Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
38220. Panna07 (válaszként erre: 38219. - TAndi86)
2020. júl. 7. 12:00
Az a baj, hogy a valóságban a meddőségi központok többsége nem a kivizsgálásért van, hanem hogy minél több beavatkozás történjen. Az én utópiám az lenne, hogy minden megyeszékhelyen, de legalább minden régióban legyen egy termékenységi központ, ahol max 3 hónapon belül minden vizsgálatot megcsinálnak, ami szóba jöhet, ahol komplexen kezelnék a kérdést, és lenne egy koordinátora az embernek a különböző területek miatt. Aztán a kiértékelés után küldenék a párt meddőségi kezelésre. De jó lenne, ha lenne ilyen. Ehhez képest mi van? Az ember lánya elmegy nőgyógyászhoz, a többség nem ért a termékenységi problémákhoz, vagy a pár bejelentkezik egy meddőségi központba, ahol az alap vizsgálatokat csinálják meg, és csak a sokadik sikertelen inszem vagy lombik után küldik el további kivizsgálásra, ha rákérdez az ember, hogy mit lehetne még csinálni. Tisztelet a kivétel orvosnak, intézetnek.
38219. TAndi86 (válaszként erre: 38215. - Orgona87)
2020. júl. 7. 11:47

Jó ilyen sikertörténetet hallani, gratulálok Nektek.


Ugyanakkor bosszant is, hogy Konc mindenhol lenyilatkozza, nem kell minden párnak egyből lombik, menjenek el mielőbb egy meddőségi központba, ahol ALAPOSAN, MINDENRE KITERJEDŐEN kivizsgálják őket, mert lehet, csak egy apró eltérést kell korrigálni, ami a spontán fogantatáshoz szükséges. Na már most neked kellett 3 inszem és egy lombik (csomó hormon), hogy alaposan kivizsgáljanak? Kicsit nevetséges, de tényleg (mármint természetesen nem rád nézve, hanem az orvosi gárdásra). Kb. mindennek saját magának kell az embernek utánajárni, ha sikeres szeretne lenni... Idegörlő!

38218. TAndi86 (válaszként erre: 38216. - AJanka)
2020. júl. 7. 11:42
De mióta változott a törvény, a lombikos orvos is ki tudja írni TB-re. (az NK-t és a citokineket legalábbis tuti)
38217. Honey38 (válaszként erre: 38216. - AJanka)
2020. júl. 7. 11:39
Engem magánba az istenhegyi klinikára küldtek dr Kádár Jánoshoz, nagyon korrekt, jó szakember és jó fej is plusszba.
38216. aJanka (válaszként erre: 38215. - Orgona87)
2020. júl. 7. 08:36
köszi! ezeket az immunológiai vizsgálatokat hol csinálják? magánba menjek el valahol vagy a bmc-s doki tud adni beutalót?
38215. Orgona87 (válaszként erre: 38176. - AJanka)
2020. júl. 6. 22:30
Szia! A profilomba található egy kép, ha megnézed akkor láthatsz egy cetlit amit a Szűcs doktor adott a kezembe 3 sikertelen inszem és egy sikertelen lombik után , ekkor kérdeztem rá nála, hogy van e még valami vizsgálat amit érdemes lenne megcsinaltatni. A papíron levő összes vizsgálatot megcsinaltattam utánna. Jó sok pénzbe került, mert ezek fizetős vizsgálatok. De megérte , mert immunológiai eltérést találtak nálam. Immunologus szakorvoshoz fordultam ezek után. Az immunologus által adott gyógyszeres kezelés után spontán teherbeesnem. 13 hónapos a kislanyom már. Hajrá mindenkinek ! Sokat gondolok a BMCre és az ott átélt dolgokra a mai napig.
38214. Honey38 (válaszként erre: 38208. - AJanka)
2020. júl. 6. 15:20
Szia, nincs mit. Nálad pörögnek az események akkor :) elhiszem h kicsit sok(k) volt. nálunk sajnos nem elég fagyasztáshoz a tüsző, és 4 éve vergődünk 2 intézményben. Volt andrológian,most is épp itt ülünk de érdemlegeset nem tudott eddig mondani,4 különböző antibiotikumon van túl, gyull.csökkentő és egyéb alternatív szerek(prostayol, propolisz stb) de nem változik semmi,ott a gyulladás. Még az izgalmas prosztata massázst nem próbáltuk csak. Azt olvastam h IL6 és IL8 vizsgálat talán felderítheti az okokat, de kiváncsi vagyok ezt fogja-e javasolni vagy mi a következő lépés...Tanácsokat szívesen fogadok aki volt már hasonlo helyzetben h magas volt a feherjeszam spermiumban..? Köszi, H
38213. Nixi86
2020. júl. 6. 14:11

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Ősszel szerintem elkezdjük mi is az időpont egyeztetéseket, vizsgálatokat, addig is nézegetem, hogy Ti miket írtok és drukkolok nagyon mindenkinek!

38212. Dorci9 (válaszként erre: 38209. - Nixi86)
2020. júl. 6. 13:34

Szia,

érdemes elsőkörben elmenni a nőgyógyászodhoz és Ő fog adni egy beutalót a meddőségi klinikára. Vannak tb-s és magán meddőségis intézmények is, így érdemes lenne először körbenéznetek (neten), hogy melyikhez szeretnétek menni.

Tb-s intézmény esetén (ilyen a BMC is) a vizsgálatok nagyrésze ingyenes, nyilván van néhány speciális vizsgálat ami fizetős, de az alap és mostmár több kiemelt vizsgálat is ingyenes lett.

Telefonon kell először konzultációra időpont kérni, addig a nőgyógyászodtól kérhetsz egy jópár vizsgálatot, hogy mire a konzultációra mentek, minden meglegyen (így rengeteg időt tudtok sprólni). Szerintem egy pár héten belül biztosan kaptok tb-s intézménynél konzultációs időpontot, a továbbiak pedig azon múlik, hogy mit mond a meddőségis orvos. Remélem tudtam segíteni az első lépéshez! További szép napot!

38211. aJanka (válaszként erre: 38209. - Nixi86)
2020. júl. 6. 13:34

szia, üdv a klubban (bár ne is lenne klub, de hát ez van).

első lépés, h felhívod a jános kórházban a meddőségi centrumot és időpontot kérsz első alkalomra. kb egy-két hónapra előre fognak adni. utána viszont már nem kell várni, minden megy, mint a karikacsapás, ahogy a ciklusod engedi, és egy-két hónap múlva már lombikozhattok is. állam fizeti, csak a gyógyszereket kell, de állítólag már az is olcsóbb lett. pár vizsgálatot gyorsabb magánúton elvégeztetni, de ez döntés kérdése.

hogy érdemes-e várni a csodára, azt az andrológusnak kell javasolni, ergó mit mondott a doki a férjednek. ha semmit, akkor majd itt is menjen el a bmc-ben andrológiára (első alkalommal mindenféle beutalót fogtok kapni), és akkor meg lehet beszélni. fognak javaslatot tenni, h mivel érdemes próbálkozni, inszem vagy lombik, annak alapján persze ti döntötök, hogy mikor mit szeretnétek.

a progeszteronhiány még nem egy nagy probléma, amúgy is kell progit szedni mindenkinek, de hát a legjobb az endokrinológus.

hajrá! :)

38210. fekete szőlő (válaszként erre: 38209. - Nixi86)
2020. júl. 6. 13:31

Szia!


Miután kiválasztottad az intézményt, vedd fel velük telefonon a kapcsolatot és kérj időpontot első konzultációra. Általában 1,5 -2 hónap a várólista, bár ez intézményenként változó. Én múlt héten hívtam a BMC-t és szeptemberre kaptam időpontot.


Az első konzultáción felveszi az orvos a kórelőzményt és kiírja a vizsgálatokat. Ha ezt az időt szeretnétek megspórolni, akkor azokat előre is meg lehet csináltatni, hogy már az első konzira meglegyenek.


Fontos, hogy a meddőségi centrumokban nem az okokat keresgélik. Vagy inszeminációt végeznek, vagy lombikot.


Az állam finanszíroz 6 inszeminációt és 5 lombikot. A legtöbb vizsgálat szintén TB támogatott, de van ami fizetős.

38209. Nixi86
2020. júl. 6. 13:20

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy mi a folyamata a meddőségi kezeléseknek, mik az első lépések?

Mi barátommal még csak fél éve próbálkozunk, de előzmények miatt már elkezdtük a kivizsgálást. Nálam enyhe IR és alacsony progreszteron szint van (jövő héten megyek endokrinológushoz, hogy megbeszéljük mit kellene tenni), nála viszont nagyobb eltérések vannak :( A spermavizsgálat alapján csökkentett fertilitás derült ki, a doki szerint kevés az esélye, hogy természetes úton összejöjjön a baba :(

Azt mindenképp meg szeretném várni, hogy nálam beállítsa a doki az értékeket, de utána nem tudom, hogy van-e értelme várni a csodára... 33 éves vagyok, párom 39 és elképzelni se tudom, hogy mekkora lehet a várólista a meddőségi kivizsgálásokra, kezelésekre... Egyáltalán mi az első lépés? Kit kell felhívni? Az állam támogatja az egészet, vagy kell fizetni a vizsgálatokért?

Előre is köszönöm, ha segítetek kicsit eligazodni, tudtok adni tanácsokat!

38208. aJanka (válaszként erre: 38207. - Honey38)
2020. júl. 6. 08:28

Szia, köszönöm a biztatást és a jótanácsot. :) Nekünk most az orvos is egy hónap pihenőt javasolt, eddig folyamatosan csináltunk mindent, egy év alatt volt két stimu és még három FET. Plusz a férjem andrológiai lelete lejárt, úgyh most azt pótolja, de jövő hónapban mindenképp megyünk, ha az orvos is egyetért! Addig próbáljuk kihasználni az időt, megyünk nyaralni és többet sportolunk.

Nagyon sajnálom, hogy titeket ez ennyire hátráltat. :( Tényleg az ember nem gondolná, hogy lehet rosszabb a helyzet, de az élet kreatív... Remélem, azért megoldódik nálatok is hamarosan! Mivel próbálkoztak a párodnál? Volt itt az andrológián kivizsgáláson?

38207. Honey38 (válaszként erre: 38202. - AJanka)
2020. júl. 4. 21:42

Szia Janka, én ugyanígy voltam a 2.lombik után...nem éreztem lelkileg h kész vagyok újra de aztán közbejöttek sajnos páromnál is gondok és most ott tartok hogy 1 év eltelt emiatt pedig ha belegondolok lehet akkor összejöhetett volna.. és most kilátástalan a helyzet mert nov.óta nem tudunk indulni mert páromnál vmi gyulladás van amin eddig nem segített semmi és nem tudom hogy oldjuk meg :(

Szóval addig csináljátok amig van erre lehetőség mert bármi történhet és sajnos mindig van lejjebb... Nekem megtapadás se volt, pedig az már jó jel szerintem.

Kitartás! És örülni kell ennek is, 5-6 próbálkozásig nem szabad elengedni. És szerintem nem szégyen külső segitséget kérni, nekem egy természetgyógyász sokat segített pl.

38206. Klaudia20 (válaszként erre: 38204. - Betty000)
2020. júl. 1. 14:54
Ez így igaz ❤
38205. aJanka (válaszként erre: 38204. - Betty000)
2020. júl. 1. 11:52
köszönöm. már ezzel is sokat segítettél. :)
38204. Betty000
2020. júl. 1. 09:51
Ritka az és nagyon nagy szerencse ha valakinek első másodjára sikerül. Általánosságban az igaz sajnos hogy 4-5-6 beültetés stimuláció is kell hozzá. Titkon azért reméljük hogy hátha mégis elsőre sikerül de sajnos..... talán ez a legnagyobb csalódás a legfájdalmasabb élmény. Utána már szinte hozzászokik az ember a sikertelenséghez! De ha nem megyünk és nem próbáljuk akkor úgy biztos nem sikerül. Hosszú és nehéz az út a lombikig a lombikbabához meg méghosszabb. De mi nők bármit képesek lennénk megtenni egy kisbabáért!
38203. Betty000 (válaszként erre: 38202. - AJanka)
2020. júl. 1. 09:45

Szia Janka!

Nekem meg 2 stimulációból 6- ot ültettek vissza. És nekem is egy vetélés a többi meg sem tapadt! Ha legalább már egy vetélés volt az jó! Mert meg tud tapadni, lehet hogy csak az embrio volt hibás és sajnos azért ment el!😕 Nem szabad abbahagyni! Nem szabad feladni. Bármennyire is nehéz felül kell kerekedni a reménytelenségünkön. Én annak a híve vagyok hogy amilyen gyorsan csak lehet csináljuk a beültetéseket egymás után. Persze ahogy az orvos engedi! Mert a stimulációból visszamaradt hormonok hónapokig benne vannak még a szervezetben amik segitik a terhesség létrejöttét! Nekem februárban volt stimulációm, és még most is 4 petesejtem érett 3 hónap múlva! Nem gondoltam volna.

38202. aJanka (válaszként erre: 38200. - Betty000)
2020. júl. 1. 09:11

nekem eddig két stimulációból összesen 5 embriót ültettek be, az egyikből volt egy vetélésem, a többi nem ágyazódott be... és már olyan erőtlennek érzem magam, most nem is bírok belevágni egy újabb stimuba... :(

ki hány embriónál tart? van, akinek a sokadik sikerült? olyan jó lenne valami reménysugarat látni...

38201. magaska (válaszként erre: 38200. - Betty000)
2020. jún. 30. 16:53

🍀🍀

Sok boldogságot! 🙂

38200. Betty000
2020. jún. 25. 21:56

Sziasztok Lányok!

Csak egy kis reményt és hitet szeretnék adni azoknak akik hasonló cipőben járnak. 3 éve próbálkozunk, 2 éve lombikozunk, 3 lombikon vagyok túl. Teljes elkeseredettséggel és hitetlenséggel tele. Szinte 0 sperma miatt kell lombikoznunk! A karantén ideje alatt láss csodát spontán teherbe estem! Most vagyok 8 hetes. Nálam is probléma a férjemnél is és mégis sikerült valahogy. Tényleg soha ne adjatok fel a reményt mert ez hogy 1 millios spermával teherbe estem szinte csoda! Nem tudok még bízni ebben, de bármi is történjen legalább elmondhatom hogy 1x már sikerült teherbe esnem! Kívánok mindenkinek nagyon sok kitartást.

38199. CCMC (válaszként erre: 38197. - Apróörömök)
2020. jún. 23. 17:44
Köszönöm! Egyszer, valamikor majd ha nagggyon okos leszek, akkor biztos megértem, miért is derogál megosztani ilyen infókat a t. doktor uraknak és asszisztenseiknek a páciensekkel. Csak mert megkérdeztem hogy "ide kell visszajönni a vérvételi helyre?", melyre fejbólintás volt a válasz. Meg pofavágás, hogy miért nem kotródok már ki az ajtón, ollllyan fárasztó a napjuk...komolyan, minden tiszteletem mellett ezúttal is megállapítottam, hogy ha sikeres lesz a lombik, utána akkor lássam őket mikor a hátam közepét.
38198. CCMC (válaszként erre: 38196. - AJanka)
2020. jún. 23. 17:15
Köszi, én is erre tippeltem!😜
38197. apróörömök (válaszként erre: 38194. - CCMC)
2020. jún. 23. 16:06

Kútvölgyi Kh, Járóbeteg szakrendelés.

János Kórház főkapun ki gyalog, felfelé balra a soksávos utat követve... És ott lesz balra, 1-2 perc séta .

38196. aJanka (válaszként erre: 38195. - CCMC)
2020. jún. 23. 14:10
ez csak afféle legenda... néha valakinél hátha segít... de nem ilyen látványos. nekem pont semmi különbség nem volt a kettő között.
38195. CCMC (válaszként erre: 38191. - Klaudia20)
2020. jún. 23. 13:50
Az altatásoshoz képest valóban több tüszőt szívtak le mikor ébren voltál?
38194. CCMC (válaszként erre: 38193. - Klaudia20)
2020. jún. 23. 13:49
Abban még tudnátok segíteni, hogy hol csinálják a Covid szűrést? Melyik épület?
38193. Klaudia20 (válaszként erre: 38192. - CCMC)
2020. jún. 18. 07:52

15 tüszőt szívtak le, 9 petesejt volt bennük.


Igen, branült kapsz, mert utána csepegtetnek infúziót. Fenékbe két szuri, Algopirin, és Flector. Végig nézheted a monitoron ahogy szívják le egyesével a tüszőket.

Mindenki nagyon kedves, kedvesen beszélnek, nyugtatnak. A doki beszél végig, hogy épp mit fog csinálni, és mit csinál.

Szóval ha mégis ébren lenne, akkor se félj. Nem mondom, hogy fájdalom mentes, de amikor fáj, az se durván, és csak csak egy egy pillanat. Kb a 15 tüsző leszívás, kb 5-6 perc volt. Összesen voltam bent kb 12 percet, de ugye vársz egy kicsit a dokira, előkészítenek, és utána szívják. A végén még hólyag csapolás, és mehetsz az utadra 😀

38192. CCMC (válaszként erre: 38191. - Klaudia20)
2020. jún. 17. 19:26

Megnyugtattál...hány petesejtet szívtak le? Csak hogy mennyi az amit ezek szerint ép ésszel ki lehet bírni :)

Branült ugyanúgy szúrnak?

38191. Klaudia20 (válaszként erre: 38190. - CCMC)
2020. jún. 17. 19:09

Már lehet altatásban is kérni.

Én nagyon féltem. Volt két altatásos leszívásom, ugyan ezt mondtam mint te. Harmadjára lett ébren.

De hidd el ki lehet bírni, és sokkal jobb.

Én sokkal jobban éltem meg 😊

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook