Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


4470. melone13 (válaszként erre: 4466. - Zsure)
2010. márc. 4. 21:15

Hát mondjuk igen ezek alap dolgok lennének!!

De a kövit már adokinő csinálja, ő meg aztán elmond mindent:))

Ahogyan Szűcs is csak néha harapófogóval kell kihúzni belőle:))

4469. tücsi29
2010. márc. 4. 21:14

pussz..

csumi..hnapra drukk!!!

4468. tücsi29
2010. márc. 4. 21:14
lányok..lelépek mert megjött apa a borral:)
4467. zsure (válaszként erre: 4465. - Fc7d07cebe)
2010. márc. 4. 21:12
Vagyunk, legalábbis én tutira.
4466. zsure (válaszként erre: 4464. - Melone13)
2010. márc. 4. 21:11
Amikor csinálta a beültit nem zavart, mert idős kora ellenére biztos keze van, és tényleg nem fájt semmi. Engem az zavart nagyon, hogy után egy csomó dolgot elmondhatott volna, attól függetlenül, hogy én nem az ő páciense vagyok. És tényleg miután többször szóltunk a recepción a záró miatt, nem volt agyam, hogy megkérdezzek dolgokat. Fekvés, nem fekvés, mennyi ideig, mikor rakjam fel az utrót, folyadék, ilyenek. Ezek pedig mind nagyon fontos dolgok.
2010. márc. 4. 21:08

Sziasztok!

Vagytok még?

4464. melone13 (válaszként erre: 4463. - Zsure)
2010. márc. 4. 21:05

Első körben én is elkesedtem, hog ynincs szűcs, d e adoktornő nagyon kedves, aranyos volt végig, így hát nem zavar a dolog..

persze csak amíg mindent szépen elmond:)))))

4463. zsure (válaszként erre: 4462. - Melone13)
2010. márc. 4. 21:00
Hát én annyira nem örültem, hogy Elemér csinálta. Lehet, hogy azért mert váratlanul ért, hogy nincs a doktornő, meg hogy olyan hamar behívtak. Meg persze, hogy Elemér semmit nem mondott el, többórás várakozás után meg nem igazán jutottak eszembe a kérdéseim. De ez már a múlt. Legközelebb úgy is a doktornő csinálja, ajánlom neki:)
4462. melone13 (válaszként erre: 4459. - Zsure)
2010. márc. 4. 20:56

Hát erről fogalmam nincs..

Végül is nekem mindegy ki csinálja meg, csak gyerek legyen a vége:)))))))

4461. tücsi29
2010. márc. 4. 20:48
állítólag síel a kis drága szúcs:)
4460. tücsi29
2010. márc. 4. 20:48
legalább jól alszom majd:)
4459. zsure (válaszként erre: 4458. - Melone13)
2010. márc. 4. 20:44
Hétfőn lesz már a dokid?
4458. melone13 (válaszként erre: 4457. - Zsure)
2010. márc. 4. 20:40

:))

Vigyázok is!!Végrre jó helyen érett, és szépenmegnőtt:)

Igazi kincs:)))))

4457. zsure (válaszként erre: 4456. - Melone13)
2010. márc. 4. 20:39
Akkor is óvatosan, vigyázz nagyon tüszőcskére:)
4456. melone13 (válaszként erre: 4455. - Zsure)
2010. márc. 4. 20:37

Á nem fizikai munkát végzek, csak kicist sokat kellett mennem..

De már csak csücsülök, bár ez sem jó, mert feszkózik az oldalam..

De sebaj, a szép érett tüszőcskék okozzák.

1-1:))

4455. zsure (válaszként erre: 4452. - Melone13)
2010. márc. 4. 20:33
Egyébként nagyon óvatosan ám a munkával!!!!!
4454. zsure (válaszként erre: 4451. - Tücsi29)
2010. márc. 4. 20:33
Ja, ilyen gané volt:( Majd holnap vesz, ezen az 1 napon nem múlik semmi. Vörösbor? Aspirinre? Gondold végig:)
4453. zsure (válaszként erre: 4452. - Melone13)
2010. márc. 4. 20:32
Én most Aspirinnel fogok stimuzni:) Majd meglátjuk mi lesz csütörtökön belőle. Lehet a doktornő akkorát fog nézni, de nem árulom el neki a titkomat:)
4452. melone13
2010. márc. 4. 20:30

Bocsi, hogy eltűntem, d edolgozom:(((

A stmu anyákahártyát is vastagítja!!

De nekem szerintem a méhpempő segített rajta:))

4451. tücsi29
2010. márc. 4. 20:30
megette előled?..ejnye..és még tudod mi a jó?..a vörösbor!..most vesz a férjecském a tescoban:)
4450. zsure (válaszként erre: 4449. - Tücsi29)
2010. márc. 4. 20:13
Végül is ha azt veszem, hogy mától mindennap fáj a fejem, és veszek be Aspirint? Most néztem szét a házi patikában, a férjemnek kellett szednie, mikor orbáncos volt a lába, de beszedte mind:( Úgyhogy ma lecsúsztam róla, pedig tényleg fáj a fejem egy picit:)
4449. tücsi29
2010. márc. 4. 20:10

hát a stimu végülis csak a tüszőkért van..nem?

bár nem tudom h milyen hatással van a méhnyálkahártyára..

4448. tücsi29
2010. márc. 4. 20:08
nekem a csaj azt mondta h már az elején kezdjem el...nem hinném h ártana
4447. zsure (válaszként erre: 4445. - Tücsi29)
2010. márc. 4. 20:05
Én is elgondolkodtam rajta. Csak azt nem tudom, hogy ilyenkor, amikor a fagyibabákat kapom vissza, mi a jó. Most nem akar stimuzni a doktornő, mert. Na mindegy magyarázta. De végül is azt mondta, ha nem úgy alakulnak a dolgok, akkor stimuzunk, úgyhogy lehet, hogy én is kipróbálhatnám? Ha nem is mostantól, de mondjuk hétfő, kedd, szerda, és csütörtökön megyek uhura.
4446. tücsi29
2010. márc. 4. 20:03
meg a barátcserje kapszulát is szedem..meg sztem palástfű teát is iszok..minndennt:)
4445. tücsi29
2010. márc. 4. 20:02
nekem egy lány mondta aki "mindent tud"..egy barátnőm barátnője..vettem is , de nem mertem szedni...de most h egy orvos is a nevét adtaq szerintem bepróbálom..bajom nem hiszem h lenne tőle..
4444. zsure (válaszként erre: 4441. - Tücsi29)
2010. márc. 4. 20:00
Erről én is hallottam, csak én az Algopyrinre emlékeztem. Az egyik lány mesélte, akivel együtt voltunk a beültin is, hogy neki a házi orvosa mondta. Milyen érdekes, hogy ezt nem nagyon reklámozzák, lehet, hogy olcsóbban lehetne gyerekünk?
4443. tücsi29 (válaszként erre: 4440. - Zsure)
2010. márc. 4. 19:49
ja ..és van még egy tüszőrepesztőm is:)..az asszem 7000
4442. tücsi29
2010. márc. 4. 19:49
nézzétek mit találtam...
4441. tücsi29
2010. márc. 4. 19:48

Az Aspirin (Aspirin Protect 100, "Baby Aspirin") hatása a beágyazódásra

2009.02.11. 12:12 - gyerebaba.hu Címkék: aspirin terhesség szülés meddőség kezelés"Az Aspirin terhességi rátát növelő hatásáról


Az Aspirin hatóanyagát képező acetilszalicilsavat 1897-ben szintetizálták. A gyógyszer a �napi� rutin terápiában, mint gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és lázcsökkentő szer alkalmazott. Az acetilszalicilsavnak a prosztaglandinok (a szervezet szinte valamennyi életfontos működésében szerepet játszó anyag) szintézisében játszott szerepének felfedezése után, a 70-es évek elején felismerték a véralvadásra gyakorolt hatását is. Így nem véletlen, hogy ettől a pillanattól kezdve előszeretettel alkalmazták (és alkalmazzák ma is) a szív- és keringési rendszer megbetegedéseinek kezelésében is.


A szülészeti hasznosíthatóságát régóta ismerjük: növeli az újszülött súlyát azokban az esetekben, amikor a magzat elmaradt fejlődése (un. méhen belüli retardáció) a lepény csökkent keringése következtében jön létre. Tudott dolog az is, hogy használata kimutathatóan csökkenti az ismétlődő vetélések gyakoriságát is.


Egy közelmúltban megjelent tanulmányban arról adnak hírt, hogy kis dózisú Aspirint a lombikbébi program során alkalmazták és azt találták, hogy közel kétszeresére növekedtek a teherbeesés esélyei az acetilszalicilsavval is kezelt csoportban. A fejfájás elleni gyógyszer azonnal komoly �főtörést� is okozott: vajon véletlen-e a hatás, milyen lépéseken keresztül képes segíteni a gyógyszer az embriók beágyazódásai arányát, hogyan képes csökkenteni a korai veszteséget?


Miután a keringésben betöltött jótékony szerepe közismert volt, erről az oldaláról volt kézenfekvő a kérdést megközelíteni. A petefészek gyógyszeres kezelése, a petefészek stimuláció számos tüsző (follikulus) érését segíti elő, ami a petefészken belül csak új erek létrejöttével valósulhat meg, magának a petefészek keringésének is jelentős mértékben fokozódni kell a többszörös tüszőérés optimális létrejöttéhez. Ezzel párhuzamosan a méhnyálkahártya is fejlődésnek indul, vastagszik, és alkalmassá válik a megtermékenyített petesejt, a préembrió befogadására. A kutatók megvizsgáltak az említett szervek vérellátását és megállapították, hogy az Aspirinnel kezelt csoportban fokozódott a méh, a méhnyálkahártya és a petefészek keringése. Mindez lehetővé tette, hogy a kezelések hatására több tüsző érjen meg, így szignifikásan több petesejtet szívhassanak le a follikulusok ultrahangvezérelt punkciója során. Az már logikusan következik az előbbiekből, hogy így több préembrió fejlődését lehetett megindítani, a visszaültetés előtt nagyobb volt a választási lehetőség, a létszámfeletti embriók mélyhűtve tárolásával és későbbi ciklusokban történő felhasználásával pedig az un. kumulatív terhességi rátát lehetett tovább javítani. Áramlásvizsgálatokkal azt is meg lehetett mérni, hogy a méhnyálkahártya alatt futó piciny artériák és vénák keringése is fokozódott, ami a megtermékenyített petesejtek beágyazódásának egyértelműen elősegíti.


A keringés fokozásán kívül számos, egyéb jótékony hatást is tulajdonítnak az Aspirinnek. A bevezetőben említett prosztaglandinok szintézisének gátlásán keresztül csökkenti a méhösszehúzódások számát, így az embrió-visszaültetések utáni kilökődések valószínűségét is csökkenti. Miután a prosztaglandinok a lokális gyulladásos reakció mediálásában is komoly szereppel bírnak, ennek meggátlása a beágyazódási rátát szignifikánsan növelheti.


Nem lenne okos dolog azonban azt hinnünk, hogy a válogatás nélküli Aspirin terápia minden meddő házaspár gyermekhez jutását megoldja, itt a panácea. Számos tanulmánynak kell még elkészülni, hogy a hatás minden részletét tisztázni lehessen. Azt mindenestre megállapíthatjuk, hogy autoimmun megbetegedésekkel szövődött meddőségekben, ismétlődő vetélésekkel terhelt gyermektelenségek esetén, illetve azon pároknál, ahol családi anamnézisként trombózissal szövődött megbetegedések fordulnak elő, a megfelelő ideig és dózisban alkalmazott acetilszalicilsav terápia jótékony hatású lehet a meddőség elleni kezelésben, a terhesség létrejöttében.


Dr. Kőrösi Tamás szülész-nőgyógyász főorvos (Kaáli Intézet, Győr)"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook