Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
1815. 25d4b44717 (válaszként erre: 1813. - Zsuzsó64)
2011. dec. 9. 19:04
Határozottan jó:-)
1814. M0ncsa
2011. dec. 9. 18:13

market, ezt neked :) Macsek. naplojaban talaltam, ezennel megosztom veletek.


Miért válasszunk fekete macskát?


A fekete macska mindig elegáns. Egy parti, találkozó vagy konferencia sosem éri váratlanul, mindig jól öltözött, kifogástalan megjelenésű, kiváló kiegészítője bármilyen öltözéknek.

A fekete macska fekete szőrt hullajt. Kizárólag. Mint bizonyára tudjátok a női és férfimagazinokból, a fekete szín mindennel kombinálható és minden helyzetben bátran viselhető. Bármilyen színű kanapén jól mutat, a szőnyegről nem is beszélve, sőt még a függönyt sem kell lecserélni ha fekete macskát választunk.


Hölgyeim, mindannyian tudjuk, hogy a fekete ruhák jótékonyan eltakarják a pluszkilókat. Ez a fekete macskára is teljes mértékben igaz. Ha fekete macskát tartunk, egyből vékonyabbnak látszunk, ehhez elég ha a cicával egy légtérben tartózkodunk, míg a ruhát ugye viselni kell. Ez tudományos kutatáson alapszik.


Uraim, biztos sokan vannak olyanok, akik sötét elegáns öltönyben nem szívesen veszik kézbe vagy engedik közel magukhoz a cirmos, fehér, vörös vagy más színű cicákat mert a macskaszőr meglátszik az öltönyön és ezt senki nem szeretné. A megoldás a fekete macska! A fekete szőr nem látszódik a sötét elegáns öltönyön, sőt még meg is szépíti azt.


A fekete macska karcsú, sudár nyúlánk testalkatú, igazi párducszerű jelenség, csodálatos zöld vagy sárga szemei szinte világítanak, beragyogják a lakást.

A fekete macska jó választás. Igazi társ a hétköznapokban, rendkívül szórakoztató jelenség, akire mindig lehet számítani akár játékról, akár pihenésről van szó.


Fekete macska. Mert megérdemeljük!

(forrás: Noé Macskamentő Csoport)

1813. Zsuzsó64
2011. dec. 9. 17:14

Köszönöm Mindenkinek az együtt-érző szavakat!

Ma már többször fenn volt, s két tasak szaftját ellefetyelte, közben állandóan nyávog nekem eléggé változatosan. Ilyen hangokat régebben nem adott ki.:)) Hát a nyers húst nem fogadja el, pedig régebben állandóan ott volt a konyhában, ha szeleteltünk és lejmolt egy kicsit, de a frissen sült tarjából kért pár falatot, s utána megint elégedetten elment aludni:)

Tegnap is meg ma is kikéredzkedett az udvarra, talán ez is jó jel!?:))

1812. M0ncsa (válaszként erre: 1808. - Zsuzsó64)
2011. dec. 9. 15:23
Hat, betegseg temajaban nem vagyok jaratos, legfeljebb szurkolni tudok a cicadnak, hogy legyen minel elobb jobban!
1811. M0ncsa (válaszként erre: 1788. - 00a194caf9)
2011. dec. 9. 15:18

Jah, WC kagylo lehajtas, az mindig akkor jut eszembe, amikor a macska mar felig belelog.


Tegnap ota beteg vagyok, erzi is a kis szaros. Itt udvarol, dorombol torkaszakadtabol, bujik, mint meg soha.

Egyem a szivet.

1810. timycat (válaszként erre: 1808. - Zsuzsó64)
2011. dec. 9. 09:22

legalább nem szárad ki :S kaja nélkül egyébként sokáig húzzák, ha iszik az tök jó


remélem most már jobban lesz a cicód!

1809. 00a194caf9 (válaszként erre: 1808. - Zsuzsó64)
2011. dec. 9. 09:19
Remélem hamarosan jobban lesz a cicád!
1808. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1807. - 25d4b44717)
2011. dec. 9. 09:18
Ma megint csak vizet ivott, igaz azt változatosat, mert több tálba készítettem az orchideáknak forralt, lehűtött vizet, mindegyikből ivott, hátha másmilyen...:))Amúgy tisztított vizet kap, már nyávog a kancsó felé...most békésen alszik az ágyon...
1807. 25d4b44717 (válaszként erre: 1806. - Zsuzsó64)
2011. dec. 8. 23:34
Helyes:-)nem félig üres, hanem félig tele:-)Ne add fel,kinálgasd vitamindús nyers picirevágott hússal.Sertést ne!
1806. Zsuzsó64
2011. dec. 8. 21:28

Azért hamar volt a nagy öröm! Megint csak a vízre néz rá, de legalább 4-5 katonát már evett!:))

Lehet, hogy van benne valami, számmisztika.:)

2011. dec. 8. 19:19
Te 64-én 54 valahogy megértjük egymást :-):-)Szívesen :-):-)
1804. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1803. - 25d4b44717)
2011. dec. 8. 18:25

Köszi a választ!:))

Szoktam neki vitaminokat külön is adni, olyan drazsé formában.

Remélem, nem csak estig tart az étvágya, hanem tovább is..:))

2011. dec. 8. 17:56
Jol tetted :-)A megosztott baj, fele baj :-)A vitamin tette :-)A csirke mell sok fehérje de kevés vitamin A farhát a legjobb A cicák a nyershusból veszik a vitaminokat.
1802. Zsuzsó64
2011. dec. 8. 17:36

Jó hír!

Rávetette magát a sült tarjánkra, kapott kis katonákat és mintha falná!:)))

1801. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1799. - 25d4b44717)
2011. dec. 8. 17:34

Nyers csirkemellet is próbáltam,mert nagyon szereti, de semmi nem jött be eddig.:((

Azt sem mondhatom, hogy csak egy orvos látta, mert hárman vannak a rendelőben, s attól függ, melyik nap mentünk, mindig más volt. Évek óta hozzájuk járunk.

Csak reménykedem, a kisebbik fiam 15 éves nagy ló, de csak kényezteti/ is egyre jobban odavan, meg a férjem is!:))

Még hátravan esetleg egy vérvétel, amit ígértek hétfőre, ha nem javul. Tegnap már vitaminos szurit kapott. Olyan sovi lett, pedig volt vagy 8 kiló eddig, alig van rajta fognivaló!

Bocsi, hogy kipanaszkodtam magam:((

1800. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1797. - Timycat)
2011. dec. 8. 17:28
Próbáltam azt is, de elfordul tőle. Most az egyik tasakosnak a szaftját lefetyelgette, ha nem is sokat.
1799. 25d4b44717 (válaszként erre: 1796. - Zsuzsó64)
2011. dec. 8. 17:05
Az én kedves cicám is elkapott tavaly egy ilyen nyavalyát.Állatorvos se tudott semmit tenni. Már lemondtam róla,mikor valaki mondta vegyek nyers csirkehust neki.elöször csak pici darabokat majd még a vékony csontokat is megette. Azóta kutyabaja de mintha hálásabb és ragaszkodóbb lenne :-):-)
1798. 00a194caf9 (válaszként erre: 1796. - Zsuzsó64)
2011. dec. 8. 16:28

Jujjj, elképzelni sem tudom mi lehet a baja, és mi segíthet rajta. De azt, hogy te mit érzel most, azt igen. :(

Nagyon sajnálom, és sok erőt meg kitartás kívánok nektek! Meg fog gyógyulni, szeretgesd nagyon... És vidd el másik orvoshoz, hátha... Én addig mennék vele, amíg valaki nem segít.

1797. timycat (válaszként erre: 1796. - Zsuzsó64)
2011. dec. 8. 15:50

infúzió; cicáknak nem mindig a lecsepegtetős megoldást alkalmazzák, mert ők ugye nem türelmesek, hanem a mi dokink simán benyom bőr alá 1-1 decit, biztos fáj, feszít, mert mikor a cicóm beteg volt nagyon ordított, de nem volt más megoldás :S végül szerencsére meggyógyult, ő akkor szintén a torkával volt oda, már nem tudom pontosan mi volt a baja, de úgy köhögött, mint egy kisgyerek

Egyetlen egy dolgot tudott megenni az pedig a nyers tojás volt, próbálj neki adni azt

1796. Zsuzsó64
2011. dec. 8. 15:40
Sziasztok! tanácsotokat szeretném kérni. A macsekunk elkapott egy vírust, kapott szurit, amitől meg kellett volna gyógyulnia, de már a harmadikat kapja, valamilyen redős garatja? torka? gyulladt be. Már két hete vízen él csak, nem eszik semmit, most már a beleivel, veséjével is gond van. Eddig semmi ilyen baja nem volt! Sajnálom szegényt nagyon, nézi a kaját, de nem kér, csak nyalja a pofáját és változatosan nyávog, válaszol. Kétszer hányt csak /nem volt mit/, hasmenése nem volt. A szőre sem csúnya és nincs szaga, mint, amikor a foga gyulladt be. S több dédelgetésre vágyik a sok alvás mellett.9 éves már. Van valami ötletek, mert úgy látom, az orvosnak nincs.:(((
1795. 00a194caf9 (válaszként erre: 1794. - 25d4b44717)
2011. dec. 8. 13:53
Igen, azt nagyon szeretnek. Kivárok, és ha minden kötél szakad, akkor ezt megpróbálom.
2011. dec. 8. 13:39
Jaa, a föld legyen teknőc szagú a macskának. Tudod,mennyire szeretnek szaglászni :-):-):-)
1793. 25d4b44717 (válaszként erre: 1792. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 13:37
Bejárni tekinek gondoltam :-)Ő marad a helyén. A ciccnek meg jó egy erősebb papirdoboz is.Azt is szívesen kapargatják olyankor :-):-)
1792. 00a194caf9 (válaszként erre: 1791. - 25d4b44717)
2011. dec. 8. 12:50

Gondoltam arra, hogy kap tőlem földet...

Ilyen kristály szemcsés speckó almot használunk, és imádja ásni, kiszórni, rúgni mindenhová. Nincsen vele túl sok gond, mert ronda látvány ugyan, de hipp-hopp kiporszívózok, és mintha ott sem lett volna.

De ha elképzelem, hogy ugyan ezt virágfölddel kezdi el csinálni, rá a vajszínű szőnyegre... háááát... :)


A teki amúgy terráriumban van, és ezért nem fogok egy külön terráriumot venni neki. De az ötlet tényleg jó. Ha nem lesz más lehetőség megpróbálom.

1791. 25d4b44717 (válaszként erre: 1790. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 12:40
Az jutott eszembe, h.egy darabig be kellene csapnod .Kiszeded a földet a teknőc alól és egy hasonló dobozba teszed a közelébe. A teknőshöz nehagyd hozá menni darabig .Ha a szaga tetszik, akkor odajár majd :-)
1790. 00a194caf9 (válaszként erre: 1789. - 25d4b44717)
2011. dec. 8. 10:40
Ez nem szokott neki tetszeni, mérget vennék rá. Sajnálom szegényt emiatt... Hétvégén kicserélem az egész földet alatta, és reménykedek, hogy a cica már nem kakil majd bele.
1789. 25d4b44717 (válaszként erre: 1781. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 10:30

:-):-):-)

Az bizony mókás az tuti:-) csak lehet ernőkének más a véleménye :-)

1788. 00a194caf9 (válaszként erre: 1787. - M0ncsa)
2011. dec. 8. 10:13

Hááát, én nem is gondolkodtam ezen, soha nem volt cicám... Egyszer mégis rám jött, hogy én akarok egyet.

Tricolor cicát akartam mindenképpen, mást el sem tudtam képzelni magamnak. Oszt kaptam ezt a kis feketeséget ajándékba a páromtól. :) Egyből beleszerettem, már nem is kéne három színű. :D

Amúgy a párom a lányért ment el eredendően, mert a fejét az orránál egy barna csík vágta érdekesen ketté, állítólag nagyon szép volt, de neki mégis ez a kis fekete jött be, mert ő volt az eleven, és már akkor is harapott a mini fogaival. Így őt hozta el. De örülök, hogy így választott. :)


Nekem mázlim van a dorombolással, mert jól alszom tőle... :D De tényleg. Puszedli a saját kis fekhelyén is hangosan dorombol esténként, ha hozzá sem érünk, akkor is. De engem ez nem zavar, sőt, még a horkolás sem.


Jujjj, az én cicám is ezt csinálja zuhanyzás közben. Fogmosás közben is be ül a csap alá az embernek nincsen nyugta... :D Mondjuk ő nem a zuhanytálcát nyalja, hanem a lábfejemről a cseppeket, ha kijöttem. Miközben zuhanyzunk akkor meg a zuhanyfüggöny előtt oda-vissza pattog, mint egy félőrült... :D

A tiétek belemászik a wc kagylóba? A miénk is nagyon szeretne, de mindig ráhajtjuk a deszkát, mert mégis csak egy wc... Ügyelünk erre. Viszont ha wc-re megyek oda is jönne utánam, és mászna bele az ölembe... persze, kizárom, de akkor meg végig üvölti azt a pár percet. Szóval ez mind ismerős. :)

1787. M0ncsa (válaszként erre: 1785. - 00a194caf9)
2011. dec. 8. 09:49

Kandurok valoban nagyobbra nonek. En amugy is lanycicat szerettem volna, az o pofijuk hosszukasabb, a kanduroke inkabb kerek; nekem a lanycicak jobban tetszenek. Ez persze izles kerdese, es igazan sokadrangu kerdes. Ahonnet elvittuk, ugyis csak ket cica kozul lehetett valasztani, szal ez lett. Volt egy teso, szinten elviheto, az karamellszinu - feher volt, nagyon tetszett; viszont borzaszto felos volt, ez meg mar par perc utan jott baratkozni. Ugy erzem, jol dontottunk :)


Dorombolas persze tunderi dolog, csak az idozitessel van a gond :))) Vasarnap reggel 6kor senki sem ertekeli asszem ;)


A folyo viz imadata amugy ilyen macskadolog. Ott a friss viz a talkajaban, de NEM, neki az a mocskos, habos viz kell, ami zuhanyzas utan marad a zuhanytalcaban. A masik meg a WC kagylo, az a favorit. Keptelen vagyok rola leszoktatni. Es nyilvan, fogmosas es zuhanyzas nem telhet macska nelkul. Hiaba spricceltm le tobbszor, csak jon, nez, megvarja, amig vegzek, aztan irany a mosdo/kad, es a cseppeket nyalogatja. Ha meg kizarom, az ajto elott uvolt es kapar. Ha meg csak behajtom, nem zarom kilincsre, addig ugyeskedik, amig kinyitja. Felelmetes, na.


Amugy az, hogy kapkodja a cseppeket, teljesen osztonos: halaszik a lelkem :)))

1786. 00a194caf9 (válaszként erre: 1784. - M0ncsa)
2011. dec. 8. 09:28

A pisit nem tudom megállapítani, de szerintem azt az alomba csinálja még mindig.

Nem hiszem hogy féltékeny lenne, a teki nem egy olyan állat, ami sok foglalkozást igényel, és nem is szereti ha babusgatják, nem lehet neki konkurencia, sőt úgy látom szereti is, gondolom azért fekszik a helyére... Vagy ő is teknősnek érzi magát... Nem tudom :D

Nem hiszem hogy mérges vagy sértődött lenne. Akkor a vajszínű szőnyegre nyomná, az tuti... :D Ebbe belegondolva, az legyen a legnagyobb gondom, hogy a teki mellé kakil... :) Csak szegény tekit sajnálom.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook