Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
38608. Luna33 (válaszként erre: 38607. - Sz111)
2021. júl. 2. 13:56
Szuper! Írok ha voltam az első konzultáción! Köszönöm! 😊
38607. Sz111 (válaszként erre: 38605. - Luna33)
2021. júl. 2. 13:12

Az egy éven belüli tökéletes.

Majd írj mindenképpen ha elkezdtétek.

Megy a drukk :)

38606. Luna33 (válaszként erre: 38604. - Nomi2000)
2021. júl. 2. 12:10
Szia! Kitartást a várakozáshoz, sajnos én is mikor megyek 11-12- nél előbb nem végzek. A vizsgálati eredmények miatt csúszik ennyire a kezdés vagy ez mindenkinél ilyen hosszú folyamat? Sikerült bejutnod megírnád hogy hogy indul a folyamat, köszönöm szépen!
38605. Luna33 (válaszként erre: 38603. - Sz111)
2021. júl. 2. 12:02
Ezeket a vizsgálatokat kellett az inszemináció előtt is megcsinálnom és még 1 éven belüliek, szerinted azért újra megkell csinálni?
38604. nomi2000
2021. júl. 2. 11:48
Sziasztok nálam február óta húzzák az időt sajnos már lassan éve nem sikerül természetesen kb2 3 éve lombikozunk de eddig még a stimuláció ig se jutottunk na most itt náluk most éppen itt ülök 8 óta és várok most kezdik meg a stimulalast ilyenkor mit csinálnak pontosan mert az orvos eddig nem mondta és nagyon érdekelne köszi :)
38603. Sz111 (válaszként erre: 38602. - Luna33)
2021. júl. 2. 08:52

Köszönjük a jókivánságokat! :)

Mi az első konzultáción kaptunk egy papírt amin rajta volt hogy milyen vizsgálatoknak kell meglenni.

Petevezeték átjárhatósági, cytologia, emlő UH,AMH hormon vizsgálat, terheléses cukor, hepatitis, chlamydia szürés.

A férjnek andrológiai vizsgálat.

Nálunk az eredmény nem tetszett a dokinak csináltatott egyet a BMC-ben is,és utána genetikai vizsgálatot is.

Úgy tudom első beültetésre csak kettőt ültetnek be,másodikra már akar hármat is a nagyobb esély érdekében.

38602. Luna33 (válaszként erre: 38601. - Sz111)
2021. júl. 1. 21:59

Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad!

Szívből gratulálok a babához és jó egészséget kívánok! 😊

Nekem a Szabados az orvosom és nála is sokat kell várni. Milyen leletek kellenek pluszba a lombikhoz ami az inszemnél nem? Mitől függ hogy mennyit ültetnek vissza?

Remélem nemsokára én is csatlakozhatok az elsőre sikerült lombik csoporthoz!

38601. Sz111 (válaszként erre: 38600. - Luna33)
2021. júl. 1. 21:20

Kedves Luna33!

Szeretném elmesélni neked a mi pozitív lombik történetünket hátha egy kis erőt ad a kezdéshez:)

Tavaly nyáron derült ki hogy természetes úton nem lehet babánk. Október 1.-én kerültünk a BMC-ba. Inszemináció szóba sem került csak a lombik. Január 23.-án indították a stimulációt,február 4.-én volt a petesejt leszívás,9.-én a beültetés és 18.-án a vérvétel kimutatta hogy babát várunk:)

Most 23 hetes terhes vagyok.

A mi orvosunk Szentiványi Zoltán volt(úgy tudom Ő már sajnos nincs az intézetben)

Pénteki napon jött meg a menstruációm, a doktor úr megvizsgált,majd kiírt egy szatyornyi hormon injekciót.

Pontos leírással mit mikor kell szúrni

A földszinten a nővérek nagyon segítőkészek szívesen megmutatják melyik injekciót hogy kell beadni. Mi ha tanácstalanok voltunk megnéztük a youtube-on :)

2-3 naponta kellett vissza menni ellenőrzésre. 7:30kor kezdődik a vérvétel,majd UH-os vizsgálat következett hogy hogy alakulnak a tüszők. Ezután megint várakozás a vérvétel eredményére, és ez alapján írta ki a következő napi adagokat a doktor úr. 11 és 12 óra előtt sosem végeztem a kórházban:(

Ott az ember megtanulja a türelem fogalmát.

Ha szépen növekednek a tüszők jön a leszívás. Nekem a 14.napra esett. 9tüszőt tudtak leszívni, mind a 9megtermékenyült. Az 5.napon kaptam vissza őket. Két embryót ültettek vissza amiből egy tapadt meg.

A beültetésnél látta a doktor hogy vékony a méh nyálkahártyám. Ezért kaptam pluszba progesteron injekciót a clexane es a cyclogest kúp mellè.

Ezt a 12.hétig kellett szúrnom.

Szóval nekünk jó tapasztalatunk volt az intézetbe. Az első lombikunk sikeres lett. Tudom "így könnyű" a jót látni hogy nem kellett a poklok-poklát megélni hogy babánk legyen.

Kívánom hogy sikeres legyen a lombikotok,nagyon drukkolok,es mindenkinek sok erőt kívánok aki hasonló cipőben jár.

38600. Luna33
2021. júl. 1. 14:06
Sziasztok! Sajnos a 3. Inszemináció sem sikerült 😥 így a következő már a lombik lesz! A hónap közepén kell mennem az első konzultációra. Teljesen kezdő vagyok a lombikban, szeretném a segítségeteket kérni hogy mire számítsak? Mi a folyamata? Mik a tapasztalaitok? Köszönöm szépen! 😊
38599. fekete szőlő (válaszként erre: 38598. - Altair)
2021. jún. 30. 19:49

Kívánom a legjobbakat!

Két hét gyorsan elrepül! 🙂

38598. Altair
2021. jún. 30. 17:07

Sziasztok!

Úgy tűnik, ide csatlakozok!

Júli 14re kaptam 1.konzultációs időpontot. Mivel a nőgyógyászom nem vizsgál, amíg ott nem írnak ki vizsgálatokat, ezért nem tudok előre dolgozni. A férjem kivizsgálása folytatódik a honvédben, júli 30-ára megy genetikaira. Vérvételen ma volt, egyedül a tesztoszteron értéke lett alacsonyabb a ref. értéknél. OATSM és cryospermia (?) került egyelőre a papírjaiba.

Első blikkre szimpatikus a hely. Azért kaptam korai időpontot, hogy ne várjunk feleslegesen aug végéig az én vizsgálataim elkezdésével, mire a férjem eredményei meglesznek. Így engem is elindítanak párhuzamosan vele.

38597. Gome (válaszként erre: 38596. - Kiscica19)
2021. jún. 30. 16:42
Köszönöm, hogy leírtad a gondolataidat, nézőpontodat, és megosztod velünk az információt! Minden jót kívánok én is Nektek!
38596. Kiscica19 (válaszként erre: 38585. - Gome)
2021. jún. 30. 13:14

Szia,

Azért írok itt, mert az utolsó sajátsejtes lombikom nekem is ebben az intézetben volt. Államiban még lenne 4 lehetőségünk, de már nem megyünk vissza.

Kicsit nehézkesen indult a “kapcsolatunk”, de a végére már rendeződött a kommunikáció is. Írtam korábban erről pár hozzászólást.

Én szeptemberben leszek 44 éves, 2019.februárjában kezdtük a lombikozást. Későn találkoztunk a férjemmel, korábbi kapcsolataimból sem lett gyermekem, es neki sem.

Sajnos ez úgy tűnik már így is marad.

Nincs ismert/kimutatott betegségünk, egészségesek vagyunk mindketten, csak nekem emelkedett a spermium ellenes antitest értékem, ami eleve IVF kezelést indokol. És az életkorom. Emiatt pedig alacsonyabb az AMH -m, de ez is változik hónapról hónapra. A legelső lombiknál 0,84 volt, de volt 0,54 és 1,14 is az értéke. A stimulációk mégis gyatrán sikerültek.

Magán intézetekben lombikoztunk, csak az utolsó lombikom volt itt a BMC-ben, összesen 9-10 stimuláción vagyok túl, és ebből mindösszesen 3 beültetésig jutottunk el. Egyik sem tapadt meg. Soha. Sajnos.

Van ilyen, hogy valaki bármelyik protokollt is kapja, nehezen stimulálható, rosszul reagál és kevés petesejtje lesz, vagy amit leszívnak az sem termékenyül meg. Rengeteg vizsgálaton és tapasztalaton vagyunk túl, 4 intézetet fogyasztottunk el, a lelki teher és folyamatos csalódások mellett az anyagi költségek is hatalmasak voltak.

A “mostani” eszemmel és eddigi tapasztalásokkal rögtön donor petesejtes lombikra mennék!

Nemcsak az anyagi oldal miatt, de a rengeteg hormon terhelés miatt is. Jelenleg csak reménykedem abban, hogy ennek később nem lesz daganatos megbetegedés a böjtje. Mert az orvosok ezt nem hangsúlyozzák ki. Többnyire a pragmatikus előremenetelt és folyamatos stimulációkat szajkózzák. Mert hogy egyszer úgyis beakad. De van hogy nem.

Az ébren leszívás kapcsán pedig annyit, hogy nekem is a Covid-dal indokolták itt a BMC-ben, és nem altattak el. Az Algopyrin-Cataflam injekció és Frontin tabletta, amit előtte adtak, semmit nem ért, pedig nekem magas a fájdalom küszöböm. Borzasztó fájdalom volt, pedig csak 1-1 szúrás mindkét oldalon. És a leszívás közben is végig görcsöltek a petefészkeim, minden egyes tüszőt éreztem. És a végén a katéterezést is kihagytam volna az életemből. És persze saját lábon mentem ki és be a műtőbe, de szédültem a fájdalomtól. Valahogy a lombikozás kiöli az emberből a nőt és a szégyenérzetet is, idővel. Azt kívánom, hogy te ne juss el eddig soha, és sikerüljön meghozni a jó döntést a folytatást illetően. ❤️

38595. 1472d4cf49 (válaszként erre: 38593. - CCMC)
2021. jún. 30. 10:45

Én szültem hüvelyi úton...tényleg k..a fáj de egy fikarcnyit sem becsülöm le akik császárral szültek, az sem piskóta...sőt.

Kiakasztó amit a doki mondott , főleg hogy egy férfi mondja mi az ami fáj, vagy sem egy szülésnél. Csinálja végig bármelyik verziót és utána dumáljon....


Utálom hogy elvárják hogy bármit elviseljek, kibirjak csak mert babát szeretnék, mintha ettől én erző leny meg kellene szünjek és csak egy bio inkubátorként kellene működjek...

38594. tundev (válaszként erre: 38593. - CCMC)
2021. jún. 29. 20:35

Undorító és szánalmas! Az assziszt nő is szégyellhetné magát.


Na a másik halálom ez a nem altatás....engem a sote arcon nem altattak...azt hittem, hogy kitépem az ágy karfáját...kb 40 cmt kúsztam fel az ágyon műtét közben. És már azon voltam, hogy megkérem, hogy hagyja ott a tüszőket.


És nekem magas a fájdalom küszöböm...tényleg sok mindent elviselek, túlélek, beszúrom, beveszem, feltolom...stb....de ez nekem nagyon fájt...ezek szerint hüvelyileg nem vagyok egy vaslady 😊.. szóval én soha többet éber leszívás!!!!


És bírom, amikor azt mondták, hogy jajj, ezt ki lehet bírni ...tényleg??? Akkor feküdj ide bakker és a golyóidon átszurom a tűt és majd akkor mondjad, hogy kibírható. 😠😠😠

38593. CCMC (válaszként erre: 38590. - Tundev)
2021. jún. 29. 12:06

Teljesen egyetértek. És múltkor még azt is megkaptam. hogy én nm is tudom, mi az igazi fájdalom, mert én nem hüvelyi úton szültem, hanem császárral (nekem van már egy kisfiam, tesóért nyomulunk).

Hát azt hittem leesek a székből. Hogy a bánatba tud ilyet mondani egy nőgyógyász?? Az asszisztens (nő) meg mellette bólogatott!!!!

38592. CCMC (válaszként erre: 38588. - Gome)
2021. jún. 29. 11:10
Szabadosnál. Nem vagyok vele kapcsolatban túl bizakodó. De korábban Szűcsnél futottam, ő meg katasztrófa volt, az emberiességét meg a stílusát illetően.
38591. Gome (válaszként erre: 38590. - Tundev)
2021. jún. 28. 20:48
Köszi, írtam neked privátban.
38590. tundev (válaszként erre: 38585. - Gome)
2021. jún. 28. 19:23

Bocsánat, de én azonnal orvost és intézményt váltanék. Az, hogy éretlen a petesejt, az az orvos hibája...túl korán szívja le őket.

Abszolút nem kell még donor petesejt irányába mozdulnod csupán egy normális orvossal csinálni egy lombikot.



Egyébként szerintem az orvos nem mondhat ilyet, hogy ő többet nem csinál...ameddig van petesejted, és at fsh-d jó, addig kutya kötelessége lenne csinálni. De ez a doki egy bunkó paraszt, bár nem tudom, hogy melyik doki ez, de baromira felháborító a videlkedése. Na az ilyet cipelném bíróság elé .


Nem mellesleg rengeteg lombikos lényt ismerek 43 fölött,akiknek sikerült ...volt, akinek egy petedejtből lett baba. Szóval ha nem probálkozik az ember, akkor esélye sincsen.


Na ez a baj az államosítással, hogy ilyen orvosok kezébe kell tennünk a jövőnket.

38589. Sz111
2021. jún. 28. 18:00
Sziasztok! Sikeres lombikból megmaradt 4doboz Cetrotide 0.25 mg-os injekció. 2021.szeptemberi lejárattal. Szívesen odaajándékozom akinek szüksége van rá. szabinakrisztian19@gmail.com
38588. Gome (válaszként erre: 38587. - CCMC)
2021. jún. 28. 13:19
Szia, és ez a becsületkör hol lesz, kinél? Köszönöm!
38587. CCMC (válaszként erre: 38585. - Gome)
2021. jún. 28. 09:54
Én is épp ebben a "41 éves vagyok és nem lesz már minőségi petesejtem" cipőben járok. Nem akarlak elkeseríteni,a Szűcs doktor se fog mást mondani ilyen eredményeknél. Nekem is ez volt, engem is elhajtott volna már tavaly, mi még egy becsületkört beleteszünk a projektbe, aztán befejezzük.
38586. CCMC (válaszként erre: 38584. - 1472d4cf49)
2021. jún. 28. 09:51

Tényleg nem értem, miért is kell nekem feltétlenül lelkiismeretfurdalást éreznem csak azért, mert nem szeretném úgy látni magam, mint egy kiterített béka amit éppen beleznek.

Egyébként persze hogy ki lehet bírni, naná,a szülést is ki kell, de nem MUSZÁJ. a 21. században miért nem lehet az az irány, haogy ha meg lehet valakit kímélni a fájdalomtól, akkor azt tegyük is már meg...?

38585. Gome
2021. jún. 26. 22:42
Sziasztok! Engem is altattak múlt héten és márciusban is, nem kellett emiatt harcolni, én úgy tudom indokolt esetben kell, hogy altassanak, bár az indokokat nem ismerem, nem közölték velem, max sejtem, hogy miért engedélyezték ezt nálam. Nagyon örülök, hogy nem kellett ébren átélnem. Viszont pénteken közölt velem az orvosom, hogy nem csinál több stimulációt, mert nem látja az értelmét. Először 2 petesejtből 1 volt érett de nem termékenyült meg, most pedig 5 petesejtből megint csak 1 volt érett, de nem termékenyült meg. Azt mondta, hogy ezt így szerinte hagyjam, vagy donorpetesejttel próbáljam meg, vagy külföldön, vagy ha vissza jön a Szűcs kérjek hozzá időpontot megbeszélésre, de ő nem csinálja. 41 éves vagyok, és nagyon sokkolt ez a hír! Miért a második sikertelen beavatkozás után rögtön és hirtelen vége?
38584. 1472d4cf49
2021. jún. 26. 20:32
Nekem februarban volt és most pénteken leszívas. Februárban is végül altattak, de jól le...ak miatta...Most sokkal vidámabban kérdezte kibirom e ébren, nem volt ennyi macera miatta, de a műtőben az asszisztensek azért jó lelkiismeretfurdalást csináltak nekem hogy mégis miért altatnak engem...én voltan aznap az egyetlen ...
38583. Sz111
2021. jún. 25. 21:30

Nekem februárban volt petesejt leszívásom. Akkor azt a választ kaptuk hogy a János kórház nőgyógyászati részén egy altatóorvos van. Rá a szülészeten nagyobb szükség van.(lássuk be ez igaz)

Amit előtte kapunk(cataflan-algopirin kombo) nem sokat ér. De mindössze 10-15 perc az egész beavatkozás ki lehet bírni. A műtőben azzal nyugtattak hogy itt mindenki a saját lábán sétál ki a beavatkozás után.

38582. fekete szőlő (válaszként erre: 38579. - CCMC)
2021. jún. 25. 19:00

Nekem tavaly novemberben 14 petesejtet szívtak le. Kellemes nem volt, de egy menstruáció kétszer jobban fáj, a petevezeték árjárhatósági pedig mondjuk 5-ször jobban fájt. Ez egyéni érzékenység kérdése.

Mi megkérdeztük, hogy miért nincs, illetve miért nem is lesz és azt a választ kaptuk, hogy orvosilag annyira egyszerű a beavatkozást, hogy emiatt - orvosi szempontból - nem indokolt. Így a beavatkozás kevesebb előkészületet igényel, kevesebb adminisztrációt von maga után, a páciens is hamarabb távozhat, stb.

Nagyon sajnálom, hogy neked és másoknak ennyire fáj, esetleg erősebb fájdalomcsillapítót nem tudtok kérni?

38581. aJanka (válaszként erre: 38579. - CCMC)
2021. jún. 25. 16:16

Mernénk szólni, de nincs altatóorvos.

Fájni fáj, de nekem inkább lelkileg rossz, ahogy már előre stresszelek miatta.

Ez van...

Azért kérdezz rá legközelebb (ha szükséged lesz még rá), hátha addigra már lesz.

38580. Katalin28 (válaszként erre: 38579. - CCMC)
2021. jún. 25. 15:30
Én ősszel és télen voltam petesejtleszíváson. Baromi fájdalmas volt, és mindkétszer szerettem volna altatást kérni. Nekem a coviddal magyarázták, hogy miért nem altatnak (nincs altatóorvos). Azóta nem tudom, hogy mi a helyzet.
38579. CCMC
2021. jún. 25. 15:26

Sziasztok! Azt valaki meg tudná nekem mondani, miért is nem altatnak senkit sem petesejtleszíváskor? Vagy ez rajtam kívül senkinek se fájdalmas, és emiatt nem jelzi egy nő sem, hogy márpedig ezt altatásban kéne elvégezni?

Segítsetek már légyszi, hogy én vagyok túlérzékeny, vagy tényleg az történik amit látok, hogy fáj az, nem is kicsit, de nem merünk szólni...

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook