Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2145. falcngate (válaszként erre: 2139. - 17edc27aec)
2012. ápr. 4. 21:39

Ez nagyon jó!:DD Én is ezzel szivatom a cicámat! Annyit nevetek rajta, ahogy ugrál.:)


Lenne egy kérdésem, hátha valaki tapasztalt már ilyet.

1 hete vettem észre, h a cicám hátsó két lábán ("sarkán") lekopott a szőr és az egyik picit sebes is. 6 éves, kizárólag szobacic, ilyet még sosem tapasztaltam.:/ Mitől lehet, mit tehetek vele? Emiatt nem akarok egyből állatorvoshoz rohanni.:)

2144. timycat (válaszként erre: 2143. - Judith.budapest)
2012. ápr. 4. 21:34
feltettem a kiscicós képeket, végre
2143. judith.budapest (válaszként erre: 2138. - Timycat)
2012. ápr. 4. 06:30

édes lehet a sziámid, amint kéri a hasvakarást...és a kiscicák, biztos nagyon jó elnézni azt a halom szőrcsomót, amint éppen gondozza őket anyukájuk...

igen, mi emberek már mindent túlbonyolítunk, a sok eszünkkel elnyomjuk az ösztönt...

2142. badonyimariaeva (válaszként erre: 2139. - 17edc27aec)
2012. ápr. 3. 19:51

Mi is így szoktunk bújócskázni.

Nekünk a szemeink találkoznak, szemkontaktus után ugrik, de gyorsan felém.

Nekem nincs még esélyem sem, hogy én ijesszem őt meg előbb.

Ha már unom a bújócskát és abba hagyom, ráugrik a lábamra.

Átöleli a két első lábával, ezt azt jelenti, hogy még, még...

2141. badonyimariaeva (válaszként erre: 2140. - Judith.budapest)
2012. ápr. 3. 19:47

Nekem van cicám Ő benti cicus, de kutyusom is.

Mindkettőt nagyon szeretem.

2140. judith.budapest (válaszként erre: 2135. - Badonyimariaeva)
2012. ápr. 3. 06:18
biztos ezt érzik a kutyások is, csak nekem a macska jobban bejön, mert kicsi, nem lohol az ember után folyton, van önálló akarata, amiről nem lehet lenevelni, végül is ebben a világban nekem egy igazi megnyugvás, amikor dorombol, amikor alszik rajtam, vagy amikor hanyatt fekszik és úgy alszik, olyan tündérien, szeretem nézni, megnyugtat.
2139. 17edc27aec (válaszként erre: 2137. - Badonyimariaeva)
2012. ápr. 2. 22:20

Én mindig azt játszom, hogy kinézek a fal mellől, és gyorsan visszahúzom a fejem. Utána megint kinézek, annyira, hogy éppen csak lássam a macskát, majd gyorsan megint vissza húzom a fejem, aztán elkezd felém szaladni:) Aztán megijesztem mikor az ajtóhoz ér. PFFFFF

Jókat szoktam nevetni rajta, néha úgy ugrál mint egy bak kecske:)

2138. timycat
2012. ápr. 2. 19:19

bújócskázni nálunk csak a sziámi szokott, kicsit rontja az élményt, hogy mindig ugyanoda bújik :D Felváltva szoktunk bújni, egyszer ő-egyszer én, ha ő megtalál hanyatvágja magát és hassimogatást kér, ha viszont én találom meg őt akkor előadja a vadállatot.


Más:

Anyuéknál kedden születtek kiscicók; gyönyörűségesek (készítettem fotót csak anyuéknál maradt a gépem). Mindig meglepődöm az ösztön nagyságán, 2,5 éves a mama, ezek a cicusok az első babái, délelőtt szült és délutánra már mindent tudott az anyaságról, mintha világéletében csak ezt csinálta volna. Csak mi emberek bonyolítjuk túl

2137. badonyimariaeva (válaszként erre: 2136. - Judith.budapest)
2012. ápr. 2. 19:07

Mi is szoktunk bújócskázni.

Kormi elbújik, én megkeresem.

Lapul a fotel mellett, úgy tesz mint aki süket.

Mondom neki, hogy Kormi látlak!

Ekkor ugrik egy nagyot az arcom felé, sokszor úgy megijedek, mert ezt olyan gyors mozdulattal teszi.

2012. ápr. 2. 18:14
A hétvégén bújócskát játszottam a cicával, nagyon intellektuális játék volt-:)))) elbújtam az ajtó mögé, és boldogan levadászott, ilyenkor simizés volt a jutalom, na ekkor elővette a szánalmas vagy macskapofát, de játsszunk, ha már annyira akarod...
2012. ápr. 1. 22:05

Úgy szeretek itt olvasgatni, nem gondoltam volna, hogy ilyen macska bolond leszek!

De ez már macskaszerelem..., annyira szeretem a cicámat.

2134. l.luiselotte (válaszként erre: 2129. - Judith.budapest)
2012. ápr. 1. 21:59
A mi feketemacskánk is ugyanilyen volt fiatalabb korában.
2133. Anyagi
2012. ápr. 1. 17:31

Családtag kerestetik!


Örökbefogadnék idei fekete kis kandúrt Kispest környékéről!


Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm nektek!!!

2012. márc. 24. 06:18
hiába, aranyosak a macskák, szeretem bennük, hogy olyan öntörvényűek, nem hódolnak be, megtartják a saját énjüket....
2131. Anna0129 (válaszként erre: 2129. - Judith.budapest)
2012. márc. 23. 19:48
Ez nálunk is így van. Nekem a fejem felett a párna tetején szokott aludni és reggelre rendszeresen feltupírozza a hajam, mert ugye éjszaka ha dorombol és közben dagaszt a mancsaival, azt rendszeresen a nyakamnál csinálja és tupírozza a hajam :D
2130. Anna0129 (válaszként erre: 2128. - Wickyy)
2012. márc. 23. 19:46
Az én macskám imád a vonaton utazni. Volt amikor minden hétvégén hazautaztam egy pár hónapja és mindig vittem magammal. Kikéreckedett a dobozkájából és ott aludt az ölemben a 3 órás út alatt, vagy az ablakban bámészkodott. Megnézett minden új felszállót, de sosem akart elszaladni :D
2012. márc. 23. 18:59

nálunk is az ágyban alszik, a lábunknál, a takarón, és éjjel vándorol a férjem és közöttem, nagyon ritkán, reggel felsétál a párnámhoz, odatelepszik és simogat a mancsával, ilyenkor nem kelek fel, csak megsimizem, és már megy is....

különben nagyon érzékeny lelkű, nagyon könnyen megsértődik,

nagyon édes, amikor reggel fogat mosok, és a mentolos leheletemmel ráfújok, szinte fintorog, máskor is szokott pofákat vágni, van a figyelek rád, van az elégedett vagyok, van a teljesen szánalmasak vagytok, és a támadós pofa...

2128. wickyy
2012. márc. 23. 15:26

Nálunk relaítv rendszeres h magára van hagyva a cicum, mivel a szüleim Kecskeméten élnek és míg nem volt kocsink vagy manapság ha vonattal megyünk, nem tudjuk magunkkal vinni, mert nagyon körülményes. Arról nem is beszélve h mennyi cucca van. Ilyenkor ált 2 napra megyünk, több időre nem hagyom magára. Indulás előtt kap konzervet, azt megvárom h megegye és utána teszem le a szárazat, jó sokat! És azt a két napra beosztja. Ügyes cica, soha nem szokott éhezni. Bár a múltkor, kb 2-3 hete megkapta a kajáját, csak sietni kellett így letettem mellé a szárazat is, és mire hazaértünk, láttuk h minden tiszta hányás, mert a drágám egyszerre felzabált mindent és ahogy lenyelte, jött is ki, mivel a száraz meg se volt rágva! Akkor biztos éhes volt másnap! :P De ezt az 1 esetet leszámítva mindig jól vislekedik, nem bontja le a lakást és mindig olyan boldog mikor hazaérünk!

Az én kis cicum is olyan egyébként, aki ott alszik ahol kedve van, de szeret velünk aludni. Már megszokta h mindketten sokszor forgolódunk éjjel, volt nem egyszer h a párom alól mentettem ki, de tök jól érezte magát! :) Nincs is neki külön helye, párnája ilyesmi, úgyse menne bele. De azt nem szeretem mikor hajnalban elmegy WC-re és utána folyton le-föl mászkál az ágyról, néha lépked rajtam (előszeretettel a hasamon :P) és akkor aztán nem lehet tőle aludni :)

2127. 2c56c03e37 (válaszként erre: 2122. - Anna0129)
2012. márc. 23. 08:20
A mienk ott alszik, ahol eppen kedve van. Nincs tiltott zona. Az agyba is bejöhet, de mindig a labunknal alszik az agy vegeben. (Bar en szeretnem, ha neha feljebb jönne es atölelhetnem, de azt csak felevente egyszer engedi, nem szereti, ha babusgatom.:)))
2126. 17edc27aec (válaszként erre: 2122. - Anna0129)
2012. márc. 22. 21:52
Az enyém az ágyban alszik, ha úgy dönt, de külön van egy kis párnája jobb oldalon. Nem szoktam magam mellé tenni a paplan alá.
2125. 17edc27aec (válaszként erre: 2123. - L.luiselotte)
2012. márc. 22. 21:43

Nagyon egyszerű:)

Kapott egy egész konzervet, meg mellé szárazkaját is. Gondoltam, hogy a konzervet fel fogja falni pillanatok alatt, és azzal el lesz egy ideig, viszont ha éhes lesz, akkor elrágcsálja majd a szárazat. Azt úgy is késöbb eszik meg:)

2124. l.luiselotte (válaszként erre: 2122. - Anna0129)
2012. márc. 22. 20:07

Több macskánk van, egy - egy kedvenc néha velem alhat, de a többieknek a gangon rendeztem be télire egy olyan hálóhelyet, hogy turikban vettem használt paplanokat párnákat, jó sokat - és abban alszanak, összebujik az 5 macska, ugy hivjuk, hogy a " macskagolyó" - tényleg olyan, szép szines van közte 3 szinű, fekete, fehér, cirmos.


Különben ránézésre tiszta szép ápolt állatoknak tünnek, de az ágyneműjük mosásakor látom, hogy nemm is olyan tiszták. Csak éjjel vannak bent vagy ha vmi miatt nagy a forgalom, mert nagy kertünk van, ill. s házunk mellett megy az 5-ös.

2123. l.luiselotte (válaszként erre: 2119. - 17edc27aec)
2012. márc. 22. 20:01

Hogy evett a magárahagyott 2 nap alatt ?



( mi a mieinknek csináltunk próba önetetőt, -mert nincs cstag, aki adhatna nekik kaját, ha nem vagyunk itthon ill akinek szivesen adnék lakáskulcsot - mondani sem kell, a legrövidebb idő alatt felették a több napra szánt kaját )

2122. Anna0129
2012. márc. 22. 10:45

A ti macskátok hl szokott aludni?

Aludhat veletek az ágyban?

2012. márc. 22. 08:18

Azért megijednek, ha az emberszabású szolga eltűnik, mert nagyon értelmesek, és mindent megértenek, csak szarnak ránk, ilyenkor aztán megmutatják, hogy tulajdonképpen ők jók is tudnának lenni...

tetszik ez a barátkozás, sajnálom, hogy a mi cicánknak nem lehet, mert panelban él, én vittem levegőzni, amíg kisebb volt, de csak bújt, lapult, később, ha elhagytuk a lakást, ordított félelmében, ezért nem erőltettem tovább a dolgot, a külvilág az ablakból való nézelődésig érdekli...

2120. Anna0129
2012. márc. 20. 08:47
Jaj, biztos hiányoztál neki :)
2012. márc. 19. 20:43

Kisebb csoda történt a macskámmal:) Az ünnepek alatt itthon hagytuk 2 napra, és amikor tegnap este hazajöttünk, neki állt hízelegni. Ha simogattam, már nem harapdálta a kezem, hanem dörgölőzött:)

Éjjel meg arra keltem föl, hogy dorombol és dagaszt a mellkasomon:D

Mintha kicserélték volna:)

2118. alidamolnar (válaszként erre: 2117. - L.luiselotte)
2012. márc. 19. 11:35

Neked is köszi a választ!

Akkor ez bíztató.

Amúgy tegnap óta már nem csak a Foltoska várja őt reggel (a mienk is bent alszik), hanem egy fekete Kormi is várja.

Aranyos lehet az a barátkozás, amiről írtál. Igazából én még csak régebben tényleg azt tapasztaltam, hogy összeverekednek a cinyók, ezért új nekem is ez a dolog, de tetszik:)

2117. l.luiselotte (válaszként erre: 2114. - Alidamolnar)
2012. márc. 18. 21:22
Szerintem csak játszani, barátkozni akarnak. A 14 éves ivartalan kandurunknak is vannak barátai, pedig 1 éves korában kiheréltettük, azóta nem él szexuális életet. De meglepően sok macskabarátja/ /barátnője van, együtt napoznak, kergetőznek, szagolgatják egymást. Mivel éjjel bent alszik, már korán reggel várják az udvarban, lesnek be az ablakon. De szeliden barátkoznak, nem harcolnak, nem verekszenek. Sokkal elviselhetőbbek, mint a nem ivartalanitott macskáink, akár kanról, akár nőstényről van szó.
2116. alidamolnar (válaszként erre: 2115. - Timycat)
2012. márc. 18. 21:00
Erre nem is gondoltam, de teljesen igazad lehet:)
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook