Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
37410. aJanka
2019. aug. 28. 17:52

Gabcsi, sajnos nem tudom, mert én nem hozzá jártam, de a tanácsom az lenne, hogy holnap hívd fel a BMC-t és kérj időpontot első alkalomra. Kb egy-másfél hónap múlvára fogsz időpontot kapni, és csak a magánrendelésen nem lehet végigcsinálni, mindenképp be kell jelentkezni. Hátha valaki más még megírja addig a magánrendelést.


Sziszi, igen. Ez ilyen, sajnos... Nekem három hetet ígértek, és kb annyi is volt, kevesebb biztos nem.

37409. 205736d494
2019. aug. 28. 15:21
Sziasztok!!! Az lenne a kérdésem hogy a Chlamydia,gonorrhea szűrés minden intézményben 4 hét az eredmény????
37408. Gabcsi8480 (válaszként erre: 37407. - AJanka)
2019. aug. 28. 13:51

Köszönöm szépen AJanka!


Abban tudsz esetleg segíteni, hogy Konc tanár úrnak van-e magánrendelése?

S ha igen hogyan tudok időpontot kérni?


Ugyanilyen problémával nála már jártak sikerrel, s jó lenne vele végigvinni a folyamatokat!

37407. aJanka (válaszként erre: 37406. - Gabcsi8480)
2019. aug. 28. 12:45

Szia Gabcsi! Mi nem jártunk hasonló cipőben, szóval sajnos nem nagyon tudok mit hozzászólni. Igazából a BMC-ben mindenki nagyon profi volt, az orvosok és a biológus is annak látszott, bár nálunk, mint mondtam, nem volt ilyen gond. Szerintem nyugodtan gyertek ide, mert ami lehetséges, azt meg fogják próbálni kihozni. Amit meg nem lehet, azt meg fogják mondani...

Sok sikert!

37406. Gabcsi8480
2019. aug. 24. 20:08

Sziasztok!


Leírnám kétségbeesésünket-hátha tud valaki tanácsot adni!


Bocsánat, hogy hosszú leszek!


Tavaly nyáron kezdődtek a megpróbáltatásaink, mikor kiderült a Férjecskémnél az azoospermia. 0 spermium.

Volt egy biopszia műtétje Kaposváron novemberben, ott nem találtak nála egyetlen spermiumot sem.

2 héttel a műtét után kaptuk meg a szövettani zárót, s kiderült, hogy abban vannak spermiumok - Johnsen score 8-9esek...viszont azt nem fagyasztották le.

Júliusban voltunk Kopa doktornál MicroTESE műtéten,

3 szalmában, jó morfológiájú és mennyiségű spermiumot tartalmazó bioptátum került a Krio intézetben lefagyasztásra.

Mi Győrben élünk, párom Kaposvári, ott volt is ismeretség, ezért a Domány Sándor Reprodukciós Központban kezdtük az én stimumat.

Minden szépen ment, tegnap le is szívtak 15 petesejtet, melyből 12 érett volt.

Örültünk.

Aztán leszívás után a biológus a folyosón mindenki előtt közölte, hogy hiába a szép petesejtek, ne várjunk jó híreket a reggeli telefonban, mert a biposziák nem szoktak eredményesek lenni.

Ma hívott is...

Nem talát csak 1 db spermiumot a két kiolvasztott mintában. Az is szar alakilag. Miközben a KRIO-s zárón is rajta van, valamint Kopa doktorral is egyeztettünk júliusban, hogy nagyon jók a minták! Van bennük spermium bőven!

Elmondta a biológus ma a telefonban, hogy ő csak a minta 1000-red részét vizsgálja, nincs több órája-hete, hogy kutakodjon nekünk.!

Igy két fiola szövet ment a kukába.

Nekem 5 petesejtem lett lefagyasztva-a 12 érettből!

S még megjegyezte, hogy jobb, ha mihamarabb intézzük a donorspermát, mert mindjárt 40 leszek! Miközben minden eredményem rendben van.

Teljes padló, döbbenet, megsemmisülés.

1 évnyi harcunkat b.szta el, mert ő nem akar dolgozni.

Még van 1 fiolánk.

De a Férjecském benne van egy újabb műtétben is, ha frissel tudnak dolgozni egy újabb stimunál nálam!

De merre menjünk?

A BMC-ben sikerrel járhatunk., s van lelkiismeretes biológus ott?

A Dománynál mindenki alapos, kedves, asszisztencia, orvosok.

De ez a f.szfej intézte el az álmunkat!

Merre tovább??? Melyik orvost érdemes megkeresnünk?

🙏🤰

Köszönöm szépen a válaszotokat!

37405. aJanka (válaszként erre: 37403. - Mina1987)
2019. aug. 22. 11:13
Sima kenetvétel volt nekem is, nem fáj. És a lombikot is simán túl lehet élni. Igazából ha a leszíváshoz altatnak, akkor csak a beültetés kellemetlen, de azt már addigra nagyon bőven túléli az ember. :) Aztán a gyereket meg úgyis meg kell szülni...
37404. Dorci9 (válaszként erre: 37403. - Mina1987)
2019. aug. 22. 09:00

Szia,

nekem sima kenetvétel volt és nem volt fájdalmasabb. Én még nem találkoztam olyan nőgyógyásszal, ahol mindezt tűvel oldották volna meg, de természetesen ez nem zárja ki ezt a lehetőséget sem.

37403. Mina1987
2019. aug. 22. 08:32
Köszönöm a tippeket lányok. Abban még tudtok segíteni, hogy mire számítsak ezeknél a nemi betegség vizsgálatoknál? Olyan mint egy sima kenetvétel, vagy fájdalmasabb?Egy hölgy ma a megyei kórházban azt mondta, hogy ők tűvel veszik le a hüvely faláról. Már a beszélgetés alatt csúsztam le a székről, nem igazán bírom ezeket az orvosi beavatkozásokat. Nem tudom mi lesz ha lombik programot mondanak nekünk is:(
37402. Jázmin85 (válaszként erre: 37401. - Dorci9)
2019. aug. 21. 18:13
Én mondtam h lombik miatt kell, mégis kaptam csekket és csak annak befizetése után csinálták meg.
37401. Dorci9 (válaszként erre: 37398. - Mina1987)
2019. aug. 21. 16:05

Szia Mina,

az említett vizsgálatokat megcsinálják a BMC-be is, illetve bármelyik állami nőgyógyászaton is. Amennyiben állami mellett döntesz, akkor mindenképpen mondd a dokinak, hogy lombik miatt kell és akkor nem kell fizetni érte (Nekem ezt egy BMC-s asszisztens mondta így). Kenetből kell nekik az eredmény. Nekünk több vizsgálatot kértek, nem csak kettőt (utánanézek és megírom).

37400. Klaudia20 (válaszként erre: 37398. - Mina1987)
2019. aug. 21. 14:01

Nekem a nőgyógyászom írt ki mindent, amit kértek a BMC be. Vagyis előtte már összeszedtem a szükséges vizsgálatokat, és listával mentem hozzá. Mindent kiírt, levett.

Megyei kórházban.


Szóval menj oda, és verd az asztalt, mert együtt kell hogy működjenek.

37399. Röné (válaszként erre: 37398. - Mina1987)
2019. aug. 21. 13:03

Szia! Engem is elhajtott vele a Szűcs, hogy ezt intézzem el otthon a saját nőgyógyászommal.

Magánba járok egy dokihoz, de magánba ilyet nem lehet (legalábbis nekem Ő azt mondta), mert ehhez csak tb-s rendelésen veszik le a kenetet, mert onnan küldik tovább a mintát. Én ezen felhúztam magam és bejelentkeztem a területileg illetékes nőgyógyászatra, gondoltam egy kenetlevétel talán ott is menni fog. Hát nem. Onnan elküldtek, hogy menjek a meddőségi ambulanciára, mert csak ott tudják olyan BNO kóddal beküldeni a mintát, hogy ne kelljen fizetnem érte (ez Dunaújváros és itt volt helyben a meddőségi ambulancia is).

Jah, és az eredményre 8 hetet vártam… no comment…

Szerintem hívd fel a területileg illetékes tb-s nőgyógyászatot, hogy ott hogy működik a dolog. Esetleg a háziorvostól kérj beutalót, ha nagyon ragaszkodnak hozzá.

Sok sikert, kitartást! :)

37398. Mina1987
2019. aug. 21. 12:05

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek. Mi még nagyon kezdők vagyunk. Májusban jártunk először Szűcs doktornál konzultáción a Czeizelben, akitől akkor elég nagy mennyiségű információt kaptunk negyed órába sűrítve. Még most sem tiszta minden, pedig már pár telefonon túl vagyunk vele/velük.A BMCbe küldött minket kivizsgálásokra. Amikor a laborra mentünk elvették tőlünk a recepción azt a papírfecnit, amire felírta a vizsgálatokat a doki és azt azóta sem kaptuk vissza, se más papírt pl. nyomtatott beutalót. Tisztán rémlik, hogy valami Chlamydia,gonorrhea szűrést is emlegetett a doki, amit ráírt arra a fecnire, de semmi infót nem mondott róla, hogy azt mégis hol kellene csináltatni. Felhívtam a BMC-seket, akik azt mondták, hogy kellett róla nyomtatott beutalót kapnunk a recepción. Hát sajnos nem kaptunk, szóval most fogalmam sincs mit csináljak, mert mindenki csak széttárja a kezét. Mi 360kmre vagyunk BPtől, nem tudok csak úgy felkocsikázni emiatt a papír miatt. Milyen lehetőségeim lehetnek még? Meg lehet ezt csináltatni máshol is? Kenetből vagy vérből kell nekik az eredmény?Fizetős ez a vizsgálat? Csak ezt a két nemi betegséget szűrik vagy van még más is, amit megcsináltassak? Hívtam őket ezért az infókért, a Szűcs doktor úr asszisztensét helyettesítő hölgy teljesen a szöges ellentétét mondta mind a BMC- lányok. Megvan minden eredményünk már, csak ez hiányzik, de idegtépő, hogy addig bejelentkezni se tudunk konzultációra.

37397. TAndi86 (válaszként erre: 37396. - Klaudia20)
2019. aug. 20. 20:24
Ez a saját tapasztalatom, lehet mással a BMC-ben is türelmes és aranyos, velem ott nem volt az.
37396. Klaudia20 (válaszként erre: 37395. - TAndi86)
2019. aug. 20. 20:15
Akkor nincs is jó orvos, csak pénzért jó orvos. Frankó.....
37395. TAndi86 (válaszként erre: 37394. - Klaudia20)
2019. aug. 20. 17:46
Hát Konc legfeljebb a 20 ezres magánrendelésén “aranyos és alapos”...
37394. Klaudia20 (válaszként erre: 37392. - Csitikee)
2019. aug. 20. 16:56

Dokira visszatérve, sajnos nincs olyan hogy a legjobb.

Sz.os fiatal, és vannak hiányosságai, viszont meghallgat, válaszol ha kérdezel, és normálisan reagál mindenre, nem lekezelő.

Z. ha bal lábbal kel fel, akkor bunkóparaszt, ha jobbal akkor normális, és inkább a fiatal pácienseket preferálja.

Sz.i is tud paraszt lenni, de állítólag jó orvos, főleg ha van egy kis boríték. Ez igaz Z.re is.

Sz.csröl nem tudok sokmindent, nekem ő a legszimpatikusabb.

És ott van Konc, egy lány naplójából annyit tudok, hogy irtó aranyos, és alapos.


Ha valakinek van még véleménye azt én is szívesen olvasnám 😀

37393. Klaudia20 (válaszként erre: 37392. - Csitikee)
2019. aug. 20. 12:13

Írd meg az email címed, nekem van egy táblázatom. Elküldöm ha szeretnéd.

Ki is tudod nyomtatni, és csak pipálgatod ami megvan.

37392. csitikee
2019. aug. 20. 09:48

Sziasztok! Eddig csak olvasgattam a fórumot,de most segítséget szeretnék kérni. Van esetleg egy összeírt listája valakinek hogy milyen vizsgálatok kellenek, és jó ha megvannak már az első konzultációra? Szeretnénk minél hamarabb kezdeni a lombikot,így már úgy készülnék hogy mindenünk meglegyen. Nagyon szépen köszönöm

És ha írnátok esetleg talaszalatot hogy melyik doki lenne a legjobb azt is megköszönném :)

37391. Orgona87 (válaszként erre: 37390. - Gabriella3)
2019. aug. 18. 23:59
Nekem kiderült hogy immunológiai és trombozis problémám is volt amit elkezdtek kezelni . Spontán terhes lettem és most 3 hónapos a kislányom 😊😊
37390. Gabriella3 (válaszként erre: 37387. - Orgona87)
2019. aug. 17. 15:21
Köszönöm a segítséget! Ha a tegnapi inszem nem sikerült akkor ezeket megcsinálom mielőtt jönne a lombik, mert az lenne a következő! Most egyenlőre még nagyon bízom a sikerben, meglátjuk mit hogy a jövő, remélem öröm könnyeket! Ti most hol tartotok?
37389. Orgona87 (válaszként erre: 37388. - Dce6524bc5)
2019. aug. 16. 20:44
Kórházban kell hogy legyen gyűjtő, vagy a háziorvos is beveszi nálunk
37388. dce6524bc5
2019. aug. 16. 18:46
Sziasztok Lányok! Az lenne a kérdésem, hogy ti a használt injekciós tűket hol szoktátok leadni?
37387. Orgona87 (válaszként erre: 37386. - Gabriella3)
2019. aug. 16. 16:42
Trombozis kockázat és meddőségi immunpanel vervetelt is ajánlom. Csak később több sikertelenség után fogjak mondani h csináltasd meg . Sok csalódást meg lehet vele előzni ha kiderül h ott van a baj. Fizetős vervetelek. Synlabba le tudod vetetni őket. Az adatlapomon a kepek között megtalálod hogy milyen papírt kaptam Szűcs dokitol a második sikertelen lombik után. Le vannak írva a nem kötelező vervetelek. Sok sikert !
37386. Gabriella3
2019. aug. 14. 16:26

Sziasztok.

Nekem szerencsére más tapasztalatom van. Szabados dokihoz járunk, nekünk 2 inszemet mondott lombik előtt, de még az első előtt ragaszkodott a cukorterheléshez hogy kizárjuk az IR-t. Szerencsére nincs gond. Most pénteken lesz a második, nagyon bízom benne hogy sikerrel járunk!!!

37385. Pancsi513 (válaszként erre: 37382. - Klaudia20)
2019. aug. 14. 10:35

Szia!

Megkérdezhetem, hogy ki ez a nagyon jó nődoki?

Épp szükségemre lenne egyre :)

37384. Kalam (válaszként erre: 37383. - Klaudia20)
2019. aug. 14. 08:41
Beszéld meg a dokival vagy az asszisztensével, hogy nekik is jó-e az az időpont amikor a férjed is el tud menni aláírni. Így addigra előkészítik a nyilatkozatot és igazolva magát aláírhatja. Egyébként is a beültetést megelőző napokban vagy akár 1 héttel is korábban aláiratják mindkét féllel (nem feltétlen egyszerre), hogy aznap már ne ezzel kelljen foglaltoskodniuk.
37383. Klaudia20
2019. aug. 13. 16:55

Nekem lenne egy kérdésem Csajok.


A FET-hez a felengedési nyilatkozatot elég a recepción kérni?

Mert beültire lehet egyedül kell mennem, a férjem nem biztos hogy tud jönni, viszont előtte napokban eltud kéredzkedni melóhelyről arra az 1 órára még beugrik aláfirkálni.

37382. Klaudia20 (válaszként erre: 37381. - Jozsa85)
2019. aug. 13. 16:53

Sajnos ez nem a protokoll része....😢 Úgy, ahogy a trombózis panelt is ÖNSZORGALOMból megcsinálhatod....

Nekem szerencsém volt, mert előtte találtam egy nagyon jó nődokit, aki az elmondottakra kérdés nélkül adta a beutalót. Én is IR es vagyok.


Ha kell segítség, vagy étrend, akkor írj rám nyugodtan.

37381. jozsa85
2019. aug. 12. 15:59

Sziasztok!

Saját elhatározásból 2. inszem előtt csináltattam egy terheléses cukor és inzulin vizsgálatot.Sajnos rossz lett az eredményem.Elszomorít hogy senkitől nem hallottam a BMC-ben hogy nézessem meg.Csak és kizárólag a futószalag megy..Ha én nem olvasok utána és informálódom teljesen potyára ellövöm a TB-s lehetőségeket, mert igy nem sikerülhet.A dokimban újra csalódtamm

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook