Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
1785. 00a194caf9 (válaszként erre: 1783. - M0ncsa)
2011. dec. 8. 09:26

Köszi! :D Szerintem is. De nem sokáig mini, mert úgy növekszik mint a gomba. A képeken nem látszik, de már most nagyobb mint a korabeli cicák. A tesója fele akkora mint ő, mert egy ismerősünk meg a tesóját vitte haza. Igaz, a tesó az lányka.


Jajjj a nyakba mászásos dorombolás szerintem nagyon cuki. Én azért nem tudok haragudni, sőt, igazi fegyver velem szemben ha ezt teszi. Szeret ő is úgy aludni, hogy sálként funkcionál a nyakunkon, és fülbe szuszogva dorombol... De éjjel ezt nem meri megtenni. :) Dagasztani meg szerencsére egyáltalán nem dagaszt.


Hát a mi cicánk az egyáltalán nem karmol. Még játék közben sem, csak ha már elveszíti teljesen a fejét. Erről leszoktattuk egy nap alatt... Viszont a harapása... na az veszélyes! Valójában egy harapó gép. Csak akkor nem harap, ha alszik, vagy ha éppen udvarol. Különben nem lehet hozzá érni úgy, hogy ne harapjon. :D Játékból teszi, de azért igen élesek a kis fogacskái. Ma reggel nagyon felbőszített, akkor a csupasz bokámat találta megfelelő játékszernek, és azt támadta be. Az már bazira fájt. Amikor meg megszidom hátra csapott fülekkel jön újra. :D Oda szalad, bokán harap, és uzsgyi el. :DDD Hú de mérges tudok lenni rá olyankor. :)


Jaaaaj, ő is szeret a víz közelébe lenni? :) A miénk a csapot szereti, ha kicsit folyik a víz. Akkor abból iszik, nézi, és fröcsköli, pofozza szét a vizet. :)

1784. M0ncsa (válaszként erre: 1778. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 09:22
Fu ez mar erdekes, nem tudom... A macska altalaban akkor piszkit az almon kivul, ha merges/megsertodott/feltekeny stb... Ha pisilne, azt mondanam, hogy jeloli a teritoriumot, de kakilni, passz.
1783. M0ncsa (válaszként erre: 1777. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 09:19

Jaj, lattam az uj kepeket, hat zabalnivalo kis szorgomboc :) Igazi mini-puma :D


Ahaha megneztem volna a parod fejet, ha elebred, es ijen ket hatalmas szem mered az arcaba ebreszteskepp :DDDD Az enyemet a hajnali dorombolassal tudja az oruletbe kergetni, odabujik reggel a fejehez, es teli torokbol dorombol a fulebe :D Ram ez nem hat, en fuldugoval alszom, ugyhogy engem meg dagaszt. Az eredmeny ugyanaz: morcos gazdi, macsek repul.

Aaaa, nagyon edesek. Tegnap nem voltam jol (mondjuk ma se), odajott es konkretan korbeudvarolt. Vigasztalni akart a draga :) Szeret jatszani, es kapdos is, de azert ovatos, komoly sebet meg nem ejtett (komolytalant is talan kettot vagy harmat osszesen; de azt is akkor, amikor furdes kozben a kad peremerol beleesett a vizbe :DDD)

1782. 00a194caf9 (válaszként erre: 1779. - Timycat)
2011. dec. 8. 09:04

Gondolom elzártátok a nyúltápot... :)

Nem tudom hogyan zárjam el tőle a teknőst, és annyira nem is akarnám, mert alapvetően olyan jó kijönnek!

1781. 00a194caf9 (válaszként erre: 1780. - 25d4b44717)
2011. dec. 8. 09:03
:DDDD Hát jó jó, de szegény teki, elképzelitek mit élhez át, amikor a szőrös fenekével mellé pucsít a cica, és nyom egy bazi nagy barnát... Aztán pedig jó cica lévén kaparja a földet ezerrel, és már tiszta porfelhő minden... vááá
2011. dec. 8. 08:52
Felfedeztek egy kicsit a természetből .Alapból mi is az édent sírjuk vissza :-)
1779. timycat (válaszként erre: 1778. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 08:43

Hát ez jó kérdés; macskalélek rejtelmei.

Nálunk az egyik egy időben -most csak azért nem mert nem fér hozzá- a nyúltápot használta alomnak.

Ki tudja miért :(

2011. dec. 8. 08:37

Valaki tudna nekem segíteni? Van egy görög teknősünk, a cica egész kicsi korától kezdve bejár hozzá, ott üldögél mellette, meg sokat alszik vele...

Pár napja viszont figyelmes lettem arra, hogy bizony, oda kakilt. :( Kicseréltem neki az almát, hátha büdinek tartja, vagy már túl koszosnak, de azóta is rendszeresen oda kakil a teknőshöz!!!! Amikor látom, hogy készül rá, akkor gyorsan felkapom, és elviszem az almos táljába, és akkor ott intézi el. Megjutalmazom érte, simogatom, kap juti falatot, de semmi. :(


Nem tudom mi változhatott, soha nem piszkított a teknőshöz, sőt, nagyon szobatiszta, sehova máshova sem piszkított még a saját kis toalettjén kívül. Szerintem most sem akarhat rosszat, hiszen a teknős alatt föld van....

És ami érdekes, még így is bejár a tejnőshöz játszani vele, meg aludni vele. Nem értem... Ha a teknős helyét wc-nek keresztelte, miért alszik ott?!?! áááááá

1777. 00a194caf9 (válaszként erre: 1775. - M0ncsa)
2011. dec. 6. 13:08

Köszi. :)

Benti cica. Úgy volt, hogy tavasztól kijárós lesz, nem akartam bezártságra ítélni, de a doki nem javasolja... Azt mondta, szerinte egyből ellopják mert annyira szép és barátkozós. És ha nem tudjuk neki biztosítani egy életre a kijárás, akkor később megőrülhet, ha panelba költözünk... Ez márpedig igen esélyes.

Vettem már neki macska füvet, de csak játszott vele, nem ette meg. Drága volt, és kb. 1-2 hét alatt undorító állapotba került, úgyhogy kidobtam.

Aztán most egy fűfej emberkét kelesztettem ki neki, azzal még csak játszani sem hajlandó, nem hogy megegye. :) Szóval van fű, amit rághatna, de neki csak az a növény kell. :)

Szóval, ez a macskafű dolog nem jött be. Vettem ilyen macskafű spray-t, hogy a körömkaparót használja, azt hallottam az nagyon vonzó a cicáknak, de az sem izgatta fel őt. Ha akarja csinálja, ha nem, akkor nem.


Igen, nagyon tudnak lesni, meg rettegni is... :) Meg jól méri fel a helyzetet és tudja, hogy egy adott dolog után mi következik, és mit mikor tehet meg...

Pl. az ágyba nem jöhet fel hozzánk. Ezt többnyire be is tartja... A párom nagyon durván ad neki ezért. Hétvégén kinyitom a szemem, és mit látok? A cica ott ül párom hasán, és lemeredve nézi, ahogy alszik, és föl-le mozog a cica, ahogy a párom veszi a levegőt... :) ez a látvány tárult elém... Ő meg nem kelt fel rá, mélyen és békésen aludt, a cicával a hasán. :) Persze amikor a cica kiszúrta, hogy nézem, csöndben eliszkolt, még szólnom se kellett... :D Mert tudta jól, hogy ha a párom észre veszi, akkor mit kaphat ezért. :) De szerinte ha észre vette volna, akkor sem tudta volna leszidni, annyira cuki volt ahogy nézte, és hogy nem keltette fel. :)


Aztán egyszer egy buli után olyan másnapos voltam mint a fene. Egyedül voltam otthon. A cica mintha érezte volna, természetesen az ágyra felmászva ugrált, rohangált rajtam, a fejemet is megtámadta, mint valami pók. :D Én éreztem, de szólni nem volt erőm, nem hogy megmozdulni, annyira ko voltam... :) Rendesen vissza is élt vele. Azóta sem tett ilyet. :D Mivel azóta sem voltam másnapos. :)

Azért nagyon rendes cica, mert soha nem kelt fel minket, csöndben elvan, és várja, hogy ébredjünk mi is. :) Ha szól az ébresztő, akkor viszont jön és magyaráz, szerintem már tudja, hogy az az ébresztő jele. :) Legalább soha nem alszom el.


De tényleg nem lehet rájuk haragudni. Imádni valóak.

1776. M0ncsa (válaszként erre: 1775. - M0ncsa)
2011. dec. 6. 12:49
Jaes kivancsian varom a tovabbi kepeket :)
1775. M0ncsa (válaszként erre: 1774. - 00a194caf9)
2011. dec. 6. 12:49

Jajjj de eeedes :D Gyonyoru fekete cicc! A macska, akit eloszor befogadtunk, az igy ilyen szep, koromfekete volt, csak aztan kiderult, hogy a szomszede :))) Igy aztan lett masik.

A viragot meg azert ragja, mert gondolom bent tartjatok, es a cicaknak muszaj bizonyos idokozonkent fuvet ragcsalniuk, hogy fel tudjak oklendezni a lenyelt szort (megjegyzem, en meg soha nem talaltam szorgombocot a lakasban). Vegyel neki macskafuvet, akkor - elvileg - beken hagyjak a szobanovenyt, bar erre sincs semmi garancia sajnos.

Konyvborogatas ismeros, a mienk az ures muanyag flakonokat borogatja eloszeretettel (azokban taroljuk a viragoknak a vizet nyaron, amikor sokat kell locsolni). Es hogy tudnak lesni, hogy mit szol a gazdi! Felelmetesek, tenyleg. En nem tudok haragudni :) Mondjuh multkor, mikor leverte a higanyos lazmerot az ejszaka kozepen, es ossze is tort persze, na akkor pipa voltam.

1774. 00a194caf9 (válaszként erre: 1773. - M0ncsa)
2011. dec. 6. 11:30

Raktam fel! :) Ez elég "régi" kép, itt még nagyon pici volt, 6 hetes, és ez az első kép, amit készítettünk róla. :)

Van még egy csomó, csak nem ezen a gépen, úgyhogy majd rakok fel frisseket is, holnap! Mert már vagy 4x ekkora. :)


Van egy sárkány virág vagy milyen nevű növényem, szerencsére még él, de nagy túlélő, mert minden nap lerágott róla egy levelet, és egy csomó idő volt, mire rájöttem, hogy a cica csinálja... Azt hittem hogy lerohadt, vagy valami... :D Még a hűtő tetejére is utána mászik napközben, legutóbb egy egész ágat lerágott róla... :D De elvileg már nem bántja, mert bomba biztos helyre raktam a növényzetet. :D


Ja, és a könyvek... A könyvek mögé bújva borogatta le őket a polcról, meg onnan lesett rám, de csak akkor, amikor én is otthon voltam. Napközben nem ment oda, a könyvek a helyükön maradtak. :) Ezt már nem teszi, mert átrendeztem a polcokat. :)

1773. M0ncsa (válaszként erre: 1772. - 00a194caf9)
2011. dec. 6. 09:08

Hehe, tarsasag nelkul nem izgalmas rosszalkodni ;) Amugy valoszinuleg te csak azt HISZED, hogy nem rosszalkodik. A macska okos: tudja mit nem szabad, es nem is csinalja - ha latod :D Amugy mivel meg pici, valoszinuleg kesobb lendul bele igazan. Az enyem is 5 honapos kora fele kezdett el igazan huncut lenni. Pedig masik, tapasztalt macskas baratnom is mondta, hogy a pofijan latszik, mekkora kope :D Azt hittem, viccel, hat, igaza lett.

Te nem raksz fel kepet a maccsrol? Megneznem :)

1772. 00a194caf9 (válaszként erre: 1771. - M0ncsa)
2011. dec. 6. 08:43

Tündéri kis cica, azzal a fekete kis nózival. Nagyon szép, is tutira kis eleven rosszaság! Látszik rajta. :)


Az én cicám szinte alig rosszalkodik egyedül. Valamiért azt mindig akkor kezdi, ha haza érkeztünk! :D De akkor nagyon rákapcsol.

1771. M0ncsa (válaszként erre: 1770. - 00a194caf9)
2011. dec. 5. 17:00

Az a 4 kep, amin csak egy cica van, az az enyem, jah :) A "pleezpleezpleezpleez" feliratu meg a remek icanhazacheezburger c. siterol szarmazik :)


Macskakat nem kell felteni, jol elvannak egyedul, a nap nagy reszet amugyis atalusszak. Igaz, amig pici a cica, jobban igenyli a tarsasagot, de nem olyan fajta, hogy depis legyen a maganytol (bar ha nagyon unatkozik, elkezd rosszalkodni). Persze ez nem jelenti azt, hogy ne orulnenek a kis vacakok, amikor hazajon a csalad, sot :))) (kulonosen, ha ures a tanyerkaja :D)

2011. dec. 5. 16:34

Jujjj, a cica akit kiraktál az adatlapodra, ha ő a tiéd, hááát, ő tündéri... :)


A mi cicánk sajnos egészen sokat van egyedül, ezért nagyon nagy ünnep neki minden este, és az kapja a legnagyobb üdvözletet, aki előbb ér haza... Ha meg ketten megyünk, akkor azt sem tudja, hogy kihez bújjon.

Egyedül alapvetően nem rossz, azt megtartja valahogy akkora, amikor mi is ott vagyunk, és látjuk mit művel. :D

1769. M0ncsa (válaszként erre: 1768. - 00a194caf9)
2011. dec. 5. 16:25
Jajaja, edesek nagyon :) Bar en tobbnyire itthon tartozkodom, igy inkabb a ferjem onelegult fejen latom, milyen jo dolog az, amikor a "nok" korusban lerohannak a bejarati ajtohoz udvozolni :) Cica mar a motor hangjat felismeri, es szalad lefele fogadni a haz urat :) Persze este pasi a favorit, en le vagyok sz@rva :p
1768. 00a194caf9 (válaszként erre: 1766. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 16:17

Lehet, hogy a hűség mintaképe a kutya, ezt így is tartom én is... Viszont a macska is lehet az... Milyen jó érzés a puha cica bunda, amikor dorombolva fúrja magát a nyakamba, képembe, amikor haza érek, mert nem tudja, hogyan örüljön, és üdvözöljön. :)


Nem minden nap jó fej, de pont ez benne szép. Egy nap sem ugyan olyan vele.

1767. M0ncsa (válaszként erre: 1766. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 16:08
elegem a tarsasagabol*
1766. M0ncsa (válaszként erre: 1765. - 00a194caf9)
2011. dec. 5. 16:08
Fu, nagyon is :) Teszik mindezt ugy, hogy kozben nem mennek a gazdi idegeire (szemben a kutyakkal). A maccs pontosan erzi, mikor van elegem a tarsasagara, vagy epp mikor vagyom ra, mig pl. anyos kutyajat mar nem egyszer kellett eleg agressziven arrebb rugdosnom, mert nem hagyott letezni. Ez a feltetlen szeretet-dolog nekem valahogy nem jon be, sem emberben, sem allatban. A szeretetert igenis meg kell kuzdeni, es folyamatosan tenni erte, es ez igy is van jol.
1765. 00a194caf9 (válaszként erre: 1764. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 15:15

Jó fej lehet a cicád nagyon... :)Na igen, ezek a macskák a hiedelemmel ellentétben nagyon tudnak szeretni meg hízelegni...


Hát, ő az ilyen dolgokat meg sem rágja, mohón nyeli szinte... Kivéve a virslit, mert azzal előbb játszik, levadássza, és csak utána eszi meg!

Halat nem mertem neki adni, nem tudom, milyen formában lehetne... De sír, sípol ha konzerv halat eszek, annyira akarja azt is.

1764. M0ncsa (válaszként erre: 1763. - 00a194caf9)
2011. dec. 5. 15:07

Balzsamecetes chips LOL :D

Monyuk azt en is szeretem ;)

A kolbaszt a mi cicank nem eszi meg, a jo eg tudja, mit nem szeret benne, de o csak tudja. A virslit megeszi, bar nem tartozik a kedvencei koze. Bezzeg a hal! Barmikor, barmilyen mennyisegben.


Most is pont jollakott, felmaszott az olembe, es a fejevel bokodi az allamat, hogy simogassam. Hihetetlen rossz dolga van itt nalunk ;)

1763. 00a194caf9 (válaszként erre: 1760. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 14:39

Ja, amúgy a cicával kapcsolatban meg: A fő elesége a száraz táp, amolyan kiegészítésként kap puha tápot egy egészen keveset 1-2 naponta.


A mi kajánkból is szoktunk adni neki minimálisat, nehogy baja legyen, de amit tudunk az az, hogy a virslit, párizsit, kolbászt, és székelykáposztát azt nagyon szereti. Ja és a tejfölt is. Abból is csak nyalatnyit kap, és ritkán, de üvölt, ha meglátja a tejfölös dobozt. :D


Szereti még a balzsamecetes chipset is. Ugyanis lelopta az asztalról, amikor nem figyeltem... :) Tehát nem épp válogatós.

1762. 00a194caf9 (válaszként erre: 1760. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 14:36

Szia MOncsa. Igen, gyarapszik, gyarapszik. :)


Az tudom, hogy első osztályú. Azt akartam neki adni, de sajnos azért az nagyon drága nekünk... A másik is elég minőségi táp, az még belefér anyagilag.

Mondjuk ahogy nő egyre több kell neki. Egyre hamarabb elfogy, és így egyre drágábbnak érzem azt is.


Igen, tudom mire gondolsz, ilyen agyonreklámozott szarodékot soha nem adnék neki. :)

1761. M0ncsa (válaszként erre: 1759. - 2c56c03e37)
2011. dec. 5. 14:17
Szerintem imadni fogja, csak fontos, hogy a tapot takaritsd el a kozelebol, hogy a szagat se erezze. Ha nem megy maskent, esetleg keverj bele par szemet a tapbol a pepjebe, a macskak szag utan mennek, ha erzi a tap szagat, megeszi a pepet is.
1760. M0ncsa (válaszként erre: 1757. - 00a194caf9)
2011. dec. 5. 14:16

Szevasz market, jo ujra latni, mizu? Latom, gyarapszik a csalad nalatok is :)))

Sajnos konkret cegeket nem tudok neked mondani, ez kicsit olyan, mint az etelizesitokben az izfokozo. Az is addiktiv, es benne van a vegetaban, maggiban, knorrban, mindenben. A forumon amit irnak a csajok, arra tudok csak hagyatkozni: Whiskast ne, gyomorbantalmai lehetnek/lesznek a cicanak hosszu tavon; jo minoseg pl a Royal Canin (a mi allatorvosunk is ezt ajanlotta), es szokott is itthon lenni szaraztap, arra az esetre, ha a hazibol kifogyunk.

A te cicad meg fiatal, orulj, hogy mindent megeszik, es jo lenne, ha ez igy is maradna :) Az altalad emlitett macskatapot nem ismerem sajnos.

1759. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1754. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 13:26
Köszönöm, ez eleg jol hangzik, es tenyleg egyszerü. Lehet, hogy ma vagy holnap neki is allok kotyvasztani. Fog nagyon nezni, ha vacsira lerakok ele egy ilyen "trutyit" a szokasos ropi-ropi tap helyett. :)))
2011. dec. 5. 13:13
Egyébként bemutatkoznék nektek... :) Egy fiatal, kb. 13 hetes félig házi, félig Szibériai cica gazdája vagyok, aki 6 hetes kora óta lakik velem. És imádom... :)
1757. 00a194caf9 (válaszként erre: 1752. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 13:07

Szia!

Minden bolti táplálék ilyen adalékokat tartalmaz? Az én cicám Pur*na Propl*-t kap, eszi rendesen, de nem függ tőle, bármilyen nasit örömmel elfogad mellé... Nagyon pákosztos.

1756. M0ncsa (válaszként erre: 1755. - Timycat)
2011. dec. 5. 13:05

Azt olvastam am, szegeny fules :( Remelem, jobban lesz, olyan kis helyes.

Probald ki sztem is, ennyi meg tobb cicanak is eleg lesz a hetre, es az egesz nem kerul tobbe 500-1000 HUFnal (bar nem tudom, mennyibe kerul Mo-n a lazacfej, itt 1 eur kiloja). Ennek a macskanak meg minden jo, csak halszagu legyen :D Ebben az a vicces, hogy en utalom a halat, a szagatol is rosszul vagyok, szal egy-egy ijen kajakeszites komoly megprobaltatas szamomra. De hat mindent a macskakert, ugyebar ;)

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook