Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Trójai vírus. Hogyan szabadulhatnék meg tőle? fórum

Trójai vírus. Hogyan szabadulhatnék meg tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. njnl
2012. jan. 18. 13:42

Sziasztok!

A pendrivomat a nod32 trójaisnak, meg férgesnek találta, karanténba is helyezett mindent.

Maradt kb 3 rendszerfájl a stick-en, ezeket formázással eltávolítottam. Kihúztam majd visszadugtam a pendrivot és újrfa kíirta a nod a következőt:

F//recycler.ink

módosult Win/32 Kryptik OIJ trójai

F//recycler.ink

módosult Win/32 dorkbot.D féreg


Mitől lehet az, hogy ,minden tisztítás és karantén után, rajta van a következő behelyezéskor? A formázások ellenére is.

Illetve mivel tudom véglegesen eltávolítani?

Üdv.:

njnl

53. 859d58d4d8 (válaszként erre: 52. - B650e19110)
2011. febr. 16. 19:22
Köszönöm, megcsináltam a vizsgálást, nem talált semmit!:)
52. b650e19110 (válaszként erre: 48. - 859d58d4d8)
2011. febr. 16. 13:54
Indíts el egy manuális ellenőrzést a teljes gépre, nagy valószínűséggel lehet rajta más is...
51. b650e19110 (válaszként erre: 49. - Huncutka84)
2011. febr. 16. 13:52

"Karanténban van, semmit"

Erre azt mondanám, hogy onnan is törölni!

50. 859d58d4d8 (válaszként erre: 49. - Huncutka84)
2011. febr. 14. 12:53
Köszönöm szépen!
49. Huncutka84 (válaszként erre: 48. - 859d58d4d8)
2011. febr. 14. 12:51
Karanténban van, semmit. Reméljük még időben elkapta, bár ált nem szokott sikerülni, úgyh készülj egy teljes restartra.
2011. febr. 14. 09:34
Sziasztok! Elég régi a fórum, de remélem olvassa valaki! Mikor bekapcsoltam a gépem, egy figyelmeztetés várt, hogy fertőzve van a gépem, a trójai falóval, jelenleg karanténba tettem! Mit kell vele a továbbiakban csinálnom? Van amúgy, vírus irtóm, az pedig azt írja biztonságban a gépem! Sajna nem értek hozzá! Előre is köszönöm, ha valaki segít!
47. dfd27f97fa (válaszként erre: 44. - Koperta)
2009. ápr. 16. 07:17
Ha nincsenek pótolhatatlan programjaid sztem maradj az xp telepítésnél.
46. dfd27f97fa (válaszként erre: 43. - Koperta)
2009. ápr. 16. 07:16

Én inkább felrobbantom a gépet minthogy nod terméket tegyek rá.


de mint alább is írták ez mindenkinél változó.

45. dfd27f97fa (válaszként erre: 41. - D532163884)
2009. ápr. 16. 07:14
A vírus írtót 2 perc feltenni a másik, 2 beállítani. A tűzfal szintén 2 perc felrakás és kb 5 perc beállítani. A FF böngésző felrakása 1 perc. Az operáé szintén. KÉSZ. (egyéb programok sem tartanak sokáig)
2009. ápr. 15. 21:53
Szívesen tanulok, jelenleg sajnos csak a hibáimból. Nekem az kínai, hogy ghostolás, de ha el tudjátok magyarázni nekem való nyelven, bizonyára fogom tudni alkalmazni.
43. koperta (válaszként erre: 36. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 15. 21:49

ESET Personal tűzfalat, ESET Smart Security vírusirtót, Spybot S&D.

Ezt a fiamnak kellene megértenie, de az még nem megy :)

42. d532163884 (válaszként erre: 40. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 15. 20:29

amivel én szórakozom,az kb 10 perc (leghostolni a rendszert) és csak egyszer kell megcsinálni.Felrakni kicsit több, akár 15 is megvan, ez még mindig csak 1/3-a a win telepítésnek, és így is tökéletesen fel van rakva a rendszer, winnel, programokkal, mindennel:)

egyébként erről tök felesleges vitázni, mert kb olyan, mint a vírusirtó.Van aki a NOD-ra, van aki az Avastra, én pl a Kasperskyre esküszöm, és nincs az az Isten, aki meggyőzne egy másik programról:)

41. d532163884 (válaszként erre: 39. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 15. 20:15

ugye a te gépeden csak windows van, ilyen office, böngésző, vírusirtó, ilyen-olyan progi nincs, amit még a saját ízlésednek megfelelően be kell állítani?

bocsi, azt én is tudom, hogy a win telepítés meddig tart, nem az a hosszú, hanem visszarakni a többi- nem kevés- programot, és már ne vedd zokon, de ezt gyorsabban megoldja a ghostolás.

40. dfd27f97fa (válaszként erre: 39. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 15. 17:06
ez pont annyí idő mint azzal szórakozni amit mondasz és sztem sokkal tisztább ha rendesen van felrakva az op rendszer.
39. dfd27f97fa (válaszként erre: 38. - D532163884)
2009. ápr. 15. 17:04

Jó de nem mindenki ért a particionáláshoz főleg nem az olyanok akik majdhogynem csak a gépet tudják bekapcsolni



Az xp telepítés meg nem tudom hogy nálad hogy tarthat fél napig. kb 45 perc től 1 órás időtartamba simán megoldható. vagy az egy fél nap ??

2009. ápr. 15. 11:57

ha nem akartok vesződni winfos és programtelepítéssel, akkor ghostoljátok le a frissen felrakott rendszert(amin már a programok is fenn vannak, beállításokkal, stb).

A képfile-t el lehet menteni egy másik partícióra, dvd-re stb. Ha gond van, (vírus, trójai, kékhalál akármi) csak elő kell venni a bootolható lemezen lévő programot (pl. Norton ghost) és megadni neki a rendszerről készült képfile helyét.(ha dvd-n van, akkor értelemszerűen két dvd meghajtó kell)Mérettől függően kb 15-20 perc alatt végez a teljes telepítéssel, és van ismét egy tiszta rszer.

Régebben én is szórakoztattam magam windows és egyebek telepítésével, ami kb fél napot vett igénybe.Ma már nem, mert hülye azért nem vagyok:)

Azt meg végképp nem értem, hogy hogyan lehet oda minden kétszer a gépről? Mindig min 2 partíciót kell csinálni, egyet a rendszernek és a programoknak (pl. C-meghajtó), egyet pedig a saját dokumentumoknak (g,f,k,s akármilyen meghajtó)így ha beeszi magát valami szemét a winfosba, akkor sem kell a családi képtárat törölni, mert nem ott van, ahol a win.(persze ettől még kell bizt. másolni dvd-re pl.)

Még egy tipp:a rendszervisszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón sok kellemetlenségtől megóvhat.(ez tök felesleges, ha le van ghostolva az egész rendszer)

2009. ápr. 15. 08:35

Nekem párom2szer tette rá a tróját a gépre,mindent le kellett törölni és újra telepiteni az egész rendszert,nekem 8000ft-ba került mindkétszer!

Érdemes mindenröl biztonsági másolatot késziteni,mert nekem 2szer lett oda mindenem a gépröl!Most már okosabb vagyok,bár a párom sem nagyon ül ide!

36. dfd27f97fa (válaszként erre: 35. - Koperta)
2009. ápr. 15. 07:34

A netet ésszel kell használni. ;o)



Milyen tűzfalat kaptál meg vírus írtót ?

2009. ápr. 14. 20:30
Na kérem. Windows újratelepítése (persze szaki segítségével). Nem csak trójai, hanem csomó kémprogram volt rajta. Talán most már körültekintőbb leszek, és nem kapunk be ilyen alattomos doltokat.
34. dfd27f97fa (válaszként erre: 33. - Koperta)
2009. ápr. 9. 17:29
nincs mit
2009. ápr. 9. 16:24
Hát igen. Köszönöm mégegyszer!
32. dfd27f97fa (válaszként erre: 30. - Koperta)
2009. ápr. 9. 16:22

Ha újra kell rakni az xp-t ami trójai lévén megeshet mindenképp ugranak a programjaid.- ki kell őket cd-re írni vagy ilyesmi.


A vírussal 1ütt lenni hosszútávon meg nem tanácsos....

2009. ápr. 9. 16:04
Azért köszönöm, hogy próbáltál segíteni! Sajnos nem vagyok annyira bátor, hogy ismeret nélkül törölgessek, nem tudnám visszaállítani.
30. koperta (válaszként erre: 28. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 9. 16:00

Türelmetlen vagyok, de azért valóban megér(ne) egy próbát, a probléma azonban ugyanaz, hogy nem tudom, hogy mi az, amit törölni akar.

Ha kitörlök olyan állományokat, amik kellenek a windowshoz, akkor az nem fog elindulni, innentől kezdve pedig megáll az egyébként is kevés tudományom, és rettegek, hogy elvesznek a programjaim.

29. koperta (válaszként erre: 27. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 9. 15:57
Mivel nem jutok egyről a kettőre, sajnos valóban segítséget kell kérnem. Amiket kiír, én azokból nem tudom eldönteni, hogy milyen állomány, kell-e a windowshoz vagy sem, ezért nem is merem törölni. Mást meg nem enged.
28. dfd27f97fa (válaszként erre: 26. - Koperta)
2009. ápr. 9. 09:14

Én inkább rászánnám akár az egész napot is .....


de szerintem elég lett volna 2-3 óra is.



"És még akkor sem biztos, hogy meg tudjuk menteni a windowst." Azért nálam 1 próbát megszokott érni :D

27. dfd27f97fa (válaszként erre: 25. - Koperta)
2009. ápr. 9. 09:12

Az az avast boot idekü keresése volt. Abba a módba kell vírust irtani. Azt hogy nálad hogy indul el magától azt nem tudom mivel ezt is manuálisan kell indítani. A helyedbe vissza tenném az avastot és kitöröltetném vele az összes vacakot amit talál.


Vagy ha nagyon nem értesz a géphez mindenképp hívnék valakit aki igen. (mert ugye azért így láttatlanba elég nehéz..)


"de rajta van ez a szemét vírus, még nagy kárt nem csinált " lehet nem is veszed észre és nem csak te használod a gépet.... ha tényleg nem értesz hozzá én mindenképp megmutatnám a helyedbe olyannak aki képbe van. (mármint rendesen élőbe hogy lássa a felállást)

2009. ápr. 9. 08:09
Leglább fél órát vártam, eljutott a vizsgálatban kb. 18 %-ig. Úgy gondolom, hogy egy egész napom rámegy, ha hagyom lefutni. És még akkor sem biztos, hogy meg tudjuk menteni a windowst. Mindkét kereső a trójait hozza ki.
2009. ápr. 9. 08:06
A pcworld.hu-ról töltöttem le. Bekapcsoláskor nem a windows indul, hanem egy kék ablakban elindul a víruskereső (dos-os kinézetű), kiírja, hogy éppen mit vizsgál, pörögnek a könyvtárak, százalékban mutatja, hogy hol tart, kicsit lejjebb pedig azt írja, hogy kiléphetek az esc megnyomásával. Ha megnyomom, abba hagyja a keresést és indul a windows. De persze vártam egy ideig türelmesen, hozott is vírust, akkor 0-9-ig felsorolta, hogy mit tehetek (törlés, javítás, karantén, kihagy stb.), de a javításra és a karanténba helyezésre azt írta, hogy nem tudja végrehajtani. Na ekkor nyomtam az esc-et, indult a windows. Alul forgott az "a" betű, de folyton felugró ablakokban jelezte, hogy vírust talált, nem tudtam használni a gépet, ezért töröltem róla az avast. Most tudom használni, de rajta van ez a szemét vírus, még nagy kárt nem csinált (vagy én még nem vettem észre). A NOD meg hol jelzi, hogy talált valamit, hol pedig azt írja, hogy minden rendben. Ki érti ezt? Szóval szerintem ott van az a vírus, és ki kéne irtani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook