Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
2012. jan. 5. 09:13

Én nem akarom kirakni, a szomszédommal harcban állok a kutyák miatt, vagyis a kutya miatt, és a macskákat is utálja, nem tudom hány macska van eltemetve az udvarán , és megint elltünk a szembe szomszéd cicája, szép volt kékes szürke, de hónapok óta nincs meg.

Cimbit meg sajnálnám ha kinyírná, ez egy olyan nó, akinek se gyereke, se kutyája, se macskája, és még a verebeket is hajkurássza, Sok-sok balhé ment a nyáron a kutyák miatt is:(

1934. 00a194caf9 (válaszként erre: 1933. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 09:11

A vízipisztolyt mi is próbáltuk. 1-2 alkalommal megilletődött, de már inkább tetszene is neki... :D Volt, hogy leöntöttem egy pohár vízzel, és csak jobban beindult tőle, élvezte a dolgot.


Nézem a képet. :)

1933. inci-finci (válaszként erre: 1928. - 00a194caf9)
2012. jan. 5. 09:09

Tegnap raktam fel a boxeres naplómba róla képet:)

Tegnap én is majd nem placsoltam egyet , mert ép a lábamra támadt mikor léptem, álltam fél lábbal és ráztam volna le mint egy rongyot de annál inkább harapott.

A boxeres fórumon ajánlották hogy próbáljuk meg vízipisztollyal le spiccelni őket, Tandusnak is van egy vérmes cicája a boxos mellet, ja mintha az én macskámnak a víz számítana, aki elvből heti szinten a fürdőkádban köt ki mint tegnap este is, hát ingyen fürdés volt megint:) Pláne mikor az akváriumban pancsol a kis mancsával:)

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá

1932. 00a194caf9 (válaszként erre: 1929. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 09:08

Ettől én is tartok. Nem tudom mi legyen... A doki azt mondta, szoba macska legyen, mert az jobb. Meg hogy ha elköltözünk panelba (ami nagyon esélyes!) akkor már nem tudjuk vissza szoktatni.


Csak kínozni sem akarom... Nem tudom. :(

1931. 00a194caf9 (válaszként erre: 1927. - Judith.budapest)
2012. jan. 5. 09:06
:DDD Nagyon édes lehetett... Haláli kis teremtés. :) Jól érezte magát a ruhák között.
1930. 00a194caf9 (válaszként erre: 1928. - 00a194caf9)
2012. jan. 5. 09:06
Bocsánat, ez inci-fincinek ment, de te is rakhatnál fel. :)
1929. inci-finci (válaszként erre: 1927. - Judith.budapest)
2012. jan. 5. 09:05

Ha nálam Cimbi csöndet akar és nyugalmat, akkor a műhelyemben bújik el, én tudom hova, de nem mondom meg, , mikor kipihente magát előjön és tombol előröl, de ez a jó:)

Csak az udvarra nem merem kiengedni, mi lesz nyáron :(

1928. 00a194caf9 (válaszként erre: 1926. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 09:05

:DDDD Rakhatnál fel róla még több képet. Mert annyira édes!!!

Az újságpapír nem jön be nekünk. Szinte kiröhögi, harcba száll vele. :D Egy dologgal lehet megszidni, ha a fejét a padlóra nyomjuk, úgy, hogy a karmaival ne tudjon szabadulni. Ez segít, de erre a technikára a párom képes, én most tanulom. :)


Ami a legnagyobb bosszúságom most, az az, hogy meztelen lábakkal nem tudok közlekedni, mert a macska fúj a bokámra, és véresre harapja reggelente. :( Azt hiszi az lesz a reggelije?! És bármit csinálok vele, semmit nem segít!!! Ha a párom ott van akkor nem meri ezt megtenni velem, de ha ketten vagyunk.... :) Ezért gyakorlom a fejlenyomást én is!

2012. jan. 5. 05:40
Tegnap reggel jól megijesztett a cicus, ki szoktam engedni a folyosóra, ami zárt és eltűnt, a kedvenc játékával kerestem a lakásban, arra mindig előjön, most nem..... ezért a lépcsőházban is kerestem, aztán az utolsó gondolatom, hogy talán felugrott a felső polcra a szekrényben, amikor öltöztem, hát ott csücsült a pólók és melltartók között, és semmi szándékot nem mutatott, hogy kijön onnan, úgy kellett kiszedni......
2012. jan. 4. 18:12

Sziasztok

Nálam a cica minden evő, és a doki sem ellenzi, a száraz kajákat kimondottam utálja, a dobozokat egy darabig elnyammogja, de inkább a csirke fej az napi szinten megy neki főzve és nyersen is, szinte hisztizik érte:)

Disznót, marhát nyersen nem kap.

Viszont képzeljétek el mikor kint vadásznak és elkapja a verebet, meg az egereket,akkor mi van.

De mindenki úgy tarja a cicát ahogy akarja.

Zsuzsó jobban vagytok már sokkal?

Market, beszéltem a dr-nővel és megnyugtatott, ha ivartalanítom a cicát akkor sem lesz nyugodtabb,viszont egy kis fegyelmezés, nem árt, pl újság papírral.

Ja és jó súlyban van, 15-én lesz 5 hónapos és 3-kg, ma kapott kötelező oltásokat, és féreghajtót.

Viszont az asszintese meg lepődött milyen markáns az izomzata mikor lefogta a szurihoz,

ja napi szinten lefutja a maratont, és meg csinálja az öttusát is.

Fút mint az örült, ugrik mint a szöcske, az úszás heti szintem többször, mert a fürdőkádban landol de nem zavartatja magát, sőt még élvezi is, vívás az megy a kutyával és az egész családdal:), stbb, csak mi bírjuk idegekkel:)

1925. M0ncsa (válaszként erre: 1915. - Fülemüle01)
2012. jan. 4. 16:24

Szia,


en is ovatos vagyok, ezert a macska KIZAROLAG hazi kosztot kap, bolti szaraztappal es egyeb marhasagokkal nem mergezem.

Macskakaja-receptet mar irtam ide a forumba, vissza tudsz keresni, ha erdekel.

1924. amacska (válaszként erre: 1923. - 00a194caf9)
2012. jan. 4. 11:28
én azt szoktam adni
1923. 00a194caf9 (válaszként erre: 1922. - Amacska)
2012. jan. 4. 09:54
Sült/főtt lehet?
1922. amacska (válaszként erre: 1921. - 00a194caf9)
2012. jan. 4. 09:38
és nyers disznó is tilos
1921. 00a194caf9 (válaszként erre: 1920. - Amacska)
2012. jan. 4. 08:54

Nem tudom. Én azt hallottam, hogy mindenképpen kell neki az is, pl. csirke nyesedék, háj, mert abból kiszed számára fontos dolgokat, amik másban nincsenek.

Más meg azt mondja, hogy tilos neki adni.

Fene tudja!


De végül is gondolj bele, a természetben is megeszi pl. a madarat nyersen, úgy ahogy van! Nem főzi meg neki senki. :)


Viszont úgy tudom marhát semmilyen formában nem kaphat.

1920. amacska
2012. jan. 4. 08:52
ti adtok nyers húst -csirkét-a macsekoknak?nekem egy természetgyógyász állatorvos csak azt ajánlja ...van aki szerint veszélyes most mit tegyek a cicóm imádja persze leforrázom előtte
1919. 00a194caf9 (válaszként erre: 1913. - Timycat)
2012. jan. 4. 08:40
Azta, az nem semmi. :) Nagyon okos cicád van!
1918. 00a194caf9 (válaszként erre: 1915. - Fülemüle01)
2012. jan. 4. 08:40

Szokott kapni tejfölt, meg tejet, és joghurtot... De csak nagyon keveset, nehogy hasmenése legyen.


Kapott már kolbászt, főtt répát, párizsit, virslit, Halászlevet és bele egy kis tejet meg ikrát (fene a jó dolgát) :) Meg sült húst is.

Mindenért odavan. De a száraz táp a fő eledele, ezek csak amolyan ínyencségek. :)

1917. Fülemüle01 (válaszként erre: 1916. - 25d4b44717)
2012. jan. 4. 07:37
Én azt hittem nem szabad nekik nyers húst adni, vagy ez csak a disznóhúsra igaz?
1916. 25d4b44717 (válaszként erre: 1915. - Fülemüle01)
2012. jan. 3. 22:54
Pedig nyersen jobban csípné:-)
2012. jan. 3. 22:35

Jah és lenne még egy kérdésem :)

Ti mit adtok enni még a cicáitoknak a bolti kajákon kívül? Anyukám szerint eltúlzom a vigyázást, mert nem adok neki semmit ezeken kívül, nehogy megfeküdje a hasát. Na jó vasárnap a húslevesben főtt husikból szokott kapni! :)

1914. Fülemüle01 (válaszként erre: 1912. - Timycat)
2012. jan. 3. 22:31

Remélem, hogy "csak" a fogával lesz gond. Most is langyítottam neki egy kis alutasakos kaját, amit pici vízzel felhigitottam és jól összepépesítettem. Nem mondom, hogy örült neki, de egy pár falatot lenyalogatott az ujjamról, utána vízzel kínáltam, amit viszont szerencsére elfogadott.

sajnos az itteni állatorvos nem egy nagy "vásziszdász", de azért tőlem többet tud rajta segíteni, tehát délelőtt mindenképpen elmegyünk.

Azért reggel megpróbálom megnézni a száját most pedig megyek imádkozni, hogy minél hamarabb meggyógyuljon a kicsikénk! :)

Köszönöm a tanácsokat!

Jó éjt!

1913. timycat (válaszként erre: 1911. - Zsuzsó64)
2012. jan. 3. 22:02

:) Igen Matkány a non plus ultra a cicáink között; nem voltam sziámi párti sosem, de általa/miatta a sziámik váltak a kedvenceimmé :) Persze szeretek én mindenféle pedigrees és a nélküli cicát, de a sziámi intelligenciáján ledöbbentem, tényleg a mai napig 100%-os játszótársa a lányomnak, ugyanúgy nyomkodja, húzkodja, kezeli a gyerekjátékokat, mint egy 2 éves gyerek :)


Zsuzsó örülök, hogy jobban van a cicusod! Remélem nemsokára 100%-os lesz :)

1912. timycat (válaszként erre: 1909. - Fülemüle01)
2012. jan. 3. 21:58

Felhúzod az "ajkait" akkor már látod az ínyét, ha vörös valamelyik fogánál akkor ugye ínygyulladás; valószínű azt a fogát ki fogják húzni.

Ha nem evett semmilyen olyan kaját, ami megakadhatott vagy felsérthette volna a szájüregét (pl halszálka, szilánkos csont) akkor szerintem ott nem lehet gond

1911. Zsuzsó64
2012. jan. 3. 21:37

timycat, a sziámid nem semmi lehet, amiket mesélsz róla. Az igaz, hogy a túltenyésztés miatt a cicák és a kutyák is hajlamosabbak a betegségekre.

Fülemüle, nálunk is először ez volt, akkor ínygyulladása, fogfájása volt, azért nem akart enni, de kihúzták a rossz fogát és utána minden rendben volt.

1910. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1895. - Judith.budapest)
2012. jan. 3. 21:27

Köszi Judit, a felixet ismerjük, nagyon szerette is a gourmettel együtt, de semmit nem akart enni darabosat, csak a szaftját nyalogatta. A krumplival mi is próbáltuk sűríteni a levesét, de a doktornő közölte, hogy a cicák nem tudják megemészteni, ne adjunk neki. A fű nem jött be, gondolom azért mert kint a kertben válogathat.

Amit kapott, azt nem is lehet boltban venni, mert gyógytáp: kétnapi érték van 2 ml-nyi fecskendőben. Polibet kapott pluszba, amitől nagyon éhes lett, ismerős gyermekkoromból.

Ma remegett a csibefalatokért, meg a halrúdért. Lehet, hogy nem egészséges, de a doktornő közölte, mindegy mit eszik, csak kezdjen el enni.

Egyébként megmondta, milyen tasakosat kellene venni neki, az az egyetlen vesekimélő fajta. Már így is boldog vagyok, hogy 5-6 falatot, de 2 óránként eszik és próbál rágni. Úgy látom, ő is elégedett magával, mert ma pár mozdulattal játszott is a fiam nagy örömére:))

Remélem, most már, ha lassan is, de haladni fogunk!:))


Ma

2012. jan. 3. 20:39

sziasztok,


Ti hogyan szoktátok megnézni a cicátok száját? Van erre valami trükkös fogás? A cicám napok óta kevesebbet eszik és nyűgös, ma meg alig tudtam egy kis kaját belekönyörögni. Furán csámcsog mikor eszik, olyan mintha a nyelvével szájpadlásán szétnyomva aprítaná a falatot. Úgy aggódok érte, fogyott is. Holnap délelőtt megyünk a dokihoz, de előtte szeretném megvizsgálni a szájüregét.


Remélem tudtok segíteni. Szép estét!!

1908. 00a194caf9 (válaszként erre: 1907. - Timycat)
2012. jan. 3. 13:19

Szegény cicák... :( Sajnálom őket.


Viszont valahol nagyon szerencsések, mert szerető otthonra, és jó gazdikra leltek. Nem minden ciculi jár ilyen jól. :)

1907. timycat (válaszként erre: 1904. - Amacska)
2012. jan. 3. 13:05

:) Ők is "mentett" cicák; sok magát tenyésztőnek valló macskaszaporító van sajnos. Én onnan mentettem.

A himalájaim "melléktermék" fajta szempontból "selejt" a tenyésztő kirakta az alomból 4 hetes korában, mert nagyon kiütköztek a sziámi jegyek (nem kerek a pofija, nem elég hosszú és puha a szőre) és nem akarta, hogy a "tökéletes tesóktól szívja el a tejet. Őt én cumisüvegeztem aztán.

A két britet párom szerezte, nagyon sok pénzért, utólag kiderült szintén lelketlen tenyésztőtől

A sziámit olyan körülmények közül hoztam el 2 tesójával együtt, hogy azt leírni nem lehet; majdnem elsírtam magam mikor megláttam őket, állítólag 2 hónaposak voltak a cicák, de pirinyóak, csak a nagy fejük húzta őket, elfértek egy tenyérben és olyan könnyűek voltak, hogy nem éreztem őket az ölemben... a 2 tesónak sikerült jó gazdit találnom, Matkányt (adatlapomon) tartottam meg, ő volt a legsatnyább ezért lett Matkány, inkább kölyök patkányra hasonlított, mint macskára.

A házicicust tavalyelőtt dobták be testvérével együtt hozzánk egy Tescos szatyorban; hadd ne mondjam a 2 méteres kapun át; kész szerencse, hogy nem lett semmi bajuk, ja és úgy hogy aki bedobta tudhatta, hogy van kutyánk, mert arra lettünk figyelmesek, hogy rettentően ugat, erre inkább nem is mondanék semmit. (Sajnos a testvérpárból a fiú cicát tavasszal elütötték)


Ami a pedigrés állatkáinkat -és szerintem úgy általában a lelketlenül tenyésztet cicákat illeti, tele vagyunk problémával, a himalájaim egy csomó nyavalyán átesett már és rettentően hamar (már 7 évesen) kezdett öregedni, arról nem beszélve, hogy szerintem értelmi fogyatékos is (macskáknál is van ilyen) Az idősebb brit cica ízületes, a fiatalabb stresszes, ha csöngetnek már menekül, ha idegen van nálunk akkor van hogy egész napra elbújik, még nekünk sem jön elő. A sziámim ételallergiás. Állatorvosunk szerint ez mind a túltenyésztés eredménye. És ezt be kell látnom, tekintve, hogy a házicicusunk teljesen egészséges, kiegyensúlyozott macsek.

1906. 00a194caf9 (válaszként erre: 1903. - Timycat)
2012. jan. 3. 09:06

Azta, hányan vannak... :D Nem semmi! :)

Az én cicám is lopott mézeskalácsot... :D

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook