Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanás utáni hegeket hogyan lehetne eltüntetni? fórum

Pattanás utáni hegeket hogyan lehetne eltüntetni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. aug. 30. 14:37
A másik amit javasolni tudnék: én egy ideje áttértem a szappannal történő arcmosásra. Két márkát tudnék mondani: Colo, illetve Pom-pom, nekem az utóbbi jobban bejött. A lényeg szerintem, hogy minél kevesebb vegyszerrel terheld a bőrödet, a fenti termékek natúr kozmetikumok.
2017. aug. 30. 14:34

Nekem a The Ordinary termékek jöttek be (lejjebb írták, hogy szalicilos, c-vitaminos stb termékek, ezeket ők is gyártják, utána kell nézni), bár szerencsés vagyok: csak halvány barna foltok voltak az arcomon, az is mininális (értsd: egy-kettő), és csak engem zavart.


Illetve a GIGI is nagyon jó, a kozmetikusom azzal dolgozik.

2017. aug. 29. 15:26

Évekig küzdöttem pattanásokkal, és sajnos meg is lett a nyoma. A felnőttkori pattanásaim elmúltak,ugyanis a problémát a gyökerénél kell megoldani. Az én esetemben inzulinrezisztencia, ezért ajánlatos felnőtt kori pattanásokkal endokrinológushoz elmenni.

A lényeg, hogy a heges bőrt ápolni kell a bőrt. Én későn tudtam ezt meg, így mindenféle módszert kipróbáltam, melyekkel a nyomkodás után még tovább gyötörtem a bőröm. ( savas hámlasztás, tűs henger, bőrcsiszolás, TCA, stb...) AZ elmúlt fél évben szinte teljesen elmúltak a bemélyedések, sokkal homogénebb a bőrfelszínem, mondjuk ehhez bőrgyógyász is kellett.

Ezeket használom:

- havonta egyszer VIVACE kezelés (csak az érintett területen, kb. 30.000 Ft/alkalom)

- GIGI Bioplazma nappal krém (kozmetikustól, 30ml nagyon sokáig elég)

- nappalra 50 faktoros fényvédő

- este arclemosó szalicilos (Evelin kb. 1200 Ft)

- 12%os C vitamin szérum (Evelin kb.2500 Ft)


A VIVACE tényleg nem olcsó, de ha belegondolok, hogy évekig mennyi mindent kipróbáltam és ezeket összeadnám, sokkal több jönne ki. Kb. 4-5 kezelésre van szükség, de ezt bőrgyógyász pontosan megmondja.

Remélem tudtam segíteni.

53. Edus96 (válaszként erre: 31. - Magic life)
2015. jan. 7. 12:08
Kedves Magic Life! Sajnos csak most találtam erre a portálra, és érdekelnének a tapasztalataid a lézeres hegkezeléssel kapcsolatban. Nyáron nagyon csúnya pattanások jelentek meg az arcomon, amik aztán hegeket is hagytak maguk után...olvasgattam erről a hegkezelésről, de senkitől nem olvastam személyes tapasztalatokat. Ha kérhetem, megosztanád velem? Már nagyon kétségbe vagyok esve az arcbőröm miatt és eléggé kilátástalannak találom a helyzetet...
52. Riel (válaszként erre: 51. - MelisUK)
2014. jún. 17. 13:25
Köszi a tippet:) Vettem is hidrogén peroxidot:)
2011. nov. 22. 11:39
A hegekre visszatérve azért írtam le ezt az egész hidrogén peroxidos dolgot, mert ennek hatására nem lesznek pattik, azaz nem lesz mit macerálni, ami után esetlegesen hegek, kráterek keletkezhetnek a bőrön. Ha mégis ilyen a bőröd, akkor elég kegyetlenül nyomkodtad ki magad már jó ideje, szóval a legfontosabb, hogy megelőzd a további patti kialakulását. Ajánlani tudom a bőröd kezelésében a kókuszolajat, ez a haj és a szaruhártya legjobb természetes tápanyaga. A bőrön alkalmazva csökkenti a ráncokat, táplálja és feszesíti a bőrt. Nagyon eredményes a különböző bőrbetegségek kezelésében, mint az övsömör, az ekcéma, vagy a fertőzések.
2011. nov. 22. 11:33
Lehet, hogy furán fog hangzani, mivel Magyarországon egyáltalán nics elterjedve, sőt, jobbára fodrászat-kozmetikán kívül nincs is használatban, de ha reggel-este arctisztítás után 3%-os hidrogén peroxiddal egy vattapamacs segítségével áttörlöd az arcod, majd ezután használod a szokásos arckrémed, akkor ez olyan szinten fertőtleníti a bőröd, hogy ezentúl nem leszel pattanásos. Ezt egy indiai lánytól tanultam. Egyébként rengeteg felhasználási módja van, a fürdőszobát lehet vele fertőtleníteni, a vágódeszkát, amíg tusolunk, a szánkban tartva onnan is elöli a bacikat. A lényeg, hogy ennél magasabb százalékút nem szabad használni, plusz idő kell, hogy a hatását kifejtse, idő, mire elöli a bacikat, ezért is kell a szájban is kb 10 percig tartani, az arcról pedig nem lemosni, miután a vattával áttöröltük. Ha angolul kerestek rá, akkor rátaláltok, hogy mi-mindenre jó. Nagyon hasznos kis vacak ez és ráadásul nem rongálja a környezetet.
2011. nov. 22. 11:12
Kísérd el bőrgyógyászhoz! Ha már a boltikencék nem segítenek, orvos kell!
2011. nov. 20. 21:17
Kérlek titeket aki ért ehez valaszoljon nekem minnél hamarabb nagyon fontos lenne!!!
2011. nov. 20. 20:23

Sziasztok en most regisztraltam es meg annyira nem vagyok jartas :)

Segitseget kernek :S A Baratomnak szeretnek segiteni nagyon szeretem ot es barmit megtennek erte panaszai: pattanasos arc bor es kicsit enyhe hegesedes van az arcan az orr bal es jobb tajekan szval lenyeg az h minden arc kezelesi termeket kiprobaltunk de csak penz kidobas volt most utoljara tőgeszappant vettunk es szicilissavas alkoholt es 2xszer hasznalta egy nap a sziciliszsavas alkoholt pedig akkor,h ha az arcat nyomkodta... Es azaz igazsag,hogy rosszabb lettt es nagyon kiborult de en jobban mert nem tudom,hogyan tudnek rajta segiteni mit probaljunk ki h a pattanasok enyhuljenek h ne jojjenek ki es hogy az arcan enyhuljenek a hegek :S most itt azokat olvastam h viragkrem?? Mrg teafaolaj h ezek milyenek hazsnosak?? NAGYON KERLEK SEGITSETEK ADJATOK TANACSOKAT MERT NEM TUDOM MITRVO LEGYEK!!!! ELORE IS KOSZONOM!!!

2011. nov. 20. 20:18

Sziasztok en most regisztraltam es meg annyira nem vagyok jartas :)

Segitseget kernek :S A Baratomnak szeretnek segiteni nagyon szeretem ot es barmit megtennek erte panaszai: pattanasos arc bor es kicsit enyhe hegesedes van az arcan az orr bal es jobb tajekan szval lenyeg az h minden arc kezelesi termeket kiprobaltunk de csak penz kidobas volt most utoljara tőgeszappant vettunk es szicilissavas alkoholt es 2xszer hasznalta egy nap a sziciliszsavas alkoholt pedig akkor,h ha az arcat nyomkodta... Es azaz igazsag,hogy rosszabb lettt es nagyon kiborult de en jobban mert nem tudom,hogyan tudnek rajta segiteni mit probaljunk ki h a pattanasok enyhuljenek h ne jojjenek ki es hogy az arcan enyhuljenek a hegek :S most itt azokat olvastam h viragkrem?? Mrg teafaolaj h ezek milyenek hazsnosak?? NAGYON KERLEK SEGITSETEK ADJATOK TANACSOKAT MERT NEM TUDOM MITRVO LEGYEK!!!! ELORE IS KOSZONOM!!!

2011. nov. 20. 19:58

Sziasztok en most regisztraltam es meg annyira nem vagyok jartas :)

Segitseget kernek :S A Baratomnak szeretnek segiteni nagyon szeretem ot es barmit megtennek erte panaszai: pattanasos arc bor es kicsit enyhe hegesedes van az arcan az orr bal es jobb tajekan szval lenyeg az h minden arc kezelesi termeket kiprobaltunk de csak penz kidobas volt most utoljara tőgeszappant vettunk es szicilissavas alkoholt es 2xszer hasznalta egy nap a sziciliszsavas alkoholt pedig akkor,h ha az arcat nyomkodta... Es azaz igazsag,hogy rosszabb lettt es nagyon kiborult de en jobban mert nem tudom,hogyan tudnek rajta segiteni mit probaljunk ki h a pattanasok enyhuljenek h ne jojjenek ki es hogy az arcan enyhuljenek a hegek :S most itt azokat olvastam h viragkrem?? Mrg teafaolaj h ezek milyenek hazsnosak?? NAGYON KERLEK SEGITSETEK ADJATOK TANACSOKAT MERT NEM TUDOM MITRVO LEGYEK!!!! ELORE IS KOSZONOM!!!

44. kétségbeesve00 (válaszként erre: 39. - Twiggy00)
2011. jún. 21. 15:24

Kipróbáltam a körömvirágkrémet és tényleg halványodnak tőle a hegek :)

Ajánlom mindenkinek.


Hogy teljesen eltűnjenek mit tehetek? Ezzel kenegessem és elég lesz?

43. Bálint90 (válaszként erre: 42. - Arrival)
2011. máj. 16. 19:01
Jól hangzik, csak a bőrgyógyászomban nem bízok már 100%-osan, pedig mindig is oda jártam. 10 éves korom óta szteroidokkal kezeli a pikkelysömöröm és meg se említette, hogy más (természetes) dolgokkal is lehetne helyette próbálkozni..
42. arrival (válaszként erre: 41. - Bálint90)
2011. máj. 15. 21:09

Nem tudom otthon alkalmazzák-e, érdeklődj utána.

Bőrgyógyász csinálja, egy (nagy)injekciós tűvel az arc bőr alá nyúl, és elkezdi a tűt a bőr alatt mozgatni ott, ahol heges. A heg az nem más, mint összenövés a bőr alsó rétegeivel (nem tudom , hogy fejezzem ki magam, hogy értsd), szóval azzal, hogy mozgatja a tűt, így a hegek eltűnnek. Helyi érzéstelenítésben csinálják.

Magán bőrgyógyásznál kérdezz rá.

2011. máj. 15. 19:49

Sziasztok!

Nekem a pattanások után maradtak lyukak az arcomon (ha éppen úgy vetül a fény, akkor sajnos nagyon látszik). Van valami mód ezek eltűntetésére?

40. betszy
2011. ápr. 19. 09:42

Hello!

Nekem rengeteg régi és friss hegem van.Kiskorom óta kiütések jelennek meg rajtam egy évebn 1-2 alkalommal.Régen rettentően elvakart és azoknak megmaradt a nyoma.Most is kijön néha,de ügyelek hogy ne vakarjam el .(14 vok,csak nem lehetett annak regisztralni)Jelen pillanatban barna foltjaim vannak és a bőrgyogyász elküldött laborvizsgálatra a kiütések miatt de a hegekre nem mondott smemit.Azt mondta majd később.Én meg rákérdeztem a contratubexre de nem ajánlotta,azt mondta csodákat ne várjak.Amugy is itt romániaban 4000 ftba átszámolható az ára.Gondoltam hogy elmegyek a kozmetikushoz neki van biotron lámpája,csak nem tudom megérnée mit gondoltok?

2011. ápr. 18. 11:07

Sziasztok!

Én a körömvirág krémet tudom ajánlani mindenkinek. A sebeket gyorsan begyógyítja, gyulladást is csökkenti, a sebhelyek is gyorsabban halványodnak tőle. Nem beszélve arról, hogy elég baráti áron beszerezhető, és sokáig tart.


Remélem tudtam ezzel valakinek segíteni!

2011. ápr. 18. 10:51

Sziasztok!

Nekem is a hegekkel van problémám..., de már egy jó ideje( több éve). /Azt mondták egy évig is eltarthat mire eltűnik./

A hátamon vannak és nagyon csúnyák, láthatóak.

Nem bírom elviselni. :(

Nem tudom mikor múlnak el, de maguktól biztos nem.

Próbáltam egy s mást, de nem vállt be.


Tudnátok ajánlani vmit, ami segíthet?

Olvastam krémekről, napozásról, lámpázásról,bőrgyógyászról(...).

Ha szolizok az jót tesz neki?

Melyik lenne a legjobb és mennyi idő mire hat?


Olyan szörnyű ez a helyzet, itt a nyár, strandra se mehetek, mert, hogy néz ki ...

Ujjatlan felsőt se vehetek fel...nem öltözhetek úgy ahogy akarok.Szörnyű!


Akinek vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatban, szívesen várom.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

37. kétségbeesve00 (válaszként erre: 36. - Princes47)
2011. ápr. 18. 10:36

Pontosan milyen színnel kell világítani és mennyi ideig?

előre is köszönöm a választ :)

2009. ápr. 15. 10:42

Szerezz, kérj kölcsön biotron /bionic ki minek nevezi/ lámpát. Ez egy Zepteres készülék, a hegesedést szépen eltünteti egy két kezelés után. De nagyon sok kozmetikusnak is van. Keress a baráti körödben hátha van valakinek.


Hidd el én már kipróbáltam műtéti hegeket tüntetett el.

2009. ápr. 14. 20:19
A meglévő hegeket én sem tudom eltűntetni, igaz nincsen sok és az sem jól látható helyeken, de viszont mindenek elött hogy ne legyen heges a bőr a pattanásokat kell megelőzni. 17 évesen ez a fontosabb aztán utána kell a hegeket eltüntetni. Bőrgyógyász tényleg jó krémeket tud felírni és semmibe nem kerül ha elmész hozzá. Valamint a Teafaolaj rettenetesen jó a pattanásokra és természetes alapanyag nempedig a drága összekutyult krémek... Töményen lehet alakalmazni a pattanásokra az olajat(900ft), a szappannal(400ft) pedig lehet tisztítani az arcot napi 2x. Illetve 3-4 havonta kozmetikus. Garantáltan szebb lesz az arcbőr és még lehet a hegek is halványodnak...
2009. ápr. 12. 08:23
Petyus a contractubex gél kilőve legalábbis egyenlőre, 3 patiban voltam egyikben sem volt még a nevéről sem hallottak. Vagy úgy lessz h vetetek a barátnőmmel ugyis megy Temesvárra vagy a nővéremmel ha visszamegy Jászberénybe, de akkor a krémet csak május végén kapnám meg :(
33. kiscsaj16 (válaszként erre: 31. - Magic life)
2009. ápr. 9. 14:36
Szia nem vaok pesti, de lehet h még túl fiatal lennék ehez a kezeléshez, nem nagyon szeretnék ilyen kezelésre meg nem is engedhetném meg magamna ha olyan drága pedig nagyon zavarnak a hegek, elősször kipróbálnám az ilyen egyszerűbb krémes kezeléseket, aztán ha minden kötél szakad és semmi nem segit(eméljük nem)akkor jöhet 1 ilyen kezelés valahogy csak összekuporgatnám rá a pénzt. Köszönöm az ötleteket
32. kiscsaj16 (válaszként erre: 29. - Gine)
2009. ápr. 9. 14:32
Köszi Gine holnap megyek megnézem a patikában még1szer köszi a tippet :)) és Petyus neked is sokat segitettél :)))
2009. ápr. 8. 15:23

Kiscsaj:


Jelenleg itthon bújok a nap elöl, lézeres hámlasztás után: Magyarország legjobb bőrgyógyáz kozmetikusa kezel. Mély szövetekig lukcsos az arcböröm. Lézerrel újrainditották a kollegén szintek müködését, ezálltalál 3 kezelés után, ami havonta ismételnek elmúlnak a hegek. Sajna 100%-os eredményt nem lehet elérni, de sokkal szebb lesz.

Ajánlanám Neked orvosom, de mivel én is 7 hetet vártam mire kezelésre kerültem, igy addigra már nyár közepe veszélyes lehet, mivel ha erős napi éri pigmentfoltos lehet böröd......


Tehát gyors hatásos eredményt csak lézerrel érsz el. Egyszerű mélyhámlasztás a hegeket nem tünteti el! Másik legjobb megoldás a dermaroller kezelés, ez uagynoly jó, és egy fokkal olcsóbb is.


Ha pesti vagy látogass el:


[link]

[link]

[link] itt kezelnek Engem

2009. ápr. 8. 00:50
Gine én is azt használom tényleg hatásos és nem is drága.....
29. Gine
2009. ápr. 7. 19:27

Sziasztok!:)


Van egy krém-én nem pattanásra használom,hanem műtét utáni hegre-Contractubex hydrogél,rá van írva,hogy nagyon szépen eltűnte minden heget,s tapasztalom is.1300-ft,s nagyon jó!Mellette még használjad a bioptront,s a kettő együtt tuti hatni fog!

28. kiscsaj16 (válaszként erre: 27. - F3b8b0290e)
2009. ápr. 7. 19:16
Szia Petyus, szóval ha csalánteát iszom letisztul az arcom húú ez nagyon jól hangzik, de a hegek is halványodnának tőle? Az ize nem számit akármilyen rossz megiszom, de mennyit kell naponta innom fél liter elég vagy több kell és mennyi vizbe mennyi csalánt tegyek? :))
2009. ápr. 7. 01:13
sziasztok ! Nekem is heges az arcom, nekem akne gyulladásom volt, én is jártam bőrgyógyászatra ahol felírta a doki a sotret tablettát majdnem egy évig használtam... eltüntette már nem voltak azok a duzzadt nagy pattanások....de ami igazán segített az a csalán... lent a dunaparton szedtem egy táskányit összedaraboltam és kifőztem teának nem mondom h jó íze volt de használt... sokat ittam egy hét múlva már látszott az eredmény... a csalánt probáld ki de ne azt amit a boltban lehet kapni... ami friss...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook