Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2012. aug. 19. 20:34
Azt nem tudom, hogy a cicának beadott szurik, -kivéve a veszettséget, mert az nem csak a cicát védik, hanem a környezetüket is-, a gazdit is védik-e? a féregtelenítő is véd talán, a szemet károsító fertőzés ellen, de ez nem biztos....én azért adattam be neki mindent, mert elsősorban őt féltem, de egészséges gondolkodás magunkat, családtagjainkat és másokat is védeni a fertőzésekkel szemben....kérdezd meg az állatorvost, ő biztosan tudja, igaz, régen nem oltooták a házi cicusokat, de azóta sokat fejlődött a tudomány és fertőzöttebb lett a világ minden téren, az embereknek elérhetővé vált az egészségre való törekvés és szeretne mindenki hosszan és egészségesen élni....ezért tartom jónak a kérdésed, mert benned is felmerült, remélem segítek ezzel a kis okfejtéssel...
2594. timycat (válaszként erre: 2593. - Nikike1988)
2012. aug. 19. 20:28

Mieink oltva vannak, célszerű is, pl macskanátha ellen 1 éves korig beoltatni, mert így egész életreszóló védettséget kap, 1 éves kor után viszont évente oltatni kellene (állítólag)


A többi oltást nem tudom, minden évben július 2-3. hete nálunk az állatorvosos hét -ha nem jön közbe egyéb nyavalya- és éves oltást kapnak, hogy pontosan mi van benne, mi ellen azt nem tudom.

kölyökként ha jól emlékszem 2 vagy 3 oltást kapnak, talán 2-3 hónapos korban az elsőt, aztán 1 hónap múlva még 2-t (bár ebben a 2-ben lehet benne van a fakultatív macskanátha elleni ha jól emlékszem), de ezt tényleg nem tudom, már nagyon rég volt nálunk kölyökmacska


Én rájuk áldozok ennyit, gyerek is van a házban, plusz 4 cicánk van (korábban 6 volt) és drágább, fáradtságosabb, fájdalmasabb kikezeltetni őket valamiből, mint megelőzni a bajt. Nekünk most a legutolsó portya cicafejenként 3500 Ft-ba került, ebben benne volt a védőoltás, féreghajtó és egy komplett átvizsgálás (lázmérés, bőrkaparászás, nyirokcsomó átnyomkodás, fültisztítás, szemek átnézése -az egyik cicó csípás volt, így megfestette a doki- testsúly mérés, szeretgetés)

2012. aug. 19. 18:40
A ti cicáitok kaptak bármilyen oltást? Az én cicám kinti cica de ölbe veszem,ölelgetem és nem szeretnék bármit elkapni...vagy ilyesmi..Bár régen is voltak cicáim és semmilyen oltást meg ilyesmit nem kaptak..
2012. aug. 19. 18:38

az én cicám olyan kis butuska fajta.....próbálom megtanítani a puszira....orrunk összeérintése....hetek óta próbálom, nem érti, vagy nem akarja?

a számat szagolgatja...az orrát nem dugja az enyémhez...

2591. Nikike1988 (válaszként erre: 2582. - Cucicsillag)
2012. aug. 19. 17:31

szia


Beletettem cica konzervbe teljesen porrá törve de kb felét ha nagy nehezen megette:( még estig remélem el fogja fogyasztani..Kis finnyás:S


A cica neve Rozi lett:D Ez ragadt rá:D

A te cicusaidnak mi a neve?


Jól van a cica, olyan kis ragaszkodó de főleg hozzám ragaszkodik:) imádom:)

2012. aug. 18. 17:27

Hosszabb távollétünk után az enyémek is inkább sértődöttek, tartják a haragot , hátat forditva ülnek( még meg nem éheznek)

Ma ebben a pokoli hőségben azt észleltem, hogy a forróságban a macska az ölben nem melegit, hanem inkább hűt a hideg orrcskájával, mancsaival.

2589. Cucicsillag (válaszként erre: 2585. - Anna0129)
2012. aug. 18. 16:55

Hat, makod van, a mieink mikor nyaraltunk,utana duzzogtak vagy egy hetig...

Es legalabb jo volt?:)

2012. aug. 18. 16:55
mi is gondolkoztunk már ezen, hogy levisszük a hordozóban, és ott hagyjuk egy kicsit nézelődni, kiengedjük, ha nem balhézik, akkor úgy utaznánk...meglátjuk....
2587. timycat (válaszként erre: 2586. - Timycat)
2012. aug. 17. 22:57
Természetesen kiszállás előtt póráz is kerül rájuk nehogy valamitől megijedjenek és elrohanjanak idegen helyen
2586. timycat (válaszként erre: 2584. - Judith.budapest)
2012. aug. 17. 22:56
Muszáj hordozóba tenni? Nálunk is balhé van belőle, ha dokihoz megyünk általában abban szállítjuk, mert dokinál összefuthatunk sok cicával-kutyával akkor jobb hogy fix, zárt helyen van. De ha egyébként utazunk -már amelyikkel lehet- és nem egyedül viszem, hanem van aki lefoglalja akkor max csak egy hám van rajtuk, így nem félnek, nézelődnek, felülnek a kalaptartóra, ha hosszabb az út elalszanak az ülésen vagy a földön
2585. Anna0129
2012. aug. 17. 20:54

Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza a nyaralásból. A cicus 5 napig volt egyedül, nélkülünk. Persze volt aki etette, de hát az nem ugyan olyan. Mióta hazajöttünk azóta járkál utánam mint egy utánfutó. Bújik, hízeleg.

Olyan jó érzés hogy hiányoztam neki :D

2584. judith.budapest (válaszként erre: 2583. - Cucicsillag)
2012. aug. 17. 17:32

-:)))))

jövő héten nevelés lesz, visszük a telekre, a hordozót annyira gyűlöli, hogy végig sír, vagy tombol, ki akar törni...ezeket váltogatja az út alatt, de kint már szeret lenni, ettől az erőszaktól, hogy ő be van zárva, sokáig jól szokott viselkedni, nincs bokaharapás.....már arra sem tart érdemesnek, hogy belénk harapjon-:))))

ott kiélvezi a vadászatot, sőt még meg is mutatja, hogy milyen ügyes, annyira birom ilyenkor a kis pofáját, szinte látszik, hogy büszke magára, ha elkap a kertben egy legyet....

2583. Cucicsillag (válaszként erre: 2581. - Judith.budapest)
2012. aug. 17. 16:44

Az enyemeim sem csipk annyira.

A szonyegre viszont nagyon jo:)

2582. Cucicsillag (válaszként erre: 2578. - Nikike1988)
2012. aug. 17. 16:42

Nalam a kajaba mindig eszreveszik, az egyiknek kuzdelem beadni barmit is, a masik meg szaj kinyit, tabi bedob, lenyel:)

A doki bacsi meghosszabbitott szemoldokcsipessz szeruvel szokta beadni.

A frontline az jo...

Az oltasrol nem hallottam meg.


A cicusnak mi lett a neve? Es hogy van?

2012. aug. 17. 07:11
a szomszédom vett furminátort, ami az aljszörzetet szedi ki, csak azt, ami magától is kihullana, a mi macskánk nem engedte, amikor lefogtam, és végig keféltem vele, akkor aztán olyan dühös lett, hogy megbaltázta a furminátort....nyávogott, fújt, morgott, pedig biztos nem fájt neki, de nem tűri az akarata elleni szekatúrát...
2012. aug. 17. 07:07

a féreghajtó nálunk is csak orvossal oldható meg, valószínű ők pnt jól dugják le a torokba és a cica nyel, én ezt otthon nem merem....

bolhára nekem legjobban a bolhafésű jött be, leszedi a petéket, kiszedi a bolhákat, igaz nekünk kellett kinyírni a dögöket, de nem volt több újrafertőzés, míg az összes többinél újrafertőződött, lassan másfél éve nincs bolhája, addig mindig volt....lehet a kettőt együtt is eleinte, frontline és bolhafésű

2579. timycat (válaszként erre: 2578. - Nikike1988)
2012. aug. 16. 15:42

A féreghajtó tabletta beadása külön mutatvány tud lenni, ahány macska annyiféle módszer. Lehet porrá törni és belekeverni a pépes kajába, de valamelyik kiérzi. Valamelyik cicusnak simán le lehet nyomni a torkán. Valamelyik cicába gyakorlatilag képtelenség állatorvos nélkül belejuttatni a tablettát, ilyenkor jön a paszta állagú féreghajtó. Amit valamelyik cicus magától lenyal, valamelyikkel viszont még azzal is közelharcot kell vívni... nekem mindegyik típusú macskából van/volt egy :)


Bolhátalanításra Frontline sprayt szoktunk használni, 2 hónapig tuti jó, télen vagy csapadékosabb időben akár 3 hónapig is tart a hatás (a bolhák meleg, száraz időben érzik jól magukat) Ja nálunk azért a spray, mert úgy jövünk ki olcsóbban 4 cicánk van, de ha csak egy cicó van akkor célszerűbb a F. Combot használni, az az 1 cseppentős adag; mert a spray 1 cicánál nem fogyna el szav. időn belül.


Ivartalanítás, lány cicánál egy tüzelést (többnyire 6 hónaposan tüzelnek először) ki kell várni. A mi állatorvosunk 1 éves kor után ajánlja, de hallottam olyanról is, aki már 7-8 hónapos cicát is ivartalanít.

2012. aug. 16. 12:31

sziasztok..


Én vagyok az aki 2 kb 2hete talált egy cicát és hazahozta:)


Végre van féregtelenítő tabletta és szeretném beadni neki minél előbb.Tudnátok valami jó tippet adni mibe tegyem? Ha sima cica konzervbe teszem nem veszi észre benne?

Ti hogy szoktátok?


Bolha és kullancs ellen ti mit használtok? Mert kinti cica. Frontline esetleg?


Ja és még egy fontos kérdés hogy mikor érdemes ivartalanítani mivel lány cica..vagy hallottam fogamzásgátló oltásról is...szerintetek?


Bocsi a sok kérdésért de nem akarok elcseszni semmit és azt szeretném hogy szép egészséges legyen a cicám:)


köszi ha válaszoltok:)

2577. Cucicsillag (válaszként erre: 2576. - Judith.budapest)
2012. aug. 15. 21:55

Mivel ez cicas forum,inkabb megirom priviben:)



Cicasok! Kinek hgy van a cicusa/cicusai?

2012. aug. 13. 18:22
gratulálok, már most szépen kigömbölyödtél, nagy babára számíthatsz, ő az első?
2575. Cucicsillag (válaszként erre: 2574. - Judith.budapest)
2012. aug. 13. 13:07
novemberben jön a "pici" :o) Kisfiú! a nevét még nem döntöttük el :o)
2574. judith.budapest (válaszként erre: 2573. - Cucicsillag)
2012. aug. 11. 17:48

Mi újság a pocaklakóval?

Mikor születik?

2573. Cucicsillag (válaszként erre: 2572. - 107da09275)
2012. aug. 10. 19:39

Nahhh, orulok,hgy rendbe jonnek a cicusok! Ha begyulladt a szeme a kamillas torolgetest is probald ki, nekunk hasznalt, mikor csupa csipa volt. Na,meg a szeretet:) de azt ugysem kell emlitenem, mert latom csupasziv vagy :)

Gyogyulast a kis szorosoknek!

2012. aug. 9. 20:49

Sziasztok!!

Na, tegnap kicsit megijedtem, de mára már sokkal jobb a helyzet. Mindkét macsek játszik, végre a nagyobbik is, épp az előbb láttam a saját szememmel. Sőt, még kaksit se láttam azóta, így halkan, de talán kijelenthetem, hogy javulgatnak szépen. A kicsinek a doki szemcseppet írt, a prüszkölés hipp-hopp elmúlt magától:) Így már nyugodtabb vagyok. Szépséges éjszakát mindenkinek!!!

2571. Cucicsillag (válaszként erre: 2568. - 107da09275)
2012. aug. 9. 10:24

Olyanrol is hallottam,hgy a klimatol... (en sem birom)

Mit kapott ra amugy? Ilyenkor szoktak adniszuriban hosszan hato antibiotikumot meg immunrendszererositot is. Mar javulnia kene.

A fosasra meg a szentabinak kell,hogy hasson.

2570. judith.budapest (válaszként erre: 2568. - 107da09275)
2012. aug. 9. 10:24

én azt hallottam, hogy a macska nátha ellen is oltanak, mondjuk, én minden ellen beadattam, és eddig, most 2 éves semmi baja nem volt...

ha náthás, az lehet meggyógyul magától, a jókedv sokat számít, a nagyobbik, lehet, legyengült és most regenerálódik....kívánom, hogy mielőbb kikeveredjetek ezekből, még olvasni sem jó, nemhogy átélni é sátizgulni értük ezeket a napokat....hs nem lesz javulás, megint csak orvos, először telefonon, hátha ad jó tanácsot, addig csak a telefont kell fizetni, ha már elviszed vizsgálatra, akkor tudod, hogy kb. mennyi a tarifa...

2569. Anna0129 (válaszként erre: 2568. - 107da09275)
2012. aug. 9. 09:59
Persze, megfázni, megfázhat. Télen az enyém is megvolt. Amikor kirohangálta magát a lakásban azután meg kiment a hideg erkélyre. De ez 2-3 nap alatt elmúlt.
2012. aug. 9. 09:38
Sziasztok! már megint baj van: a nagyobbik macsek mégsem gyógyult meg teljesen. Néha még megy a hasa, és a jókedve, játékossága sem tért vissza. A kisebbik meg hasmenéses, (viszont ő játékos, még így is), meg prüszköl, zihál, meg mintha taknyos is lenne (nem szó szerint), csak mintha be lenne dugulva az orra. Ti voltatok már így? Hirtelen mit csinálhatnék vele? Van olyan, hogy megfázik egy cica?? Mitől??
2567. judith.budapest (válaszként erre: 2546. - Zsuzsó64)
2012. aug. 9. 05:54
ne hagyd itt a fórumot, a jó tanácsok elkelnek, tudom, most még nagyon nehéz, de az idő begyógyítja a sebeket....
2566. judith.budapest (válaszként erre: 2560. - 0f332c4ec9)
2012. aug. 9. 05:51
nálunk a hapcitól szinte megijed, döbbenten néz, hogy mi volt ez? mi meg nevetünk rajta....ritkán szokott....
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook