Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
3045. Nikike1988 (válaszként erre: 3042. - Judith.budapest)
2013. febr. 13. 18:18

Sziasztok:)

Az én cicám kinti cica. Ő simàn belemegy a legnagyobb hóba is és igrabugrál benne. Hógolyót szaktam dobálni neki és ahogy gurul szalad utàna, aztán azzal jàtszik:D

Kis bolond;)

2013. febr. 10. 17:39
Nálunk a szoba cica ablakból nézi a hóesést.Ő nem jár ki de biztos ki se tenné a mancsát ebben a hidegben:)
3043. l.luiselotte (válaszként erre: 3042. - Judith.budapest)
2013. febr. 10. 17:28
ki sem mernek menni az udvarra....
2013. febr. 10. 17:14
a cicák mit szólnak enyi hóhoz? az enyém nézi az ablakból, a szomszéd kutyusa utálja, csak a dolgát végzi el, és kéredzkedik befelé....
3041. Nikike1988 (válaszként erre: 3040. - 5847448901)
2013. febr. 3. 21:28
Muszáj lesz igen:))
3040. 5847448901 (válaszként erre: 3039. - Nikike1988)
2013. febr. 3. 19:16
Nyugodtan nyírd le a csomókat,lehet kicsit csúnya lesz de még mindig jobb mint ha befülled alatta a bőre :)
3039. Nikike1988 (válaszként erre: 3038. - 5847448901)
2013. febr. 3. 18:04

Nekem ezelőtt még sose volt hosszú szőrű cicám :)

Szerintem ő is valami perzsa keverék lehet mert szép hosszú szőre van:)

Én is úgy találtam pár hónapja őt:)

Szerencsére jól viseli a fésülést főleg hogy amgy is ölben fekvős bújós cica:)

Majd levagdosom még a pár csomót amit nem tudtam kifésülni:)

3038. 5847448901 (válaszként erre: 3037. - Nikike1988)
2013. febr. 3. 13:41
Régen nekem is volt perzsacicám úgy találtam, neki volt összecsomósodva a hasán,meg kellett nyírni mert nem lehetett kifésülni.Szerintem is jobb ha minden nap fésülöd ,egy idő után kiköveteli :))
3037. Nikike1988 (válaszként erre: 3036. - Judith.budapest)
2013. febr. 3. 12:56

Szia.

Levágtam azt a nagy szőrcsomòt mert szerintem is az volt a baj hogy nem szellőzött neki.. Picikét furán néz most ki szegénykém..

Mostmár jobban odafigyelek és naponta fesülöm..Láttam neten hogy létezik bontófésű ezekhez a befilcesedett csomókhoz..Holnap akarok venni..

Igazából már kezd nőni a ször a kopasz részen neki ugyhogy egyenlőre nem vittük dokihoz.

2013. febr. 2. 19:17
hallottam már ilyet, de én ezt nem tudom, el kell vinned orvoshoz, valami allergia lehet, vagy vitaminhiány, esetleg fertőzés, pl. gomba, hiszen alatta nem tudott szellőzni, de felesleges találgatni, csak orvos tud biztosat mondani, lehet már tudod is az okát, megírhatnád a tapasztalatodat...üdv...
2013. febr. 1. 14:24

sziasztok.


MOstanában fésülöm a cicám mert irtam már pár napja hogy hosszú szőre van és össze van neki a nyakánál csomósodva elég szépen..

Ma amikor fésültem lészrevettem hogy a nyakám olyan kb 3 centi átmérőjű kopasz folt van.. Nagyon megijedtem mi lehet ez?

Ivartalanitott lány cica.

3034. l.luiselotte (válaszként erre: 3033. - Judith.budapest)
2013. jan. 29. 01:54

A kedvencem ( a bajszos kandúr ) velem, elég neház mellette olvasni vagy forgolódni. Ha hideg van, akkor a többiek a gáz mellett, de ha nincs nagyon hideg, turkálóban vettem nekik szép paplanokat párnákat, abból csináltam nekik " fészket" a gangon egy rekamién, és abban alszanak, úgy nevezzük a sokszínű szőrű képződményt, hogy a " macskagolyó". mert napközben ütik verik egymást, de éjjelre kibékülnek. Jó időben - a gangunkon van egy könyvszekrény is, annak a polcain.

Nem engedhetjük ki őket éjjelre, mert forgalmas utcában lakunk, a garázs vagy a kamra pedig hideg lenne nekik.

Azért az ügyesebben kijátszanak bennünket, beszöknek a gáz mellé.

A hófehér még mindig nem jött haza.

2013. jan. 28. 19:29

Nálatok hogy alszanak éjjel a cicák?

A miénk az én lábamon kezdi, ráhuppan a 7 kilójával, de már szinte elnyomja a keringésem, ezért kihúzom alóla, aztán újra ráhuppan, ez így megy egy párszor, majd megun, és átmegy a férjemhez, odagömbölyödik a lábához, szépen mellé.....

2013. jan. 28. 17:53
Sziasztok!
2013. jan. 28. 12:15
a mami másfél éves a kicsi exkandúrka meg fél éves. Mindketten ivartalanitva lettek. Irtó cukik, és tényleg igénylik a kapcsolatot, a simogatásokat, a kicsi meg olyan hangosan dorombol közben :) Oltottak, féregtelenitettek, és csak RC ivartalaniott kölyök tápot adok nekik
3030. csgybzs (válaszként erre: 3028. - Lucamami78)
2013. jan. 28. 09:53

Van több oldal, ahol meg tudod hirdetni a cicusokat.

Oltottak, ivartalanítottak? Mennyi idősek?

A ragdollok isteni édesek, még én is elgondolkodtam rajta.

3029. lgaga (válaszként erre: 3028. - Lucamami78)
2013. jan. 28. 09:50

sajnálom és együttérzek.

az is igaz, h a legtöbben kölyökmacskát akarnak, de azért nem mindenki. én is fogadtam be felnőtt macskát, örömmel, amig még lehetett. talán találsz ilyen jó bolondot. nagyon nehéz helyzet ez mindenhogyan.

2013. jan. 28. 08:52

Fájó szivvel, de gazdit kell keresnem a két cicánknak. Leköltöztünk nagyszüleimhez, és majd egy hónap eltelt, mire rájöttem, hogy szegény nagyikám azért fullad, mert allergiás a cicákra. Eddig is voltak fulladásai, de egy szellőztetés segitett, és szinte csak hetente fordultak elő, azóta mióta lementünk, napi szinten voltak olyan komolyak, hogy már lila volt a szája és az asztmaspray kellett neki. Mióta elkülönitettük őket, azóta újra jobban van mamikám is. A cicáknak viszont nem megoldás, hogy az üres lakásban legyenek, hiába nézek rájuk naponta, azért mégsem elég.

Együtt adnám őket csak, egy helyre, mert nagyon szeretik egymást. Kicsi ragdollok, tényleg tünemény mindkettő.

Kislányom is kérdezi, mikor játszhat már az ő cicabarátjával? Nekem ő legjobb bajátom, mondja.

Valahol jó is lenne, ha új otthonuk lenne, ugyanakkor irigy is vagyok, mert nem szeretném, ha már nem lennének :( De hát tudom hogy ez sem megoldás, és annyira igénylik a közelséget, hogy jobb lenne nekik.

Nehéz na. Viszont mindenki kölyökcicát akar, igy nem sok esély van a drágáimnak.

3027. 5847448901 (válaszként erre: 3022. - Judith.budapest)
2013. jan. 23. 14:00
Nekem is van egy ilyen cicám :))14 éves már, itt hagyta az anya én cumiztattam ,de kicsinek is ilyen volt :))A többi cicám nagy hízelkedős de Őkelme ilyen :))
3026. d878fb6317 (válaszként erre: 3024. - Nikike1988)
2013. jan. 23. 13:45

Szia. Ha már nagyon összefilcesedett, akkor lehet, hogy azon már csak az olló segít. Ha nagyon megcibálod már a legelső alkalommal, akkor nagyon nehéz dolgod lesz később.

Vannak kifejezetten cicák számára fésűk, kefék.

Arra ügyelj, hogy olyan legyen amivel nem okozol sérülést neki. A fogak vége lekerekített legyen, hogy ne karcolja meg a cicák bőrét.

3025. Nikike1988 (válaszként erre: 3024. - Nikike1988)
2013. jan. 23. 13:30
Milyen fésűt vegyek a szőre àpolàsàhoz?
2013. jan. 23. 13:29

Sziasztok.


A cicàmnak elég hosszù szőre van és a nyakànàl összecsomósodik.. Jò nagy csomòk vannak màr neki.Kinti cica. Eddig nem fésültem és nem is igazàn tudom milyen kefe vagy fésű kell egy cica szőréhez mert nem volt hosszu szőrű cicàm soha.

Ő talàlt cica és még kölyök.

3023. d878fb6317 (válaszként erre: 3022. - Judith.budapest)
2013. jan. 19. 09:09

Köszönöm kérdésed, minden rendben macskafronton.

A puttonyos kocsit láttam már azóta is, de a férfi kétszer benéz mielőtt elindul:))


A két befogadott cicának nem sikerült gazdit találni:(

Vagy olyanok hívnak akik 200-250 km-re laknak, vagy olyanok akiknek már a telefonbeszélgetés alatt tudom, hogy nem adnám oda.


A férjem szeretné megtartani őket, mert jelenleg csak ez a két cica engedi meg, hogy bármikor megsímogassa.

3022. judith.budapest (válaszként erre: 3021. - D878fb6317)
2013. jan. 19. 06:26

nos mi újság nálatok? örülök, hogy Mila megúszta, nagy csavargók....

irigylem azokat, akiknek szeretgethető cicájuk van, a miénk csak akkor simizhető, ha ő akarja, különben huss..elmegy, vagy harap, ha nem akarunk érteni a jelzéseiből, kegyet gyakorol, ha az ölünkbe fészkeli magát, persze ha jutalomfalatot akar, akkor aztán dugja a buksiját, nagyon szeret egy pillanatig....mi meg nemcsak egy pillanatig szeretjük....

2013. jan. 10. 10:43

Az én Milámat meg majdnem elvitték tegnapelőtt:(

A szomszédhoz jött egy puttonyos autó, valamit pakoltak belőle.

Szerencsére anya kinézett az ablakon, amikor az én cicám farkincáját látta a kocsin eltűnni.

Szólongatta, kiabált neki, a macska sokszor mintha süket lenne...

Na egyszercsak kijött. Kisidő múlva, anya látta, hogy a muki becsapja a kocsi ajtaját, de mielőtt beszállt volna, mama kérte nézze meg az autó hátulját, mert lehet ott a macsekunk.

Fickó kinyitotta, először azt mondja "nincs", aztán "jaj, de itt van".

Szóval, ha anyukám nincs résen elviszik a kis hülyét. Biztos nem talált volna vissza.



4 éves, de szerencsére csak 1-szer tűnt el egy hétvégére. Szerintem bezárták valahova véletlenül.

Péntek este 6 körül még láttam az utcán, aztán nem jött. Szombat és vasárnap egész nap jártam a környéket, készítettem plakátokat, mikor hétfőn reggel 7-8 óra környékén a kapuban álldogált. Lehet egy garázsban vagy valami melléképületben volt, pénteken gondolom munka után bezárult az az ajtó és hétfő munkakezdésig nem nyilt ki.

Másfél napig aludt. Aztán orvoshoz kellett vinni, valószínüleg az étlen-szomjan megviselte a szervezetét.

Úgyhogy sajnos bármi megtörténhet velük.

A tanyasi cicáimról is van eltűnős történet, majd egyszer leírom.

3020. l.luiselotte (válaszként erre: 3018. - Judith.budapest)
2013. jan. 9. 22:50

Sajnos nem, de még mindig várjuk. Azzal vigasztalom magamat, hogy a nagyon szép elegáns fehér macskát talán egy macskabarát befogadta.

De még nem adtuk fel teljesen a reményt, minden nap várom haza.

Köszönöm a kérdésed.

3019. Anna0129
2013. jan. 9. 13:10
Jaj már teljesen nem bírok a cicussal. Annyira hiperaktív lett, hogy rohangál körbe-körbe a lakásban. Még a virágom is letörte, úgy látszik rájött a 10 perc.
3018. judith.budapest (válaszként erre: 3014. - L.luiselotte)
2013. jan. 8. 15:35
Hófehér? Hazatalált?
2013. jan. 4. 09:20

Sziasztok. Van a tanyánkon két befogadott cica, sajnos a meglévőim nem díjjazzák a jelenlétüket, konkrétan ütik-verik őket.

Szeretnék nekik jó otthont találni, ha tudtok olyat aki szeretne és hajlandó befogadni őket (akár együtt, akár külön) kérem írjatok.

Köszönöm.

2013. jan. 2. 08:28

A film megtörtént események alapján készült, most nem néztem, de már láttam.


Én is remélem, hogy hófehér már hazaért.

Ha félős miért nem zártad be?

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook