Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2012. márc. 1. 00:57

Nem kellene elsietni az altatást. Nekem mindig volt egy vagy több macskám , sajnos többen meg is betegedtek a hosszú évek alatt, és sokszor már lemondtunk arról, hogy az aktulis beteg macska meggyógyul, és pár napi gubbasztás után egyszer csak felkelt, és ment a többihez kajálni, aztán élte a megszokott életét. Ez nem egy esetben fordult elő, némelyiknek elég szörnyű betegsége volt, egy csendes helyen hagytuk pihenni.

Sajnos az ellenkezője is igaz és félelmetes : egyik napon még egészséges, játszik, hizeleg a macska, - rövid idő alatt elgyengül és meghal. 2011 nyarán 2 macskám is igy járt egy fekete kandur / 4 é / és egy 5 éves 3 szinű lánymacska. Fel sem fogtam, hogy megbetegedett, azért nem vittem orvoshoz, pedig a macskák gyógyitásra kajájára tényleg nem sajnálom a pénzt.( rózsabokrot ültettem a sirjukra )

2054. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2047. - Timycat)
2012. febr. 29. 09:35

Nagyon sajnálom, teljesen megértelek! Már én is ott tartottam, hogy inkább altassuk el, mert egész januárban is szenvedtünk vele, alig evett, viszont a vesekímélőt egyáltalán. Az orvos is mondta egyen bármit, csak valamit, mert a mája is kezd kikészülni a mérgektől.

Most február vége és el kezdett macskakaját enni és eszik, bár minden nap kapja a veséjére a gyógyszert és többet jár pisilni, mint régen.

Viszont 4 hónap után a macskánk repült egyik fotelról a másikra, meg onnan az ágyra... nagyon régen volt ilyen eleven... most ki is ment a kertbe... igaz még mindig napjában 4-5-ször is etetjük kisebb adagokban. Tudom, hogy teljesen nem fog meggyógyulni, de már jó úton halad, először bizakodom!

Nehéz lehet Neked!!!:(((

2053. Guess
2012. febr. 28. 12:30
Sziasztok Cicások :):) hogy vagytok? :) Velünk minden rendben, Cicukám növöget, kicsit hisztis, öntörvényű akaratos...de ezeket leszámítva egy tündérbogár...:) Üdv Mindenkinek :)
2052. 2c56c03e37 (válaszként erre: 2047. - Timycat)
2012. febr. 26. 21:11
Nagyon sajnalom, fogadd öszinte reszvetem. :(( Semmi vigasztalo nem jut eszembe, tudom, ilyenkor igazan semmi sem segit.
2051. d62762eb79 (válaszként erre: 2047. - Timycat)
2012. febr. 24. 09:32
:(((
2050. Guess (válaszként erre: 2047. - Timycat)
2012. febr. 23. 22:21
Nagyon sajnálom!! :(
2049. Anna0129
2012. febr. 23. 10:35
Ti le szoktátok vágni a cicátok körmeit?
2012. febr. 23. 07:05
Végtelenül sajnálom! Őszinte részvétem, egy családtag ment el, aki ráadásul a leg esendőbb...átérzem a fájdalmadat...
2047. timycat (válaszként erre: 2040. - Timycat)
2012. febr. 21. 18:56

Sajnos elkiabáltam :( nem voltunk kint a vízből.

Bár a veseprobléma rendeződött, a cicának leállt a mája. A dokinővel mindent átbeszéltem (kezelési lehetőségek, ezzel járó mellékhatások, fájdalom és esélyek). Végül az elaltatás mellett döntöttem tegnap délután :'(


(feltöltöttem Samu képét az adatlapomra)

2046. M0ncsa (válaszként erre: 2044. - Guess)
2012. febr. 18. 11:12

itt a hoxan?! Sztem beneztel valamit...

Hoxat mar reg kerdeztek ezzel kapcs., es megmondta kerek perec, hogy a forumokhoz nem lehet es a jovoben sem lesz lehetseges kepeket csatolni. Ugyanugy, ahogy a szoveget sem lehet formazni es egy csomo egyeb sem lehetseges (utolagos moderacio, smiley-k, stb.)

2045. Guess (válaszként erre: 2040. - Timycat)
2012. febr. 18. 10:24
Szegény Cicus és persze Ti is.Azt mondják az tudja igazán átélni aki már szintén járt ebben a cipőben. Én még nem, de szörnyű volt belegondolni abba amit érezhetetek- cica-gazdi...Remélem most már egy csöppöt jobban van a cicu, sok erőt küldök neki!Te pedig Csodálatos gazdija vagy!!
2044. Guess (válaszként erre: 2039. - M0ncsa)
2012. febr. 18. 10:19
De-De Moncsa Fórumban láttam...;-)
2043. inci-finci (válaszként erre: 2034. - M0ncsa)
2012. febr. 17. 20:53
Attól függ mihez képes olcsó, egy átlag fizetéshez képest drága:(
2042. timycat (válaszként erre: 2041. - 17edc27aec)
2012. febr. 17. 20:38

Borzasztó volt.

Az eset nem sziámimmal volt, az öreg himalájaim volt a szenvedő alany, korábban már 2szer volt veseprobléma nála, de nem ilyen brutális, inkább csak felfázásszerű.

Hát ezt nem kívánom se macskának, se gazdának... még nem volt vesekövem, de állítólag az egyik legdurvább fájdalommal jár.

2041. 17edc27aec (válaszként erre: 2040. - Timycat)
2012. febr. 17. 20:24
Úr isten ez brutális:( Nekem is van egy fiú macskám, remélem nem lesz vele is valami hasonló baj. Szegény macska, mit élhetett át:( Láttam az adatlapodon, sziámid van, régen anyámnak is ugyanilyen macskája volt, és tényleg felsőbbrendűnek tartják magukat, az átlag macskáknál:)
2040. timycat
2012. febr. 17. 20:11

Most leírom az elmúlt pár nap cica-kálváriáját; mert úgy néz ki kint vagyunk a vízből.

A himalájaim vesekővel küszködött elmúlt pár napban; majdnem elaltattuk, mert hiába lett megkatéterezve, azon keresztül sem jött semmi, a hólyagja meg csak nőtt. De mivel a gyereket (4 éves lesz) nem tudtam sehova rakni, vittem magammal az állatorvoshoz, aki viszont mondta hogy a gyerek előtt nem hajlandó elaltatni a cicust; aki ekkor már ki volt hűlve és rettentően kínlódott, már idegrendszeri rángásai is voltak. A dokinő kiküldött minket a rendelőből, kint a váróban is hallottuk szegény cica ordítását -mondanom sem kell már odaúton bőgtünk, hát még ezt hallva- olyan 5-6-7 perc múlva behívott az orvos, cicám önkívületben, sokkos állapotban, oldalra dőlten feküdt az asztalon, dokinő mosolyogva törölgette a véres pisit körülötte... kimasszírozta/nyomta a macskából a követ; egy gyufafej nagyságú kő volt elakadva valahol a vezetékben, akkora volt, hogy még katéterezéssel sem mozdult el. Szegény cicám nagyon megszenvedte.

Most már jól/jobban van; újra tud járni, már nem véres a pisi, úgy néz ki megkönnyebbül, csak a vizeletet nem tudja tartani, így egyelőre különzártam. Ma volt megint dokinál, ő is csak azt tudta mondani, hogy reménykedjünk hogy újra működni fognak a záróizmai, mert így gyakorlatilag folyamatosan csepegtet :S

Enni még nem igazán kezdett; de rengeteget iszik és ez jó.

Remélem összekapja magát és nem jön újabb vesekő, mert 12 éves a cicus és mondta a doki, hogy még egyszer nem kínozza meg az állatot; ezt is csak azért tette, mert már minden mindegy volt; elaltatni nem volt hajlandó a gyerek előtt, de valószínű hogy másnapra meg a hólyagja nem bírta volna.

Itt tartunk most, lehetne neki adni gyógytápot, de mivel 5 cicus van, gyakorlatilag kivitelezhetetlen, hogy csak azt egye; 5 cicát meg diétás tápon tartani (4500Ft/1,5kg) anyagilag lehetetlen. Így megegyeztünk párommal, hogy száműzünk mindenféle száraztápot (bár eddig is vesekímélőset kaptak, de úgy látszik az nem volt elég jó) hanem maradunk a gourmet pástétomoknál és mellette bevetjük MOncsa által ajánlott házipapit.

Bocs, hosszúra sikeredett, de az elmúlt 2-3 napom/estém/éjszakám a macska körül forgott, annyira hogy még a gyerek farsangja is kiment a fejemből, utolsó utáni pillanatban rohantam el a jelmezért (csúnya rossz anya)

2039. M0ncsa (válaszként erre: 2038. - Guess)
2012. febr. 17. 19:53
naploban lattad. forumokba nem lehet.
2038. Guess
2012. febr. 17. 16:37
De aranyosak vagytok, nagyon köszönöm:):) Ő amúgy egy hegyi cica...én horvátoknál élek, és ezt a cicát pont egy téli síparadacsimból kaptam, ami ugye nyáron kirándulóközpont a nagy meleg elől.télen pedig a nagy hideg és sok-sok hó fénypontja...Talán a bundácskája is erre az időre asszociálodott:) Csajok, szerintetek ide mikor írunk kommentet lehet feltölteni képet? mert egy oldalaon láttam, de nekem nem megy sehogy...köszi, szép napot nektek és cicáitoknak :)
2037. l.luiselotte (válaszként erre: 2032. - Guess)
2012. febr. 16. 23:43
Gyönyörű a hófehér cica a hóban, ilyet még nem si láttam. Ahogy itt többen irtuk, a hófehérnek tartott macsekunk bizony sárgának tűnik a nagy hóban, őszintén szólva örülök, hogy nemcsak a mi fehérünk sárgállik.
2036. M0ncsa (válaszként erre: 2032. - Guess)
2012. febr. 16. 22:03

Huuu nagyon edes :D

Ossze kene hozni market macsekjaval ;)

2035. timycat (válaszként erre: 2032. - Guess)
2012. febr. 16. 21:59
jaj de gyönyörű cica! Az én "fehérem" inkább sárgállik a hóban, már ha kirakom, mert magától ki nem megy
2034. M0ncsa (válaszként erre: 2033. - Inci-finci)
2012. febr. 16. 20:48
Hu de occsosag van Magyarorszagon. Mi HUF-ba atszamitva majdnem 30k-t fizettunk. Igaz, lanycica, de a kandurok kasztralasa sem sokkal olcsobb...
2033. inci-finci (válaszként erre: 2005. - Badonyimariaeva)
2012. febr. 16. 18:18

Szia

15e körül van a lány cica ivartalanítása, a fiúé 7-e az enyémét a jövőhónapban viszem:(


Nálunk a két kutya szekálása van soron, szinte egész nap a kutyákat kergeti és vadászik rájuk, a boxosok elviselik egy darabig, de mikor meg unják akkor elkapják Cimbit na akkor van hadd el hadd.

De imádom őket, jókat szoktunk nevetni rajtuk mikor beindulnak:)

Tapéta nálunk hála nincs.

De a fürdőkád az heti dolog, sokszor landol a kád vízben pl, ma is:)

2032. Guess
2012. febr. 16. 10:57
Az Én cicum most 8 hónapos először vittem ki a hóba, meg kell mondjam hogy nagyon nagyon imádta...:):)beledugta orrocskáját, kapart, futkozott :)) és olyan fehér a cicum mint a hó, csodaszép volt, szinte elveszett benne. Töltöttem fel egy havas képet nézzétek meg ha van kedvetek! :))Szép napot mindenkinek! :):)
2031. Norcsika 001 (válaszként erre: 2030. - Timycat)
2012. febr. 14. 08:14
Három cicám van a legkisebb most lesz 1 éves imádja a havat belehempereg meg minden.Az idősebbek 5 és 6 évesek,ők egyáltalán nem szeretik.Sőt ebben a hidegben nem is nagyon akarnak kimenni.
2030. timycat (válaszként erre: 2029. - L.luiselotte)
2012. febr. 13. 21:18

:) Gyűlölik a havat; itt nálunk esett uszkve 50 centi, azóta az orrukat sem dugták ki önszántukból :) A sziámit belehajítottam egy hókupacba hogy mit szól, de ki sem látszott belőle, ledermedt és csak ordított, hogy mentem meg; gonosz-rossz gazdi vagyok :S de kíváncsi voltam mit szól; szerintem ott fagyott volna meg. A fehér cicus nálunk is inkább sárga.

Én kirakom őket szellőzni, vágtunk nekik járatot a hóban; csak ott közlekednek, de a következő ajtónyitásnál már törik magukat befelé

2012. febr. 13. 20:35
Macskáitok félnek a hótól ? Az enyémek rettegnek, ha kiteszem őket egy kicsit levegőzni az udvarra, rohannak vissza a szobába. A hófehér macska pedig sárga a hóhoz képest.
2028. timycat (válaszként erre: 2027. - Judith.budapest)
2012. febr. 13. 19:13
:) Ismerős, kb ugyanez a szitu, csak mikor mondom hogy azért elférek én is, akkor még jobban szétterpeszkednek, hogy nem; ha feladom és elvonulok, akkor az enyémek nem sértődötten elvonulnak, hanem diadalittasan húzza ki magát, megint ők "nyertek" :)
2012. febr. 13. 12:11
tegnapi macsek történetem....cica fekszik a fotelban, mennék egy tálcával, hogy leüljek, kinyújtja a mancsát, jelezve, foglalt......mondom, elférünk itt ketten is, teszem le magam, macska nem mozdul, közlöm vele, hogy jól van akkor te nyertél, elmegyek az ágyra, erre sértődötten lejön a fotelből, és elvonul-:)))) na ekkor elfoglaltam a helyet...
2026. Evawitch
2012. febr. 9. 10:37
Az enyém is ugyanígy hisztizik, csak ő a falat kaparja...
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook