Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2012. máj. 3. 18:10

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Nekem lány cicám van és már többször is tüzelt.

Az orvos azt mondta, addig nem műti meg, amíg a tüzelés végétől számított két hét el nem telik.

Felhívtam, hogy visszamondjam a műtétet, mert egy hét után megint tüzel a kis bestia és azt mondta az orvos, hogy elvileg nem probléma, mert már ez a harmadik tüzelése.

Érdekes...eddig számított, most meg nem?

Lehet, hogy keveset keresett ebben a hónapban?

Olyan tanácstalan vagyok!

Holnap műtené, de féltem, nehogy valami baja legyen a műtéttől, most, hogy tüzel.

2012. ápr. 29. 14:42
ezt fogom tenni! koszonom
2203. Fülemüle01 (válaszként erre: 2201. - E438349773)
2012. ápr. 29. 14:39
Szerintem is próbálkozz először féreghajtóval, reméljük az rendbeszedi..:)
2202. timycat (válaszként erre: 2201. - E438349773)
2012. ápr. 29. 14:23
Persze, ez is lehet az oka, a féreghajtást 3 havonta ismételni kell, nem csak a kölyökmacskák a felnőttek is összeszedik, főleg ha kijárnak, meg ha nyers husit esznek.
2201. e438349773 (válaszként erre: 2200. - Timycat)
2012. ápr. 29. 14:21
megprobalom a vitaminkurat.. de az nem lehet h ferges vagy ilyesmi? :S allitolg minden fiatal cicanak van. mar kapott az ellen tablettat.. de talan megsem mult el..
2200. timycat (válaszként erre: 2199. - E438349773)
2012. ápr. 29. 14:15

Adjál neki vitamint! Az meghozza az étvágyat. Bár mi még nem voltunk ilyen helyzetben, de állatorvosnál már futottam össze olyan cicussal, aki egyébként rendben volt, de nem nagyon evett és annak vitaminszurit adtak. Én minden nap vitaminozom az enyémeket, lehet azért is ilyen falánkak.

De a cicákra egyébként is jellemző, hogy tavasszal leadnak a súlyukból, persze az nem jó ha tényleg csontsovány :S

2199. e438349773 (válaszként erre: 2195. - Fülemüle01)
2012. ápr. 29. 13:48
az enyem is szereti a majat meg a husfeleket ugy altalaban. :D de amikor pici volt megette pl. a krumplipuret is, esetleg levest vagy majkremet, sajtkremet, tojast. kozben szaraztapot is kapott. de most mar az sem kell! :( csak hust enne vagy whiskast, szoszos finomsagokat. nehany hete csinalja ezt.. inkabb ehezik de nem eszi meg a szaraztapot, a mi kajank sem kell mar, ra sem nez. sovany. de akkor sem eszik, ha nem kap hust.. en nem tudom mi van vele. bosszant. en megprobaltam megszerettetni vele a hazikosztot is. egy ideig megette. de mar nem. mi tortent vele? elfujja a szel olyan vekony.. :P
2198. Fülemüle01 (válaszként erre: 2196. - Timycat)
2012. ápr. 29. 11:38

Hát sajnos azt tudom, hogy az gyógyíthatatlan de ha mondta volna akkor inkább elaltattam volna a kicsim. Hétfőn is mikor utoljára voltunk hozzá, azt mondta ez a cica tele van gázzal, az ultrahangon se lát semmit. Mondom biztos nem folyadék?? nem, nem az! ezt mondta. adjunk neki espumisant és vigyük vissza feltárja, mert más lehetőség nincs. Az espumisan se hatott maradt a poci...azelőtt mikor voltunk 15 percig csak nézte az ultrahang monitorját, látta hogy már aggódok, azt mondja nyugodjon meg nincs semmi baj... biztos vagyok benne, hogy ő már látott valami rendellenességet, különben nem vizsgálgatta volna addig. Rengeteg pénzt otthagytam, de nem sajnáltam rá... csak gyógyult volna meg.


Próbáltam most menhelyes cicákat nézegetni, de mindegyikben őt keresem... egy sincs olyan szép arcú és szemű, mint ő volt. Egyébként Ukrajnából való cica volt, az se kizárt, hogy még rajta is Csernobil érződött, sok fura dolga volt...nagyon kicsi volt, a mellső lába néha csak úgy oldalra meredt (ezt is mondtam, azt mondták a dokik hogy csak elmered neki mikor ül vagy fekszik) de ez szerintem hülyeség, mert időszakosan jött elő ez a problémája csak, mondjuk egy hétig naponta többször, utána egy hónapig semmi és evéskor olyan fura hangot adott ki, mint aki csikorgatja a fogát, de ezt se mindig.

De kár találgatni a lényegen nem változtat, nem tudom visszahozni... és segíteni se tudtam neki, akárhogy is próbáltam... :(


Jó nektek, hogy több cicátok van, így van kivel foglalkozni továbbra is. Nekem apukám utálja a cicákat, bár őt még ő is meg-meg dögönyözte, persze nem tudja, hogy én ezt láttam az ablakból... :))


Ha utamba akad egy kis árva, akkor az biztos, hogy nálam gazdára talál... :)

2197. timycat (válaszként erre: 2194. - E438349773)
2012. ápr. 29. 10:29
Nálunk csak macskakaját kapnak, az én cicáim olyan degeneráltak, hogy a nyers husitól feláll a hátukon a szőr :S Tényleg nem olcsó mulatság, pláne hogy az enyémek még a Whiskast is utálják. Elkényeztettük őket :S Royal Canin száratápon és Gourmet Gold pástétomon (a darabosakat nem eszik meg) kívül csak a liofilezett halacska csúszik le a torkukon. Vagyonokat etetünk a macskákba. Múltkorjában vettem olcsóbb tápot (Cat Chowt és Acanat) két macska evés után rögtön ki is hányta :S így marad a drága táp, viszont tényleg gyönyörűek, egészségesek és hosszúéletűek. Korábban nem hittem a tápokban, sőt az állatorvosunk is így volt vele, de ő is belátta, hogy RC-ék valamit nagyon tudnak
2196. timycat (válaszként erre: 2193. - Fülemüle01)
2012. ápr. 29. 10:13

El kell, hogy keserítselek, de ha tényleg FIP-es volt, már pedig amit leírtál az alapján lehet, akkor bármit csinálhatott volna a doki ugyanez lett volna a vége :(


Ami a másik cicát illeti, szerintem is várj egy kicsit, ráérsz őszre, tavaszra beszerezni egy másikat, de az is lehet hogy az utadba sodor egyet a sors.

Én megértem, az elmúlt 1 évben elment 2 cicusunk, a papagájunk és a kutyusunk (többnyire nagyon öregek voltak), de még egyiket sem "pótoltam", majd talán egyszer :S így is van még 4 cicánk és egy nyulunk egyelőre elterelgetem azokat. De én is úgy vagyok, hogy cica nélkül nem élet az élet. Most kell neked egy kis idő míg lenyugszol. :(

2195. Fülemüle01 (válaszként erre: 2194. - E438349773)
2012. ápr. 29. 09:36

Az én cicusom szerette a csirkemájat, májkrémet is, túrót, tejberizset és a rántottámat is mindig elkönyörögte :')

Bár ezek sem olcsók, de ha magatoknak ilyet főztök neki is lehet adni belőle. :)

2012. ápr. 29. 08:39
mivel etetitek a cicaitokat? van olyat etel amit minden macska szeret? :D a whiskas nem olcso mulatsag ha minden nap ezt enne..
2193. Fülemüle01 (válaszként erre: 2192. - Timycat)
2012. ápr. 29. 08:21

Ma reggelre meg is gondoltam magam, nem kell másik cica. Ő nem az én kis Linám lenne... :(

és nem is bírnám ki ezt mégegyszer, ennyi aggódás, ennyi bánat és harag... leginkább az orvosra haragszok, miért nem mondta, hogy vegyük ki rögtön a méhét mikor először elvittem a párzás után, hogy vérzése van?! Jobb volt, hogy utána vittem még nem egyszer, nem kétszer és már számát se tudom hányszor... :( minden a pénzhúzásról szól... bár lett volna egy másik szívvel-lélekkel dolgozó doki, talán még most is élne. :'(

2192. timycat (válaszként erre: 2191. - Fülemüle01)
2012. ápr. 28. 20:58

Én annyit tudok, mi ugye a szomszéd cica esete kapcsán paráztunk be, hogy igen könnyű elkapni, nyállal, karmolással, harapással, nemi úton terjed és halálos, nincs gyógymód, a vitaminozás meg sokszor inkább olaj a tűzre.

Szóval én azonnal felkerestem az állatorvosunkat és szigorú házi őrizetet vezettem be a cicáinknak (akkor 6 cicusunk volt) az állatorvos azt mondta pár hónapig nem célszerű új állatot beszerezni ott, ahol már volt ilyen fertőzés, mivel ez egy vírus, tehát igen szívós

2191. Fülemüle01 (válaszként erre: 2190. - Timycat)
2012. ápr. 28. 20:50

Szerintem csak a sok vitamintól, probiotikumtól volt neki. de semmi sem ragadt rá, már nagyon sovány volt. Amúgy meg csak a csirkemellet ette meg, leforrázva és egy kis szárazat elrágcsált.

És ami még fura, hogy lehet nem volt egészséges genetikailag sem, ugyanis nagyon picike volt korához képest, meg kis kölyökarcú :)

féltettem a szomszéd cicáktól olyan kis picurka volt, még az orvos is meglepődött.

Már a bepárzás előtt se volt teljesen jól, akkor a doki azt mondta csak biztos férges... az a baj, hogy itt csak egy helyre lehet vinni és már ahhoz is kell utazni egy fél órát vonaton, amit nagyon nem szeretett... :(

Rossz, hogy ők nem tudják elmondani mikor mi bajuk, mi fáj, mit szeretnének enni talán ezért is imádjuk őket annyira, lessük minden mozdulatukat!


Tudtok valamit a Fip-ről? Ha esetleg az volt egy új cica is elkaphatná? Bár mindenhol felmostunk, hipóztunk. Arra jutottunk nem tudunk cica nélkül lenni, szeretnénk egy másikat! :( :)

2190. timycat (válaszként erre: 2189. - Fülemüle01)
2012. ápr. 28. 19:19

Részvétem :( Elég gyanús hogy tényleg FIP-es volt, amit ugye összeszedhetett a kandúrtól :(


Szomszédunkban volt egy cica, teljesen ugyanezek voltak a tünetei... párzás-vérzés-koraszülés és ő is belepusztult :(


Bár az, hogy a cicusodnak volt étvágya nem jellemző erre a kórra :S a megduzzadt -folyadékkal teli hasüreg- viszont igen.


Sajnálom, átérzem a fájdalmad :(

2189. Fülemüle01 (válaszként erre: 2187. - Timycat)
2012. ápr. 28. 18:58

hetek óta beteg volt, az orvos is csak találgatott.

Hibás vagyok én is, mert megakartam várni a jó időt az ivartalanításhoz, aztán késő lett. Hipp-hopp azt vettem észre, hogy párzik a kis barátjával. utána jött a vérzés a hüvelyből. Elvittem dokihoz kapott gyógyszert, mert hüvelygyulladása volt. Természetesen vemhes lett, de csak soványodott. . . visszamentünk ultrahangra. 3 kicsi cica volt benne, mindegyiknek volt már gazdija. Béres cseppet kaptunk, hogy javuljon. Aztán másnap koraszült, olyan ügyes volt végig. Utána megint visszamentünk a dokihoz ultrahangra. Annyit mondott érdekes képet mutat a méhe, méhösszehúzót kaptunk meg antibiotikumot. Kapott még vitamint, probiotikumot. Evett is már rendesen, de a hasa hatalmas volt ő pedig sovány maradt. Hétfőn visszamentünk, a doki azt mondta nincs mire várni fel kell tárni biztos a kis méhével van gond vegyük ki. Péntekre reggel 8-ra volt időpontunk, de ő negyed 7-kor meghalt. Feladta a kicsi drágám, este mondtam még neki hogy menjünk hamar aludni egy nagyot mert holnap nagy nap lesz, hát az lett. . .


A biztos haláltól mentettük meg annó, annyi vigasztal, hogy volt velünk pár boldog hónapja. Magamat hibáztatom, hogy nem erőszakoskodtam hamarabb a műtétre, de az is lehet Fip-es volt. Ezt már sohasem tudjuk meg!


Valóban mintha a gyerekem lett volna. . . el sem hiszem, hogy nincs többé :(

2188. l.luiselotte (válaszként erre: 2186. - Fülemüle01)
2012. ápr. 28. 18:12
Nagyon sajnálom, nagyon szép cica volt ..
2187. timycat (válaszként erre: 2186. - Fülemüle01)
2012. ápr. 28. 12:29

Szegénykém :( részvétem


Mi történt? Fiatal cicus volt még volt, ha jól emlékszem :S

2012. ápr. 28. 07:26

Sziasztok,


Segítsetek!!! Tegnap reggel örökre elaludt az én szememfénye...megszakad a szívem :'(

2185. Anna0129
2012. ápr. 26. 20:53
Az én cicám pl mindig ad ki hangokat. Nem csak amikor dorombol, hanem amikor bejön a szobába vagy kimegyek hozzá az erkélyre, vagy ha enni kap stb.
2184. badonyimariaeva (válaszként erre: 2180. - 17edc27aec)
2012. ápr. 24. 22:27
Az én cicám is biztos megenné a legyet is, én még csak pókot láttam, hogy evett.
2183. 17edc27aec (válaszként erre: 2181. - Timycat)
2012. ápr. 24. 21:59
Anyámnak volt régen olyan sziámi cicája, mint amilyen neked van, de arra nem volt jellemző ez a légyvadászat, meg a bajuszrezgetés. :)
2182. Anna0129 (válaszként erre: 2180. - 17edc27aec)
2012. ápr. 24. 21:41
Sőt a méhet és egyéb repülő rovart is levadászik az erkélyen :D
2181. timycat (válaszként erre: 2180. - 17edc27aec)
2012. ápr. 24. 21:38
igen, rezgetik a bajuszt, mekegnek -madárra is szoktak, ha nagyon összpontosítanak- elkapják és megeszik
2012. ápr. 24. 21:34

Sziasztok.

A ti macskátok megeszi a legyeket? Az enyém ma az erkélyajtó ablaknál levadászott egyet, és megette:S De elég érdekes mekegő hangot adott ki, miközben nézte a legyet:D

2179. judith.budapest (válaszként erre: 2178. - L.luiselotte)
2012. ápr. 23. 18:05

Komolyan arra gondoltam, hogy hol rontottuk el?

Aztán eszembe jutott, hogy a macskák mennyire egyéniségek, és nagyon kevés múlik azon, hogyan neveljük őket.

2012. ápr. 22. 22:06
Nálunk mind szereti, legyen fiú, lány vagy ivartalanitott. Majdnem jobban szeretik, mint a simogatást, muzsikálnak, hemperegnek, szóval boldogok tőle, és irigylik egymástól.
2177. timycat (válaszként erre: 2176. - Judith.budapest)
2012. ápr. 22. 21:58
ez macska-egyén függő, az én cicusaim imádják, mármint az exkandúrok, a kislány nem, bár ő egy az egyben a simogatást sem szereti :S
2176. judith.budapest (válaszként erre: 2174. - Zsuzsó64)
2012. ápr. 22. 17:30
Az én cicám sem engedi, lehet azért mert kandúr? lett volna, a férjem szerint védi a lágyrészeit
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook