Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
1965. Guess
2012. jan. 11. 11:23
Cicus gazdik, van köztetek olyan aki a cicájának vágja a körmöcskéit? Tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? köszi! :-)
1964. Guess (válaszként erre: 1963. - Adaeze)
2012. jan. 11. 11:21
Szia Adaeze! Én úgy gondolom, de ez az én véleményem, hogy valahol érthető is a cica viselkedése.Egy közeli ismerősöm , pontosan ebben a cipőben volt. Befogadott egy cicust, a másik mellé, de sajnos ők a mai napig fújnak egymásra, a gazdija szerint a féltékenység volt a fő oka...én mindig mondtam neki, hogy tudatni kell a régi cicával, hogy ugyanúgy imádjuk szeretjük, külön etető tálkák...stb. Már volt nekem is befogadott cicám, és az a hála amit ő adott nekünk a mai napig bennem van és soha de soha nem fogom őt elfelejteni. De az én igazi házicickóm jelenleg egy makacs önfejű és akaratos, na ő biztos nem fogadna be könnyen egy másik cicut, de az elöző aki tudta hogy a "kemény utcáról jött" na ő biztos. Minden cica más, és igazából te fogod látni a reakciójukat, próbáld a két cicát valahogy egyszerre boldoggá tenni, vagy nem is tudom:) Mindenesetre lehet hogy hülyeséget írtam, de mikor olvastam az írásod, egyből az ugrott be, bárcsak belőletek is több lenne, mert akkor több cicát meg lehetne menteni! ;-)
1963. Adaeze
2012. jan. 10. 23:56
Sziasztok,segítsetek!Van egy másfél éves lánycicánk.6 hetes kora óta van nálunk.6 napja befogadtunk egy öreg,kb.10-12 éves lánycicát,aki pici kora óta egy idős néninél volt,de a nénit egy hónapja elvitték,azt hiszem kórházba,de gondnokság alá fogják helyezni,a lényeg,hogy már nem fog hazamenni.A cica az elmúlt egy hónapban ott volt egyedül az üres és hideg lakásban,egy szomszéd adott neki enni mindennap.Nem tudtak a cicával mit kezdeni,pl. egy "állatbarát" hölgy az önkormányzatnál azt mondta,hogy a szomszéd zárja be a lakást,a cica meg majd megdöglik,és kész.Szóval ilyen körülmények körül került hozzánk a cicus,nagyon elhanyagoltan,koszosan,soványan.A néni,amíg otthon volt,se nagyon gondozta.Egyből megfürdettük,próbáltuk etetni,nem nagyon akart enni.A radiátor mellé letettünk neki egy nagypárnát,egyből tudta,az az övé,és 3 napig jóformán ott feküdt.Alig evett,alig vécézett.Simogattuk,ölbe vettük,beszéltünk hozzá.3 nap után kezdett ismerkedni a környezetével,felment a fotelba,a gyerek mellé az ágyba.Szóval kezd alakulni a cica-gazdi.De ami probléma:a "régi" cica nem akarja elfogadni.Folyamatosan fúj rá,támadólag viselkedik,meg persze halál féltékeny rá.Most kicsit jobb már a helyzet,mint az első 2-3 napban,de nem tudom,mennyire fogja elfogadni.Az öreg cicus szörtyögve veszi a levegőt,"pöfög",kicsit olyan,mintha fújna,de nem.De lehet,hogy a cicánk azt hiszi,rá fúj?Egyébként állítólag mindig így lélegzett,ezért hívják Pöfinek (igaz,mi átkereszteltük Szöszinek).Mit lehet ilyenkor csinálni,hogy összebarátkozzon a 2 cica?Vagy idővel megszokják egymást?Egyébként az új macsek nem volt ellenséges,de mivel a másik nagyon támadó,most már ő is fúj.Előre is köszönöm a tanácsokat.
2012. jan. 10. 21:14

Sziasztok

Hát ez jó,

Most már két kutya és a cica trappol a lakásban, csak 2 napig volt nyugi, de az új kutya is imádja a cicát, és a kis piszok tudja hogy mérgesítse a kutyákat, ők meg tetten esnek neki és akkor is a cica győzz, A boxos naplómba raktam képeket, :)

Mi is szépen nézhetünk ki, Cimbi ha valamit akar, akkor jön dorombol és nyávog, a konyhában , ha viszont beindul akkor mint egy tornádó harap mar kapar, A kutyákat ha kizárokm mert már nem birom tovább a balhét amit művelnek akkor az erkélyajtónál megy a cirkusz, ha leengedem a redőnyt akkor keserves nyávogásba kezd és keresi a kutyákat, na jól elvagyok velük, :)


Zsuzsó, jobbulást, és remélem már csak jobb lesz:)


Market szerez egy kutyát még mókásabb az élet:)

1961. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1960. - 00a194caf9)
2012. jan. 10. 17:45

Legyél kitartó!

Ha az kutyadokiból láttál egy részt is, akkor megérted, hogy az ember az úr, falkavezér! Más állatra is igaz! Attól még imádod, meg szereted is, csak nem az történik mindig, amit ő akar, ezt meg kell értenie. Persze, amíg nagyon fiatal, addig több türelemre van szükség.

Ha hátracsapja a fülét, fújj rá te is hangosanm, nagyon meg fog lepődni! Próbáld ki, vagy tényleg használj valamit az eltolásnál, ha kéázzel nem sikerül.

Tudom, sokkal könnyebb leírni, de nagyon gyorsan tanulnak.

Azt sem igaz, hogy mindig fegyelmezve van a mienk, nagyon sok minden meg van engedve, de tányérhoz nem nyúlhat, stb... nehogy beleegyen az ételbe, ha ott marad. Az más kérdés, hogy mindig kap pár falatot a mienkből, de magától nem nyúlhat hozzá!

Ha elneveted magad, már ő nyert, tudja ...érzi.:)

1960. 00a194caf9 (válaszként erre: 1959. - Zsuzsó64)
2012. jan. 10. 09:13

Igen, nagyon értelmesek a cicák. :)


Sajnos az eltolástól ellökéstől csak még jobban beindul a cica. Nem szó jelentését nagyon jól tudja. Akkor egy darabig nem csinálja csak furcsa pózt vesz fel. Én látom, hogy támadni akar, és mondom neki, hogy NEM, nagyon határozottan, és olyankor szokott valami félelmetes hangot kiadni. Ami gondolom azt jelenti, hogy "dehogy nem"... :D Majd ráz kettőt a fenekén, fülek hátra, hopp egy fúúúújáááás és tááámadááááás.

Összességében nagyon vicces látvány lehetünk kívülről. :D


Persze, ha valami olyat akar, amit tudja, hogy nem lehet (pl. asztalra mászni) akkor leül az adott dolog elé, néz rám, majd a tárgyra felváltva, és kérlelően sír... Minél erősebben mondom, hogy NEM annál erősebben sír...

Ha pedig megbüntetjük, akkor a büntetéshez képest 10x úgy visít, mintha a bőrét tépnék... Nagyon mókás látvány, a szomszéd biztos azt hiszi, hogy kínozzuk szerencsétlen, aztán közben közel sem erről van szó. :)


Jajjj, nagyon remélem, hogy rendbe fog jönni a cicusod... Szurkolok neki, nagyon. Erős ő, és ha idáig eljutott, akkor már biztosan lábra fog állni, és újra aktív és boldog cica lesz.

1959. Zsuzsó64
2012. jan. 9. 21:37

Sziasztok!

Inci-finci, nem akármi élet lesz nálatok!:)) Viszont vidám napok elé néztek....jóóó, nem mindig. Meg lehet tanítani a macskákat is mindenre, csak többször kell ismételtetni velük, mint a kutyákkal, mert hamarabb visszaváltoznak egyélniséggé. A leülés, várjál, feküdj le, éhes vagy, kérsz, bújj el, ghyere játszunk, hopp ugorj fel... ilyen apróságokat hamar megtanulnak, sőt válaszolnak is. Persze nem elsőre. A leülésnél kapott csak falatot...hamar letette a fenekét.

Market, le fog nyugodni, pár évnek kell eltelni hozzá...de ne ajándékozzátok el! Hiányozni fog! Erélyesen szólj rá, ha kap a bokádba és el tolhatod... erről is leszokott, legalább is nálam a nemre, meg ha krágogásra /ezt direkt csak nála használtam és a nemnél... a sziszegést, mert nem ccc-eztem ha hívtam, tudja, hogy az csak neki szól és nem más macskának és bárhonnan szalad vissza/...igaz, ha nagyon pipa, akkor keresett más bokát, de az enyémről lemondott.

Amúgy csak lassan haladunk még mindig.. három napig evett, aztán egy napig megint semmit... ma megint evett, de már nem próbálkozom macskakajával, úgysem eszi meg, csak nyalogatja, a mi húsunkat viszont igen... őkelme tudja, hogy most mindent megtehet, a vizét is, ha akarja félóránként cserélem... de jöjjön rendbe, aztán visszatér a régi rend...remélem.

2012. jan. 9. 20:12

Sziasztok , hát már nincs csönd eddig egy kutya és a cica, most már két kutya és a cica, ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

romból a lakásban , és a cica tudja hogy szekálja a kutyákat,

a boxos naplómba raktam képeket:)

1957. 00a194caf9 (válaszként erre: 1952. - 2c56c03e37)
2012. jan. 9. 08:30

Persze, nem is arról volt szó, hogy holnap után fogja, és viszi... :) Hiszen ő is nagyon imádja... Tőle kaptam, el sem tudjuk az életünket képzelni már nélküle!!!


Csak kicsit kikészülünk, mert sokszor nem játszik, hanem szó szerint megtámad, fúj, és morog rám... Véresre harap... És ilyenkor semmit nem lehet csinálni vele, már annyi mindent megpróbáltunk. És ez egyre sűrűbben fordul elő...

Attól félünk, hogy nem növi ki, hanem éppen fordítva, még agresszívabb lesz. De bízunk benne, hogy csak nem lesz így...

1956. inci-finci (válaszként erre: 1955. - Wickyy)
2012. jan. 7. 21:43
Akkor még várnom kell egy évet:)
1955. wickyy (válaszként erre: 1954. - Inci-finci)
2012. jan. 7. 18:50
Annak idején sokan engem is azzal nyugtattak h ha ki lesz vágva a cicum, akkor teljesen le fog nyugodni. Hát jó nagy tévedés volt! Több mint 1.5 éve lett ivartalanítva és ugyanolyan eleven mint azelőtt. TAlán az utóbbi időben kezdett lehiggadni, de egyébként mindenre támad ami mozog! Volt h magyaráztam valamit, mozgott a kezem, ő meg leszből felugrott és elkapta, ugyanez a takaró alól véletlen kilógó végtagokkal is! De nekem most nagyon bevált h levágattam a körmét! Nem is igazán csinál semmi rosszat, és remélhetőleg, biztatóak az előzetes jelek, leszokik arról is h kiszedje a kakit az alomból! De azért ha állandóan csak aludna, akkor hiányozna a játékossága!
1954. inci-finci (válaszként erre: 1950. - 00a194caf9)
2012. jan. 7. 16:07

Szia,

Erről a témáról beszéltem a dr-nővel , ő újság papírt ajánlott, csapjak mellé.

De ha ivartalanítóm 6 hónaposan akkor sem lesz sokkal nyugodtam ezek akkor ilyen vérmérsékletű cicák ,


Amúgy nálam ma nyugi van, tegnap hoztam még egy kis boxot, és most fülit farkát behúzza a kicsi kutya nem bántja, de ő fél tőle, na egy kis nyugi van most, de megidd, ha össze melegnek akkor a két kutya és a mecsek és egy csomi nyugtató:)

1953. wickyy (válaszként erre: 1901. - 00a194caf9)
2012. jan. 7. 09:24
A múltkor mikor le lett vágatva én is orvoshoz vittem, mert nem mertem én otthon nekiesni. Meg valaki egyszer azt mondta nekem h megbolondul a macska ha le van vágva a körme. De az orvos mondta h ez nincs így, és megmutatta h kell levágni. Aztóta persze az enyém is kiélesítette, de heti egyszer mindig levágom neki egy mezei körömcsipesszel. Tök fölösleges ezreket kiadni speciális macskakarom vágóért, amikor egy egyszerű csipesz is megteszi. Csak arra kell figyelni h az átlátszó részt vágjuk le a rózsaszínűt ne! De ha van fény, látszik h hol kell levágni! És mondta a doki h ha véletlen belevágok a rózsaszín részbe akkor se történik nagy tragédia, kicsit vérzik, meg kicsit fáj, de túléli! De azért vigyázzuk a kicsi lábaira! Amúgy épp tegnap lett újra levágva és a két mellső lábát már nagyon tűri, sőt a párom kezében még dorombolt is míg én metszettem. :) Na de a hátsó két lábát utálja eleve ha egyáltalán hozzányúlok, de h még a körmeit is piszkálom! :P Akkor olyan édin elkezdett nyávogni h hagyjuk a 2 hátsó lábát h öröm volt hallgatni! Na de után kapott finomat, a kedvenc alutasakos hamiját és akkor már minden meg volt bocsájtva! Szóval ezetúl minden héten átesünk ezen a procedúrán, de megéri, mert már nem tud karmolni! Lehet vele játszani, mert csak simogat a kezeivel! Nagyon cuki :)
1952. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1949. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 22:22
Szerintem, ahogy idösödik, kinövi majd. Esetleg kell keresni valamit, amitöl nagyon fel, es ilyenkor azzal megijeszteni. Pl. egy morzsaporszivo vagy hajszarito vagy akarmi, nem tudom. En ilyesmiket probalnek. De azt tulzasnak tartom, hogy emiatt a parod "elviszi". Egy cica nem egy targy, hanem egy elöleny, akiert ti vagytok felelösek, mert ti vallaltatok. De ez csak az en velemenyem. Es nem kötekedni akartam am. :) Huppsz, közelit az enyem, es most eppen kergetözünk, ugyhogy menekülöööök.
1951. 00a194caf9 (válaszként erre: 1947. - Zsuzsó64)
2012. jan. 6. 08:57
De édes... :) Tényleg érdekes, hogy hogy bírta el a fenyő... Hát jó méretes lehetett. :)
1950. 00a194caf9 (válaszként erre: 1946. - Inci-finci)
2012. jan. 6. 08:57

Nem tudom!

Én nagyon imádom a cicámat, de ami sok az sok. Nem értjük a viselkedését, és nem tudjuk mivel lehetne leállítani ezt.

2012. jan. 6. 08:55

Sziasztok! Elvagyok keseredve. A macskám mintha megőrült volna... Agresszív a viselkedése, bokára támad, elvileg játékból, de nekünk már nem az, mert az én bokámat már sebesre, és véresre harapja. Nem lehet mit kezdeni vele, bármit is teszünk, már hasztalan, akkor is jön, és harap...


Eljutok oda, hogy félek tőle.

A párom azt mondta, elviszi, ha ilyen agresszív marad.

Mit lehetne tenni?


Mindene megvan, nagy szeretet, és következetes nevelés, de lassan már az idegeinkre megy a viselkedésével. :(

2012. jan. 6. 08:46

Zsuzsó jobbulást, és lesz még szép napjaitok remélem .

Nálam is szeret elbújni, de meghallja hogy etetem a halakat, már ott is van, Na ettől kész vagyok , leteszem, hátat fordítok és már megint pecázik :) A boxos naplómban van kép róla:)

A kutyával egy tányérból eszik az nagy buflák meg hadja, sőt Cimbi morog rá:) De hát imádják egymást..

1947. Zsuzsó64
2012. jan. 5. 21:47

A fenyőfa nálunk is minden évben nagy élmény volt a cicánknak.Már a díszítésnél a létráról mászott fel rá, utána meg minden nap valamelyik ágán aludt. Nem is értettük, hogy bírja el a fenyő a díszekkel együtt /akkor még 8-9 kiló volt/?:))

De imádott rajta aludni! Idén csak alábújt, meg szagolgatta... majd jövőre!:))

A legjobb helye, ha el akar bújni, az egyik nagyszekrény tetején két sor dobozteteje...háát onnan nem tudjuk leszedni, az biztos!:)


Köszönöm a biztató szavakat!!!!

2012. jan. 5. 16:00
ÓÓ nálam ez sem probléma, segítség ezt hogy oldjam meg, ne másszon tiltott helyre:(
1945. 00a194caf9 (válaszként erre: 1944. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 14:47

Az enyém az asztalra nem mászik fel. Meg a fürdőszoba szekrényre sem. Ezek tabu dolgok.

De a fenyőért remeg... :D

2012. jan. 5. 12:45

Mond egy helyet ahova nem mászik fel a macskám:)

Spejzban a hűtő teteje ott még nem járt az viszont magasan van és olyan hagyott még nem tud ugrani:),

1943. 00a194caf9 (válaszként erre: 1941. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 10:14

:DDD

Nem mászik fel rá? :)

1942. 00a194caf9 (válaszként erre: 1940. - Zsuzsó64)
2012. jan. 5. 10:13

:D De jó, de édes... :)


Örülök hogy hízott egy kicsit a cicuska. A kicsi is sokat ér az ő helyzetében, szerintem. Érzem, jobban lesz, megfog gyógyulni. :)

2012. jan. 5. 10:07

Zsuszó

Ezek jó hírek, legalább jobban van a cica:)

nem sok a 20-dkg de mégis indulásnak jóóóó

Cimbi név csak úgy jött senkinek nem volt ötlete mi legyen a neve, én meg cimbiztem és hallgat rá:)



A karácsonyfáról annyit hogy még áll kicsit romokban, sok minden a földön landolt már, igaz hogy műfenyő de 1.80-gas, és imádja a díszeket pofozni és csillog villog minden rajra.

A kutya örül a legjobban leveri a szaloncukrot ami ő meg ellop, nem szeretem mert a kutyának nem jó az édesség:( de ház ez van összejátszanak a piszkok, én meg egyem a kefét, hogy a fa mikor dől fel:)

1940. Zsuzsó64
2012. jan. 5. 09:32

Sziasztok!

Olyan jó elnézni a fiatal cicátokat!:)

Nálunk már a múlt, meglett legény...

Inci, a mienket is Cimbinek hívják, s ugyanolyan vadóc volt még két évvel ezelőtt is. A szomszédok is mondogatják, végre lenyugodott, mert jobb házőrző volt,mint egy kutya.

Judit, nálunk még most sem maradhat nyitva szekrényajtó, mert rögtön a mélyében bújik el a tiszta ruhákon, s olyan békésen elvan több órán keresztül...

Végre egy kis jó hír! A férjem megállapította, hogy hízott...ja vagy 20 dekát! Igaz a tegnapi napon etetéssel ment el...falatonként és tízpercenként,de darabosat evett...egy kis nyers csirkét, utána sütve, egy kis felvágott... csak a macskakaját nem eszi, nyalogatja. Állandóan a nyomomban járkált, de azért finnyáskodott.

Lehet, hogy sok neki a "b" vitamin, amit kapott, hogy ilyen éhes lett!

Ma jó napja lesz! A fiúknak grillcsirkét sütök és imádja...már a sütés vége előtt pár perccel asztalhoz ül....fogalmam nincs, honnan tudja,hogy akkor van teljesen átsütve...öt kell figyelnem, nem a sütőt!:))) Kíváncsi vagyok,most a betegsége miatt is működni fog-e?:DD

1939. 00a194caf9 (válaszként erre: 1938. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 09:27

Uhh.... Még szerencse, hogy nem sikerült neki. :( Borzasztó!


Hát a macsek egy tündér. Persze a kutyák is azok. De ez a kis szőrcsomó halálos! :)


A karácsonyfával mi volt a helyzet?

2012. jan. 5. 09:23

Mát próbálta:(

és van még riasztó pisztoly amivel lövöldöz, és zene bömböltetés , kiteszi a hangszórót a kerítésünkhöz és szól az Osszián teljes hangerőből ha a kutyáim, vagyis a kutya ugatott, ez napi szinten és a lakás meg dübörög::(


A macsek az egy rosszcsont, túl tesz a még a kutyán is, szegény kutya macska terrorban van , de jól bírja sosem kapna neki, és még keresik is egymást, ha ép nincsenek láthatárban :)

1937. 00a194caf9 (válaszként erre: 1935. - Inci-finci)
2012. jan. 5. 09:18

Jujj, nagyon gyönyörű a cicád! :))) Annyira látszik, hogy milyen rossz! :DDD


Huhh, az ilyen emberek nagyon kegyetlenek tudnak lenni... Csak nehogy megmérgezze a kutyusokat...

1936. inci-finci (válaszként erre: 1934. - 00a194caf9)
2012. jan. 5. 09:16
Ja vízipisztollyal mászkálnak és lövöldöznék, nem tudom kinek tetszene jobban a kutyának vagy a macseknak:) nincs víz iszonyuk az tuti:)
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook