Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Allergiás a gyerekem a macskaszőrre. fórum

Allergiás a gyerekem a macskaszőrre. (beszélgetős fórum)


19. Bogi88
2009. jún. 26. 15:26

Sziasztok!

Tudom nem a reklám helye de van egy ugynevezett hipoallergén macskafajta.

Áprliliban születtet nekünk 4 kis virgonc cica.

Biztos tudjátok hogy valójában nem a macska szőr vált ki allergiás reakciót hanem az állat nyálában lévő anyag.

Ezt FEL-D1 fehérjének nevezik.Ennek a macskafajtának ez a bizonyos fehérjeszintje harmincad kevesebb mint más cicusoknál.

Ezért nem vált ki allergiát.

Ha esetleg valakinek felkeltettem az érdeklődését, az írjon.

Érdemes megnézni a cicákat kis időt velük tőlteni.

És már is kiderül hogy hipoallergén..

2009. ápr. 4. 19:42

Igen ő is rettentő kíváncsi,páromnak igazi "utánfutója" lett ugyanis akárhova megy a lakásba mindenhova követi. Wc-re,konyhába,ha a szemetet kiviszi megy utána a folyosóra is. Ha fürdik leül a kád elé és nézi vagy még akár két lábra is áll és úgy nézi.De a héten 2 napot velem volt itthon,és remek "apapótléknak" bizonyultam mert én sem igen tudtam menni sehova nélküle. Egyedül a Bence szobájába nem mehet be,arra nagyon szigorúan figyelünk,de mintha már tudná is mert ha ott vagyok és nyitva hagyom az ajtót, leül elé,nem jön be.

És még mondják hogy a macska nem az emberhez kötődik....

17. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Töhöske)
2009. ápr. 4. 12:58

Megnéztem, nagyon helyes! :o)) Nekem is van fent róla kép.

Mondjuk a miénk sem lopkod, de mindenhova felugrik, mindenhol ott akar lenni. Főzésnél, fogmosásnál, teregetésnél .... :o)))))

16. töhöske (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2009. ápr. 4. 12:43
Ez mindenképp megnyugtató mert nagyon édi-bédi kis bújós bestia a mi Szuszink. Imádom benne hogy nem tolvajkodik,nem próbál meg örökké a pultra ugrani, ott lehet hagyni a kaját nyugodtan az asztalon nem bántja. (na azért még hosszabb időre nem próbáltuk vele egyedül hagyni..) Ez igazi egyéniség. Tettem fel róla képet.
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Töhöske)
2009. ápr. 3. 20:35
Nálunk is a nagyobbik fiamnál kimutatták tehéntejre és a háziporra. Kapásból Klaritint írtak neki, ekkor volt 4 éves. Nem adtam be a gyógyszert, hanem kerestem egy homeopata orvost. Az alkatiszerével néhány hónap alatt helyre hozta. Nekünk nagyon bevállt. A férjemnek is évekkel ezelőtt papírja volt róla, hogy a macskaszőr +++, panelban lakunk, van macskánk, semmi baja. :o)))) Mondanom se kell, Ő sem a gyógyszertől gyógyult meg. :o))
14. töhöske (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2009. ápr. 3. 17:46
Sajnos tapasztalom mert Bence arra is allergiás,de kissebb mértékben.
13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Töhöske)
2009. ápr. 3. 11:10
Nyilván egy vizes, dohos, esetleg penészes falú lakás + a dohányzás jelentős fizikai stressztényező a test számára, itt egyértelmű, hogy a kiváltóok megszüntetése szükségszerű volt. A dohányzás elhagyása szintén segített abban, hogy a szervezet működése helyreálljon. De azért a macskaszőr, meg a pollenek más a kategória. Most képzeld el, ha valaki a házi porra(poratka) allergiás! Ott az eltávolítást nem lehet megoldani olyan egyszerűen.
2009. ápr. 3. 08:23
Hát meglátjuk,majd elvisszük pullmonológiára,meg homeopátiás orvoshoz is,és kikérjük a tanácsukat. Azt tudom hogy én szinte tünetmentessé váltam teljesen,de Bencének az útóbbi fél évben erősödtek a tünetei a gyógyszerei ellenére.
11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2009. ápr. 2. 21:15

nem

tünetek

10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Töhöske)
2009. ápr. 2. 21:15
Sajnos, ha a gyógyszerekkel elnyomják a tüneteket, azzal ne gyógyítják meg az allergiát, csak tünetmentessé teszik egy időre. Sok esetben egyre erősebbek lesznek egy idő után a tüntetek, és egyre több mindenre lép fel allergiás reakció.
2009. ápr. 2. 20:55

Hát majd megpróbáljuk. Egyébként nálam is a kiváltó ok lett megszüntetve és ma már gyógyszereket sem szedek csak nagyon ritkán és akkor is csak egy-két napig pedig régen nem tudtam úgy megfázni hogy annak ne vénás injekció,vagy infúzió legyen a vége a tüdőgondozóban annyira be tudtam fulladni. Abbahagytam a cigit,és elköltöztünk a vizes,dohos lakásunkból egy tiszta száraz panellakásba,már 2 éve. Bencénél kb.3 éve diagnosztizálták az allergiát:penészgombára és fűfélékre.

Tavaly ősszel ujból csináltak neki tesztet és masszív állatszőrallergia is belépett a képbe,mondhatnám az volt a legvörösebb a karján!

Azt hittem hogy enyhülni fognak a tünetei a gyógyszerektől de sajnos nem így lett,sőt!

8. Zizisicc (válaszként erre: 7. - Töhöske)
2009. ápr. 2. 20:27
Az allergia nem más, mint az immunrendszer kóros, felfokozott reakciója egy egyébként ártalmatlan anyaggal szemben. Nem az a megoldás, hogy gyógyszerekkel elnyomjuk az allergia tüneteit, vagy hogy eltávolítjuk a kiváltó anyagot - jelen esetben a macskát, hanem a gyerkőc immunrendszerét kell úgy helyrehozni, hogy ne hadakozzon minden apróság ellen. Én a helyedben elvinném a gyerkőcöt egy homeopata orvoshoz, aki a gyermek alkatiszere segítségével kezelné mind fizikai, mind lelki szinten rendezné a problémát.
2009. ápr. 2. 20:21
Köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat!
6. töhöske (válaszként erre: 4. - Fibs)
2009. ápr. 2. 20:21
Igen én is mindenképp a bőrgyógyászt javaslom. Nálunk ez nem áll fenn,viszont időről időre rendszeresen tüsszög szegény,ha egyetlen nap nem veszi be a gyógyszerét borzalmasan kipirosodik az orra és környéke. Legutóbb 2 hete már hörgőszűkülete is volt ami az asztma jele már. Jővő hét után megyünk a pullmonológushoz kikérem a tanácsát,de szerintem ajándékozásra kerül a sor.
5. szabot.88 (válaszként erre: 4. - Fibs)
2009. ápr. 2. 13:28
Mindenképp vidd el bőrgyógyászhoz szerintem. Az én lányomnak piros foltok voltak a karján ami a macskaszőrtől volt! Kapott kenőcsöt, továbbadtuk a macskát és nyom nélkül eltünt. <- erre hallottam azt hogy talán a macska beoltása javasolt.
4. Fibs
2009. ápr. 2. 12:14

Mik a tünetek?

Ugyanis nekünk van egy másfél éves kislányunk és egy 5 éves nyuszink. Egy légtérbe nem igazán vannak, de a kislányom arca időről-időre kipirosodik. És egyszerűen nem tudok rájönni mitől? Írom a kajákat, mosóport cseréltem, nem használok öblítőt...mégis.

Pont az arcán száraz és piros a bőr, nem fáj neki, de azért jó lenne megszűntetni.

3. erdei gyümölcs 13 (válaszként erre: 1. - Töhöske)
2009. ápr. 2. 11:10
Az alergia nem egyszerü dolog, nem szüntethető meg könnyen, úgy tudom, hogy a gyerek közelébe nem lehet olyan dolog, ami az alergiát kiválthatja. Nekem is van alergiás ismerős kisgyerek, aki alergiás, még a faliszőnyeget is lekellett szedni a falról, és a takarókat is kikellett cserélni. Szerintem is az orvos tanácsát kell elfogadni.
2009. ápr. 2. 11:05
Én úgy tudom a macskát be kell oltatni és akkor meg fog szűnni. De ezt állatorvostól kellene megkérdezni.
2009. ápr. 2. 11:03
Allergiás a 12 éves fiam a macskaszőrre. Viszont van egy tündéri 3 éves ivartalanított lánycicánk. Az ő szobájába nem megy be,de így sem javul pedig a gyógyszereit is szedi. El kell a cicát ajándékoznunk? Van más megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook