Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2535. judith.budapest (válaszként erre: 2533. - 107da09275)
2012. aug. 6. 06:56
ha egy koszton vagytok, bizony lehet, de ne feledjük a vizet sem......mondjuk nem vagyok orvos, lehet hülyeség, amit írtam.....szegény cicó nehezen indul az élete, jobbulást mindkettőtöknek...!!!
2534. betty53 (válaszként erre: 2528. - Cucicsillag)
2012. aug. 5. 22:05

Kedves cicatartók!

Nem volt szándékomban kioktatni senkit, csak tanácsnak szántam.

A cicák nem hasonlíthatók az értékes lóhoz, mert annak míg egy csikója lesz, addig a cicáknak 4-5. Az enyémek is kedvesek a számomra, s addig nem szülnek, amíg mellettük nem vagyok, és velünk élnek.


Elnézést kérek, ha sértőnek vettétek hozzászólásomat.

betty

2012. aug. 5. 20:25

Szerintetek lehet valami összefüggás, hogy nekem is pont most lett hasmenésem: vagy ez már paranoia?! :)

2. napja kapja a gyógyszert, és a helyzet csak nem akar javulni...

2532. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2529. - Ettesz2)
2012. aug. 5. 20:19
Szia, szeretném ha nem lenne 8igazam, de a cicánknál is így kezdődött. Vese, vagy húgyúti betegség áll mögötte. Vidd el orvoshoz minél előbb!
2012. aug. 5. 15:52

Szaisztok!!

ettesz2, én még kezdő vagyok "macska-ügyben", így nem tudom, mi a teendő ilyenkor, de vannak itt nálam sokkal tpasztaltabbak is. Ők biztosan fognak tudni neked segíteni:)

2530. Cucicsillag (válaszként erre: 2529. - Ettesz2)
2012. aug. 5. 12:41

Szia! Nekunk is volt hasonlo problemank,mint kiderult utolag a betegsege miatt es hat a kadba vegezte a dolgat,ami egy fokkal jobb,mint az agynemu.

Ott olyat javasolt a doki,hogy feromon tartalmu parologtato vagy mi, ennek kerdezz utana es azzal kell a helyet bejelolni,ahova szeretened, hogy vegezze a dolgat ill. nekunk azt mta a doki,hogy macskankent 1 almostalca kell, plusz egy.

Haaatha segit:)

2529. ettesz2
2012. aug. 5. 12:27

Üdvözlet a fórumozóknak! Humánus megoldást keresek egy problémára. Két miskárolt nőstény cicám van. Gizmó 7 éves félperzsa, Koma 4 éves házi. Szoba cicák mindketten. Városban lakunk, max. az ablakpárkányra járnak ki nézelődni. Oltatom őket rendesen. Csomósodó almot használnak, amit minden nap tisztítok, hetente pedig teljesen lecserélem, és tisztítom a cicavécéjüket. Konzervet (whi...s) és száraz tápot (indoor cat) esznek.

Gizmó nem rendszeresen, de mostanában több alkalommal vizeli össze az ágyneműnket, párom cipőjét, és a nagyobbik fiam (3 éves) ágyát. Szerencsére vízhatlan matracvédő huzat van, így a matrac még megúszta a dolgot. Éjszakára kizárjuk a cicákat a gyerekszobából, de napközben bemehetnek. Régebben egy sarok ágy volt ugyanazon a helyen, és azt is sokszor bepiszkította. 2 és fél évig máshol laktunk. Ott csak az alomba pisilt, pedig ott volt a régi sarokágy is, amit korábban megjelölt. Most visszaköltöztünk a régi lakásunkba, és megint elkezdte a jelölgetést. Bosszant a dolog, mert szaga van, mert takarítanom kell utána, és legfőképpen a gyerekek miatt borít ki. Érdekes, hogy Koma nem csinálja ezt, amit Gizmó.

Én 7 évvel ezelőtt felelősséget vállaltam ezért a macskáért. Nem szeretném emiatt menhelyre adni, elajándékozni vagy ne adj isten elaltatni. Megoldást szeretnék arra, hogyan szüntethetem meg azt, hogy bepiszkítsa a dolgainkat. Van ötlete valakinek, hogyan tehetném ezt? Előre is köszönöm!

2528. Cucicsillag (válaszként erre: 2524. - Betty53)
2012. aug. 5. 11:26

Latom kialakult velemenyed van az allattartassal (konkretan a cicatartassal) kapcsolatban, ami teljesen normalis, csak itt-ott kisse kioktatora sikeredett a hozzaszolas:)

Sztem ,itt akik cicatartok levelezgetunk, mindannyiunknal csaladtagkent tekintunk a cicusokra.

Tobb dologgal nem ertek egyet, de emberek vagyunk,nem muszaj egy velemenyen lennunk bizonyos dolgokban.

Lehet,hogy szerinted nem okos dolog beleavatkozni a termeszet rendjebe, de rengeteg peldat tudok a sajat eddigi eletembol, ahol igenis elkelt a segitseg. Kezdve ott,hogy a kolykok vilagrasegitese is neha akadalyokba utkozhet es ha nem avakozunk be, akkor pusztuljon el a cicamama es a kicsinyei is?! Masreszt a mi Maffia cicank sem elte volna tul, ha ott hagyjuk a kuka mellett,mert nem tunt tul eletkepesnek es immaron ket eve boldogit minket.

Szo szerint, mert nagyon halas joszag.

Szval nekem kicsit az jott le a hozzaszolasodbol,hogy minden megy a maga rendje es modja szerint, nem kell beleavatkoznunk, viszont ha ezt veszem alapul, akkor az embereket sem kell megmenteni vagy gyogyitani, hiaba all rendelkezesunkre a tudomany...

2527. Anna0129 (válaszként erre: 2524. - Betty53)
2012. aug. 5. 11:03

Én úgy gondolom hogy amit te leírtál, az leginkább házi macskákra jellemző, és egy általánosítás. Nekem Main Coon cicám van és bent él a lakásban. Ivartalanítása óta egyetlen fajta kaját eszik, nem mintha megenne bármi mást. Nem eszik reklámozott olcsó termékeket legyen az aszpikos vagy száraz. Észrevettem ugyan is, hogy amióta megfizetett terméket eszik, azóta nem éhes egyfolytában, nem wc-zik annyit, és nem önti magába sem a tejet sem a vizet. A cica étkezése kiegyensúlyozottá vált

A tejjel kapcsolatban van egy érdekes történetem. A cica dokijától kérdezgettük mi az amiben a kedvében lehet járni, mi az ami neki is egy kicsi nasi lehet, stb. És szóba került a tej, hogy ők azt mennyire szeretik. A doki elmesélte hogy ez egy tévhit, nem szeretik jobban a tejet mint bármelyik állat. Én azt válaszoltam rá, hogy de hát a cica előtt mindig van tej mindig azt iszek. Persze hiszen csak az van állandóan előtte, és az orvos megkérdezte, hogy Én miért nem iszok akkor állandóan tejet? ... Mert nem kell. Hát a cicának, sem. Azóta a cica Ph semleges mentes ásványvizet iszik. Most ez egy kicsit lehet túlzásként hangzik. De higgyétek el nem az. Mert ha én azt iszom, és megveszem magamnak a márkás megbízhatóbb ételt, akkor ez a cicának is jár, hiszen családtag. Azóta én mindig ezt tartom szem előtt.

És még egy apró megjegyzés, addig amíg a cica a közvetlen környezetemben él és nem az udvaron, hanem velem kel és velem fekszik, addig igenis mindig minden betegség ellen be kell oltani, mert ha nem a saját egészségemet veszélyeztetem illetve a még velem együtt élő társaiét!

2012. aug. 5. 08:26
Én, mint laikus, csak egyet jegyeznék meg: alaptörény ide-vagy oda: ha az állat (macska) férges lesz, (bárhonnan is szerzi) és kisgyerek van a családban, vagy ne adj Isten több állat még, (kutya, másik macska) akkor létrejöhet a keresztbe fertőzés, sőt emberre is veszélyes:( Nekem van egy 5 éves kisfiam, és nagyon nem szeretném, ha a macsek miatt beteg lenne...
2525. judith.budapest (válaszként erre: 2524. - Betty53)
2012. aug. 5. 07:26

alap bölcsességet írtál le, a természet rendjébe nem avatkoztok bele...

csak azért, hogy egy másik szempontot is láss...ha volna egy értékes lovad, hagynád meghalni az utódját, ha egyszerű oltással megmentheted?

így vannak ezzel azok, akik a cicájukat viszik oltatni, műttetni kiskorban, vagy később, nekik akkor nagyon értékessé válik, családtaggá válik,

egyébként értem és tiszteletben tartom a véleményed, hiszen visszanyúlik a természet alaptörvényéhez....

2524. betty53
2012. aug. 5. 04:54

Kedves cicatartók!

Nekem rég óta vannak cicáim, s egy pár megjegyzésem lenne.

Ha cicát választotok, az legyen fürge, játékos, csillogó szemű, a szőre fényes, a nózija nedves. Ha valamelyik nem stimmel, nem szabad elvinnetek, mert probléma lesz vele, akár mennyire kedvenc.


Minél tovább szoptatja a cicamama annál ellenállóbb lesz a szervezete. Nálam a szoptatás 2-3 hónapos koráig tart, amíg elkezd önállóan enni.


A tejtől mehet a hasa, és legyengíti, a felnőtt cicáknak is megy a hasa tőle, de szeretik a tejet.


A tápokról annyit tudok mondani, hogy amíg nem állt előttük a táp, túl ették magukat, és kihányták. Nem tudtam elképzelni miért, de mióta előttük áll, és annyit esznek, és akkor, amikor szükségük van rá meg szűnt e probléma.

Fontos a táp minősége, is hogy ne álljon a boltokban sokáig, a lejárata a tápnak fontos. A friss táp illatán érződik, míg a lejáratához közel álló táp mattabb, illata olyan fűhöz hasonló, semmihez nem lehet hasonlítani.

Bőséges tiszta víz mindig legyen előttük.

A kis cicának is rá kell szoknia a tápra, nálam, van hogy nem fogadja el, csak a cicit, s ha eljön az idő, a mamájával eszi a tápot is.


Az alomban születésük után 2-3 órával már látszik, melyik kis cica lesz életképes, és melyik nem. Az eleven kis cicák nem engedik szopni a többieket, mert ciciről-cicire járnak és elszívják egymás elől a tejet. Ilyenkor az éles karmukkal megsértik egymás szemét, és ronda csipásak lesznek, ami olyan mértékű lehet, hogy az egyik kis szeme, kisebb lesz a másiktól.

Fontos a születés után a szaporulatot csökkenteni, hogy egészséges, hibátlan kiscicák nőjenek fel.


Ezt csak azért írtam le, hogy tudjátok, mikor választotok, milyen szempontokra figyeljetek.


Gyerekkorom óta tartunk macskákat, a szüleim, és én sem oltatom be a cicámat, mert szerintem, a természetes folyamatukba avatkozom bele. Féreghajtót sem kaptak, mert nem volt rá szükségük. A természetben az állatok, fennmaradásuk érdekében, a (genetikájukban), ez benne van.


Amelyik állat gyenge, esetlen, az sajnos, elhullik. akár mennyire sajnáljuk őket, és segíteni akarunk rajta.


Sok örömöt kívánok a kiscicákhoz.

2012. aug. 4. 20:00
rossz is nézni, ha a kis kedvenc szenved....régi mondás, hogy a kis macska ha lefososodik, akkor megdöglik, valószínű, akkoriban nem vitték orvoshoz, neki talán így van esélye a túlélésre....szorítok neki...
2012. aug. 4. 12:36

Igen, voltunk dokinál: semmi konkrétat nem mondott, adott antibiotikumot, féreghajtót, meg hasmenés ellen valami zselét. Kész vagyon:(

De hátha ettől jobban lesz. Jövő szerdán kell visszavinnem.

2521. 7cbc685bdd (válaszként erre: 2520. - 107da09275)
2012. aug. 4. 10:46
elvitted orvoshoz?
2520. 107da09275 (válaszként erre: 2518. - Cucicsillag)
2012. aug. 4. 09:40

Hát, most megfogtál, meg nézem a nóziját...

De 2 cicus van, és a másik még kisebb, annak pl. kutya baja:) Ez a nagyobbik meg kedvetlen, és bár eszik, olyan kis soványka...

2519. 7cbc685bdd (válaszként erre: 2509. - 107da09275)
2012. aug. 4. 09:36
mi volt az orvosnál?
2518. Cucicsillag (válaszként erre: 2509. - 107da09275)
2012. aug. 4. 09:34

Nedves a nozija?

En tuti elvinnem dokihoz,mert ilyenkor meg eleg gyenge az immunrendszeruk,kap par szuirt es helyrejon.

Mondjuk ebben a melegben a mieink sem olyan huuuu,de aktivak, de azert jatszogatnak...

Gyogyulast a picurnak!

2012. aug. 4. 08:57
na ez most hemzseg a hibáktól, elnézést...
2012. aug. 4. 08:57

Köszönöm a választ, valami ilyesmire gondoltam:)

Igen aranyos, volt hogy a 3 akkos zöldségtároló tetjén aludt, a krumpi tetetén:)

2515. judith.budapest (válaszként erre: 2514. - 107da09275)
2012. aug. 4. 08:20
igen, szeretnek a magasban aludni, ősi ösztön, kicsi ragadozó, vigyáznia kell magára, egy jó magas faág védelmet nyújt, édes lehet a mikró tetjén, az ablakkal vigyázz, ki ne essen a kis forgolódó....
2012. aug. 3. 21:43
Tudja valaki hogy minden macsek szeret magasan (magas helyen) aludni?! A mi macsekunk hol a mikro tetején alszik,van hogy az ablakban...
2513. judith.budapest (válaszként erre: 2511. - Amacska)
2012. aug. 3. 11:03
én nem hallottam, nem is tudom, mire jó...
2512. judith.budapest (válaszként erre: 2510. - 107da09275)
2012. aug. 3. 11:03
ebben az orvos tud segíteni, lehet székletvizsgálat is kell, valószínű, valami fertőzés lesz az ételtől, vagy víztől, ki kell várni az orvos véleményét...
2511. amacska
2012. aug. 3. 09:24
Hallottatok már állatoknak az ELEVED porról
2012. aug. 3. 07:49
Ja azt nem írtam, hogy kb. 4 hónapos a cica...
2012. aug. 3. 07:49

SSziasztok!! Én is új cicatartó vagyok, és több mint egy hete fosik az egyik macska (érzékeny gyomrúaktól, elnézést)- több verziót is hallottam, de kiáncsi lennék a ti véleményetekre. (ma viszem végül orvoshoz, csak érdekelne)

Tehát mondták, hogy: fogzik, zsírosat evett, hideg volt a konzerv kaja azért, elrontotta a gyomrát.

De most melyik?? Kedvetlen a cica, bár eszik, de nem játszik, csak fekszik, alszik, eszik...

2508. judith.budapest (válaszként erre: 2507. - Nikike1988)
2012. aug. 3. 07:11

Szia!

Mi Bpesten lakunk, és itt minden oltást beadatunk a cicának, pedig panelban élünk, az apukám vidéken semmilyen oltást nem adatott be a cicájának, azt hiszem, kicsit pénztárca függő, de a legfontosabbakat, a veszettség és féregírtót javaslom, ha kinti cica lesz....vannak junior tápok, ami pont neki való, az a jó, ha kap szárazat és konzervet is, de ilyen melegben kevésbé esznek, ha sokat van kint, szívesen bogarászik, az meg teljesen elveszi az étvágyát....ha tudsz csirkét pucolni, akkor nyers husit is adhatsz neki, nagyon szereti, boltit az én orvosom nem javasolja, előfordulhat szalmonella fertőzés a csirkénél is, különben a házi kosztról azt hallottam, hogy a só miatt tönkremegy a veséje...én ezeket tudom javasolni...állítólag a cicusok nem szeretik a tejet, ezt nem tudom alátámasztani, mondjuk az én cicám tényleg nem....az apukám úgy csinálja, hogy előlhagyja neki a tápot zacskóban, mégsem kövér, én is így csinálom, a tálkában reggel kap konzervet, mellette egy zacskóban táp, amit naponta váltok, különbözőeket használok, hogy v

áltozatos legyen, az enyém eszi a nyers zöldséget is , krumpli, uborka a kedvence, szép, egészséges a cicánk, mi így tartjuk...de kialakul, mert megtanulják jelezni a gazdi számára az igényüket, télire kell majd valmi fűtött hely....kazánház, garázs, ha beengeditek melegedni az is jó....sok örömet hozzá, nekem is fekete cicusom van...nagyon szeretjük....

2012. aug. 2. 23:16

lenne pár kérdésem a cicatartókhoz..


Kinti cica lesz egyébként.

képzeljétek el olyan aranyos mert kibérelt magának egy faágat és azon alszik:) Lecsalogattam de mindig visszamegy,biztos nagyon kényelmes lehet neki:)

pedig tettem ki neki fekhelynek valót is..


elég vékonyka de alig eszik ami nekem fura pedig vettem neki macskakonzervet..


Az lenne a kérdésem hogy mivel etessem?

Macskatáp? Gondolom van kölyök macskáknak való táp..Holnap majd venni kell neki valamit..


Megmondom őszintén nekünk mamáméknál régebben volt több macskánk és nem oltattuk őket sőt féregtelenítőt sem kaptak..

Mennyi oltás kell egy cicának? ennyire fontos dolog beoltatni?

Majd ivartalaníttatni akarjuk később mivel lány cica és nem szeretnénk kicsiket..

2506. Nikike1988 (válaszként erre: 2503. - Cucicsillag)
2012. aug. 2. 23:06

anyós első dolga az volt hogy tejet adott neki és maradhat a cica:)))


még nincsen neve.:D


fekete és kislány egyébként.picit a szőre hosszabb:)

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook