Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
1845. wickyy
2011. dec. 18. 09:17
Hát köszi azoknak akik eddig reagáltak a gondomra. Egyelőre sajnos ti sem tudtok vmi megoldást, sőt nem is hallottatok még ilyen szokásról! Mindegy, azért nem adom fel, vmit úgyis kitalálok. Az új ötletem a komplett alomcsere. Már régóta egyféle almot használok, talán nem árt a változatosság. Valaki használ ilyen kristályos almot? Az miben más mint a hagyományos?
1844. 00a194caf9 (válaszként erre: 1837. - Inci-finci)
2011. dec. 16. 21:15

Szia! Nagyon jót nevettem.... Mintha az én cicámról írtál volna. :) De tényleg. Megnéztem a képeket, nagyon édes. Az enyém kb. 2 hónapos kandúr házi és szibériai keverék. 6 hetes kora óta van velünk, de már akkor is harapott karmolt játékból, és ránk vadászott. :) A karmolásról TELJESEN leszoktattuk. Úgy, hogy játszottunk vele, és amikor karmolt a fejét lenyomtuk a földre, és ott tartottuk. Úgy, hogy ne fájjon neki, de mozdulni ne tudjon. A neten olvastuk ezt a módszert. Állítólag nagyon megalázó egy macska számára ez a pozícó. Nekünk ez nagyon bejött!!! Ilyenkor ám üvölt, és bizony sokszor nagyon komolyan fúj, de nem kell foglalkozni vele, ugyanis nem fáj neki, ez csak a hiszti. :) A körmét nem meri ránk kiereszteni, ha mégis akkor lenyomom a kis fejét. :)

Na de maradt a harapás... Egy igazi harapó gépezet... Folyton vadászik, lábra, kézre, amit ér. De csak a csupasz testrészeket szereti... Ezzel semmit nem lehet kezdeni. Van, amikor úgy beindul, hogy hogy hátra nyomja a füleit és valami érdekes hörgő hangot ad ki. Ilyenkor futkos is körbe-körbe és mindenre felugrik, mint egy félőrült. :) Reggelente alig lehet tőle bármit is csinálni, ha nem húzol zoknit véresre harap, ha tiltakozol külön élvezi... Szóval nagy kópé, de imádjuk.

Le lehet őt kötni sok játékkal!!! Nagyon sok féle labdája és egere van, csillogó zörgő, mindenféle. Vagy 30 darab. És ami még nagyon jó a lógatós játékok. Nagyon javaslom. Lógatod neki a fotelből és órákig pörög a plüss sünin. :)


Ő nagyon szeret ölben és nyakon aludni. Követeli szinte. Ilyenkor nagyon bújik, és dorombol, igazi angyal. Ha felveszem mint egy csecsemőt, és ringatom, akkor sokszor elalszik... :D De ha kipihizte magát, akkor átmenet nélkül ráveti magát az arcomra, és orron harap... :DDD


A vizet is szereti, felmosni alig lehet tőle, mert inni akar a vízből, nyúlkál bele. Fogat és kezet mosni sem lehet, mászik bele remegve a csapba, és pofozza, ütlegeli a vizet. A dobozról ne is beszéljünk, imádja a dobozokat, és ugyan úgy csapkod kifelé mint a tiéd... :D Haláli :)


Nyávogással hogy vagytok? Mert az enyém egy nyávogó gépezet. Nyávog ha éhe, ha szomjas, ha álmos... És mindegyikre külön hangszínnel magyaráz. :) Már tudom melyik mit jelent. Ha azt akarja szeretgessem valami furcsa ciripelő vékony hangot ad ki. Olyankor dajkálni kell! :)

1843. 00a194caf9 (válaszként erre: 1842. - Wickyy)
2011. dec. 16. 20:55
Uram atyám!!!! Nagyon durva. Én sem hallottam még ilyet. Lövésem sincs. Nem semmi... :)
2011. dec. 16. 15:34
Ncike:-)gyönyörü a farmod:-):-)
1841. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1840. - Inci-finci)
2011. dec. 16. 13:53

Nagy szám lehetett:))DDD

Úgy látom a kutyát nem zavarja, sőt....

Szerintem, örülj neki, egy idő után úgyis egyre kevesebbet játszik.

1840. inci-finci (válaszként erre: 1838. - 25d4b44717)
2011. dec. 16. 12:37

Szia

Mivel itthon dolgozom jóformán egész nap van vele valaki , és a boxos, is elválaszthatatlanok lettek együtt:)

Játék, bármi jöhet, kifáradhatatlan,

Tegnap este belebújt egy papír dobozba, 80x50x25cm volt, a boxoson meg addig tépte a dobozt míg ki nem csomagolta Cimbit, ő meg néha kikapkodott a kutya felé:) hát volt nevetés bőven :)

1839. 25d4b44717 (válaszként erre: 1842. - Wickyy)
2011. dec. 16. 00:03

Te is sokat játsz vele.

Talán segít,ha nem az alomnál - orrát a játékába nyomod .pár nap mulva lehet eredmény :-):-)

1838. 25d4b44717 (válaszként erre: 1837. - Inci-finci)
2011. dec. 15. 23:57
De aranyos:-):-)Játsz vele :-)Madzag, végén papircsomó is megteszi:-)
2011. dec. 15. 23:45

Sziasztok

Kéne egy kis segítség, 6 hetes korában szereztem egy cicát, az anya és az apa is, házi macska és maine coon keverék , így a mi kis kölykünk is hasonló , de a boszerex naplómban van róla kép. stbb

Cimbi most 4 hónapos és 2-kg, ez még nem gond, csak az irtózatos hiperaktivitás ami benne van. Simogatni nem lehet, mert támad, ha megy az ember támad lábra, karra ha nyúlsz felé, a kutyára egész nap vadászik és rátámad, még jó hogy tűri és játéknak fogja fel különbem nem tartana semmiből szétroppantania. Szóval mindenre ami mozog támad ,harap karmol, és meg nem áll egész nap, mindenhova felmászik, bemászik stbb, Csak akkor lehet simogatni ha ő jön oda hozzánk és fáradt, vagy ébredés után , akkor dorombol dörgölőzik és bújik hogy simogassuk, de csak addig amíg ő akarja , utána vesz egy 180.fordulatot és elkezd pörögni , és megint kezdődik a vadászati szezonja míg ki nem fullad.

:)Az hogy ő ölben aludjon és simogassuk olyan nincs,

Amúgy kandúr a drágám ,

De erről a rossz szokásról hogy tudom leszoktatni azt kéne megfejteni, tudom ,hogy még kicsi és kölyök és játszik, de egy boxerrel elbírok vele meg nem ::)

Már szinte félnek bejönni hozzánk a macsek miatt, a boxosomtól nem fél senki de a macskát zárjam el :) igazuk van, iszonyú kellemetlen érzés mikor karmolva felmászik a lábon , vagy neki ugrik a lábnak stbbb,

S:O:S: Bármilyen tanácsot elfogadok, de terror van a macsek által, fenyőfát már előre féltem , a fürdővízben heti több alkalommal kiköt, ingyen fürdő, és már az akváriumban is landolt egy párszor, meghallja hogy húzom el e tetejét már rohan , egy óvatlan pillanat és már bele is ugrót, stbbb ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

1836. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1839. - Wickyy)
2011. dec. 15. 21:26
Ez nagyon durva lehet. Meg en se hallottam ilyet, de vegülis biztos lehet vele jatszani... Nem tudom, milyen az idöbeosztasod, egyedül vagy-e otthon, stb. De en megprobalnam egy ideig valahogy ugy csinalni, hogy en szabnam meg, hogy mikor mehet vecere, es azonnal eltavolitanam a "jatekot". Hatha egy idö utan elfelejtkezne erröl a borzalomrol. :)
1835. M0ncsa (válaszként erre: 1834. - Danina)
2011. dec. 13. 10:20

Na latod, ez lehet.

Kandur temaban nincsenek tapasztalataim.

1834. danina (válaszként erre: 1830. - M0ncsa)
2011. dec. 13. 09:35

Szia!

Igen,megkérdeztem,hál'istennek jó kapcsolatban vagyunk,bármikor felhívhatom.Ő sem érti ezt.Annyit kérdezett,a jelölési kényszere megmaradt-e,nem,az úgy veszem észre,elmúlt.Viki (az állatorvos) azt mondja,kb.így a 10.-ik nap után szűnik meg benne hormonálisan is a kandúr lét.Most ott tartunk,hogy ha felkel,viszem az alomtálcához,ha kell neki,elvégzi,ha nem,nem,akkor van gáz,ha elmegyek valahová...

Viki szerint nem vele lehet a baj,talán a kicsi pisilhetett be először,és Ő meg csak utána...

1833. M0ncsa
2011. dec. 13. 09:25

Macska tegnap botranyosan viselkedett.

Ejszaka megtalalta a cicavitamint, szetragta a dobozat, majd a zacskojat is, es egy kivetelevel felzabalta az osszes szivecsket. A frasz kerulgetett, hogy rosszul lesz a hulyeje.

Es utana meg volt pofaja aranyosnak lenni. Pf.

1832. timycat (válaszként erre: 1827. - Danina)
2011. dec. 13. 09:12

Nálunk volt ilyen az egyik exkandúrnál; ő nem "direkt" pisilt össze-vissza, hanem aludt és maga alá sikerült műtét után 2-3 napig; szóval valószínű nem tudta úgy tartani :S

Magától rendbe jött; de mivel nálatok már 9 napja volt a műtét... hát nem tudom

1831. 00a194caf9 (válaszként erre: 1830. - M0ncsa)
2011. dec. 13. 09:11
Szerintem is azt kéne.
1830. M0ncsa (válaszként erre: 1827. - Danina)
2011. dec. 13. 09:08

Szia danina!


En sem tudom, mitol lehet, allatorvossal beszeltel mar?

1829. 00a194caf9 (válaszként erre: 1827. - Danina)
2011. dec. 13. 09:03
Szia! Sajnos semmi ötletem nincsen. Változott valamit a helyzet?
1828. 00a194caf9 (válaszként erre: 1814. - M0ncsa)
2011. dec. 13. 09:01
Köszi. Ez nagyon aranyos, nagyon jó... :D Tele igazságokkal, hehe. :)
1827. danina
2011. dec. 12. 13:51

Sziasztok!

Ha nem baj,csatlakoznék hozzátok,és kérdésem is lenne.3 cicánk van,mindhárom kandúr.A legidősebb vörös házicica,ő herélt,6 éves.A középső hófehér félperzsa,3 éves,9 napja heréltettem,vele van baj.A kicsi pedig vörös-fehér házi,7 hónapos,őt a fehér kandúr hozta haza...

Amióta ivartalaníttattam a fehéret,nem hajlandó az alomba menni.Teljesen kétségbe vagyok esve,és mosom a szőnyegeket folyamatosan...Mitől van ez?

Mindkettő alomhoz volt szokva,a vörös nem,ő kijár a dolgát végezni mindig.Jelzi,ha menni kell.De a fehérnél ez nem volt gond...Csak mióta megműtötték.

1826. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1825. - 25d4b44717)
2011. dec. 12. 13:19
Ez nagyon jó hír!:))
1825. 25d4b44717 (válaszként erre: 1824. - Zsuzsó64)
2011. dec. 12. 08:52
Ez már egész jó hír :-)Az én cicám füle is kezd helyre jönni az ápolás eredményeképp :-)
1824. Zsuzsó64
2011. dec. 12. 08:15
Játszani még nem játszik, de már mellénk telepedik és figyel. A csirkét viszont semmilyen formában nem kéri, bármilyen más húst, de csak pár falatot, s utána rögtön vizet iszik. S hát már egy órát is kint töltött a kertben, nem jött be velünk. A gyógyszerből, sajna elég kevés kerül belé, de valamennyit már sikerült beadni. Ma visszük vissza.
1823. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1822. - Zsuzsó64)
2011. dec. 11. 16:46
Nagyon remelem, hogy tenyleg jobban lesz mostmar! Mit mondanak a dokik? Sikerült beleimadkozni a gyogyszert? Erdekli a külvilag, jatszik esetleg minimalisat, vagy legalabb odafigyel, ha matatsz neki?(Az enyem eppen most elmelyülve vizsgalgatta a plafont, aztan felpattant, es makogva elszaladt.)
1822. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1821. - 2c56c03e37)
2011. dec. 11. 16:35

Köszönöm, hogy ennyire aggódtok érte!:)) Én is!

Tegnap vele szemben négykézláb voltam, s bökdöstem a fejemmel, ahogy "kushadt", s beszéltem hozzá. /kimondottan hülyének néztek a többiek, a férjem közölte, hogy átmentem kutyába/, a macsek meg csak nézett rám, s nyávogott vissza, s tartotta a fejét. Olyan értelmes szemük tud lenni!:)) Talán hatása lett!:))

A szaftot már nyalogatja, s néha 4-5 falatot eszik is, de csak a mi sült husinkból. Csirkét viszont nem hajlandó enni. Viszont volt végre széklete, tehát evett már valamit, s visszatért az ágyba a lábunkhoz aludni éjjel, mert eddig elvonult a szekrény tetejére.... talán már a javulás útjára lépett

1821. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1818. - Zsuzsó64)
2011. dec. 11. 16:19
Zsuzso, hogy van a cica???
1820. Zsuzsó64
2011. dec. 11. 12:20
Köszi szépen Judit, s nagyon boldog névnapot kívánok utólag is, sok-sok örömöt, s vidámságot a cicátokkal!:))
2011. dec. 11. 09:16
Zsuzsó! Én is sajnálom szegénykét, korai még ennyi szenvedés neki, főleg a vesére értem....nagyon nyomorultul lehet szegény, és ők azért nem nagyon tudják elmondani, ma kicsit süt a nap, hátha ő is erőre kap, mint régen....
1818. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1817. - 2c56c03e37)
2011. dec. 10. 20:43
köszi szépen, megpróbálom.:))
1817. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1816. - Zsuzsó64)
2011. dec. 10. 20:33
Szegeny cica! Remelem, jobban lesz! Tudom, hogy ez sem tuti megoldas, de en pl az enyemnek ugy adtam be gyogyszert, hogy porra törtem, es az alutasakos "macskapörkölt" szaftjaba kevertem, es azt ugy kilefetyelte. Par napig sikerült vele igy megetetnem. Aztan persze rajött, hogy atverem, es nem ette meg, de par gyogyszer igy lecsuszott, es jobban lett. Csak egy ötlet. :)
1816. Zsuzsó64
2011. dec. 10. 19:45
Szegény macsekunk ma éhezett... reggel elmentünk a fiam meccsére, s csak jó délután értünk haza... nyávogott, belefetyelte még a dobozból a szaftot, s utána a hamburger húst ette, amit a fiúknak sütöttem. Csak azt a fránya gyógyszert nem sikerül beadni, nyel nagyokat, ahogy hátrahúzzuk a fejét, mégis 5 perc múlva is képes kiköpni...kajába nem tudjuk beletenni, mert a falatokat még nem annyira eszi.:(
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook