Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


5220. Foxy Lady (válaszként erre: 5219. - Anyacékla)
2010. máj. 21. 16:10
Akkor jó korán kell néha indulnod............
2010. máj. 21. 16:08

Még én sem szóltam a főnökömnek, de előbb utóbb meg kell mondanom, mert én sem tudok csak úgy elmenni. Szolnokról nyomom a BMC-t.

Eddig is nagyon szájhuzogatva tudtam megoldani a szabikat..

5218. Macifül (válaszként erre: 5216. - Foxy Lady)
2010. máj. 21. 16:06

én is tp-zen voltam, nem engedtek szabira sem. Miután elmentem tp-re, azután mondtam el, mert már soká húzódott a tp. Jófej volt a főnök, azt mondta jó, hogy nem mondtam eddig és meg ne tudják fentebb, mert kitesznek.

Ez Magyarország!

5217. Macifül (válaszként erre: 5213. - Melone13)
2010. máj. 21. 15:53

Szerintem erőltessétek a lombikot. Mond meg, hogy amennyiban van rá mód nem kockáztatnál és elég volt az inszemből. Nem is értem. Láthatja, hogy kockázatos!!!

Amúgy nem tudom milyen adagokat kapnak az inszemesek, de én a lombiknál 100 egység puregonokat szúrtam és kaptam 4 merional injekciót. Mellé pedig az orgalutranokat+ 1 tűszőrepesztő. Szerintem ez nagyon kevés. Erre is túl jól reagáltam... Ja, antagonista protokoll volt, 10 napig szúrtam kb. és az első napokban csak a puregon+orgalutrant.


Nem megyünk! :(

5216. Foxy Lady
2010. máj. 21. 15:34

Sziasztok!

Macifül, hogy van a lelked?

Nekem el kellett mondanom a melóhelyen és elég sz.rul fogadták.Nálunk nincs az, később érek be és ledolgozom. Ha kések igazolni kell, ha nem tudod, a 3. késés után írásban dádáznak meg. A negyedik után pedig már nem is dádáznak, hanem érzékeny búcsút vesznek és nem érdekli őket milyen indokkal történt a késés. Így minden beavatkozásnál, vizsgálatnál, stb., szabit vettem ki, de egy idő után rákérdeztek, akkor bevallottam. Na akkor jött a tánc!Hogy biztos akarom ezt? Miért van erre szükség? A férjem mit szól hozzá? Ilyen és ehhez hasonló egyetemes kérdések+ sok-sok rosszindulat. Így a stimu alatt már táppénzre vágtam magam, hogy csakis a kismaszatra tudjak koncentrálni:-)

Gondolhatjátok milyen jól esett:-(

A héten pedig bejelentettem, hogy visszamegyek. Azt mondták, ok várnak vissza, mert q sok a meló. Se egy sajnálom van valami........Brrrrrrrrr!

Olvasom, hogy sok a páciens a BMC-ben tehát itt sem várható más. Még jó hogy van egy csomó szabim még!

Nomo nem irigyellek!

.

5215. melone13 (válaszként erre: 5209. - 9266cdf08c)
2010. máj. 21. 13:32

Szia!


Én a munkahelyemen a főnöknek, és a közvetlen kollégámnak mondtam el.Így nem kellett magyarázkodnom, megint miért variálok, miért mentem később dolgozni stb.

De ha úgy érzed a kollégáid miatt esetleges atrocitások érhetnek, írj egy papírt amiben közlöd a főnökkel, hogy ilyen programban vesztek részt, ez amolyan tájékoztató féle, foglald bele, hogy 3. személynek ne adhasson ki infot a dologról.Törvény szerint védet vagy ezáltal, tehát emiatt el nem küldhetnek, vizsgálatokra kötelesek elengedni.Bár mással indokolhatja:((

Hát reggel fél 9-ig nekem még sosem sikerült lezavarnom az uhut Szűcsnél.Nagyon sokan vannak, olykor tök sokat vártunk:(

Ha jól tudom Skriba doktornőnél ez még döcögősebb, mert nincs saját rendelője, mindig máséban vizsgál..

De ez irányban Zsure tud pontos tájékoztatást adni neked.

5214. melone13 (válaszként erre: 5211. - Anyacékla)
2010. máj. 21. 13:25

Nekem tegnap volt ilyen napom:(

Ma kicsit jobb, de azért még nem az igazi mindig..

5213. melone13
2010. máj. 21. 13:24

Sziasztok!


Köszönöm Macifül és Pólika,, hogy leírtátok a véleményeket..

Igen azt észrevettem én is, hogy kissé futószalagszerű az ellátás..

De ezt én még el is fogadom ,hisz rengetegen vagyunk.Bár azért szerintem sokat számít, hogy ne gyomorgörccsel lépjünk be a rendelőbe.

Zekével személyesen még nem találkoztam, Skriba doktornő valóban óvatos, figyelmes.A második inszemem ő csinálta.

Persze oké sokaknak elég az inszem,ez igaz.Ha nem indokolt a lombik oké ne terheljék feleslegesen a szervezetet.

Csak tudjátok innentől félek a további kockázatoktól..Talán érthető ez is.

Na majd kiforrja a dolog magát, remélem jó irányba..

De jobb tisztán látni, mint pofára esni!

Macifül, ti mikor kezdhettek/akartok újabb lombikot megpróbálni?

5212. Macifül
2010. máj. 21. 13:07

Sziasztok!

Mi is a Zekéhez jártunk. Rögtön lombikkal kezdtünk, amiért nagyon hálás vagyok neki. Bár nálunk apa eredményei indokolták, de ha szerettük volna megpróbált volna egy inszemet. Mi utasítottuk vissza.

Az biztos, hogy futószalagon mennek a dolgok és én meg is értem, hogy nincs ideje, türelme és lehetősége foglalkozni a lelkünkkel, de néha kicsit több empátiát vár el az ember. Pl mikor közli, hogy nem sikerült. Nagyon bunkón kezdte. Már majdnem felálltam, aztán látta és váltott.

Tőlünk lazán elvette a csúszópénzt 2,5 éve. Most nem adtunk.

Amikor a stimu volt és az azt követő kezelés (hyperstimuláció miatt) megismert, kérdezte hogy vagyok, bejött a kórterembe míg ment az infúzió megbeszélni mi hogyan lesz (ekkor már kezében voltak a leleteim, ami indokolta a rosszullétem, addig azt mondta csak rosszul viselem), rá 2 hónapra is megismert és másképp beszélt. Ez vagy az akkori pénznek volt köszönhető vagy nem tudom, de most végig rosszul éreztem magam nála és úgy érzem évről évre egyre durvább! Skriba teljesen másképp vizsgál, beszél, akármennyire is bízok Zekében, ha mégegyszer megyünk elgondokodom az orvosváltáson.

Na remélem nem olvassa senkije!

2010. máj. 21. 11:41

Sziasztok csajok!!

Hogy vagytok ?? Nekem VILÁGVÉGE hangulatom van :(

szerintem ez a borzalmas idő...hogy utálom már

5210. Pólika (válaszként erre: 5307. - Melone13)
2010. máj. 21. 10:49

Igazából nem tudom pontosan miért döntött így a Zeke. sok Zekés csajjal tartom a kapcsolatot, nekik pl. volt hogy végig csináltatta mind az 5-öt, majd lombikra javasolta, van akinél a 3-ik után mondta hogy felesleges, legyen lombik. nálunk ezt nem is forszírozta.

egészséges vagyok, jól reagáltam a stimulációra, apa katonái is azért 70%-osak voltak, szóval semmi nem indokolta, ő mégis így döntött. egyszer majd rákérdezek ha összefutok vele.

nem mondom azt, hogy az inszem felesleges, hiszen sok olyan pár van akinél ez sikert hozott, és biztosan van alapja, ha a doki úgy dönt ,hogy legyen.

bár inszemem nem volt, de ahogy így leírtátok szinte ugyanazt a stimulációt kapod, mint egy lombiknál. összehasonlítva egy antagonista protokollal, majdhogynem ugyanaz mint egy inszem, gyógyszer mennyiségre is és hosszra is. punkciónál valóban altatnak, ami egy picit megterhelő, de kérheted altatás nélkül is, ez egyénileg eldöntendő.

nem vagyok orvos, és nem mondhatom, hogy az inszem badarság, viszont hálás vagyok a Zekének hogy nem áltatott minket feleslegesen. minél több a próbálkozások száma, (legyen az inszem v IVF) annyival több a kudarc is, és nehezebb feldolgozni. nekünk az első lombik elvesztése is nagy kudarc volt, sokáig 'gyászoltuk' a kis embrióinkat, és biztos vagyok benne, hogy ezt sokkal könnyebb volt feldolgzni így, mintha előtte már lett volna 3-4-5 sikertelen inszem.

a Zeke mint orvos nagy szaktekintély, a Koncz helyettese és jobb keze. sokszor foghegyről beszélt hozzám is, éreztem futószalagon mennek a dolgok és jóval több empátiát vártam volna el. aztán megpróbáltam az ő szemével nézni a dolgokat és rájöttem hogy nagyon sok beteg jut nagyon kevés időre. amikor éppen nem a BMC-ben vizsgált vkit akkor a szülést vezettet le éppen. vmelyik nap épp bent voltunk, és a férjemnek mutogatta hogy milyen levelet kapott, ami egy orvos konferenciára volt meghívó, és mondta: "Nézze meg, ilyen hülyeségekre kell járnom, most délután 2-re kell mennem, ahelyett hogy foglalkoznék a betegeimmel."

Soha nem kért jattot és soha nem éreztettem velem hogy emiatt előnyben vagy hátrányban részesít. amikor adtam, akkor is először vissza akarta utasítani. voltak jó és rossz napjai is, de hát ő is emberből van.

pár hete összefutottam vele a szülészeten, megörült nekem, tudta a nevem, megkérdezte hogy vagyok és mondta hogy vigyázzak magamra. pedig nem kevés páciense van...

sose várjátok el hogy a doki ugyanolyan odaadással kezeljen titeket, mint ti önmagatokat. neki csak egy vagy a sok közül és nem is fog empátiát mutatni, mert ha minden betegével történő rosszat és jót is ugyanúgy átélné mint önmaguk, akkor abba hamar be is dilizne.

2010. máj. 21. 10:48

Lányok, köszi a válaszokat. Úgy látom, az inszem sem egyszerű, jó sokszor kell visszamenni előtte. Nem szeretném, ha a munkahelyemen kiderülne a dolog, mert elég pletykásak a kolléganőim. Ti ezt hogy oldottátok meg?

Azt nem tudjátok, hogy Skriba doktornő általában mikor van bent, hánytól hány óráig? Az inszem előtti UH-kat szerintetek le lehet úgy zavarni, hogy az ember mondjuk már 1/2 9-re végezzen, vagy reménytelen?

5208. Macifül (válaszként erre: 5201. - Foxy Lady)
2010. máj. 16. 21:15

Igen, 0 a hcg :(

Ez van. Ha kettészakadok sem lesz másképp, úgyhogy tovább kell lépnünk és lépünk is. Zsombor segít nem is kicsit és nagyon nagy dolog, hogy Ő itt lehet nekünk, egy igazi kis Kincs!

5207. Ides
2010. máj. 16. 18:33

én Szűcshöz járok,akor a stimut terminált együttléttel kobinálják ezek szerint,mert az nekem is egymás után lehetett

nah akkor mindent bele :D:D:D

5206. makami (válaszként erre: 5205. - Ides)
2010. máj. 15. 20:45

Az a variáció föl sem merült, ha megjön....

A záró jelentéssel kaptam az időpontot, hogy 05.17-én kell mennem. Tegnap teszteltem, negatív lett, ma megjött is jött, de azért gondolom mennem kell hétfőn. A biztonság kedvéért viszek reggeli első vizeletet is (az is a záróban van, hogy vinni kell). De bízom benne, hogy lesz uh. és "tiszta" vagyok és mehet a stimu. Egyébként én a Skribához járok, január óta stimulál (áprilisba lehetett először inszem!) és akkor mondta, hogy inszem 2 havonta, stimuláció havonta lehet. Igazából azért nem értem, mert az egyik lány azt mondta, akivel egyszerre volt az inszem (neki már a 6.), hogy neki volt már, hogy egymást követő hónpaban inszemináltak. Te kihez jársz?

5205. Ides
2010. máj. 15. 19:30
nekem nem is lesz stimu..csak ha megjön 2x-ra,nem is tudom neked miért csinálják..tuti azt mondták hogy ha megjön egyszerre menj?
5204. makami (válaszként erre: 5203. - Ides)
2010. máj. 15. 18:20

Szia Ides!

Köszi a gyors választ. Nekem ma már meg is jött, úgyhogy megyek hétfőn és amúgy is hétfőn kellene mennem, mert 04.30-án volt az inszem. Egyébként miért kell kihagyni egy hónapot, ha stimulálni meg lehet? Akkor nem igazán "kíméljük" a szervezetet. Én bízom benne, hogy nem maradtak cisztáim és mehet a stimuláció és akkor inszemet is szeretnék, ha lehet, mert júniusba megyünk nyaralni és én azt szeretném kihagyni.

5203. Ides
2010. máj. 15. 17:55
nekem is most volt,azt mondta a doki ha nem sikerül akkor a 1 hónap kihagyás és a következő mensi 2-3 napján menjek,de úgy érzem kell is a szervezetnek 1 hónap kihagyás,mert ebben a hónapban elég nehezen jött a tüsző és kisebb is lett a szokásosnál
5202. makami
2010. máj. 15. 17:43

Sziasztok! Túl vagyok az első inszemináción, sajnos nem sikerült. Én úgy tudom, hogy csak két havonta csinálnak a BMC-be inszemet, de havonta stimulálnak. Igaz ez?

Előre is köszönöm a válaszokat.

5201. Foxy Lady
2010. máj. 14. 14:16
Macifül,megvan a vérvétel eredménye?
5200. anyacékla (válaszként erre: 5197. - Johi80)
2010. máj. 14. 10:12

Sziasztok !

johi, én megrendeltem a neten. 12.000 volt a kiszállítással együtt. Most már lassan 5 ik hete iszom. Egyenlőre csak annyi hatást érzek, hogy kitisztított keményen. :) Megmondom őszintén, hogy eléggé megijedtem, amikor már 3 hete (bocsi)hasmenéssel küszködtem és a ragyák is megjelentek az arcomon, ami nem volt jellemző rám.

Ami pozitívumot érzek, hogy a fájdalom a mensi kezdetekor lényegesen csökkent.

5199. Macifül (válaszként erre: 5196. - Foxy Lady)
2010. máj. 13. 22:15

Köszi!

Hát most Ő a vigaszom.

5198. Macifül (válaszként erre: 5195. - Davider)
2010. máj. 13. 22:15
Jóóó, jóóó! Holnap írok vagy hívlak, ha tudunk már biztosat!
5197. johi80
2010. máj. 13. 21:05

Szia anyacékla!

Mióta iszod a teákat?Megrendelted vagy szmélyesen hoztátok el a teákat?

5196. Foxy Lady
2010. máj. 13. 20:58

Macifül!

Zsombor eccerűen gyönyörű:-) És ez nem vigasz akar lenni!Most jöttem rá, hogy mit, hol és megláttam a képeket!!!

5195. davider (válaszként erre: 5194. - Macifül)
2010. máj. 13. 19:33

Édesem van még egy vérvétel ne csüggedj addig amig orvos nem mondja csak pozitivan:-DDD


A tesztek nem pontossak....és tudom még a vérvétel is csalhat:-DD

5194. Macifül (válaszként erre: 5191. - Foxy Lady)
2010. máj. 13. 15:14

Köszi, aranyos vagy.

Sajnos valószínű nem sikerült, 3 teszt is negatív :(

Majd máskor, pár év múlva.

2010. máj. 13. 11:32
Ja , és egy tea irrigálásra
5192. anyacékla (válaszként erre: 5189. - Níra74)
2010. máj. 13. 11:06

Sziasztok!

Níra, én iszom most is a teát!

Tartalma: 3 db fagyöngy tinktúra, 1 nagy csomag diólevél tea. 1 nagy csomag csalán tea, 1 teakeverék nőknek, 1 teakeverék férfiaknak, 2 cs.málna tea ...(aszt hiszem ) :)

5191. Foxy Lady
2010. máj. 13. 11:05

Macifül,várod már a holnapi napot gondolom:-)

Szívből remélem, hogy minden ok lesz:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook