Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
1905. amacska
2012. jan. 3. 08:30
persze ők nem kékvérűek de gyönyörűek
1904. amacska (válaszként erre: 1903. - Timycat)
2012. jan. 3. 08:29
hú mennyi pedigrés cica nekem is sok van mind z utcáról ,menhelyről kórházól elhozva(elütötték és annyi teendő volt vele hogy más nem vállalta)igy aztán gyültünk a magára hagyott kis cicákról a szomszédba és sorolhatnám
1903. timycat (válaszként erre: 1899. - 00a194caf9)
2012. jan. 2. 19:36

Nem hinném, hogy hibát követnétek el :)


Minden cica más; a sziámi és a 2 brit cica rá sem néz a nyers húsra; nem szeretik, de a sütőtököt annál inkább, cuppogva falják. Az egyik brit a vajért van megőrülve; a himalájaim a nyers tojásért, a sziámi mindenért ami édes (lopja a szaloncukrot, gumicukrot, habcsókot, mézeskalácsot, gyakorlatilag bármit ami édes), a házi cica mindent eszik; a tésztától kezdve a zöldségeken át a nyers húsig.

A nyers hal és a szárított fehér hal (állateledelesnél lehet kapni) pedig a kollektíva abszolút favoritja

1902. timycat (válaszként erre: 1897. - 00a194caf9)
2012. jan. 2. 19:31
:) Nálunk a sziámi nagy tűzijáték rajongó; a szomszédoknak hála kb 1,5 órán keresztül csodálta a fényeket az ablakból
1901. 00a194caf9 (válaszként erre: 1900. - Wickyy)
2012. jan. 2. 16:00

Igen, tényleg megtörténik!!! Mi is ilyen kristályos almot használunk. Elég drága ugyan, viszont tényleg tökre tartós, és egyáltalán nem lehet érezni, hogy büdi lenne bármikor is a lakásban. A pisit beszívja, a kakit meg kiszedjük egyből, amikor látjuk hogy termelés volt.

Örülök hogy megoldódott ez, valami nagyon fura szokás...


Mennyire vágták le a körmét? Az én cicámnak is le lett egyszer vágva, de azóta kiélesítette.

Viszont a hétvégén meg belém törte az egyik körmét. Szó szerint... :D

1900. wickyy
2012. jan. 2. 15:37

Boldog Új Évet kívánok minden Cicabarátnak!

Zsozsó, nagyon sajnálom a cicád, nekem is a szívem szakadna meg érte ha ilyen beteg lenne! Remélem hamarosan kiderül mi a baja konkrétan és akkor újra jóízűen fog falatozni és jókedvűen játszani!

Most már én is kezdek új ötletek kipróbálni az ellen h a cicum ne szedje ki a kait az alomból és ne játszon vele! Első lépésként elvittem orvoshoz, ott le lett vágva az összes körme! Látni kellett volna utána milyen aranyos volt! Eddig ha játszott, mindig kimeresztette a körmeit is és folyton összekarmolt. De miután le lett neki vágva, ki se meresztette, észrevette h nincs neki hosszú körme és játék közben csak simogatott a kis mancsával! Irtó aranyos, merem ajánlani mindenkinek, aki attól szenved h a cicája karmolja játék közben, vagy szétszedi a lábát!

A másik lépésem egy komplett alomcsere volt. Kidobtam a régi csomósodó almát, ami mellesleg eddig nagyon bevált és csak az S-Budget-es almot vettem. De kicseréltem a szilikátos, nem csomósodó alomra. Kíváncsi voltam egyáltalán tényleg megtörténik-e amit a zacskóra írtak, h a kristály beszívja-e a pisit, meg a szagot! Eddig bevált, sőt a kakit se szedte ki! De azért köszönöm azoknak akik eddig írtak, bár nem sokaknak volt ötletük, én se igen hallottam még ilyen szokásról, de remélem le is szokik róla most már teljesen!!

1899. 00a194caf9 (válaszként erre: 1898. - Anyagi)
2012. jan. 2. 10:47

Én azt hallottam, hogy kifejezetten szüksége van a macskának nyers húsra is. Mivel bizonyos számára fontos tápanyagokat csak abból tud kinyerni!

Mindenki mást mond! Mi lehet az igazság?


A sok só, az mit takar a macskáknál?

Mi a cicát alapvetően jó minőségű száraz táppal és vízzel etetjük, itatjuk. Puha tápot néha kap nasinak, a változatosság kedvéért.

De szokott kapni időnként kis mennyiségben tejet és tejfölt. Mert remeg érte.

A kolbászt, ha meglátja sír. Abból is szokott neki leesni 1-1 darab... Meg virsli, főtt répa, halász lé, és abból a hal...

Meg a mézes kalács! Igaz, azt nem adtam neki, hanem egyszerűen ellopta napközben, és megette a rosszaság... Biztos nem tett jót a fogainak. :)


Szóval, azért a miénk az alapvető táp mellett kap ezt-azt amazt, de akkor hibát követünk el?

1898. Anyagi (válaszként erre: 1895. - Judith.budapest)
2012. jan. 2. 10:15

Igen, én is úgy tudom, hogy a sok só vesekárosodást okoz, főleg a kandúroknál.

De miért nem javasolják a nyers hús fogyasztását?

A kinti cicának is megfőzik az egeret? :))


Persze tudom a sertésben orsóféreg lehet, a csirke szalmonellás, de én, ha húst bontok, mindég engedek a kunyerálásnak néhány fala erejéig.

2012. jan. 2. 08:46

Amúgy BÚÉK mindenkinek. :)

Nálunk nagyon nagy sikere volt a petárdázásnak meg a tűzijátéknak. A Cicut nagyon lázba hozta. Este fél 10-ig vele voltam, addig egyáltalán nem félt, sőt, le sem lehetett szedni az ablakból, annyira érdekelte minden. :)

Édes volt.

1896. 00a194caf9 (válaszként erre: 1893. - Timycat)
2012. jan. 2. 08:45
Jujj, sajnálom a papagájt. :(
2012. jan. 2. 06:01
Zsuzsó próbáld ki a félix macskakaját, az nagyon bejön most nekünk, biztos a cicák ínyére ízesítik...én úgy hallottam valahol, hogy a cicusnak nem szabad emberi kaját adni, a só miatt, mert nem tud vele mit kezdeni, és megbetegíti a veséjét, ezért sokan külön főznek a cicusnak a húsból, nálunk nagyon megy még a cicafű, meg az összes zöldség, mindenből kér, és eszi nyersen a krumplit, uborkát, paprikát, most a káposztát is...
1894. M0ncsa
2012. jan. 1. 20:15

Buek mindenkinek!

Mi is ma sokaig fetrengtunk a cicaval (pedig maskor mar hajnali 6-kor dagaszt es berreg). En 11kor, cica nem sokkal elotte tamolygott ki a halobol. A ferjem meg is allapitotta: mennyire egyformak vagytok. Akkor meritek elodugni az orrotokat, amikor begyujtok a kandalloba a nappaliban! :p

1893. timycat
2012. jan. 1. 18:57

Boldog Új Évet!


Zsuzsó örülök, hogy jobban van a cicusod!


Nálunk rosszul kezdődött az év, reggelre elpusztult a hullámos papagájunk :( elég öreg volt (13-14év), rozzant volt, de így kezdeni az évet; éjfélkor még élt. Holnap temetünk, ma nem akartuk temetéssel kezdeni az évet :(

1892. Anyagi
2012. jan. 1. 18:25
Nagyon boldog Új Évet kívánok minden kedves cicának és cicásnak!!! BUÉK !!!
1891. Zsuzsó64
2012. jan. 1. 16:27

Sziasztok!

Új év, új lehetőség!

Este már evett pár falat malachusit, éjjel pedig a virsli több, mint a felét bevágta, reggel pedig pár falat kutyakaját is, nemcsak a szaftját. Haladunk!!!!

Bár. gondolom a gyomra teljesen összeszűkült másfél hónap után, ezért jön óránként pár falatért.

A petárdák egy kicsit őt is zavarta, de talán ennyi év után hozzászokott valamennyire, vagy a gyógyszerek kábították.

2012. jan. 1. 12:21

Sziasztok

Szép napot mindenkinek.

Nálam hála nem volt gond, hacsak annyi , hogy a kutya eltűnt a lakásban a lányaimnál aludt, ő meg kereste órákon át míg fent voltunk, hiába vittük fel a kutyushoz de ő rá sem hederített,:( és mást nem csinált csak nyávogott, kereste a kutyát és unatkozott, velünk meg nem akart játszani.

Viszont most nyugodt, és alszik a kedvenc foteljában, arra van bérlete:)

2012. jan. 1. 06:02

Sziasztok! BÚÉK!

Nálunk egész éjjel ment a durrogás, szegény cica elbújt....azon gondolkoztam, hogy vajon mikor lesz az, hogy tőlünk kér segítséget.....lehet soha....ha valamitől fél, bebújik a takaró alá, mivel az ágyon feküdtünk, ezért máshova bújt, nekem hiányzik, hogy ilyenkor hozzánk bújjon, érezze, hogy mi vele vagyunk....de az állati ösztön mást sugall...

2011. dec. 31. 22:58

Sziasztok

Hát igen elég nagy cica, Ő Maine Coon és házi macska keverék ebből kifolyólag sem normál termetű:)


Market, én konyha mérlegen mértem le mert vinnem kell oltani a kicsit.

Zsozsó jobban vagytok már?


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK, minden cica barátnak :)

1887. Zsuzsó64
2011. dec. 31. 21:04

BÚÉK kedves Cicabarátok!!!


Elvagyunk valamennyire: minden nap beleoltjuk a gyógytápot, ma a malacsültből kért pár falatot, talán ez volt az első darabos étel. Szegény biztosan éhes, mert b-vitamint is kap szép adagot, már felül az asztalhoz, de két-három falat után ott hagyott minket. Végre a simogatásra is dorombolással válaszolt, de nagyon szomorú lett, mert az emeleti cica, akivel beszélgetni szokott 2 napja meghalt. / neki is vese baja volt, igaz megélt 19 évet/ Mondtam a cicusunknak ne adja fel, ő még csak 9, s különben is lesz új társa, megígérték. A gazdija teljesen kivolt, s a lánya egyetértett velem, hogy pótolni kell egy új, pici cicával.

Remélem, jövőre már jobb hírekkel szolgálhatok, bár még egy ultrahangra el kell vinnünk:


Egyébként játék közben, ha fújt rám én is visszafújtam, nagyon meg tudnak lepődni!

1886. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1882. - 00a194caf9)
2011. dec. 31. 15:45

Ilyenkor en is le szoktam fujni. Megprobalok föle tornyosulni es fujok egy nagyot. Erre lefekszik, megadja magat, de ahogy hatat forditok, ram veti magat megint es belemharap. Vagyis egy kis k*csög. :)) De attol meg megprobalom fenntartani a latszatat annak, hogy en vagyok a fönök. :)

Boldog Uj Evet!!!

1885. 00a194caf9 (válaszként erre: 1884. - Timycat)
2011. dec. 31. 15:32

:DDDD Ha megint ilyet csinál, akkor kipróbálom. :DDD

Én magára hagytam és nem álltam vele szóba... De lehet hogy ez rossz megoldás volt, mert úgy értékelhette, hogy nyert... Aztán persze jött végül a dörgölőzés dorombolás, meg minden, ami kell...

1884. timycat (válaszként erre: 1882. - 00a194caf9)
2011. dec. 31. 15:31
Hát nem tudom, én visszafújtam volna rá reflexből; hátha észreveszi magát, hogy ki is a nagyobb :S
1883. 00a194caf9 (válaszként erre: 1880. - Timycat)
2011. dec. 31. 15:26
Nincs mérlegem... De majd egyszer. :)
2011. dec. 31. 15:26
Apropó! Kívácsi vagyok valaki tud-e segíteni nekem. A cicám játék közben rám fújt. De nem játékból, támadólagosan tette. Nem tudom mire vélni, és nem tudom, hogy miért tette, és azt sem, hogyan folythatnám ezt el benne. Mert a gazdjával szemben egyszerűen nem léphet fel agresszívan semmi esetre sem. Mit tudtok tanácsolni? Ilyenkor szidjam meg? Nem mertem, mert féltem, hogy az csak olaj lenne a tűzre...
1881. amacska (válaszként erre: 1879. - Guess)
2011. dec. 31. 15:18
ezüst kolloid az én fogamból is rögtön kiállitja a fájdalamt
1880. timycat (válaszként erre: 1878. - 00a194caf9)
2011. dec. 31. 15:18
Én úgy szoktam macskát/nyulat/kutyát mérni, hogy felveszem őket és együtt állunk a mérlegre aztán kivonom magam az összegből így kijön az állatka súlya
1879. Guess
2011. dec. 31. 15:16

Sziasztok cicus gazdák, jól vagyunk cicukámmal, bár már régen írtunk.:)

Szegénykémnek épp bújik a foga és nagyon fáj neki, tudtok valami tippet hogy lehet-e enyhíteni a fájdalmat? köszike:)

1878. 00a194caf9 (válaszként erre: 1859. - Inci-finci)
2011. dec. 31. 15:06
Korához képest elég nagy. Szerintem. Hogy hány kiló, azt nem tudom hogyan lehetne lemérni. :)
1877. Anyagi (válaszként erre: 1873. - Inci-finci)
2011. dec. 31. 09:48
Alaphangon a gátlás él a jószágokban és a kicsi kölyköket nem bántják.
1876. Anyagi (válaszként erre: 1874. - Timycat)
2011. dec. 31. 09:46

Nálunk az ivartalanított kandur elkezdett bent jelölgetni az új cicus érkezése után. Ez már jó régen volt és nem is tudtam leszoktatni igazán egész életében. (Most pusztult el szegény pár hete - öreg volt és beteg szegény nagyon.)

Most cicus nélkül maradtunk, de tavasszal szeretnék örökbefogadni egyet mindenképpen!!!!



Cicások! Tavasszal örökbe fogadnék egy (lehetőleg) fekete kiskandurt Kispest környékéről, benti, de kijárós macseknak. Írjatok!

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook