Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

15. Timus
2005. nov. 16. 11:59
Tegnap történt egy jó sztori:-) Hogy hogy nem egér került a lakásba. (Nem csodálkoznék, ha a Bandi (kandúr cicóm) hozta volna be játszani!) A macska majd meg őrült a sütőnél. Hát kipakoltunk belőle és nyitva hagytuk az ajtaját. A macska órákig ült a sütőajtón és leste az egeret. Végül ráunt és azóta rá se hederít:-) Röhej van két macska a háznál és cincognak az egerek bent:-)))
14. emagdi (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2005. nov. 16. 10:47

nálam is hasonlóak a "tünetek" :))


annyi a különbség, hogy nálunk nem egy papucs az áldozat, hanem az előszobaszőnyeg, azon dagaszt a kismaccs hazaérkezéskor.


éjjel ő is szeret ébresztgetni, ő is ilyenkor dorombol nagyon, holott egyébként napközben nem szokott (akkor csak a játékért könyörög). Reggel is hajszálpontosan ébreszt, 7 óra előtt 10 perccel.


amúgy az én cicámat igazából nem is annyira izgatja a kaja, persze szokott enni, de sosem könyörög érte, és nem ül a tányérja előtt. nem is eszik túl sokat. az persze mindig kellene neki, ami nem neki készül a konyhában, akár az alufóliát is megenné:))))


játszani viszont nagyon szeret, azt mindig kiköveteli magának. Reggel az az első, hogy dobálni kell neki a labdáját, és hazaérkezés után is egyből vele kell foglalkozni. Amúgy nagyon szeret apportírozni a labdáival és kisegerekkel, ha ezeket eldobom, mindig visszahozza! :)

13. Timus
2005. nov. 16. 08:36
Szia Hoxa:-))) Nálunk a cicák kint is vannak. És ha épp kint maradtak és jön valaki haza a családból, akkor ezerrel szaladnak elénk. Reggel nálunk is ez van:-) Van alomtálcájuk, de azt inkább télen használják. Inkább hajnalban kikéreckeznek:-( Egyébként nálunk is van kaja előttük, de úgy vannak vele, hogy ha már ők fent vannak te se aludjál:-) Amíg fel nem kelek, ott nyomul a fejemnél:-) Ahogy kiléptem az ágyból már rohan a konyhába a hűtőhöz és nyávog, hogy onnan kéne neki egy kis konzerv:-) Utána bedöglik az ágyamba és alszik egész nap mind a két cicó:-)
12. Hoxa
2005. nov. 15. 16:36

Sziasztok!


De jó, hogy ennyi "cicás" topiktárs akadt :)


Vannak a macsekomnak olyan érdekes dolgai, amit talán segíthetnétek megfejteni.


Pl. ha hazaérünk, akkor egy papucsot kezd el "körmölni". Miért?

(Már leszanáltuk azt a papucsot, és neki adtuk, mert így talán a többi cipőt békén hagyja. De érdekes mód a lakásba lépve mindig ezt látom :))


Csak reggel (néha hajnali 5kor) jön oda és szeretget minket. Akkor is, ha van kajája. Napközben max egy kis bokakörüljárás jut ki nekem, de reggel a képembe mászik és dugja oda a fejet és ezerrel dorombol. Miért csak reggel?


Vannak ám még ilyen kérdéseim, cicapszichológusok előnyben :)))


Hoxa

11. rika
2005. nov. 15. 08:57
A mi macskánk gazdaságos. Nem igazán eszi meg a konzerveket, csak a tescos konzervet abból is csak a vadhusosat.
10. emagdi
2005. nov. 13. 20:10

az etetésről jutott eszembe, hogy az én cicám nagyon szereti a tubusos pasztákat. különösen a sajt-pasztát, illetve a multivitaminos junior pasztát (gimborn cég gyártja). ezeket hetente 2-3szor kapja, abszolút jutalomfalatként:)))

viszont ez sem jön be minden macskának, szüleim cicája például rá sem nézett.

2005. nov. 13. 17:57
Nekem is van két szép cicóm:-) Most épp az ágyamon döglik az egyik, a másik pedig a fotelban:-) Jó dolguk van nagyon:-) Nálunk reggel és este kapnak egy kis konzervet, egyébként száraz táp van mindig előttük. A konzerv ki nem maradhat egyik nap sem, mert iszonyatosan reklamálnak érte. Ott ülnek a hűtő előtt és nyavíkolnak:-) Addig követik az embert és csak mondják, mondják. Panaszkodnak, ha nem ad nekik az ember. Komolyan szinte beszélnek már:-) Imádom őket. Mindkét macska ki van ivartalanítva. Így elvileg nem vesznek részt utcaharcban. Hát a kandúr Bandimra ez nem igaz. Valahogy az ösztön bennemaradt:-) Szegény lány cicómra is néha ráugrik és folytogatja:-(
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2005. nov. 13. 15:33

igen, az enyém is kap alutasakost, de csak "desszertnek", és nem is mindig.


száraztápból pedig nem szabad az agyonreklámozott, olcsó whiskas-kitekat vonalat vásárolni, mert attól tényleg kikészülhet szegény cica gyomra.


úgy tudom, hogy a whiskas a száraztápokat nagyon sósra gyártja, ezzel szoktatja rá a macskákat a saját termékére.

7. Hoxa (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2005. nov. 12. 09:49

Bevallom, nálunk az alutasakos kaja a kényeztetés része :) Lehet, hogy meglenne nélküle, de imádja. A szárazat meg sokszor únja és csak végszükség esetén eszi. Persze azért, mert megszokta, hogy kap mást is.

Néha adunk neki főtt tojást, esetenként csirkemellet nyersen - ha mi is azt eszünk és csak 1-2 falatot.


Zso gyerekkori macsekja csak száraztápot kapott, és ő úgy tudja, hogy ettől készült ki a gyomra és ez okozta, hogy sajnos elpusztult. Persze ma már sokkal jobb tápok vannak, mint anno.

6. emagdi (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2005. nov. 12. 09:39

jó, akkor vitassuk:)))

pl a táplálás résznél azt írja a cikk, hogy a száraztáp önmagában nem elég a macsek táplálására. ez az én ismereteim szerint nem így van, nagyon sok tenyésztő (!) eteti csak száraztáppal az állatait, s általánosságban elfogadott az a nézet, hogy a száraztáp sokkal megfelelőbb étel, mint a nedves tápok (konzerv, alutasakos stb). persze egyáltalán nem mindegy, hogy milyen az a száraztáp, célszerű a prémium tápok közül választani, s azt adni a cicának. bár ezek első ránézésre drágának tűnnek, de jóval nagyobb hányadát tudja a tápnak a macska hasznosítani.

persze a nyers hús is nagyon jó a cicáknak, kivéve ugye a sertéshús amit soha nem szabad ennie.

5. En26
2005. nov. 11. 18:04
Szép a Cicus, nekem is van három, és az egyik ilyen mint a tiétek, és már 13 éves. Nagyon jól tartja magát a hölgyemény.
4. Hoxa
2005. nov. 11. 17:22

Vitassunk :)


Egyébként brit kék őméltósága :)

2005. nov. 11. 16:53
milyen fajta a cicus?
2005. nov. 11. 15:58

Nagyon helyes cicus!!


A cikkhez annyit, hogy szerintem nagyon nagy általánosságban beszél, és talán vitatható néhány megállapítása.


de a téma jó!:)

1. Hoxa
2005. nov. 10. 22:32
Régen elfogult kutyapárti voltam. Magam sem hittem, hogy ez megváltozhat, de belépett életünkbe Rémi, a maga plüss cukimuki mivoltával és teljesen elvarázsolt minket. Már egy éve lakótársunk, sok mindent megtanultunk közben a macskatartásról, közvetve a felelősségvállalásról.
Mellékeltem egy képet és álljanak itt az alapinformációk is csokorba szedve. :)

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook