Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2012. máj. 11. 21:52
Rovid beszamolo, a dokink adott neki antibiotikumot, de azt mta,nincs sok esely,ne bizakodjunk es imadkozzunk,mert valszeg el kell altatni... Vegso elkeseredesunkben elvittuk a konkurens dokihoz, aki tobb,mint egy orat foglakozott vele,kapott gyogyszereket is es egy katetert,amit kivarrat, hogy tudjon urulni a pisi. Nem tudtam,hogy orulok inkabb vagy duhos vagyok, hogy eddig miert ehhez a dokihoz vittuk. Oltari nagy csalodas... Raadasul, ez a doki feleannyit kert, de ez mar csak az i-re a pont, mert ahhoz kepest meg elenyeszo,amennyit koltottunk arra hogy a cica jobban legyen, de ilyenkor egy gazdi nem ez nezi, csakhogy nem hozott eredmenyt... Nem terek magamhoz, a parommal egyutt megvagyunk rokonYOdve, pedig azt hittuk a mi dokink mindent megtesz. Hat,nem, csessze meg!
2264. Cucicsillag (válaszként erre: 2263. - D62762eb79)
2012. máj. 11. 13:40
A hangulata jobb ma mar, viszont nyammog es nem nagyon iszik. A wcje erintetlen... A dokihoz 6-ra mennenk,de addig jo volna, ha magatol tudna wczni.
2263. d62762eb79 (válaszként erre: 2260. - Cucicsillag)
2012. máj. 11. 10:29
majd írd meg, van-e fejlemény. nagyon drukkolok! tényleg mindent megtesztek érte...
2262. d62762eb79 (válaszként erre: 2257. - Badonyimariaeva)
2012. máj. 11. 10:28
nekem a süket macskám az agresszív, néha, nyilván frusztrálja a helyzete...:( ezért megbocsátom neki, de kaptam már tőle párat. a többiek szelídek, max. egymással kapnak össze néha.
2261. l.luiselotte (válaszként erre: 2260. - Cucicsillag)
2012. máj. 11. 00:00

Dr. Bruce Fogle : Mi baja a macskámnak? - könyvet 2004-ben 1999,- Ft-ért vettem, viszonylag pontos diagnózist ad. Nem tudom, hogy van-e ujabb kiadása, de az elmult 8 évben a jót, rosszat, gyógyithatatlan betegségüket megtaláltam benne.

A könyvszekrényen sajna elég előkelő helyen van és már sokkot kapok, ha ki kell nyitnom vmelyik macskánk betegsége miatt. Próbáljátok meg beszerezni, elég alapos könyv, bennünket sokszor kisegitett, pld mit lehet házilag kezelni, mikor szükséges feltétlenül az orvosi beavatkozás.

2260. Cucicsillag (válaszként erre: 2259. - Timycat)
2012. máj. 10. 23:35

Koszi... Mi is nagyon bizakodunk a parommal, mert ha igaz,hogy 9eletuk van, akkor meg egy eselyenek kell lennie...

Megyek aludni,kicsinalt ez a nap mar. Hnap benezek!

2259. timycat (válaszként erre: 2258. - Cucicsillag)
2012. máj. 10. 23:33

Nagyon szurkolok a cicusnak! Sajnos sok jóval én sem tudlak kecsegtetni :S rosszak a tapasztalataim.

De nálatok ne úgy legyen!

2012. máj. 10. 23:29

Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni,ha vki volt hasonlo cipoben vagy van tapasztalata. 2 cicank van, az egyik egy nagyon nyugis, 5 eves perzsa, ivartalanitott kandur. A masik cicank, masfel eves,hazi cica, akit egy kukanal talaltunk eleg ramaty allapotban. Nagy nehezen helyrejott,de agyhartyagyulladas maradvanyakent/erre tippelnek epilepszias lett, amire napi 2x1/2sevenaletta tbl-t kap. O szinten ivartalanitott kandur.

2 hete elzarodott a hugycsove, megkatetereztek,mert nem tudott pisilni a homoktol, ennek mukodie kellett volna,e egy het mulva megint megismetlodott. Most kedden pedig a dokink mutet mellett dontott, ami megakadalyozna az elzarodast vagyis kipreparalta a hugycsovet es elvilegugy pisilne,mint a kislany cicak. Tnap meg mukodott a dolog,de mara felszakadt a sebe is es elzarodasa lett, amiert elkellett vinnunk az ugyeletes korhazba,mert a dokinknak ma nincs rendelese,ill.nem volt. Szval ott ismet megmutotte egy masik doki, aki nem biztatott minket semmi joval,mert ezek a hugyuti mutetek nem igazan hozzak a vart sikert. Kb.1kor ertunk haza, a macsek ncs valami jol, gubbaszt. Alig iszik, enni semmit, viszont nem is pisilt meg.

Reggelre mar biztos okosabbak leszunk,de gondoltam hatha olvassa vki, akinek hasonlo esete van/volt mar.

Bocsi,h.hosszu lett.

Es koszi elore is.

2257. badonyimariaeva (válaszként erre: 2256. - L.luiselotte)
2012. máj. 10. 23:02

Megtámad?

Ezt, hogy érted?

Én nem szeretném, ha nekem jönne, én biztos megbüntetném.

De biztos nagyon szeretet, ha fel megy az öledbe és ott van sokáig és még dorombol is.

Nagyon öntérvényű kis állatok, de nem azért kényeztetem, hogy nekem jöjjön..!?

Ezt én nagyon nem szeretném..

Olyan van, ha már nincs kedvem vele bújócskázni, vagy fogócskázni, akkor hátulról rám ugrik, átöleli a lábam és már fut is tovább..

2012. máj. 10. 22:24

--- megbaltáz, tényleg jópofa szó. Van egy 5-ik éven kandúrunk, kiskorában mindig rám emelte a kis kezét, fenyegetett, ütögetett. Mostmár 5 éves óriási ivarérett kanmacska, fehér és fekete Hitler bajusza van. ( különben nagyon szép macska, az apja is ugyanilyen volt ) Ezt a fenyegető szokását velem szemben a mai napig megtartotta, ha meglát, rám emeli az óriási fehér mancsait és villogó szemekkel vicsorog, pedig szerintem szeret.Most pedig lassan " félnem kell" tőle, mert ha rövidujjúban és szoknyában vagyok,

megtámad. Különben szeret, ő a leghizelgősebb, este amikor dolgozom , órákig ül az ölemben és muzsikál.

Szóval van, amelyik 5 évesen sem szokik le a baltázásról.

2255. d62762eb79 (válaszként erre: 2254. - Badonyimariaeva)
2012. máj. 10. 08:26

aranyos szó a megbaltáz:)

szerintem visszaváltozhat még a személyisége...


igen, a varratok úgy szúrnak, mint a sündisznó. nálunk több varrattal dolgozik a doki, de ez más technika lehet. én se használtam gallért, neked sem kell, ha eddig nem szedett ki varratot.


a varratszedés 7 és 10 nap között szokott lenni nálunk is, a 10 nap csak a végső határidő. ha utána is benne marad, fennáll a veszélye annak, hogy elgennyesedik. mi anno saját magunk szedtük ki a varratokat, mert egy hét után a macskák már elvégezték a munka nagyobb részét.:)

2254. badonyimariaeva (válaszként erre: 2248. - D62762eb79)
2012. máj. 9. 22:42

A megbaltáz szón azt értem, hogy rám emeli a kis mancsát, a karmaival együtt.

Kormi most, hogy már nem tüzel, olyan mint régen.

Tudom, hogy nagyon szeret, mert mindig ott van ahol én.

Ha kimegyek a konyhába jön utánam mindenhová a lakásban, de nem olyan kis kezes, mint a tüzelések közt volt, sokkal öntérvényűbb, makacs.

De így is nagyon szeretem!


3 öltéssel van összevarrva, nyalogatja, de nem bántja, szerencsére.

Nekem adott az orvos cica gallért ha piszkálná a sebét.

Eddig még nem kellett használni, remélem már nem is kell!

Bár valamelyik nap oda értem véletlen, de az a három öltés úgy szúr mint a sündisznó.

10 napot mondott az állatorvos, hogy akkor kell visszavinni varratszedésre, nekem ez olyan soknak tűnik?!

2253. cikicakk (válaszként erre: 2250. - Fülemüle01)
2012. máj. 9. 18:08
Köszönöm a linket.
2252. cikicakk (válaszként erre: 2249. - D62762eb79)
2012. máj. 9. 18:07
De,ugyan az az orvos volt aki meghatározta az időt,mint aki műtötte.A műtét után elvetélt a cicus, de szerencsére még ma is él.Sajnos itt Hódmezővásárhelyen nem dúskálhatunk az állatorvosokban.Ő közel van és ő a legolcsóbb.
2251. Fülemüle01 (válaszként erre: 2244. - Amacska)
2012. máj. 9. 11:21

Köszönöm kérdésed, azt hiszem megmaradok!

Persze még mindig el-el pityergem magam, némelyik nap jobb, némelyik rosszabb! De gondolom ez így természetes...

A legrosszabb az, hogy nem tudom mi ölte meg szegénykémet... bár nagyon valószínű, hogy a fip. Mikor elvetélt másnap elvittem az orvoshoz ultrahangra és akkor tett egy olyan megjegyzést, hogy biztos van/volt benne valami baktérium vagy vírus, ami ezt okozta.

Mondjuk a vemhessége idején sem evett szinte semmit és nagyon lesoványodott. Már akkor elvittem a dokihoz, annyit mondott biztos a vemhesség miatti hormonális változások miatt nem eszik... én meg hittem neki és vártuk a babákat...:(


Sokszor rámtör még a bűntudat, bár ha valóban fipes volt azon nem lehetett volna segíteni, de legalább elaltattam volna. :(

De most már kár keseregni, nem hozza vissza!

Már csak annyi maradt, hogy gondolok rá sokat nagyon nagy szeretettel :)

2012. máj. 9. 11:13

Itt egy ivartalanítási akció:

[link]

2249. d62762eb79 (válaszként erre: 2245. - Cikicakk)
2012. máj. 9. 09:04
rendkívül megbízható ennek az állatorvosnak a véleménye, ezt támasztja alá a vemhesen ivartalanított macska...vagy ez nem ugyanaz a doki?
2248. d62762eb79 (válaszként erre: 2247. - Badonyimariaeva)
2012. máj. 9. 08:58

érdekes, amit írsz, hogy a tüzelés kezdetétől lett kedvesebb. én inkább fordítva figyeltem meg a korábbi macskáimnál. illetve van egy fajta bújás-dorombolás, ami tüzeléskor jön elő belőlük, de az a hormonok játéka, nem az igazi személyiségük...persze minden macska más és más, szóval biztosan vannak kivételek.

mit jelent az, hogy megbaltáz?:)


fájdalmai ennyi idő után már nem hiszem, hogy vannak. a varratai megvannak még, vagy szedegeti őket?

egyik macskámat olyan pocsékul varrta össze a doki, hogy 3 nap alatt kiszedte az összes varratát, vissza kellett vinni újabb varrásra, altatással persze. ilyen a sok macskából egyetlen esetben fordult elő, és egyértelműen orvosi hiba volt.

2247. badonyimariaeva (válaszként erre: 2242. - D62762eb79)
2012. máj. 8. 22:43

Szerintem egy kicsit még mindig haragszik, mert elég hisztis.

De ilyen volt a sok tüzelés előtt is.

Ahogy elkezdett tüzelni, úgy lett belőle imádni való, bújós, dorombolós cica.

Most meg!

Addig hagyja simogatni magát, amíg kedve tartja, majd megbaltáz, de csak egy kicsit és tovább áll..


Igen jobban van, köszönöm!

Nem nagyon merek elmenni egész napra itthonról, figyelem minden rezdülését.

IMÁDOM!

2246. cikicakk
2012. máj. 8. 22:37
Ja ez ezelőtt 8 évvel volt azt hiszem és akkor még csak 3500ft volt az ivartalanítás a nőstényeknél.Most már 8000 felénk.
2245. cikicakk (válaszként erre: 2238. - Anna0129)
2012. máj. 8. 22:36
Mi csak a nőstényeket ivartalanítattuk,amedig volt rá pénzünk.nekünk az állatorvos mondta meg, hogy egy évesnél nem lehet fiatalabb a nőstény cica.Állítólag a fiúknál akkor okés az időpont mikor már kézzel is lehet érezni a kis golyócskákat a herezacskóban.Szóval két lánycicát ivartalanítattunk eddig.Az egyiknek teljes méheltávolítást csinált a doki,de a másiknak csak a petefészkét vette ki,ugyan is 4 kiscica volt benne,csak még nagyon picik voltak,így nem lehetett rajta látni.Ez a macsek ugyan úgy tüzel mint a többi,csak nem tud megtermékenyülni.A másik cica sajnos azóta már nem él(nem ebbe halt bele,hanem mert öreg volt 16 éves)Ő nem is tüzelt sőt kifejezetten útált minden más macskát legyen az fiú vagy lány.Elég raplis lett a műtét után,amolyan házsártos klímaxosde imádtuk.
2244. amacska
2012. máj. 8. 18:05
fülemüle jobban vagy már?
2243. Fülemüle01 (válaszként erre: 2241. - D62762eb79)
2012. máj. 8. 17:49
Ezzel egyetértek, ráadásul én sem vettem észre, hogy a Linám tüzelt. :S A szomszéd barát cicától hipp-hopp megkapta amit akart! :( Aztán jött a feketeleves, úgyhogy mindenképpen időben!!!!!
2242. d62762eb79 (válaszként erre: 2235. - Badonyimariaeva)
2012. máj. 8. 16:48

dehogy haragszik rád:)

hogy van most?

2241. d62762eb79 (válaszként erre: 2240. - Anna0129)
2012. máj. 8. 16:45
vannak ennek nagyon is gyakorlati okai, pl. ha már elkezd jelölni egy kandúr, akkor jó időbe telik, amíg abbahagyja...érdemes megelőzni a jelölést. ráadásul a macskák se egyformán érnek, én jártam úgy az egyikkel, hogy semmi jele nem volt annak, hogy felnőtt volna, elvittük ivartalaníttatni, úgy két-három hét múlva pedig észrevettük, hogy a lánytestvére vemhes...:/ jó kis meglepetés volt...az ilyen és hasonló balesetket is el lehet kerülni azzal, ha már 6 hónapos korban megcsináltatják a műtétet.
2240. Anna0129
2012. máj. 8. 13:53
De ha még nem is ivarérett minek kellene kasztrálni?
2239. d62762eb79 (válaszként erre: 2238. - Anna0129)
2012. máj. 8. 09:27

a "bizonyos jeleknél" már bonyolultabb a helyzet.

minél előbb érdemes elvégeztetni a műtétet.

2238. Anna0129
2012. máj. 8. 08:58

Sziasztok!

És azt honnan tudtátok hogy pontosan mikor viszitek a cicát ivartalanítani? Csak arra alapoztatok hogy az orvos megmondta hogy hány hónaposan kellene, vagy a cicán is feltűntek bizonyos jelek?

2237. amacska (válaszként erre: 2236. - Cikicakk)
2012. máj. 8. 07:43
nagyon szivesen !hasonlóak vagyunk
2236. cikicakk (válaszként erre: 2234. - Amacska)
2012. máj. 7. 23:59
nagyon szépen köszönöm.
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook