Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2025. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2024. - Anyagi)
2012. febr. 6. 22:42
Ez biztosan igaz, mert a cicánk akkor a legboldogabb, ha felmegy a szekrény, ott is a dobozok tetejére, s onnan bámul lefelé, de aludni is szeret fent.. szeretett fenn, mert most nem igazán mászik föl, mióta beteg.
2024. Anyagi (válaszként erre: 2021. - Fille)
2012. febr. 5. 10:42
Nem vagyok macskapszichológus, de a "hiszti" valószínűleg a fajfentartás ösztöne: menne szerelmeskedni - vagy, - kevés neki a tér, több mozgást, nagyobb territóriumot igényelne. Ez utóbbit egy macskás ismeretterjesztő filmből hallottam. Úgy oldották meg, hogy polcokat (és hozzá feljárót) építettek körben a plafon alá a cicusnak. Azt mondták, a macskák szeretik felülről szemlélni a világot, és rosszul érzik magukat, ha csak a földre vannak kényszerítve.
2012. jan. 31. 19:22
köszönöm a válaszokat, nem irigyellek benneteket, ugyanakkor mozgalmasak lehetnek a napok nálatok....
2022. Guess (válaszként erre: 2021. - Fille)
2012. jan. 31. 18:20
Ez nálunk is detto...az én cicum is ilyen...és valóban hisztinek lehet ezt nevezni.:)
2021. Fille (válaszként erre: 2020. - Judith.budapest)
2012. jan. 31. 11:32

Hát, a műsor a következő: nyávog (foglalkozunk, játszunk vele sokat, rendesen kap enni, tehát ok nélkül.) szóval nyávog, rohan, földhöz vágja magát, kaparja az ágyat,h zajt csapjon.... és odamegyünk hozzá h mi a baj, és akkor orhan le-fel, majd ha hagyjuk hagyj csinálja, folytatja... és órákig képes orditani... és mindent elkövetünk, és nem tudjuk miért.

egyébként velünk alszik, bújik, mindig van játék, simi, napi sok sok idő van rászánva.... nem tudom mi ez amit müvel, de már csak hisztinek tudjuk nevezni amit müvel...

2012. jan. 30. 12:13
kíváncsi lennék, hogy a cicák hogyan hisztiznek, nálunk ez nem jelentkezik, sokat alszik, ha meg valahova kéredzkedik beengedjük, kiengedjük, csak a bokaharapás az egyetlen rossz tulajdonsága, egyébként nagyon kedves, imádom, amikor a buksiját a fejemhez dörgöli, vagy elterül a mellkasomon, és hangosan dorombol, bealszik és horkol......
2019. Guess (válaszként erre: 2006. - Evawitch)
2012. jan. 30. 10:39
:) Megnéztem nagyon cuki ö is, mennyi idős? :)
2018. Fille
2012. jan. 30. 09:41

sziasztok. köszönöm a sok választ.

valójában van szigor, minden mást rendesen betart, nincs éheztetve, és vannak dolgok amikkel rendbe lehet rakni. kivétel a hiszti, ami nem csak a kajáért megy. ha unatkozik, ha kell neki vmi vagy bármi, megy a hiszti. :( tényleg mint a gyerek akitől elvették a játékát...

2017. badonyimariaeva (válaszként erre: 2015. - Timycat)
2012. jan. 29. 23:39

Jaj, ne haragudj, azt hittem, hogy másvalaki is írt, az árról.

Végül is teljesen mindegy, ha nem bírok vele, akkor esetleg magműtetem.

SAJNÁLOM szegényt!

2012. jan. 29. 21:27

Tavaly nyárvégén vagy ősszel az állatvédők akciós ivartalanitást tartottak Szegeden, az volt 4-5000 Ft/macska.

És ez az infláció ! az 1994 hsz-ben emlegetett 1998-ban született fekete kandúrt 2000-ben herélte ki az állatorvos, - 1000 Ft-ért. Azóta sem csajozik, a szomszéd macskákkal fekszik vagy verekszik, de ő maradt meg egyedül játékosnak. Már eleve kevesebb a kandúrunk ( ugye 33 % születik csak ), a lányokat pedig hagytuk.

2015. timycat (válaszként erre: 2014. - Badonyimariaeva)
2012. jan. 29. 21:17
Már írtam lentebb :) 12ezer, de nem most volt és nem Bp
2014. badonyimariaeva (válaszként erre: 2013. - Timycat)
2012. jan. 29. 19:56

Ilyenkor megijedek, ha ilyeneket írtok!

8 hónapos a cicám, én még nem vettem észre rajta változást.

Fiúcica közelben sincs, de ha kiszökne azt Ő nem élné túl, de én sem!

Van egy kutyám az udvaron, de nem tudom összebarátkoztatni őket.

Most még várok az ivartalanítással..

Mennyibe került a nagy műtét?

Gondolom ahány orvos, annyiféle ár..

2013. timycat (válaszként erre: 2011. - Badonyimariaeva)
2012. jan. 29. 19:46

Nálunk is 100% benti cicus, de műteni kellett; hihetetlenül szenvedett, -fél évesen tüzelt először és 1 évesen volt a műtét- nyervogott, húzta magát. Többi cicánk volt már akkor is, hiába voltak a fiúk ivartalanítva szó szerint mászott alájuk, némelyik menekült, némelyik megtámadta... ááá rossz volt nézni.

Tényleg nagyobb műtét, mint a fiúcicáknak, de nekünk megérte. Látványosan nem szenvedett, műtét napján még bágyadt volt. A hasán kb 5centis vágás volt egy ragtapasszal leragasztva, szerencsére egyáltalán nem piszkálta. A varratszedést meg észre sem vette.

2012. badonyimariaeva (válaszként erre: 2010. - Anyagi)
2012. jan. 29. 19:43

Nem semmi!!!

De ha a másik oldalát nézzük, talán meg is éri, ha nem szeretnénk több cicát..a fenntartásuk is elég költséges, elég ebből egy.

Csak neki megtudjak adni mindent, amikre szüksége van.

2011. badonyimariaeva (válaszként erre: 2009. - Timycat)
2012. jan. 29. 19:41

Köszönöm a gyors válaszod!

Tudod láttam az interneten hogyan végzik ezt a műtétet és nagyon megsajnáltam a cicám.

Benti cica!

Minden este mikor lefeküdtünk, azon agyaltam, hogy ilyen veszélyes műtétnek nem fogom kitenni az én kis dorombolós cicámat, feldaraboltatni az egész hasát.

Most utóbb is annyira nyomta az ivartalanításról a szöveget az orvos, hogy még csak ezért sem!..

Azt mondta, hogy majd nyervogni fog a cica, ezért jó lenne ivartalanítani.

Nem nyervog, de nem kunyizik mikor eszünk, olyan kis édes..

2010. Anyagi (válaszként erre: 2005. - Badonyimariaeva)
2012. jan. 29. 19:36
Ahogy láttam, 14-16 ezer Ft. Kb.
2009. timycat (válaszként erre: 2005. - Badonyimariaeva)
2012. jan. 29. 19:08

Nálunk is a tapéta a menő; miattuk kellett innen-onnan eltávolítani vagy márványosítani a falat, mert cafatokra szedték; de csak bizonyos helyeken; csak a nappaliban az erkélyajtó mellett és az oszlopokat hámozták le.


Ivartalanítás nálunk rég volt, mármint lány cicának akkor volt 12ezer (néhány éve és nem Bp)

De egyes állatvédő szervezetek szoktak ivartalanítási akciókat tartani, ha annyira nem sürgős nézd meg a környéketeken

2008. timycat (válaszként erre: 2007. - Guess)
2012. jan. 29. 19:05

szerintem a fügétől nem lesz semmi baja :) Nálunk a sütőtök a menő, de van amelyik cicánk a csokira, chipsre, mogyoróvajra izgul(na abból tényleg csak egy nyalásnyit kap).

Egy-egy falat füge biztos nem árt

2007. Guess
2012. jan. 29. 18:34

Jaj nagyon kedves vagy wickyy, a tiéd pedig hasonlít nagyon az én volt cicumra, cuki Ő is nagyon:)

Hát az én cicám olyan mint az időjárás, van hogy hisztis egész nap van, hogy épp az ellenkezője. Reggel mikor felébredek mindig látom, hogy a nagyságosúr éppen milyen kedvében van:)

ma a nagyon nagyon cuki oldalát mutatja.:)Napokban kaptam nagyon finom fügét, képzeljétek hogy mikor megérzi hogy akarok enni, veszem elő nyávog,piszkál, szóval nem hagy békén...nem tapasztaltam még ilyet,még a legfinomabb neki szánt falatokért sincs úgy oda...szerintetek mi az oka? csak egy falatot adtam neki, hogy megnézzem megeszi-e, de nem mertem többet,mert kitudja... Persze ez nem nagy gond, csak puszta kíváncsiságból kérdezem,ti tapasztaltatok-e valamivel hasonlót- illetve nem árt tudni, hogy mennyire tilos a cicának adni pl fügét. nagyából tisztába vagyok hogy mi tiltott nekik...köszi :)

2006. Evawitch (válaszként erre: 1997. - Guess)
2012. jan. 29. 18:26
Szia! Nekem is ilyen fehér macskám van. :) Elég ritka ez a szín itt is. :)
2012. jan. 29. 18:12

Olvasom, hogy másoknál is vannak tapétázási problémák.

Napokban vettem észre, hogy a hálószobában a Tv állvány mögött is tapétázott a "kisasszony"..


Akinek van lány cicája és ivartalanítva van, írja már meg nekem, hogy mennyibe került..

Most voltunk orvosnál a következő védőoltásért, de el is felejtettem megkérdezni..

2004. Fille (válaszként erre: 2001. - L.luiselotte)
2012. jan. 29. 18:01
este 5kor van a hiszti. m 6kor eszik :)
2003. wickyy
2012. jan. 29. 17:37
Guess, GYÖNYÖRŰ a cicád!!! Mindig is imádtam a fehér cicákat, de ez valami nagyon szép! Gratulálok hozzá! :) Ha lesz másik cicám, az tuti h fehér lesz. És az a rózsaszín nózi, hát eszméletlen...
2002. wickyy
2012. jan. 29. 17:34

Hát nem vagy egyszerű helyzetben Fille, de egyet kell értsek l.luiselotte-vel h egy kis fegyelem nem árt a macskának. Néha sajnos másból nem értenek, mert nagyon önálló, egyedi egyéniségek a kis drágák. Sajnos az én cicám sem egyszerű eset. Ő is szobacica és többször is előfordul h kihívja mag ellen a sorsot. Eleinte, mikor kicsi volt mindent kapart! Újra kellett az ablaknál tapétázni a falat, mert teljesen lekaparta. A bútorokat és a falat imádta kaparni. De megelégeltem, én is eleinte rászóltam stb, de ez nem ért semmit. Megfogtam és elvertem a fenekét. Aztán még néhányszor csinálta, megint kapott a fenekére és egyszerre egyik napról a másikra rászokott a kaparófára. Azóta semmi mást nem kapar, csak azt és imádja is.

A kajával nem tudom miért olyan. Az én rendszerem elég egyszerű. Reggel, olyan 8-11 közöt, mikor hogy, megkapja az egy egész tál konzervjét. Azt szépen megeszi, után néhány óra múlva, mikor már teljesen üres a tálja, szórok bele szárazat, nem sokat csak amolyan rágcsálnivalót. És ezt olyan szépen beosztja, egészen reggelig. És nem eszik egész nap, csak mindig akkor rágcsál a szárazból amikor kedve van, a lényeg h mindig legyen előtte vmi. Sztem ők néha már csak kedvtelésből is esznek. És nincs elhízva, mert kicsivel több mint 4 kiló 3 évesen. Ez a rendszer bevált. És soha nem hisztizik kajáért. És néha ha jól viselkedik, akkor finomságokat is szokott kapni, egy kis kolbászt, szalonnát, párizsit, mikor mit. Így nekünk ezzel nincs semmi gond. Soha a 3 év alatt nem hisztizett a kajáért, sőt még csak nem is nyávogott. Mondjuk elég csendes cica, de annál elevenebb.

A köröm kérdés meg számomra se érthető. Az én cicám körmeit úgy 1.5-2 hónapja vágjuk heti rendszerességgel, mert játék közben mindig összekarmolt minket. De ő soha nem rágja, csak gyorsan szalad a kaparófához h minél előbb visszaélesítse tűhegyesre. Am az állatorvos mondta h vannak olyan cicák akiknek nagyon száraz a körmük és töredezik, az én cicumé is ilyen, de sajnos nem tudom mit lehetne tenni h ne rágja. Lehet viccesen hangzik, de bele kellene mártani egy ici-pici citromlébe a körmeit, mert köztudottan utálja a macska a citrom illatát, meg ízét. Talán meg is undorodna attól h rágja. De sajnos erre nincs jobb ötelem.

Remélem azért a tapasztalataimmal segíthettem valamit és jobban fog a cicud viselkedni! :)

2012. jan. 29. 14:44

Eszetekbe ne jusson hajnali 5 órakor etetni, a macskák, akár mennyire is jó dolguk van, egész nap birnának enni. Főleg ha a párod m.nélküli, azért gondolom az sem teljesen mindegy, hogy mennyi macskakaját vesztek neki. Le kell szerelni - és csak minden nap 7-kor vagy meghatározott időpontban adni neki, majd megtanulja a rendet

. A butorkaparásért pedig kicsit el kell verni a körmeit, annyira van okos állat, hogy megjegyzi. Nekem egy bőrkabátomat kaparták ki, ugy elvertem amelyik ezt tette ( aki egy gyönyörűséges 3 szinű trikolór macska volt ) , hogy azóta a ruháim közelébe sem mer menni. Hogy ezt irtam, lehtt hogy többen elitélnek, pedig nem vagyok szigorú sem gyerekhez

sem macskához, de mint lejjebb Anyagi is irta hogy a benttartott macskák milyen kártékonyak. Mivel a szóból, kiabálásból nem értenek, rendre kell őket szoktatni, nem szabad rájuk hagyni. Nekem 5 macskám van, ha meglátják, hogy kilépek az előszobába, mind az 5 rohan a spájzba, kaparják a spájzajtót, mert tudják, hogy ott tartom a macskakaját, bármennyit is kaptak, egész nap ennének. Nem elég az ételmaradék és a Sparos macskakaja, még főzök nekik krumplit is kolbászzsirral, de komolyan olyanok, mint a feneketlen hordó, ha kajáról van szó. Nem szabad ráhagyni, mert visszaél vele.

Különben imádom őket, ezt komolyan irom.

2000. Fille
2012. jan. 29. 14:03
ja, és még egy probléma: rendszeresen vágjuk a körmét, mert kaparófa nem érdekli. és annak ellenére h vágjuk neki, ő meg rágja. rászólunk, de széttöri a rövid körmét, aztán meg fáj neki.főleg ha vmibe beleakad neki.
1999. Fille
2012. jan. 29. 14:01

sziasztok.

Van nekem egy óriás macskám. Kóbor volt, vagyis udvarral rendelkező társasházban laktunk, és oda dobták be kölyökként két éve tavasszal. felső szomszédunk etette, majd ősszel gazdát keresett neki, a cicuka meg kinézett minket. Felhoztuk hozzánk, életünk első macskája, nekem kutyám volt eddig mindig, páromnak meg semmilyen állata nem volt háznál (tanyán igen, de az más).

a kis tündér lett a gyerekünk. Ágyban alszik velünk, általában a párnámon a fejemnél. Bújik hozzánk, megtanult szeretni. eleinte hozzá se érhettünk ha ő nem aakrta, most meg ő jön az ölünkbe aludni.

ősszel költözködtünk kisebb e jobb állapotú melegebb lakásba. és ez a mi drágánkat megváltoztatta nagyon, mert addig el volt magának, annyira nem volt bújos. azóta lett ennyire szeretgetős. látszik a hála rajta h milyen jó a helye, mennyire szeret velünk lenni. viszont hisztis lett. eddig türelmes volt, kivárta a vacsit, nem hisztizett játékért, simogatásért. viszont kb két hónpaja mindennap legkésőbb fél 5kor rákezd a keserves orditásra, h ő éhes. pedig mióta nállunk van két éve, azóta mindig ste 6kor volt a vacsi m addigra biztos h vmelyikünk hazaér. most a párom munkanélküliként sokat van itthon, és próbál következetes lenni vele, de a hiszti egyre durvább. sose kapart, most meg lekaparta pár hét alatt az ágy lábát teljesen. és bármit akr rögtön ordit. elkényeztettük? nem hiszem m pont a költözéssel változtak meg a szabályok, mert az elkényeztető személytől külön költöztünk. már próbáltunk fenyiteni, próbáltuk hamarabb etetni, próbáltunk midnent, de hiszti van. és mivel remélhetőleg lez páromník munkája, aggódunk h lebontja a lakást. meg nem akarom h rosszul érezze magát a cica. mi üthetett bele? szabály szerűen földhöz vágja magát mint a hiszti korszakos gyerek... ha van ötletetek, tapasztalatotok, kérlek irjátok meg!

1998. Anyagi (válaszként erre: 1995. - L.luiselotte)
2012. jan. 25. 20:58

Még mindég vacillálok. igazság szerint máris hoznám, de pillanatnyilag meglepetésszerűen sok lett a kiadásom és kevés a fizetésem és hirtelen gondba lennék az orvosi költségekkel :(((((

A Neten nézelődtem, és a három oltás és az ivartalanítás elég horror összeg, úgy látom. Hiába, régen volt már kismacskám!

De a szívam azért hajt előre: kell nekem egy cicus!!!!

1997. Guess (válaszként erre: 1996. - L.luiselotte)
2012. jan. 25. 09:38
Szia:)Képzeld Ő is olyan váratlanul toppant be hozzánk, nekem előző cicum cirmos volt, és picikét megviselt mikor elvesztettem és a kitételem csak az volt ne cirmos legyen.Hát mikor először megláttam olyan volt mint egy plüs cica...:) De Hutyutyúkám a hófehér pompájával mindenkit levesz a lábáról szóval biztos vagyok bent hogy a Te cicud is gyönyörűséges...fehér szín itt a környékemen ritka,imádom, de mindig mondom neki, hogy attól ,mert szépséges vagy még tudni kell visel(ked)ni...hihi Őrült mód makacs és hisztis, de lehet ennek én vagyok az oka:)) Az a cica aki a képeden van Ő másik? :)nagyon cuki:) szép napot! :)
1996. l.luiselotte (válaszként erre: 1989. - Guess)
2012. jan. 25. 00:45
Kedves Guess, meglepődtem a képeden, mert egyik macskám éppen olyan, mint a cicukád., Mi pöttynek hivjuk, mert ugye fekete pötty van a hófehér macska fején, amikor megszületik. Őt 2006-ban kaptam 2 hónapos korában egy ügyfelemtől, ( jogász vagyok ) 2 sört és 2 macskanyelvet adtam érte hálából.Amikor ül a keritésen, minden járókelő gyönyörködik benne, de már 6-ik éves, elég nagy lett, a fiam úgy hivja hogy a jegesmaci.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook