Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2115. timycat (válaszként erre: 2114. - Alidamolnar)
2012. márc. 18. 19:27
Szerintem szimplán "barátkoztak" a kandúr össze lehetett zavarodva, hogy mi van, se nem fiú, se nem lány. A te cicád is érdeklődött, hogy jött egy "idegen", aki nem bántani akarja.
2012. márc. 18. 19:10

Sziasztok!

Elég érdekes dolog történt a macskánkkal.

4 éves, lány, 5 hónapos korában ivartalanítva lett. Ilyen értelemben soha nem is kerülgették a kandúr cicák.

Erre most, két hete kerülgeti őt egy kandúr, "hívja" is, olyan furán nyávog, a mienk pedig odamegy. Aztán szimatolják egymást.

Ez most mi lehet? (Mert eddig az volt, hogy idegen macskával a mi udvarunkban mindig összeakaszkodtak, na persze mindig a mienk verődött meg.)

Lehet, hogy ez ilyen barátság féle most? Szexelni nem tudnak nyilván, mert női hormonokat nem érezhet rajta a kandúr.

2113. a1deeecef7 (válaszként erre: 2111. - 2c56c03e37)
2012. márc. 18. 18:44
2012. márc. 18. 17:06
most épp bosszant a macska, nyávog, megnézem mi baja, a fürdőkádnál vadászik, és nem jönnek a lények, mióta van macskánk, azóta tudom, hogy vannak velünk élő kis dögök, a cica haragszik és segítséget kér, úgy vadászik, hogy támadás előtt megrázza a popsiját, azért sok mindenre hajlandó vagyok, de a fürdőkáddal szemben popsit rázva együtt vadászni vele, ez nem jön össze-:))))
2111. 2c56c03e37 (válaszként erre: 2109. - Timycat)
2012. márc. 17. 20:42
Köszi a valaszt! :) Igen, gyanitom, hogy az edes iz miatt volt annyira nepszerü. Nagyon edesszaju. :S De majd megprobalom cukor nelkül es tudositok. :)
2110. Zsuzsó64
2012. márc. 17. 18:28

Nálunk is a cica az első a süteménykóstolásnál..addig nyávog, hogy adni kell neki, a macskafűre ő sem nézett soha rá, igaz a kertben talál megfelelőt, ha szükségét érzi.

Judit, nekünk azt mondta az állatorvos, hogy krumplit hiába adunk neki, a szervezete nem tudja feldolgozni, csak keresztül megy rajta.

Tejet pedig vízzel hígítva, de ha valami baja van, foga fáj, vagy a fogínye gyullad be, akkor ne, mert a szájában csak erjed, s szaporodnak a bacik.

2109. timycat (válaszként erre: 2103. - 2c56c03e37)
2012. márc. 17. 12:26
Nyugodtan adhatsz neki, a fahéj nem árt, cukorból meg használj kevesebbet... de lehet, hogy pont az édes íz miatt kapott úgy rá. Nálunk a sziámi hihetetlen édesszájú, csoki, gumicukor, sütemény nem maradhat elől, mert felfalja... bezzeg a husit (sem nyersen, sem főve, sem sütve) nem eszi :S
2108. timycat (válaszként erre: 2102. - Wickyy)
2012. márc. 17. 12:24

4 kilósan pont jó, nem kell felhízlalni; mint ahogy az embereknél sem, egy állatnál sem kívánatos dolog a túlsúly; persze télen, főleg a kijárós cicák jó ha picit "összeszedik" magukat.


Az én cicusomat a kora mellett pont az elkényelmesedett és elhízott életmódja miatt kellett végül elaltatni. Egy kövér cicust fenyegeti a májleállás, ha valamilyen oknál fogva néhány napot teljes koplalással tölt :S Állatokra is áll a mondás, hogy a kövérség veszélyezteti az egészséget.

2107. Anna0129 (válaszként erre: 2106. - Judith.budapest)
2012. márc. 17. 10:14

Én hiába vettem meg neki a füvet, felé sem néz, csak kikaparja belőle a forgácsot :D

Hogy szoktassam rá a zöldség evésre?

2106. judith.budapest (válaszként erre: 2103. - 2c56c03e37)
2012. márc. 17. 07:23
sem cukrozott, sem sós ételt nem adok neki, vagy macskakaja, vagy külön főzött, néha egy kockasajt, mert azt szereti, bűnözésnek ennyi elég, és a zöldségek, paprika, uborka nyers krumpli, meg a cicafű, és olyan szép egészséges a bundája, öröm ránézni...
2105. judith.budapest (válaszként erre: 2102. - Wickyy)
2012. márc. 17. 07:19
biztos, hogy egészséges lenne kövéren? én attól félek, hogy kövér lesz, most 6 kiló, akár cserélhetnénk is, mert az enyém is harcos, és ezzel a 6 kilójával ugrik a hasamra, vagy a férjem tökére-:))))
2104. Anna0129
2012. márc. 16. 17:41

Én például úgy tudom hogy tejet felesleges nekik adni, mert a szervezete ugy sem tudja lebontani :(

És az állatorvosunk is azt mondta minek adok neki tejet, mikor én sem iszom állandóan azt :/

2012. márc. 16. 16:07
Annyi mindent olvastam, hogy mit ehet egy cica es mit nem, hogy mar teljesen összezavarodtam. Az elöbb csinaltam magamnak zabkasat, es addig olalkodott körülöttem, mig megkostolta az ujjam hegyeröl. Azt a lelkesedest, ahogy ette, nem lehet szavakba önteni. Szivesen adtam volna neki többet, de nem tudom, hogy szabad-e. Föleg, hogy magamnak nyilvan cukorral es fahejjal csinaltam. De ha ezen mulik, akkor legközelebb kihagyom belöle a cukrot, csakhogy megoszthassam vele. :) Szerintetek?
2102. wickyy
2012. márc. 16. 08:31

Sziasztok! Látom zajlik az élet nálatok is mióta nem néztem fel! :)

Az én cicum szerencsére meggyógyult azóta a felfázásból, féltem h komolyabb lesz a baj, de szerencsére kiheverte! Köszönöm a sós kaja tippet, bevált! ;)

Amúgy visszaolvasva többeteknek is gondja van a harcos cicákkal! Sajnos az én cicum is ilyen, kiskorától fogva. Nekem is mondták h majd az ivartalanítás után lenyugszik, nem fog karmolászni, én meg úgy voltam vele h addig kibírjuk. Meg is volt az ivartalanítás és láss csodás másnap, harmadnap egy kis szent volt! Egész nap aludt, lehetett simizni, hálás volt stb. Na de ahogy a mondás is tartja, minden csoda három napig tart! A miénk is! Azóta ugyanolyan hülye, mint korábban, játszik, karmol, futkos. Na de ezt is azért meg lehet elégelni, én is tele voltam karmolásokkal, sérülésekkel, és meguntam. Ekkor jött az ötlet h levágjuk a körmét! El is vittem dokihoz, mivel én még nem tudtam hogyan kell, nem akartam neki fájdalmat okozni. De azóta én vágom neki és nem tud karmolni, lehet vele normálisan játszani! Hibába veszi fel a támadó pózt, nincs mivel karmolni! De harapni sajnos ugyanúgy tud, de azt nem csinálja annyira! Szóval minden jó ha a vége jó! Most már csak azt sajnálom h nem tudom felhízlalni. Úgy szeretem a nagy cicákat, de az enyém bestagnált egy jó 4 kg-ra és nem akar hízni, pedig kajából nincs hiánya... Esetleg vmi tipp? :)

2101. Anna0129 (válaszként erre: 2100. - 2c56c03e37)
2012. márc. 12. 19:32
Én még soha nem próbáltam meg levágni a körmét, de majd ha sikerül megírom a reakciókat :D
2100. 2c56c03e37 (válaszként erre: 2099. - Timycat)
2012. márc. 12. 17:06
Jaj, nalunk a körömvagas egy remalom. :( Altalaban egy szuszra egy labbal tudunk vegezni, aztan pihi, lenyugvas, utana jöhet a következö. De a hatso labak igy is sokszor ki szoktak maradni, mert mar nincs hozza idegzete se a macskanak, se nekünk. :)
2099. timycat (válaszként erre: 2098. - Anna0129)
2012. márc. 12. 15:30

júúúúj :S szegénykém, hallottam már erről legendát, mármint hogy cica a 4. emeletről kivetette magát egy madár után és semmi baja sem lett. Remélem nálatok sem lesz semmi gond, csak az ijedtség :D


Mi valamelyik nap körmöt vágtunk a sziáminak. A beste jószág nem koptatjaa és már nagyon hosszúra nőttek, visszahúzni sem tudta, kopogott a kövön stbstb végül belekeveredett a terítőbe, amiről nem tudott leakadni, hát lerántotta a földre hulló cuccoktól megijedt és terítővel a körmén elmenekült :D jót nevettünk rajta, főleg hogy semmi sem tört össze. A körömvágást meglepően jól viselte, ráncolt szemöldökkel nézte, hogy mit művelünk, sőt még a kezemet is megnyalta közben egyszer-egyszer


Szóval itt is zajlik az élet, bár kevésbé veszélyesen, mint nálatok :)

2098. Anna0129
2012. márc. 12. 09:36
Képzeljétek el, tegnap a macskánk kiesett a harmadik emeleti erkélyünkről. Elsőnek fel sem tűnt, csak akkor amikor a párom kimet az erkélyre és szólt h a macska nincs ott. Rohantam le a lépcsőházban, az erkélyünk elé és hát ott nyávogott az erkélyek alatti garázsajtó sarkában. (szerencse hogy nem szaladt el) Felvittem gyorsan a lakásba és hívtuk az isminket aki állatorvos. Azt tanácsolta adjunk neki algopirint, hogy ne fáljon a lába. Ettől a macska szája elkezdett habzani és ki is hányta. Este még egy kicsit kómás volt, meg húzta a lábát, de ma már kutya baja, ugyan olyan kis virgonc, és kívánkozik ki ismét az erkélyre :)
2097. badonyimariaeva (válaszként erre: 2096. - Anna0129)
2012. márc. 10. 20:29

Köszi!


Remélem úgy lesz, csak addig kibírjuk!

2096. Anna0129
2012. márc. 10. 19:22
Arról nem is beszélve hogy jövő tavasszal sem te, sem a cicád nem fogtok szenvedni.
2095. badonyimariaeva (válaszként erre: 2093. - Judith.budapest)
2012. márc. 10. 19:17

Én is így gondolom most már.

Látom, hogy szenved és ez nekem is nagyon fáj.

Most írt fel neki az orvos gyógyszert és ha le megy róla a tüzelés, azonnal megműti.

Kb. két hét!

2094. Anna0129
2012. márc. 10. 19:15
Mi kb egy hónap múlva fogjuk ivartalanítani a fiú cicánkat, de én úgy gondolom ez a cicának is jobb lesz így ;)
2012. márc. 10. 06:05
szerintem megijesztetett téged az internet, nem nagy gond egy ilyen műtét, ha egyébként egészséges a cica, fél nap, aztán megrázzák magukat, és az élet megy tovább, a kielégítetlen vágy sokkal több szenvedés, ez ugyanis ösztön, és ő nem érti, miért nem csillapodik, a kiscicák biztonságos elhelyezéséről nem is akarok beszélni, milyen nehéz, vágj bele bátran, nem lesz semmi gond....
2092. timycat (válaszként erre: 2091. - Badonyimariaeva)
2012. márc. 10. 00:09
én ivartalaníttattam a lány cicánkat is; fél napot kómázott, le volt ragasztva a pocakján a varrat, de szerencsére nem piszkálta, varratszedést meg sem érezte; szóval teljesen simán vette
2012. márc. 10. 00:03

Sziasztok!

Olyan nagy gondban vagyok, fogalmam sincs, hogy mitévő legyek!

Van egy 10 hónapos lány cicám és amikor a védőoltásokat kapta, a doki felvetette az ivartalanítás kérdést.

Megnéztem az interneten, hogyan is csinálják és a válaszom azonnal, nem lett.

Nem szerettem volna a cicát ilyen veszélynek kitenni.

Most elérkezett a nap, hogy először tüzel.

Hempereg, dorombol, dörzsölődik, édes, csak nagyon nyervog!

Most olvastam erről az interneten és bizony ez így fog menni, hónapokon keresztül.

Fogalmam sincs, hogy most melyik lenne a jobb.

Kitenni a műtét utáni szövődményeknek, vagy így kiszökhet és elgázolja egy kocsi, vagy bármi lehet..

Ti mit tennétek a helyemben?

2090. Anna0129 (válaszként erre: 2088. - Judith.budapest)
2012. márc. 9. 19:57
Ugyan úgy kap a cica is mint a kutyus? Ezt nem tudtam, én azt hittem magamtól kell vinnem.
2089. timycat (válaszként erre: 2088. - Judith.budapest)
2012. márc. 9. 19:56

behívót?

Nekem kell szben tartani, hogy mikor kell menni... szerencsére mindenben "összeértek" a macskák, a kutya és a nyúl így egy füst alatt elintézzük (az állatmennyiségre tekintettel ilyen esetben házhoz jön a dokinő)

2012. márc. 9. 19:52
holnap viszem emlékeztető oltásra, szegénykém....jaj, ő nem érti, ti is szoktatok kapni behívót a cicusra?
2087. M0ncsa (válaszként erre: 2081. - Anna0129)
2012. márc. 9. 19:51
jesszusom, mit ki nem talalnak :D
2086. badonyimariaeva (válaszként erre: 2085. - Anna0129)
2012. márc. 9. 18:11
Olcsóbba kijössz, ha Te magad csíráztatod.
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook