elsö pillanattól se veled se nélküled kapcsolat volt...ez a cica már lassan 5 hónapos, és vele annyira más, nehezebb sokkal jobban a szívéhez közel kerülni...keresem a nevelési trükökket, bújik...de pl. ölben megmarad aztán ha leülök leteszem magam mellé nem akar ott maradna...söt este az ágyikómban sem akar velem aludni...picit furi,mert a másik cicummal minden olyan más volt...bizti érted...:):) Amúgy ö egy gyönyörű hófehér házicica, lehet hogy tudja hogy jól néz ki:))) neked mennyi idös a cicud, milyen ? :)
1692. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1691. - Guess)
2011. nov. 18. 11:18

Szia!


Szoktal neki "hunyorogni"? Azt szeretik allitolag. Az enyem ha ideges, es ezt csinalom neki, mindig visszahunyorog es megnyugszik. Vagy csak kepzelem? :)

1691. Guess
2011. nov. 18. 11:04
Sziasztok! Miért van az hogy a cicám nem nagyon veszi fel velem a szemkontaktust? rossz gazdi lennék? mindent megadok neki, szeretgetem, babusgatom...volt egy cicám már akivel más volt a kapcsolat...valamit rosszul csinálok? ha valaki tudja hogy miért nem néz a szemembe a cica kérem írjon...szép napot nektek.
2011. nov. 9. 19:26

Sziasztok!


Hogy vagytok? Na és persze a cicák? Az én Linácskámnál sajna ma volt a doktorbácsi, mert hasmenése volt/van. Szerencsére eszegetett, iszogatott mellette, de a kis feneke már nagyon ki volt, így jobbnak láttam ha dokit hívok hozzá. Azt mondta ilyen hasmenéses dolog gyakran előfordul cicáknál? Nektek volt már ilyen? Egyébként két szurit kapott, egyet a hasmenésre, másik pedig vitaminokat tartalmazott.

1689. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1686. - A2bbd13f84)
2011. nov. 9. 13:50

Az enyém is első perctől fogva szobatiszta volt. Szerintem, mutasd meg neki az almot,rá is ültetheted, mindig ugyanott legyen, ráfog jönni, hogy mire való...lehet kapirgálnia kifelé is:))...

Nekünk a wc-ben van és kapirgálja az ajtót, ha be akar menni,/van, amelyiket ezzel a módszerrel kinyit/ ezért mindig résnyire nyitva hagyjuk neki.

A macskák szeretik a tisztaságot!:)))

1688. a2bbd13f84 (válaszként erre: 1687. - Judith.budapest)
2011. nov. 9. 06:56
Köszi :D
2011. nov. 9. 06:12

Nyugodtan hagyd magára, a macska szeret egyedül lenni, akkor is ha most még annyira tündéri, mint egy baba....a szoktatásban nem tudok tanácsot adni, az enyém szobatiszta volt....azért azokat a helyeket, ahol szőnyeg van, én csukva tartanám előtte, amíg nem szobatiszta.....

egyébként mindenben a segítségedre lesz, mert ki fogja találni, mi hogyan jó neki, és ezt a tudomásodra is hozza......

2011. nov. 8. 21:14
Sziasztok! Kezdő macskatartó vagyok, sosem volt macskám, ma került hozzánk egy 5 hetes cili. Kicsit izgulok, hogy mi lesz itt, ha egyedül hagyom, ha dolgozni megyek. Elvan egyedül? Mit fog csinálni napközben? És hogy szoktassam rá a szobatisztaságra? Mindenféle tanácsnak örülök! Köszi!
1685. virus2008
2011. nov. 5. 12:13
Ha vkit érdekel írjon privit, átvehető Bp-en.II és XVII kerületben.Az ellenérték apró dolgok :)játék vagy tálka vagy vmi felesleges dolog.
1684. virus2008 (válaszként erre: 1670. - Virus2008)
2011. nov. 5. 12:01

Azért kérdeztem, mert a lényeg az,hogy volt szegénykémnek struvitja, de sikerült likvidálni táppal.


A tápból megmaradt egy 1 kiló (hill's), és nem tudok vele mit kezdeni.

Most más típusút eszik,és nincs rá szükség.


Arra gondoltam, hogy odaadnám valakinek ha ilyen betegsége van a cicájának,mármint ez a kőtípus.

Ellenértékbe nem pénzt kérnék, hanem macska cikket :)

2011. nov. 5. 05:18
nálunk most a sokat eszem és rosszalkodom ciklus megy, újra tapétázik, csak lefelé szedi, nem fölfelé.....
1682. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1677. - Timycat)
2011. nov. 2. 11:51

Érdekes az One típusú az enyémnek is a kedvence, valami lehet benne. A többit csak ímmel-ámmal eszi.

A jutalomfalatokról ne beszéljünk, azokért megveszik.:))

1681. Evawitch (válaszként erre: 1680. - Judith.budapest)
2011. nov. 1. 18:12
Emberi kaját se lehet már adni nekik, mert az is tele van mindenki számára egészségtelen dologgal...
2011. nov. 1. 17:32
sziasztok....nem is gondoltam, hogy mennyire fontos, a jó táp, nem csoda, hiszen már nekik sem a régi a táplálkozásuk, a nagyanyáméknál oda voltak a cicák egy-egy dobott csontért, meg jó ha kaptak tejben áztatott kenyeret....ma meg kihányják a tápot szegények, gondolom, nem véletlen...
1679. timycat (válaszként erre: 1678. - AncsyKém)
2011. nov. 1. 15:26
Valamit biztos tudnak ezek a tápok. A himalájaimnak évekkel ezelőtt fél éven belül 2szer volt húgyköve; nagyon rongyul nézett ki, akkor kezdtem neki csak vesekímélős száraztápot (és természetesen kap mellé ilyen nyákokat, konzerveket, de szárazból csak ilyet) adni és azóta; szerintem cirka 5-6éve nincs gond; kivéve a felfázást, vizelettartási nyavalyát, de ezt meg tudjuk be a 12 év évnek és a túltenyészettségnek
1678. AncsyKém (válaszként erre: 1677. - Timycat)
2011. nov. 1. 13:45
Na, igen, az én cicám is finnyás. De ez a Friskies bejött neki, meg nekem is, főleg, ha kíméli is.. :)
1677. timycat (válaszként erre: 1675. - AncsyKém)
2011. nov. 1. 13:34
Igen vannak, direkt kifejlesztve ivartalanított cicáknak való táp, ezek a vesekímélő tápok. Friskiesen kívül, One, Acana, Royal Canin és gondolom vannak még egyéb márkák; amiket írtam az 4 különböző (növekvő) árfekvésű márka; a One már egész jó minőségnek számít (One esetében a gyomorkímélő tápjuk az amire azt mondom, hogy ócska, a többivel nem volt gondunk, pedig rém finnyásak a cicóim)
1676. timycat (válaszként erre: 1674. - 2c56c03e37)
2011. nov. 1. 13:21
A tonkinéz a sziámi és a burmai "keveréke", ez is lehet... pláne ha a vérmérsékletét nézzük :)
1675. AncsyKém (válaszként erre: 1670. - Virus2008)
2011. nov. 1. 12:16
Nem tudom, mi az, de ha ivartalanított a cica, most bukkantam rá a Friskies kifejezetten ilyen macskáknak készült eledelére.. Állítólag segít a húgyúti problémák megelőzésében.. Jobbulást! :)
1674. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1673. - Timycat)
2011. nov. 1. 10:27

Tegnap kerdeztem a baratnömet, aki nagy macskaszakertö, hogy ö mit gondol, milyen fajtaju. Ö meg azt mondta, hogy tonkanez macska. :) Igazabol tenyleg teljesen mindegy, annyi a lenyeg, hogy imadom, akarmilyen fajta. Azert sokszor elgondolkodom, hogy milyen szivesen megneznem, hogy nez ki az anyja meg az apja, de ez sose fog kiderülni. :) Most eppen megtalalta az egyetlen napos foltot a nappaliban, kinyujtozva napozik, de mindjart felrobban, annyira fel van mar forrosodva. :)

Ez a nyulas sztori nagyon durva. Nem is gondolnam, hogy idaig fajulhat a dolog, hogy a nyul ennyire bemergesedik. Vernyul. :)

1673. timycat (válaszként erre: 1675. - Viressee)
2011. okt. 31. 14:28

Én határozottan burmaira tippelnék, ahogy írod a vérmérséklete is olyan, a burmaiak igazi kis terroristák. Testesebbek, mint a sziámi, mármint hogy vaskosabbak a csontjaik, sűrűbb, puhább a bundájuk és a pofijuk is inkább kerekebb... de lehet, hogy sziámi keverék; "családilag" annyira közel vannak, hogy nehéz lenne képről megállapítani, sőt az egyik képen még akár brit colorpointnak is elmenne; a fejformát leszámítva.


De végül is a származás mindegy a lényeg, hogy jól kijöttök egymással.

Ami a farkát illeti sajnálom, nehéz egy cicának parancsolni. Nekem is van egy hófehér házi macskuszom, akinek csonkolni kellett a farkát; neki a nyulam harapott le belőle egy darabot (nem hagyta békén a nyuszit, folyamatosan vadászta és ez lett a vége), aztán tovább kellett vágni :( de teljesen jól van, érdekes ahogy "csóválja" azt az 5-6 centit; úgy néz ki vele, mint egy foxi

2011. okt. 30. 10:02

Sziasztok!

Csak nemreg talaltam ra erre a forumra. Ezert meg nem olvastam vissza, mert eleg sok, de majd meg fogom tenni. Viszont lenne egy kerdesem. Van egy cicam, aki nemreg kapott egy cserep macskafüvet. (Eddig kijarkalt es ott legelt, de mostanaban mar csak a lakasban van.) Szoval kb. egy het alatt lelegelte majdnem az egesz cserepet. Es folyamatosan rajar, mint egy kis tehen.. :) Tudja ö, hogy mennyi kell neki vagy beteg is lehet ettöl a sok fütöl? Egyebkent is eppen labadozik egy seb miatt, ezert most különösen aggodom miatta, nehogy valami törtenjen vele. Egyebkent van neki egy naploja, ha valaki meg akarja nezni a tehen-macskat. :)

Elöre is köszönöm a segitseget!

Üdv: Anett

1671. timycat (válaszként erre: 1670. - Virus2008)
2011. okt. 28. 21:44

az én himalájaim volt veseköves eddig 2szer... de hogy konkrétan mit jelent, hogy struvit azt nem tudom :S


katéterezték, infúziózták, szegény nagyon megkínlódott vele... szerencsére pár éve nem jelentkezik, csak hajlamosabb a felfázásra és most, hogy már 12éves nem igazán megy neki a vizelettartás :S nyervákol az ajtónál (mert ő kint intézi) és ha 1-2 percen belül nem hallom meg, érek oda akkor önkéntelenül elengedi magát :(

1670. virus2008
2011. okt. 27. 17:59
Sziasztok!Van valakinek struvit húgyköves cicája?
1669. timycat (válaszként erre: 1668. - Zsuzsó64)
2011. okt. 27. 14:14

Köszi az érdeklődést! Nem új keletű a probléma; hullámokban jön; vannak időszakok amikor előjön nála; van amikor hetekig semmi, most pl 2 napja nem hányt.

Voltam már vele dokinál, ő mondta, hogy a sziámik elég gyenge gyomrúak és sajnos az állatkaják is egyre silányabbak, hiába veszek drága dolgokat.

Az érdekes csak az, hogy egy x márkájú, fajtájú táptól egyszer hány, utána napokig nem. Szóval kikísérletezni sem tudom, mert van, hogy mindentől.

Igazából egészséges, meg sem látszik rajta, hogy baja lenne, de azért ez mégsem normális :S

1668. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1662. - Timycat)
2011. okt. 27. 09:05

Szia!

"Timycat", jobban van a sziámi cicád?

1667. 7e5ab6e8e0 (válaszként erre: 1655. - Judith.budapest)
2011. okt. 25. 09:56
Nagyon aranyos a Te cicád is :) Olyan kis édes, ilyedt szemei vannak :)))
2011. okt. 25. 09:56

Köszönöm szépen :) Sziszit egy menhelyrúől hoztam még július elején. :))


Képzeljétek milyen szomorú. A múlt héten beszéltem azzal a nővel, aki ott gondozza az állatokat és azt mondta, hogy azóta egy testvérét sem sikerül örökbe adni. Mind ott vannak egy ketrecben és várják a gazdikat :((

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook