Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
2012. jún. 13. 23:09

Sziasztok!


Meggyógyulunk! :)

Hétfőn annyira rossz bőrben volt szegénykém, még a fejét sem tudta tartani. Nagyon féltünk, hogy nem éli meg a keddet. De kedd reggel piszok éhes és falánk volt. Délutánra pedig már fel tudott ülni, ma pedig: kiugrik a kosárkájából, ha hall minket, kavar a lábunk között egyfolytában, dormizik, játszik. Hihetetlen javulás egy nap alatt. A gyógyszerek pedig csak látszólag nem használtak, belül viszont fáradhatatlanul dolgoztak.

Ma voltunk ismét orvosnál, aki nagyon meglepődött, hogy a cicánk a saját lábán áll. Adott neki megint szurit (B vitamint), és még jár neki egy adag paszta, ami már nálunk van. Nagyon örülünk!

Ez sajnos nagyon drága tanulópénz volt nekünk és legfőképpen a cicának. (Természetesen nem az anyagiakra gondolok!) Sajnos nem volt tapasztalatunk ilyen téren, főleg ilyen kicsi cicával. De már tudjuk, hogy mikor mit kell tenni. És hasonlót sem akarunk még egyszer végig nézni és végig élni!

Köszönöm a sok jó tanácsot és az együttérzést is.

2414. Cucicsillag (válaszként erre: 2413. - L.luiselotte)
2012. jún. 13. 22:39
Haaat, a mieinken nemtom megallapitani,mert a perzsa X idonkent le van nyiratva, a masikon meg nem veszem eszre. Vettunk egy furminator nevu szerkezetet es a az aljszorzetet is priman kezeli. Hengered gondolom van:)
2012. jún. 13. 22:18

Szerintetek most vedlenek a macskák ?

Szeretem őket megsimogatni, felvenni, - ők ugye hizelegnek, igénylik ha meglátnak, és néhány napja szörnyű, de állandóan kefélnem kell magamat azaz a ruháimat, mert mind csupa macskaszőr. ( főleg a hófehér és a koromfekete szőrét ismerem fel a blúzaimon) A macsekokon nem látszik a folytonossági (szőr) hiány, szép vastag bundája van mindnek.

Most mostam ki a vasárnap kimosott szép türkisz szinű féligmeddig ünneplős blúzomat, mert az eleje televolt fekete szőrrrel, ki sem sikerült kefélni rendesen.

2012. jún. 13. 18:07

még jó, h elvittétek.

jobbulást neki ♥

2012. jún. 13. 17:51
Megerkeztunk... Az van,hogy a szervezete dolgozza ki a varratokat,amit az elozo doki bennehagyott es ahogy jon kifele, mert eleg melyen volt a borebe meg, eltomeszelte es gyulladasba hozta a hugycsovet. Most kapott mindenfelet es varunk... Ez a szerencsetlen macska mar mi mindenen atment...:(
2410. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2408. - Cucicsillag)
2012. jún. 13. 17:40
Sajna mi is 3 hónap után megint orvoshoz járunk, megint nem eszik, pedig kezdett nagyon jól lenni. Az orvos szerint lesznek ilyen periódusok, mikor megint visszaesik, aztán megint jól lesz. Sajna a vesét mindig kezelni kell ezentúl.:((
2409. d62762eb79 (válaszként erre: 2408. - Cucicsillag)
2012. jún. 13. 16:36
sajnálom:(
2012. jún. 13. 12:13
mi megint megyünk állatorvoshoz délután. Reggel ugyanis elezdte a gubbasztó pózt... és a múltkor is így kezdődött. Pedig már kezdtünk örülni, hogy minden oké.
2407. d62762eb79 (válaszként erre: 2405. - Anna0129)
2012. jún. 13. 10:45
nem lesz...egyik macskám se hízott az ivartalanítás után, max. nyugodtabbak lettek.
2406. d62762eb79 (válaszként erre: 2404. - Cucicsillag)
2012. jún. 13. 10:40

Ccs.,

örülök, h tetszett a bemutatkozó idézetem, én (is)csak gyakorlom, de jó lenne alkalmazni.

tényleg nem emlékszem, miket írtál korábban, de mindig lelkesen visszaolvasok, ha arról van szó.

csak a memóriám nem túl jó:)


pontosan látom, miféle különbségek adódhatnak az állatorvosok közt.

van, aki le se sz*rja a macskákat, van, aki csak a pénzre hajt és vannak, akik valóban gyógyítani akarnak. sajnos kevesebben.

nemrég az egyik ilyen doki meghalt, mit embert és mint orvost is gyászolom.

2405. Anna0129
2012. jún. 13. 10:14

Sziasztok!

Tegnap este túl estünk a cicakasztráción.

Szegénykét úgy sajnáltam és aggódtam érte hogy fogja majd viselni, de eddig semmi probléma. Tegnap nagyon aranyos volt ahogy felébredt az altatásból, úgy kóvájgott mintha megivott volna egy felest. Ma reggel még kapott egy fájdalomcsillapítót, lehet ízesített volt mert simán megitta.

Hát remélem nem lesz majd belőle rövid időn belül egy elhízott bepunnyadt macsesz.

2404. Cucicsillag (válaszként erre: 2402. - D62762eb79)
2012. jún. 12. 22:18

Most lattam,mennyi allatod van:o) en is szeretnek sokat, hamarosan koltozunk, ugyhogy lsz ra mod!

Es a bemutatkozodat is tobbszor fogom olvasni,mert nagy igazsag... :)

2403. Cucicsillag (válaszként erre: 2402. - D62762eb79)
2012. jún. 12. 22:16

Ez a doki nagyon tudja a dolgat, halasak is vagUnk neki.

Bizti nem volt erkezesed/energiad ,stb.visszaolvasni,de pont akkor jottem a forumra,mikor dokit valtoztunk.Sajnos, ha a masik dokira bizzuk Maffia-t, mar nem elne...

De igy :o) vidam, jatszik a haverral es most mar kezdi visszaszedni a leadott(mejdnem) egy kilojat.

Jok ezek a formok, mert azert sokat segit(het)

2402. d62762eb79 (válaszként erre: 2400. - Cucicsillag)
2012. jún. 12. 09:08

Cucicsillag, neked jó dokid van.

sajnos ez nem adatik meg mindenkinek, néha külön kérni kell, mert eszükbe se jutna. az a legegyszerűbb, ha a gazdi ájékozott, alapvető kérdésekben.

2012. jún. 12. 08:19

minden macskát és kutyát SZÜLETÉSEKOR ALAPBÓL fertőzöttnek kell tekinteni.

tök mindegy, anyuci fertőzött-e vagy nem, ez egy megelőző intézkedés. mérlegelni kell, hogy egy esetleges ferőzés miatti súlyos betegség, vagy pedig egy párhetes korban beadott paszta-e a nagyobb veszély...

nem lehet elégszer mondani ezt! én se tudtam évtizedek óta macskásként, csak amikor majdnem elvesztettem Marci cicámat. ugyanúgy, ahogy TésP a kismacskáját. és még hányan, akik lesz*rják, és hagyják meghalni, vagy eszükbe se jut, hogy a súlyos tünetek mögött egy egyszerűen megelőzhető betegség áll. macskások, terjesszétek ezt az infót az ismerőseitek körében.

2400. Cucicsillag (válaszként erre: 2398. - Judith.budapest)
2012. jún. 11. 23:20

En ugy tudom, hogy a kisallatok mar szuleteskor megfertozodnek, ugyhogy ezert muszaj feregteleniteni koran oket...


Nalunk a doki biztosra megy, O adja be:)

2399. Cucicsillag (válaszként erre: 2397. - Timon és Pumba)
2012. jún. 11. 23:16

Viszonylag gyorsan fel fog epulni, mostmar ne izguljatok!

Orulok,hogy jobban van a cicus :)

2012. jún. 11. 20:20

én is minden jót kívánok a cicusnak, szegényke, azt sajnos nem tudom, mennyi idő alatt gyógyul.....azt sem értem, ilyen pici cicusok hol fertőződnek, hisz alig vannak túl a mama tején....

erről jutott eszembe, hogy mi is kaptunk tavasszal egy tablettát a 2 éves cicunknak, de elfelejtettem beadni neki, azt sem tudom, hova tettem....mindegy ha megtalálom, beadom....

2012. jún. 11. 19:14

Köszönöm! Igazán nem voltunk elkésve a féregtelenítéssel a kora szempontjából. Doki mondta, hogy ilyen korban szoktaák. De ez sovány vigasz nekünk és a cicusnak is. :(

Nagyon szeretnénk már gyógyultan látni.

Mennyi idő alatt hat a féregtelenítő szer?

2012. jún. 11. 18:22
megint a nagyion fontos tanulság, hogy a kismacskákat MUSZÁJ féregteleníteni, mert ilyen durva eredménye lehet a fertőzésnek...ezt nem lehet elégszer leírni!!! gyógyulást a kicsinek.
2012. jún. 11. 18:21

Sziasztok!


Tegnap sikerült orvost keríteni a cicónknak. Nem fertőző férges fertőzést állapított meg. Kapott gyógyszert, meg kettő szurit. A férgek miatt nem volt széklete, hiába próbálkozott szegény, és ezért puffadt a pocója is. Ma már nem puffadt szegény, igaz széklete még nem volt. Pisilni és enni-inni tud, dormizik megállás nélkül (még akkor is csak muzsikált, mikor az orvos vizsgálta). Az orvos szerint 72 órán belül teljesen kiürül a cica. Csak türelmesnek kell lennünk.

2394. Zsuzsó64
2012. jún. 11. 11:04
az enyém is csak bejön, nincs kedve megázni, aztán átalussza az egészet:)) A petárda, tűzijáték már zavarja:((
2393. d62762eb79 (válaszként erre: 2392. - Judith.budapest)
2012. jún. 11. 08:07

ritka, hogy egy macska fél a vihartól...vagy csak nekem volt szerencsém?

enyémek alszanak, mint a lőtt nyúl. miközben a kutyák pánikolnak:(

2012. jún. 10. 20:28

Sziasztok!

Nálatok hogy viselik a vihart? Az enyém a lepedő alá bújt, hiába hívogattam, alig találtam rá, aztán simogathattam, az sem érdekelte, egészen sokáig ott volt, szegény.

Érekes, hogy mennyire nem bízik bennünk, hogy képesek vagyunk megvédeni...szóval tartja a 3 lépés távolságot ilyenkor...bezzeg,ha zacskó zörög a kezemben, átgázol mindenen, hogy mi van benne, meg a bevásárló szatyorba is beledugja a buksiját, a bevásárló kosárba meg bele is mászik, olyankor nincs tisztes távolság...

2391. d62762eb79 (válaszként erre: 2390. - Timon és Pumba)
2012. jún. 10. 13:57
örülj, h megvolt a pisi, mert azt jelzi, a veséje működik. a mozgásszegénység miatt lehet székrekedése...ha holnap látja doki, majd ezzel is kezd vmit.
2012. jún. 10. 13:49
Próbáltam már többször az alom fölött tartani. Szimatolt ugyan, de semmi nem történt. Azt hittem, hogy a pisinek legalább örülhetek, hogy az megvolt neki. :(
2389. d62762eb79 (válaszként erre: 2388. - Timon és Pumba)
2012. jún. 10. 13:30

biztos h akadályozza.

meg kéne próbálnod az alom fölé tartani, ha nem tiltakozik nagyon. hátha sikerülne neki. bár az, hogy fekve pisilt, szintén nem jó jel.


a videós macseknak nem voltak fájdalmai, csak járni nem tudott.

nagyon drukkolok h minél előbb orvoshoz jussatok, mert ezt még olvasni is rossz..:((((((

2012. jún. 10. 12:30
Nem volt még féregtelenítve a cica. És azért is aggódom, mert tegnap óta, nem volt széklete sem. Felállni nem tud ugye, hogy kaparjon... Ez akadályozhatja benne? (A kis dolgot elvégezte ebben az állapotában is.)
2012. jún. 10. 12:27

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és az együtt érző szavakat. Szerencsére él még a cicónk. Nagyon jó étvágya volt ma reggel. Ő is úgy kezdte az egészet, ahogy a videón látható cicus. De már fel sem tud kelni, csak fekszik. Időnként fordítok rajta, hogy ne mindig csak egy oldalát feküdje el. Reggel azonban egy ilyen fordításnál úgy megharapott... Biztos olyan helyen sikerült megfogni, ahol nagyon fájt neki, mert amúgy nem vadóc.

Már alig várjuk az orvost!

2386. Anna0129 (válaszként erre: 2381. - Timon és Pumba)
2012. jún. 10. 11:18
A miénkkel akkor volt ilyen, amikor a kiskutyánk úgy akarta vinni a kiscicát, mint a cicamama. Csakhogy a kutyának erősebb az álkapcsa és eltörte a cica medencecsontját. Hát ő sajnos ezek után nem maradt életben....:(
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook