Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2715. Cucicsillag (válaszként erre: 2714. - Badonyimariaeva)
2012. okt. 7. 22:16
Arrol en nagyon hamar leszoktattam, mert egyreszt fraszt kaptam,masreszt, tobbnyire a konyhaban jott ra, mikor forro akarmi volt a kezemben...
2714. badonyimariaeva (válaszként erre: 2711. - L.luiselotte)
2012. okt. 7. 22:13

Az enyém még ilyet nem csinált, de nem is ajánlom neki!

Ennek a kis bestiának az a mániája, hogy hirtelen és gyorsan elkapja a lábamat hátulról, de csak akkor, ha neki olyan kedve van.

Én cicás játéknak neveztem el, hiszen neki én vagyok a pajtása.

2713. Cucicsillag (válaszként erre: 2709. - Anna0129)
2012. okt. 7. 22:11
En szeretem, de most nem lehet a baba miatt...
2712. Cucicsillag (válaszként erre: 2711. - L.luiselotte)
2012. okt. 7. 22:09
Oooo, anno parom mndta, hogy majd O "megneveli" Pom-pomot, mondom hajra:) Nala lakott kicsit es persze vele is aludt. Aztan reggel,mint a Simon's cat/ keressetek ra a gugliban:) Azota mar termeszetesen joban vannak!
2711. l.luiselotte (válaszként erre: 2709. - Anna0129)
2012. okt. 7. 20:30

Én ma hajnalban beengedtem az ágyamba a fehér alapszinű fekete bajszos 4 éves kandúrunkat. Rövid idő után kidobtam, mert nem hagyott aludni, hempergett a paplanon, muzsikált, a fejemre akart feküdni, de igazán akkor telt be a pohár, amikor végre elaludtam és erősen megharapta az orromat, még délelőtt látszott is a foga nyoma, holnapra majdcsak elmúlik. Különben nagyon játékos macska.

Tietek is csinál ilyesmit ?

2710. Daby (válaszként erre: 2708. - Judith.budapest)
2012. okt. 7. 20:12

Köszi a füldugós ötletet.:) Az éjszakázás nem gond, csak azt hittem van valami cseles megoldás erre. Éhesnek nem éhes csak megtámad minket

( hajnali 4-kor) míg alszunk, szabad feljárása van az ágyra és ott is alszik velünk, szeretjük ha ott van a közelünkben.Ezért gondoltam,hogy hátha van valaiknek ötlete.

Egyik ismerősöm azt ajánlotta,h este játsszak vele többet, és ez be is vált.Szóval sikerült egy picit többet aludni :)))

2709. Anna0129
2012. okt. 7. 16:35
Látom nem nagyon szeretitek ha a macska veletek alszik, vagy bemászik a ti életteretekbe...
2012. okt. 7. 15:36
ez így is marad egy darabig....baba van a családban, éjszakázni kell mellette, a miénk már lenyugodott, van előtte étel, így nem akar bennünket a hajnali, hű de éhes vagyok, keljetek már fel, meg játszanék is,..... játszani így is szokott, nálunk a füldugó vált be, így nem halljuk, mert szürkületben a legjobb vadászni, meg tornázni...
2707. Daby
2012. okt. 7. 10:23

Köszi mindenkinek!

Az alvással mit csináljak szerintetek?

Nem hagy minket aludni,napközben eléggé sokat alszik, este is de hajnalban felver minket.:(

2706. Sopianae (válaszként erre: 2701. - Daby)
2012. okt. 7. 01:05

Nálunk a macska csak akkor tudja hol a helye, ha ki van zárva a szobából. Sokszor alszik a laptopon (amíg észre nem veszem) vagy épp az ágyunkban.

Alommal nekünk sem volt gond. Megmutattam neki, mikor kb 5 hetes lehetett és ennyi. Jaa.. mert a mienk talált cica :)

Mienk hazai kajcsit kap... reggel kap egyedül konzervet.

Néha veszek laktózmentes tejet, de rohadt drága...

2705. Cucicsillag (válaszként erre: 2701. - Daby)
2012. okt. 7. 00:47
Jaja,jol irjak a tobbiek, csak pici adagot aztass es vizbe, tejet ne! Az alvassal kapcsolatban pedig ahogy szoktatod, ugy fog aludni nagy koraban is. Es egy ido utan nagyon akaratosak tudnak lenni,ha valamn megis valtoztatni szeretnel.
2704. timycat (válaszként erre: 2703. - Timycat)
2012. okt. 6. 19:29
ja és még valami, mindig csak annyit áztass be neki, amennyit kb meg fog aznap enni, valamiért beáztatva a tápok 1-2 nap alatt megromlanak
2703. timycat (válaszként erre: 2701. - Daby)
2012. okt. 6. 19:27

hát próbáld beáztatni, de ne tejbe, akkor már inkább egy kevés vízbe, valamint vegyél neki valami pépes kajcsit, de adhatsz neki "hazait" is, feltéve ha nem nagyon sós, fűszeres


7 hetesen még nagyon picurkák, ilyenkor még tényleg kínlódik a száraztáppal, szerintem 3-4 hét múlva már nem kell áztatni

2012. okt. 6. 19:24
ez így is marad, éjjelre mindig kettőtök közé fog menni, akár mekkora lóci lesz, éjjel a miénk vándorol, egy kicsit a férjemnél, aztán nálam, majd keresztbe kettőnk között, helyet rugdosva magának, ha nem értek a szép "szóból" kicsit mélyeszti a körmét, szóval ki a király?
2701. Daby
2012. okt. 6. 18:32

Nagyon köszi :)

Jelenleg whiskas juniort eszik, ezt vettük neki,mert egyenlőre nem tudjuk mi a jó neki. Ezért is érdeklődöm. 7 hetes volt ma, de meg se látszik rajta, mert annyira együtt van velünk 2 nap után, hogy az hihetetlen.Mindig ott van ahol mi vagyunk, ha simi kell nyávog, ha álmos tudatja, és a közelünkben lekucorodik.És remekül használja az almot. Jó,hogy hallgattam az egyik ismerősömre,hogy nem vettem neki kosarat, mert a legjobban kettőnk között az ágyban szeret lenni:)Tápot próbáljam meg beásztatni valamibe?Hogy könnyebben megtudja enni?

2700. timycat (válaszként erre: 2698. - Timycat)
2012. okt. 6. 14:53
Ja és most Müllerben 140 forintért adják a Gourmet Goldot, oké még így is drága tekintve a mennyiséget, de mi ezt szoktuk adni a jószágoknak, ma volt kint Müllerben párom, vett 50 konzervet, sok az éhes száj na (4 db macska)
2699. Cucicsillag (válaszként erre: 2697. - Daby)
2012. okt. 6. 14:49

Telleg, azt nem irtad,mennyi idos... En eleinte ugy adtam nekik szarazat,hogy beaztatva,mert a foguk meg nem az igazi.

Maffiankkal volt is egy eset,amikor a csaszarszalonnatol majdnem megfulladt. 3x jo, sztem.

En mst a nagyoknak ketszer szoktam, reggel szarazat kapnak, este meg a konzervet.

2698. timycat (válaszként erre: 2697. - Daby)
2012. okt. 6. 14:43
Lehet hogy te láttad úgy :) Meg attól is függ mennyi idős a cica, mert a nagyon kölykök még szenvednek a kölyöktáp szétrágásával is. Ami én ajánlani tudok neked és szerintem nagyon jó az a CatChow kölyökcicatáp, 700Ft/kg, szóval nem veszett drága, én nemrég találtam rá, ez az egyetlen olyan táp, amit az ételallergiás cicám huzamosabb ideig tud enni anélkül, hogy kijönne rajta az allergia meg a táp. Állatboltban ajánlották, hogy próbáljam ki, bevált, igaz Matkány már felnőttcicus. Szerintem ahogy elfogy a Royal Canin kipróbáljuk a CatChow többi, felnőtt cicónak való tápját is a többi macsóval; csak a sziámival nem merek kísérletezni, most hogy végre megvan A TÁP, ami neki is jó, így ő továbbra is kölökverziót fog kapni
2697. Daby (válaszként erre: 2695. - Cucicsillag)
2012. okt. 6. 10:51

szia

még nincs neve :( igazából nem is tudjuk mi a neme,és a szerint szeretnénk választani .

Kicsit tanácstalan vagyok, naponta hányszor adjak neki enni? 3x jó?

Ill. szerintetek whiskas junior száraz macskaeledelt adhatok neki?

Mert tegnap kapott egy kicsit és izlett neki, de olyan furin ette, mármint olyan mintha szenvedett volna vele. Vagy lehet,h én láttam így? :P :)

2012. okt. 6. 06:20

igen, te még juniort adjál neki, több félével is próbálkozz, egyrészt a változatosság, másrészt, ki tudja mi van benne, ha tudod, szoktasd át a házi kosztra, vagyis főzz neki külön, só nélkül, és vitaminok is kellenek, nyers zöldségek közül az enyém a krumplit, az uborkát eszi, ez még talán korai, de cicafűvel már lehet próbálkozni, tejet inkább csak cicatejet, azt is lehet kapni.


Mi már a macska karácsonyi ajándékán gondolkozunk, aranyhalat kap kehelyben, hogy nézze, meg ha kifogja az is nagy élmény lesz neki....mit szóltok hozzá? esetleg tapasztalat?

2695. Cucicsillag (válaszként erre: 2694. - Daby)
2012. okt. 6. 01:01

Gondolom, nektek most junior kell:)

Minel tbb felet ismertess meg vele, kulonben valogatos lesz.

Nekem a doki anno majkremet is mondott.


Gratulalok a kis gombochoz:))

Mi lett a neve?

2694. Daby
2012. okt. 5. 21:16

Sziasztok!


Itthon van a cicu! Nagyon jó fej, épp most az szekrény mögött tanyázik! :p

Pár óra múlva már otthonosan érezte magát, már játszott is a fotel rojtjaival!:)

Szobatiszta, megmutattam,hogy hol van az alom és rögtön bele is pisilt. Evett is kis gombóc, ha valahogy sikerül lefotóznom,akkor teszek fel képeket.

Ki milyen macsak eledelt vásárol a cicájának?

2693. timycat (válaszként erre: 2691. - Anna0129)
2012. okt. 5. 18:24
Én így szereztem a "tiszta" himalájait, bár őt a tenyésztő szándékosan tette ki az alomból, mert nagyon kiütközött a fején is a "sziámi-gén" ami nem kívánatos így elhozhattam, csak pótmamát kellett neki találnom
2012. okt. 5. 16:09
Lehet h oda sem adták volna ...
2691. Anna0129 (válaszként erre: 2689. - Timycat)
2012. okt. 5. 09:38
Mondjuk mi háztól hoztuk, a gazdái nem tudták hogy ez egy tiszta main coon.
2690. Cucicsillag (válaszként erre: 2689. - Timycat)
2012. okt. 5. 06:23

De joooo:)

A mienk / kuka melletti/ is, hajjjjbe csuf volt!

Most meg mar nagyon pofas:)

2689. timycat (válaszként erre: 2688. - Anna0129)
2012. okt. 5. 00:26
még nincs semmi konkrétum csak hogy lesz :) Az újság, gyepmesteri telep, állatorvosunk "hobbi" telepe tele van ingyen elvihető, gazdátlan cicussal szóval lesz majd miből mazsolázni :S De az tuti hogy kölyköt szeretnék, valami "csúnya" cicust, aki nem kell senkinek :S majd nálunk kikupálódik :) ja és kislányt szeretnék
2688. Anna0129 (válaszként erre: 2687. - Timycat)
2012. okt. 4. 14:50
És milyen lesz az új cicus?
2687. timycat (válaszként erre: 2684. - Daby)
2012. okt. 3. 00:24

+cicatál


Jó cicázást!

Én engedélyt kaptam, hogy tavasszal hozhatok egy új nyaut, már arra is számolom a heteket, szóval átérzem, hogy "izgulsz" főleg ilyen közel a célhoz :)

2686. Cucicsillag (válaszként erre: 2685. - Cucicsillag)
2012. okt. 2. 21:44
* szeretetgomboc akart lenni:)
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook