Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2325. timycat (válaszként erre: 2324. - Fülemüle01)
2012. máj. 24. 14:03
Még anyuéknál laktam, fiatal volt a himalájaim és a szomszédban volt 2 elég nagy dísztó drága díszhalakkal... őrült nagy mák volt, hogy a szomszéd állatbarát, mert a cicám mindkét tavat lepecálta, tett a szomszéd erőfeszítéseket a halai a védelmére, de többszrö telepítés után 2 év múlva betemette a tavakat :D
2324. Fülemüle01 (válaszként erre: 2323. - Timycat)
2012. máj. 24. 13:59
Jah, tényleg a halak! A szomszédunknak van 8 macsek, ha a fia jön haza a horgászásból majd fel borítják a cicók :)
2323. timycat
2012. máj. 24. 13:51
Halat szeretik még nagyon a cicusok, azt a mienk is elrágcsálják, de csak nyersen. Párom ha pecál és fog kisebb halacskákat azt a cicusok kapják :) akkor előjön belőlük a vadállat, komolyan félelmetesek
2322. Fülemüle01 (válaszként erre: 2321. - Cucicsillag)
2012. máj. 24. 13:46

Hát nem az elejétől adtam, eleinte ő is fintorgott. Aztán a húslevesből kapott csirkebőrt, mellet és szép lassan elkezdett rajongani érte. Mikor beteg lett meg semmi mást nem evett meg csak a csirkemellet. Azóta ő már sajnos meghalt. :(

Egy hét múlva kapok egy új jövevényt, kis 6 hetes. Megmondom őszintén én is nagy dilemmában vagyok, hogy hogyan is etessem.

Lina mikor kisebb volt bármilyen ételt megevett, de akkor még csak bolti cicakajákat kapott aztán fél éves kora után jött a válogatás. Lehet már akkor elkezdődött a FIP nála.

2321. Cucicsillag (válaszként erre: 2320. - Fülemüle01)
2012. máj. 24. 11:31
Ezt kezdettől fogva adod neki? Mert kipróbálom, de a csirkemellre is úgy néznek,mint a piros kukoricára. nah, majd beszámolok. Mondjuk ,kizárólag a henteses húst eszik, tudják mi a nyerő:)
2012. máj. 24. 10:39

Sziasztok,

Én még mindig a forrázott csirkemellet ajánlom nektek, apróra összevágva egy kis főtt répával összekeverve. Sőt egy pici húslevest is lehet rálocsolni. Az én cicámnak a tejberizs is nagyon ízlett, igaz abból csak keveset adtam neki, mert féltünk a hasmenéstől.

Jah, és főtt/forrázott csirkenyak. Jót tesz a fogaknak. :)

2319. Cucicsillag (válaszként erre: 2318. - 2c56c03e37)
2012. máj. 23. 23:20

Vhol tuti elrontjuk oket. "normalis"macskanak tetszene az emberi kaja is es fogna egerket,madarkat stb. De az,hogy a konzervre is finnyognak...

Aposomeknal meg zabalja a tescos kutyakajt a mcska es szep dundi is, nem valogat.

A szaraz kaja kell a fogaknak, viszont innia is kell ra sokat, hogy ne legyen vesekove. Mondjuk ez nalunk fokozottan ervenyes,mert mind2ivartalanitott.

2012. máj. 23. 21:36

Sziasztok! Mostanaban ritkan jarok erre, de olvaslak benneteket. :)

En is gondban vagyok az etetessel, mert nalunk is kizarolag a szaraztap a menö. Nagy ritkan megeszik egy-egy fel "macskapörköltet", ahogy mi nevezzük. Vagyis ilyen szoszos, alutasakos cuccot, de leginkabb ö is csak lenyalogatja rola a szoszt, a többit otthagyja vagy ki is dobalja a talka melle. Utana meg jön es nyavog, meg tekereg a kajasdoboz körül, hogy adjak neki rendes kajat. Emberkaja meg vegkepp nem jön szamitasba. Semmi! Najo, a zabkasa az mindig oke, egy kaveskanal, meg ket falat szalonna. Ennyi. Jo lenne, ha valtozatosabban ehetne, persze lehet, hogy ez csak ember esszel nekem fontos, nem tudom. :)

2317. badonyimariaeva (válaszként erre: 2311. - Cucicsillag)
2012. máj. 23. 20:33

Az én cicám nőstény, van vele gondom!

Már mindent kipróbáltam és csak a száraz macskakaja kell neki, de az sem mindegy milyen fajta!

Most a Friskies hússal, csirkével eszi, de csak ezt, a heringes már nem kell neki!

Jó lenne, ha változatosan enne, de a konzervet minden reggel a kutyus eszi meg, amit este odaadok neki.

Azt olvastam, hogy a sok száraz macskakajától vesekövet kapnak.

De nem kell neki az sem, amit mi eszünk.

Már olyan tanácstalan vagyok!

2316. timycat (válaszként erre: 2312. - Anna0129)
2012. máj. 23. 15:07
Nálunk az aszpikos kaják eleve felejtősek, lenyalják a szószt -jobb esetben- a többi ottmarad, odaszárad, de akkor sem eszik meg. Csak a pástétomot eszik, darabos husis kajákat otthagyják :S
2315. timycat
2012. máj. 23. 15:05
Én most a sziámival küzdök :S megint előjött valami ételallergia :S Minden kijön belőle ahogy elfordul a táltól :S A kedvével, étvágyával nincs gond egyébként, "csak" ez. Ma megyünk dokihoz
2314. timycat (válaszként erre: 2311. - Cucicsillag)
2012. máj. 23. 15:03
Én csak ivartalanított kandúrnak valót adtam nekik mégis veseköves lett a himalájai, pedig royal canin volt :S Nekünk azt mondta a doki, hogy amelyik cicus már átesett vesekövességen ha száraztápot kap az csak gyógytáp legyen.
2313. Cucicsillag (válaszként erre: 2312. - Anna0129)
2012. máj. 23. 14:21

En kenytelen vagyok elvenni eloluk,mert ma reggelre hangyainvazio volt, lehet az eso miatt vagy nemtom,de kaja elol nem marad,az fix.

Mieink meg a zseles tapokat nem szeretik annyia, inkabb a szoszosat. Ezek a macsekok...XD

2312. Anna0129
2012. máj. 23. 14:17

Képzeljétek el az enyém lenyalogtja a kitekatról az aszpikot a többit meg otthagyja

Bár én nem adok neki addig enni míg el nem fogy a táljából, ha két napja van ott akkor sem

2311. Cucicsillag (válaszként erre: 2310. - Badonyimariaeva)
2012. máj. 23. 12:39

Gyere el hozzánk, nálunk mindkettő ilyen-szinte...

Most ott tartunk, hogy minden este "beígérem" nekik, hogy mentek a kuka mellé kiképzőtáborba. A whiskas-t is csak nyammogják. Eddig az volt a favorit. Ma reggelre pedig besokalltam,mert az egész macskatálka alatt hangyák voltak, úgyhogy csak fél órán át lesz előttük a kaja és aki evett evett, aki nem, az úgy járt. Amúgy is ezt kéne, csak mindig megszánom őket.

MNost beszéltem az állatorvossal, azt mondta nem kell spec.táp a pisisnek, ehet szárazat is, viszont ivartalanított kandúroknak valót.

Erről valakinek tapasztalata esteleg,melyik,ami bevált?

2012. máj. 22. 15:05

Sziasztok!

Ti mit adtok enni a cicátoknak?


Az én Kormim nem akar a száraz macskakaján kívül semmit sem enni.

Minden nap másfajta konzervből adok neki, de hozzá sem nyúl!

Próbálom kínálgatni a mi kajánkból, de azért sincs nagyon oda.

Én még ilyen macskát nem láttam...

2309. amacska
2012. máj. 22. 14:58
ő csak gyógyszert tudna de még nem akarjuk terhelni a szervezetét a vesebetegség miatt
2308. Cucicsillag (válaszként erre: 2307. - Amacska)
2012. máj. 22. 14:23
én nemtok, sajnos. Dokid nem tud ajánlani vmit?
2307. amacska
2012. máj. 22. 08:07
Természetes légzéskönnyitő és nyákoldó szert tudtok ajánlani cicának?
2306. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2305. - Cucicsillag)
2012. máj. 21. 16:52

Nagyon örülök, hogy jobban van már a cicus! Előbb-utóbb visszaszedi a versenysúlyát is, meglátod!

Az enyém is kezdi már visszahízni, amit leadott, tied is rendbe jön!!!:))

2305. Cucicsillag (válaszként erre: 2304. - Timycat)
2012. máj. 19. 21:44

Úgy tűnik, de nem akarom elkiabálni. Sokat fogyott, úgyhogy össze kell magát vakarnia, de már játszogatnak a haverral:)

köszi a drukkot mindenkinek!

Most olyan sütemény, hogy belülről nyalogatja a műanyag gallért XD

2304. timycat (válaszként erre: 2302. - Cucicsillag)
2012. máj. 19. 12:03

Jaj ennek nagyon örülök!


Kivették a katétert és működik a "rendszer"?

2303. Cucicsillag (válaszként erre: 2301. - Guess)
2012. máj. 19. 11:45

Uuu, ez nehez ugy. Nekem az elso perzsamnal volt, hogy maradjon kandur,de ahogy irtak, tenyleg igy van, rajott a kis kos,hogy kell ferfiasan jelolni, haaat, tuzen centikre felpisalt a falra es azt mivel mossam ki:)

Ugyhogy a DUR mellett dontottunk.

Hasznos tanacsom nekem nincs, csak gondoltam ezt megosztom veletek...:-D

2302. Cucicsillag (válaszként erre: 2295. - Badonyimariaeva)
2012. máj. 19. 11:41

Nekunk meg maradt a galler, muszaj,mert ossze-vissza van oltve meg. Meselte a doki,hgy volt egy macsek a praxisaban,akinek a gazdi "kenyszerzubbonyt"varrt,mert mas eselye nem volt a gyogyulasra. Ugyhogy a mi Maffiank is kenytelen megbaratkozni vele, mert mar nem sok valasztja el a teljes gyogyulastol, hala a dokinak.

Bele sem merek gondolni, hogy ha a masik dokin mulik, mar egy hete orok almot aludna a cicuskank.

Most meg bekesen szundikal mellettem,mind a ketto XD

2301. Guess (válaszként erre: 2300. - Timycat)
2012. máj. 18. 21:18
nagyon köszönöm a választ...igen én is ettől félek, hogy sehogy...:( és tényleg annyira érdekel, hogy azok a macskatenyésztők, cicások akik pároztatnak, hogy oldják meg a kandúrjuk "viselkedését..és annyit keresgettem a neten róla, de semmi tapasztalatot ötletet nem találtam...:(
2300. timycat (válaszként erre: 2299. - Guess)
2012. máj. 18. 21:12
én úgy tudom guggolva is szoktak jelölni a "fiatalok" majd később jönnek rá, hogy kell prfoin csinálni. De hogy hogy tudod megakadályozni, hogy mindent ne jelöljön... hát passz. Én voltam 1-2 macskatenyészetben már, ahol jól és tisztán voltak tartva a cicusok, de a kandúroknál ott is nagyon büdös volt :S nem tudom meg lehet-e egyáltalán akadályozni a jelölést.
2299. Guess
2012. máj. 18. 21:02
Sziasztok Cicások!már rég jártam itt...majd bepótolom az olvasást...:) Segítségre lenne szükségem, a cicám kandúr és szeretném majd ha lennének kiscicái...tehát az ivartalanítás ellen csak ez szól. A napokban a cicám legugol, és picit megy a popsijával...aztán ugye érezni hogy jelölt, picit büdös aztán pár óra elteltével nem érezni. Most olvasgattam a fórumokat, amik azt írják hogy a cica csakis függőlegesen jelölhet...a kérdésem az hogy van-e köztetek csak lakásban tartott cica aki fiú és nincs ivartalanítva...jelölésére, viselkedésére és ezek kiküszöbölésére lenne szükségem...szeretnénk majd pároztatni...elsőként tőletek kérdezem meg, aztán irány az orvos...köszönöm.
2298. d62762eb79 (válaszként erre: 2297. - Fülemüle01)
2012. máj. 18. 10:10

én is láttam csirkebeles jelenetet nagymamámnál!

ették, mint kacsa a nokedlit.

biztos vagyok benne, hogy az enéymek is megennék, elvégre ragadozók

2297. Fülemüle01 (válaszként erre: 2296. - Judith.budapest)
2012. máj. 17. 20:35
Ez a csirkebeles jelenet még nekem is megvan, pedig fiatal korosztályhoz tartozok. Arra is nagyon jól emlékszek, hogy anno mamámnál lévő macsekok, akik megettek mindent majd kicsattantak az egészségtől. A fene se tudja már mi a jó nekik. Volt, hogy megvettem a cicámnak a majd 400 forintos alutasakos tápot, hát csak szagolgatta majd elkezdte rá kaparni a földet, mintha kaki volna :D
2012. máj. 17. 07:13

sziasztok!

régen írtam a fórumra....a nyers hússal az én állatorvosom szerint az a baj, a csirkével, hogy szalmonella fertőzött lehet a bolti, ha valaki maga vágja, az más, ott ilyen fertőzést nem kaphat, így megértem, és én is láttam csirkebeles jelenetet, nálunk is van kéregetés, nagyon keveset kap, mert én is féltem a veséjét, a só az, amit a legnehezebben ürítenek, meg féltem a sok tartósítószertől, azonban nem vagyok biztos benne, hogy a macskakaják annyira megbízhatóak lennének, én váltogatom őket, egyszerre több féle is van itthon....

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook