Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2475. Anna0129 (válaszként erre: 2474. - Judith.budapest)
2012. júl. 25. 08:44
Igen, ilyen nálunk rengeteg van a szőnyegben egy-egy porszívózás előtt. Ahogy tépkedi a szőnyeget, úgy válik le róla :)
2012. júl. 25. 07:44
nálunk időnként találok körömdarabot, olyan, mint amikor a kígyó levedli a bőrét, mintha a külső réteg leválna....van valakinek hasonló tapasztalata? én is próbáltam nyírni kiskorában, az enyém nem engedte már akkor sem, most meg még önállóbb, nagyon ragaszkodik az akaratához, akkor van simi, ha ő akarja, különben dühös és harap, vagy elszalad....
2473. Cucicsillag (válaszként erre: 2466. - Inci-finci)
2012. júl. 22. 09:57

Az amcsiknal van olyan "humanus" megoldas,hogy kicsi golyokat ragasztanak a kormok vegere es igy nem tudnak vele serulest okozni. Bar ketlem,hogy nem ragna le maganak.

A regi allatorvosunk pedig azt javasolta ,tepjuk ki. Hat, az allatkinzas sztem, ugyhogy en nyirom nekik.

2472. Cucicsillag (válaszként erre: 2467. - Anna0129)
2012. júl. 22. 09:54
Huuuu, gyogyulast a macseknak! Hat igen, a par masodperc alatt nem sikerult teljesen felebrednie... Jaaaajjjjj,meg jo,hogy nem lett nagyobb baj!
2012. júl. 22. 09:39
Amióta így megtörtük a kis lelkét, hogy betettük a hordozóba, és akkor erőszakot kellett alkalmazni, azóta itthon sokkal jobban viselkedik....szokása volt bokát harapni, karmolni, éjjel lábujjakat elkapni, most nagyon megbecsül bennünket, akár egy gyerek, aki jól nevelt, hogy meddig tart, nem tudom, de kialakult nála, hogy ezek erősebbek, ami eddig biztos nem volt így, mert néha "féltünk" tőle, hogy hol támad és mar meg, na ez most egyelőre nincs, nagyon jól viselkedik....
2470. Anna0129 (válaszként erre: 2469. - Judith.budapest)
2012. júl. 20. 13:51
Hát én is kíváncsi lennék a miénket kivinnénk valahová akkor is olyan bátor és nagyfiú lenne e mint a lakásban :D
2012. júl. 19. 20:33
hm....szegény cica...nem lehetett egyszerű az ébredése, jó ötlet a korlát, nálunk erősített szúnyogháló van, igaz, a 10.-en lakunk, innen nagyon kell rá vigyázni....kivittük a telekre....na ott aztán bekaksizott mindentől, de mire hazajöttünk, már boldogan vadászott, füvet rágcsált, az út nagyon megviseli, a hordozóban utál lenni, végig sír, meg ki akar törni, amikor hazaértünk, hanyatt feküdt, szétdobta a lábait, úgy aludt, azért csak a panelt szereti jobban.....
2468. badonyimariaeva (válaszként erre: 2466. - Inci-finci)
2012. júl. 16. 19:42

Aranyosak lehetnek a cicáid.

Azt hittem, hogy csak az enyém ilyen, kis bolond!

Édesen hagyja, hogy simogassam, dorombol, majd egyet gondol és rúg, harap, karmol.

Felemelem az ujjam és szólok neki, hogy Te, teee...

csak ekkor esik le neki, hogy ilyet nem szabad csinálni.

2467. Anna0129
2012. júl. 16. 09:19

Képzeljétek el a macskánk megint kizuhant a 2 emeletről csak most nem az erkélyről hanem az ablakpárkányról. Elaludt odakint és ahogy fordult volna lecsúszott. De most nem úszta meg olyan könnyen mint a múltkor mert most megfejelte a földet és nem is teljesen talpra esett. Rögtön vittük az állatorvoshoz, mert folyat orrán száján a vér. De hála istennek nem repedt meg az állkapcsa sem a szájpadlása. Csak a foga vége tört le egy picit. A doki bácsi megrögenezte, mondta hogy figyeljük pár napig, nehogy rekeszsérv alakuljon ki nála. Azóta voltunk már még 2x. Kapott újabb injekciókat, most már szinte teljesen helyre jött. Már azóta a bátorsága is visszatért, mert megint kiült az ablakba, de most leszedtem onnan. Valahogy meg kell vele értetni hogy nem szabad oda felmenni. Arra gondoltunk csinálunk oda egy kis korlátot hogy nehogy kiessen ha már annyira szeret ott kint ülni. Még az orra meg a szája varas. Egyfolytában tüsszög, mert zavarja a seb az orrán és szuszog is mert nem kap az orrán teljesen levegőt. De nagyon szépen gyógyul.

Nagyon megijedtünk, jól ránk ijesztett. Néha rosszabb mint egy gyerek :D

2466. inci-finci (válaszként erre: 2465. - Badonyimariaeva)
2012. júl. 14. 21:38
Ja, nálunk a nagyobbik cica csinálja, támad a mars mindig azt szoktam mondani, de az állatorvossal levágattam a körmét, 1000-ft volt, mindig össze vissza voltunk marva:( de legalább zajlik az élet, a másik meg szeret mindenkire támadni, elkap ahol tudd rúg, mar, harap:) A kutyákat sem kiméli:)
2012. júl. 14. 13:01

Olyan kis bolond az én Kormim!

Simogatom, tetszik is neki, mert hangosan dorombol.

Egyszer csak rájön és harapdál, "baltázza" ( körmeivel)a kezemet és el is fut.

Egy idő után újból jön és kezdődik minden elölről.

Valakinek hasonló?

2464. judith.budapest (válaszként erre: 2460. - Helga.srumf)
2012. júl. 14. 12:50
tévében láttam ilyet, és nagyon tetszett a macska wc, nekünk is jó lenne, de eddig sehol nem láttam, mennyibe került, hol lehet kapni?
2012. júl. 11. 21:31

Sziasztok,

Egy kérdés, van valakinek Bengáli cicája??

2462. Anna0129 (válaszként erre: 2460. - Helga.srumf)
2012. júl. 9. 10:47

Ezt most komolyan mondod hogy van neki wc?

Nincs róla fényképed, így nem tudom elképzelni :D

2461. badonyimariaeva (válaszként erre: 2460. - Helga.srumf)
2012. júl. 9. 10:43

Jó pofa lehet, ilyen nekünk is jó lenne.

Nem tudom, hogy Kormi rászokna e, mert azt olvastam, hogy ahová tesszük első pillanattól, ott kell hagyni, mert különben baj lehet.

2012. júl. 9. 06:38

Vettem macska wc.-t,olyat amt a rendes wc-re kell szerelni és oda szokik a cicám!

Nagyon komoly, 3 hét alatt rá szokott, nincs több alom!!!

2012. júl. 9. 05:27

A miénk olyan lusta, hogy arrébb nem menne, hiába kérjük, tegnap beszorult a hűtő ajtaja alá, alig bírtuk kiszedni, jól megijesztett, hogy valami baja lett, persze ordított fájdakmában.

Több baj van vele, mint egy gyerrekkel. Reggel fél ötkor kezdte a nyávogást, hogy kimenne a folyosóra....felkeltem, kinézett és jött vissza, most alszik az ablak alatt, nehezen viseli a meleget szegénykém....megyünk ma a telekre, odáig üvöltött a műltkor, meg visszafelé is, behúzta a boxba a z alatta lévő terítőt és mérgében szétszaggatta....Hilda....a harcos

2458. badonyimariaeva (válaszként erre: 2457. - Anna0129)
2012. júl. 8. 17:17

Az enyém egész nap az ágy alatt alszik, jól bírja.

Este 10 körül már fent van és megy a padlásra, ablakokba...

2457. Anna0129
2012. júl. 8. 14:20

Szegény cicuskám nehezen viseli a lakás melegét...

Tegnap a szekrénysor háta mögött alukált, ma a mosdókagylóban :D

2012. júl. 8. 05:49

[link]

szeretettel nektek! ha valaki nem látta....

2012. jún. 30. 15:29

Én mindenféle cicakaját adok az ivartalanítottnak, minél több félét azért, hogy változatos legyen az étrendje. Nálunk mennek a zöldségek is nyersen, krumpli, uborka, ha magunk vágunk csirkét, akkor csirkehús, az biztos nem szalmonellás, a boltit nem merem adni neki, házikaját nem kap a só miatt, az a veséjét bántaná. Sok folyadék a csapról, onnan szeret inni, de természetesen van tálkája is.

Dani! A cica szereti a magányt, a kutya nem. Ha nem vagy otthon, az külön jó neki, nem zavarja semmi, nálunk úgy is kifejezi, hogy egyedül akar lenni, hogy bebújik ahova csak lehet, és ott szunyókál, mert amikor csak eldobja magát az ajtó előtt, és átlépegetjük, az nem tetszik neki, ha kedve van velünk alszik, de most, hogy meleg van, azt sem. Különben a meleget is szeretik, régen a kemencénél melegedtek, nálunk is szeret a radiátoron lenni.

2454. Anna0129
2012. jún. 25. 10:05

Sziasztok!


Már több mint egy hete ivartalanították a cicusunkat. Hát az a helyzet hogy amit a dokibácsi mondott nem igazán jön be. Hogy majd kevesebbet szik, lecsillapodik és nem lesz ilyen szeleburdi. Hát a macsesz állandóan éhes és úgy ugrál 1,5 méter magasra a legyek után, hogy csak na. Pedig eleinte féltem, hogy mi lesz ha tényleg megváltozik és elhízott lusta macska lesz belőle, és hogy ez a mi hibánk, mert elrontottuk a macskát. de ez nem látszik beigazolódni :D

Viszont egy dolog nem tetszett abban a mit a doki mondott. Minden áron rám akart tukmálni egy pasztát, amit etessek a macskával, hogy később ne legyen beteg amiatt hogy kivették belőle ami nem oda való és emitt kövesedhet. Hát ez a paszta közel 4000 Ft és két hétre elég a cicának. Hát egy 6000 Ft-os kaja mellé már nem akartam bevállalni, így megkérdeztem már állatdokikat is és csak azt mondták, figyeljek oda a kajálására és ezentúl ne Hair & Skin kaját vegyek neki hanem olyat ami ivartalanított cicáknak való. Nos ebből azt szürtem le hogy bár a másik doki mondhatta ezt jó indulatúan, de nem rajtam gazdagodjon meg. Viszont az természetes hogy ezentúl a neki megfelelő ételt fogja kapni.


Cucicsilag: sajnálom a cicát, biztos rossz lehet neki és neked is. Esetleg más gyógyszert nem kartok kipróbálni? Vagy kilátásban van a műtét?


Wickyy: Én vettem rendes macskafüvet. El volt ültetve egy kis tálcába búza meg fűvag meg stb. Hát nekünk nem vált be. A cica leült elé és nézte ahogy nől. Majd később a bogarakat ette meg amik rászálltak a fűre de kb ennyi.

2012. jún. 25. 08:49

Sziasztok!

Nekünk a wiskas antiherbal szőrcsomóoldó, meg a szőroldós száraztáp vált be, így nagyon ritkán hány és jó étvágya van, most a melegben kevésbé, de mindennap van méretes ürülék, így tudom, hogy jól eszik, mert én nem mérem ki a kaját, a tálka mellett van egy zacskó táp, a tálkába nedves kaját kap, pontosan nem tudom, mennyit eszik, amikor nem vagyok itthon, de nem kövér, pont jó.

2452. timycat (válaszként erre: 2450. - Wickyy)
2012. jún. 24. 18:31
Van egy paszta, állateledelesnél, Müllerben, állatorvosnál lehet kapni, a neve Gimpet Malt-Soft és ennek van Extra verziója is, a himalájainál nagyon bevált, csak kúraszerűen használtuk, de így is jó volt
2451. nyunya38 (válaszként erre: 2450. - Wickyy)
2012. jún. 24. 14:50

Szia!

Nekünk a fűtabletta vált be,ha gondolod elküldöm priviben a nevét.Neten szoktuk rendelni kb.500 ft 1 csomag 80 db van benne naponta 4 szemet kell adni a cicának.Nekünk 2 is van,náluk a tabletta segített.

2450. wickyy
2012. jún. 24. 13:26

Sziasztok!

Az én cicum is szokott egyedül lenni és kamerák nélkül is tudom h szinte egész nap alszik, mert egy-egy helyen, amit szeret, töménytelen mennyiségű szőr szokott ilynekor lenni! Ott szokott aludni a drágám!

Amúgy néha én is furcsállom h nem fogy a táljából a víz, de sztem megoldja máshonnan a macska. Az enyém pl. a mosogatótálcából vagy a felmosóvízből is szokott inni! Bár nem szeretem, de megtiltani se tudom, mert ha nem vagyok otthon, megoldaj úgyis!

Egyébként abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan vagy miképp lehetne a cicámból "kivarázsolni" a szőrlabdákat, amik összegyűlnek a pocijában. A múltkor evett füvet, meg rá a kajáját és az felkavarta kicsit, és hányt és láttam h egy nagy szőcsomó jött vele együtt. És gondolom van vmi szer vagy nem tudom, ami meghányatja őket. Sajnálom szegényt, mert biztos van neki a gyomrában és lehet ezért nem tud annyit enni, amennyit szeretne!

2449. Cucicsillag (válaszként erre: 2448. - Anna0129)
2012. jún. 22. 21:59

Tuti. Vett mintat a doki a pisibol es sajnos van egy gyulladast hajlamosito tenyezo, ugyhogy azt kell kezelni. Kapott a dokitol nospa-t,mert a fajalomtol magatol nem tudja ellazitani...

Most varunk megint.

2448. Anna0129 (válaszként erre: 2447. - Cucicsillag)
2012. jún. 22. 10:28

És biztos hogy a betegség miatt van?

Nem már csak megszokásból? :(

2012. jún. 21. 08:59
A mienk megint elkezdte reggelre a gubbasztást... nemtom, mikor jön már helyre végre... :-S
2446. Anna0129 (válaszként erre: 2445. - Dani82)
2012. jún. 21. 08:52

Nekünk van mert a párom 3D kamerákat programoz, így nem volt nehéz 1-2-t beállítani valamelyik sarokba.

Szerintem a cicád úgy volt vele ha te nem vagy otthon " most bosszút állok rajtad borotva..." :D

Amúgy ne csodálkozz rajta hogy leszedte. Az én cicám kb 1,5 métert ugrik helyből felfelé ha egy legyet akar megfogni :D

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook