Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2011. dec. 30. 20:24
A Sziámi cicák amúgy is egy különc lények, olyan maguknak való.
1874. timycat (válaszként erre: 1872. - 9b6afbd6b9)
2011. dec. 30. 20:16

Egy próbát megér; én az egykeként tartott himalájaim mellé szereztem be sorra a cicusokat, csak a sziáminál akadt ki; 1,5 hónapig tartott mire megbékélt, nem mertem egyedül hagyni őket, mert tuti megölte volna; valamiért nem volt szimpi az az egy neki elsőre. De megszokta, most már néha játszanak is egymással, néha meg is fürdetik egymást, szent a béke.

Utána hozzánk került még két kölyök -pláne egyszerre- de azokra rá se bagózott.

1873. inci-finci (válaszként erre: 1872. - 9b6afbd6b9)
2011. dec. 30. 20:11

Szia

Nem vagyok nagy macskás, de szerintem próbáld meg, a vadász ösztön bennük van,

Lehet hogy tavasszal a kiscicában a zsákmányt látta mert még kicsike volt, ha viszont nagyobb lesz a cica akkor megvívják a saját rangsorukat.


Zsuzsó, hogy vagytok ?

Nálam totál dili van , a kutya és a macska egész nap randalíroznak a házban, néha már nem bírom idegekkel, olyanok mint két tornádó, de édesek nagyon , pláne mikor cicus kis morgó hangokkal hívja a kutyát játszani és akkor beindul a trappolás:)

Szóval zajlik az élet..

2011. dec. 30. 15:28

Sziasztok!

Nekem egy másfél éves ivartalanított,kandur házicicám van,6 hetes korától nevelem,és mindíg is egyedüli állat volt a családban.Tavasszal hoztunk egy másik cicát is mellé,gondoltuk,jó lesz neki egy kis cica társaság is,és amúgy is akartunk még egy cicát.A kiscicát sajnos bántotta a nagy macskánk.:(Nem tudom,hogy féltékenységből,vagy miért,de néha olyat harapott a kiscicába,lesből nekirontva,hogy inkább visszaadtuk a kicsi cicát.:( Pedig próbáltunk egyformán törődni mindkettővel,és szinte egésznap őket figyeltem,a nagy nehogy bántsa a kicsit,de néha egy pillanat műve volt.

Most úgy adódott,hogy rokonoktól kapnánk egy sziámi kiscicát,de bennem van a félsz,hogy ezt a cicát is bántani fogja a nagy cicánk.

Szerintetek van erre a gondra megoldás?Vagy egyszerűen csak ne hozzak inkább másik cicát.

Tavasszal is direkt lány cicát hoztam,hogy hátha akkor nem fogja bántani,de nem jött be.:(


Előre is köszönöm a választ!

1871. amacska
2011. dec. 30. 10:13
11 cicám van és 2 kutya ezt nem irtam , az egyik macskám súlyos beteg lett állandó kezelésre szorul van egy lányom akit egyedül nevelek mindketten csipőbetegek vagyunk én már rokkant de az állatok imádata gyerekkormtól megvan anyuval már nagyon sok éhező otthontalan kidobott kutyán és macskán segitettünk a cicabarátokat kérem hogy gondolkozzanak a szivükkel és segitsenek hogy ételt és gyógyszert tudjak adni a cicáknak akiket befogadtam mert a gazdájuknak nem kellett és kidobta őket sok munka van velük szivesen csinálom bár nehezemreesik de sos
2011. dec. 30. 06:36
Hogy van a cicusod Zsuzsó?
1869. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1868. - Timycat)
2011. dec. 25. 21:43

Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok!:)))

Én is csak szurkolok a cicának, hogy ő is akarjon gyógyulni! Nagyon, de nagyon hiányzik a jó kedve!:((

Inkább a bokánkat is elkaphatja, mint szomorkodjon:((

1868. timycat (válaszként erre: 1866. - Zsuzsó64)
2011. dec. 25. 19:53

Jobbulást a cicusnak!


Nagyon szurkolok nektek!

1867. timycat (válaszként erre: 1865. - Judith.budapest)
2011. dec. 25. 19:52
Nálunk jól nevelten a cicák távol tartják magukat asztaltól, dekorációtól, fától; bár a sziámi lelopta a fáról az egyik mézeskalácsot (imádja) de olyan ügyesen -ugye a rutin- csinálta, hogy a fa meg sem mozdult :)
1866. Zsuzsó64
2011. dec. 25. 10:49

Sziasztok!

Háát sajnos még indig csak pár falatot egész nap: két is kanálnyi halászlevet 4-5 falat halat és egy kis szaft.:((

Ez a doktornő rendes volt, odaadta a telefonszámát, hogy ha valami vaj van ünnepek alatt, akkor is felhívhatjuk...de a nem evésen úgysem tud segíteni, szerintem. Különben a veséjével beteg, kímélő eledelt kéne adni neki, bár arra a tasakra még csak rá sem nézett, ott hagyta. Mondta a doktornő, akkor bármit, csak egyen valamit, de nem sikerül megbeszélnünk Cimbivel, pedig az egész család az ő kedvét keresi, udvarol, könyörög neki, de csak szomorúan járkál köztünk.:((

Másfél hónapja nevettünk utoljára játék közben rajta, nagyon hiányzik már, csak pakolgatom a játékokat arrébb....:((


Örülök, hogy nálatok minden rendben van, bizakodunk, hisz a szomszédunknak s ez a baja, s most már egész jól van, bár az a cica már 19 éves!!

2011. dec. 25. 06:33

a tegnapi nap nem volt a cicánk napja, olyan új szokásokat vettünk fel, amit eddig nem ismert, jól meg is sértődött rám, azóta csak a férjem lábán pihen, messziről kerül....minden asztalunkra szép terítő és érdekes dolgok kerültek, és ő meg sem közelítheti, a konyhaasztalt eddig sem, de az étkezőről jól kilátott, és azt csak akkor terítettem meg, ha ettünk, így szabadon nézelődhetett, most meg nem szabad a székre sem felugrani, aztán a szomszéd kutyája is átjött, és amit nem szabad, most szabad volt neki ,kiette a tányérjából a kajáját, nagyon beles, a cicánk tanácstalanul nézett ránk, nálunk az a szokás, hogy ha üres a tányérja, mindig teszünk bele valamit, és akkor eszik, amikor kedve tartja, nem hízik, mert egyre kevesebbet eszik, csak a szükségletei szerint, a szomszédban naponta kétszer kap keveset a kutyus, és folyton éhes szegény, szintén azon az alapon, hogy ne hízzon....

Zsuzsó! Jobban van a cicus? Használt végül a szuri és infúzió? Jobban eszik?

2011. dec. 24. 20:09

Zsuzsó :

örülök hogy átvitted egy másik helyre::)

Tudom hogy nem olcsó mulatság, én is nagyon sokat költöttem a kutyákra és a cicára az elmúlt hónapokban, a ember és boxos naplómban olvashatsz róla, rák, gombás fertőzés mind három állatnál stb,,

De akkor azt látja jónak az ember.

Jobbulást kívánok.


Juditd. köszike az infót, a cicám már ismeri a légycsapót, és a fakanalat, elég ha meglátja a kezemben és más sunyit is,

De sok idő és nem tudok rá haragudni,

Ha alszik biztos hogy a gyerekek vagy a kutya felkelti, ha meg vadászik akkor meg hozzák hogy megint tombol , szóval se vele se nélküle:)


Mindenkinek szép estét kívánok..

1863. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1861. - 2c56c03e37)
2011. dec. 24. 16:16

Köszi szépen!

Nagyon boldog és békés Karácsonyt kívánok Minden kedves fórumtársnak!

1862. judith.budapest (válaszként erre: 1859. - Inci-finci)
2011. dec. 24. 07:50

leszokik róla, csak lassan, néha kell egy kis nevelés is hozzá, mert ez nála ösztön, hogy próbálgatja az erejét, kell szocializálni a családhoz, mint a gyereket, újságpapír a legjobb módszer,hangos, és ha mellécsapsz az kellemetlen élmény, mindig párosítani kell az elfogadhatatlan dolgait rossz élménnyel, víz spriccelés, és leszokik a függöny cincálásról. a véresre harapjuk a bokát, a tapéta leszedéséről, de ez hosszú folyamat, ő most tanul, nagy hiba megengedni neki mindent, mert a végén megutáljátok a sok rosszért és az neki is nagyon.... rossz.....békés faállítást macskások,

ez nekünk is kérdőjel, tavaly még ledöntötte....

2011. dec. 23. 22:53

Zsuzso, nagyon szurkolok, hogy jobban legyen a cica! Gondolok Ratok! :)


Kellemes Ünnepeket kivanok Mindenkinek!

1860. Zsuzsó64
2011. dec. 23. 22:13

Köszi, átvittük másik orvoshoz. Érdekes egyedül a hölgy tudott tőle vért venni, sőt infúziót is adott neki kiszáradás ellen. Holnap lesz meg az eredmény, de úgyis visszük vissza még infúzióra. Remélem, végérvényesen kiderül, mi baja.

A doktornő megállapította, bár itt lég jól tűrte a kezelést, hogy kis vadorzó lehet. Háát tényleg az volt, most eléggé maga alatt van.:((

Elaltatásról nem is beszélt, tehát olyan nagy baja nem lehet!

Igaz, nekünk ez lesz a karácsonyi ajándékunk, a gyógyulása, mert két nap alatt kisebb vagyont hagytunk már ott, de legyen már végre jól!!! /3,6 kg súlyt mértek az eredeti 7-8 kilós macskánknál, ennyit fogyott egy-másfél hónap alatt, míg a másik orvoshoz jártunk állandóan/



Békés és boldog Karácsonyt kívánok minden fórum-társnak!!!

2011. dec. 23. 20:43

Zsuzsó: jobbulást,

Nem próbáltál másik állatorvost?


Market: Az jó ha hagyod neki azt a kis helyet akkor tudja mi a baj ha oda somfordál,

Na nekem támad bárhová, és a kutya is jó hogy tűri , elmegy mellette a boxos ő meg ráugrik legyen az a háta feje vagy a lába, de ő csak tűr és tűr. Viszont ha a kutya nincs bent, hangos nyávogással hívja és keresi, egész nap egymást csesztetik:)

Most 4 hónapos és 2.60-dkg, :)

Kész vadállat, ilyen macskát még nem láttam.

Mekkora a cica?

1858. 00a194caf9 (válaszként erre: 1853. - Zsuzsó64)
2011. dec. 22. 15:15
:( Nagyon sajnálom őt. Biztosan szenved. Nem akarlak megsérteni, de ha tényleg egy orvos sem tud segíteni rajta, akkor nem lenne neki és nektek is jobb hogyha...? :(
1857. 00a194caf9 (válaszként erre: 1852. - Inci-finci)
2011. dec. 22. 15:14

:D Nem semmi! :D Az enyém az nem ugrik fel, csak bokára megy mint a tacskók. :)


A miénk semmitől nem fél. Csak a felhúzhatós egértől meg a porszívótól tart kissé. Ha tudja, hogy nagyon rossz volt, akkor a fürdőszoba szekrény mögé bújik, és onnan kukkol kifelé, az az "erőd". Persze egy mozdulattal kitudnánk őt venni onnan, de eddig még nem vettük el tőle a védettség érzését, és nem vettük még ki, csak néztünk vissza rá. :)

Ezzel elértük azt, hogy bármi rosszat tesz, egyből oda spurizik. :D

2011. dec. 22. 10:18
Zsuzsó jobbulást kívánok a cicádnak!!! :(
2011. dec. 22. 05:05
Zsuzsó nagyon sajnálom a macsekot...mielőbbi gyógyulást kívánok neki....nagyon együtt érzek veled, amikor szegény nem tudja megmondani hol fáj, mi a baj...
1854. timycat (válaszként erre: 1848. - Zsuzsó64)
2011. dec. 21. 22:35

Most nem lehet megint egy fogával probléma?


Nálunk pár napja kezdődött, hogy csak folyékony evett az egyik macsek (12 éves), rögtön a fogára gyanakodtam, gyulladt volt az ínye is; vittem dokihoz; ki kellett húzni a jobb alsó szemfogát :( szegény hülyén néz ki így, de ma már próbálkozott a harapással is, egyelőre még pépeset kap

1853. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1851. - Inci-finci)
2011. dec. 21. 21:50

Nem tudták lefogni, ilyen harcias csak fiatal korában volt, harapott, mart, karmolt... altatni meg a sok fogyása miatt nem merik. a 8-9 kilós macskánk már négy kiló ha van... egy hónapja nem eszik már, a csontjai kilátszanak.


A mienk is ilyen harcias volt fiatalon, nem mertek a látogatók bejönni, mert állandóan bokát támadott. felért egy kutyával... idővel megváltozott.:))

1852. inci-finci (válaszként erre: 1850. - 00a194caf9)
2011. dec. 21. 20:05

Szia

Sajnos akkor ez nem csak az én problémám, Ma jöttek haza a lányaim a suiból és rájuk vadászott, ott állt az ajtóban a lányom elhaladt melle és derékig felugrott rá, ő ledobta és megint, még jó hogy farmert volt rajta különben végigmarta volna.

A boxerem meg tűri, hogy a cica vadászik rá, jövet menet ugrik rá és harapja ahol csak tudja, pedig nem tartana semmiben hogy szétkapja:(

Most 4 hónapos és 2.60-dkg mi lesz ha felnő:)

Az akvárium veszélyben, és az egész ház és lakója veszélyben van tőle.

Az ismerősömnek van egy Perzsa cicája két héttel fiatalabb mint mi vagyunk, de ő egy hét alatt nem ugrál annyit mi a mienk:) Hát összekérne keverni a két temperamentumot:)

Igaz a fakanalat és a légycsapót már ismeri, ez a két tárgy amitől fél, amúgy meg azt csinál amit akar, de ezekkel a fenekére csapok vagy a kezembe veszem és rászólok akkor már húzza a hátsóját,és tudja hogy rosszat csinál, de azért imádjuk :) totál csönd lenne nélküle:)

1851. inci-finci (válaszként erre: 1848. - Zsuzsó64)
2011. dec. 21. 19:52

Szia

Nem olvastam vissza de nem lehet macska nátha , vagy influenza, az én cicának torok gyulladása volt :( és hogy hogy nem tudtak vért venni ?

1850. 00a194caf9 (válaszként erre: 1847. - Inci-finci)
2011. dec. 21. 14:37

Ugyan ez a szitu a felmosással... Üldözi a felmosót, játszik vele, és inni akar a tisztítószeres vízből, így arra mindig oda kell figyelni fél szemmel, hogy ne tegye meg.


Igen, tudom, hogy mar. A miénk is mar, ha ezt tesszük vele. De a párom ő valahogy úgy tudja lefogni, hogy nem bírja a lábait sem mozgatni. Nem tudom, hogyan csinálja. :) De ő a hatalom.


Ránk szerencsére nem mászik így fel, csak a bokámat támadja reggelente keményen. Olyankor mindig elrúgom, de visszatér.


Éjjel a takaró alól kilógó lábujjunkat akarta levadászni, és reggel meg azt játszotta, amikor ketten maradtunk, hogy felugrott az ágyra, orron harapott, és elszaladt messzire! Aztán megint, és megint, addig, amíg teljesen fel nem keltem, és nem kapott a formás kis fenekére. :)

1849. 00a194caf9 (válaszként erre: 1848. - Zsuzsó64)
2011. dec. 21. 14:33

Nem lehet, hogy enne ő, de azért nem eszik, mert valami fájdalma van evés közben?

Annyira sajnálom. Nem lesz egyszerű így belevágnotok a karácsonyba. :(

1848. Zsuzsó64
2011. dec. 21. 12:19

Sziasztok!

Hát nincs valami jó hírem: cicánk még mindig nem eszik, egy nap van a héten, amikor eszik, meg is lepődünk rendesen, másnap megint semmi.Vért nem tudtak tőle venni, mert hárman képtelenek voltak lefogni, altatni meg nem tudják, mert az a végét jelentené... szerintük. A veséjével vannak most már gondok, de hizlalni kellene, hogy elaltathassák és megvizsgálják... de hát nem eszik!:(( Már a nem tudom hányadik féle vitamint adják neki, amire azt mondják, hogy zabikálni fog, mert egy embernek is hatalmas adag, de csak lenyalja a szaftot és kész...max. 4-5 kiskocka marhahúst tudunk beletömni, de azt sem mindig. Nyalja a pofáját az ételre, szalad, aztán elfordítja a fejét, s nem hajlandó megenni. Háát nem tudom, mi lesz a vége? Viszont figyel, néha élénk is, nem mindig búskomor, főleg a szemei nem, a szőre is selymes, mikor simogatom...hááát:(( Nincs több ötletem, már mindenfélét kipróbáltam kaja-ügyileg, talán még a hal van hátra, bár a halas konzerveket sem eszi meg, pedig eddig kedvenc volt!

Az a baj, szerintem, fogalmuk nincs, milyen vírust szedett össze!

Mi sem szoktuk meg, hogy beteg legyen, jó a fogát ki kellett húzni, de más még nem volt...!:((

1847. inci-finci (válaszként erre: 1844. - 00a194caf9)
2011. dec. 18. 20:52

Szia

Hát akkor ezt a két macskát össze kell kötni:)

Mienk is nyávog különböző hangon,még álmában is morcog, Vizet nálunk is imádja, pláne a fürdőkád,

Ma többször szedtem ki az akváriumból, mert másiknak a teteje széttört, és még nincs kész sz új tető, agy egy nagy tálca van rajta, azt ügyesen eltolja és pecázik az aranyhalakra, és ebből átlagban úszás lesz. szerencse ha észre vesszük mert amúgy nem tud kimászni:(

játék van bőven, ha meg nincs akkor talál magának.

Nálunk söprögetni sem lehet azt imádja , vadászik a partvisra és benne a szemét közepében és túrja szét.

A lenyomásnál az a baj , hogy akkor a mancsait használja és kapar a négy mancsával míg el nem engedjük, szinte ár véresre is tud marni, és ez gond.

Ma mentem a lakásban és ő rám vadászott, a lábamon fel a derekamig , felmászott, az összes karmanyoma látszik , hát kieresztetem a hangomat:)

Jó lenne leszoktatni ezekről, de hogyan , most még kicsi , de mi lesz ha 4-5kg eléri mint a szülei, azok 5-6kg :)

1846. wickyy (válaszként erre: 1844. - 00a194caf9)
2011. dec. 18. 09:35
Megnéztem a cicád és nagyon édi! :) Meg lehetne zabálni! Nem csoda h nem lehet rá haragudni, ha vmi rosszba sántikál, hát ilyen pofival h lehetne?! Amúgy amiket írtál, az totál igaz volt az én cicámra is ennyi idősen. Csak én a karmolásról nem tudtam leszoktatni. Szted 2.5 évesen nem késő még megpróbálni a te módszered? Lábra ő is imád támadni, de most már azt annyira nem csinálja, csak néha hátulról megütögeti a lábam! Vagy a másik h az ágyon fekszem és ő lentről gyorsan felugrik és letámad! Volt már olyan h a szemem is majdnem kikapta! De egyébként a kakival való játékot leszámítva már eléggé lehiggadt és nyugodt cica kezd lenni. De a játék a mindene, és ebből sztem nem fog kinőni!
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook