Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


5400. lilcsi1 (válaszként erre: 5397. - Zoé00)
2010. jún. 9. 08:11

Szia Zoé!

Szerintem minél hamarabb jelentkezz be, mivel előzetes vizsgálatok is vannak. (De én ezt nem igazán tudom, mivel én lombikos vagyok.)De az a tanácsom, hogy minél hamarabb.

Mi április legelején voltunk először úgynevezett konzultáción. Gördülékenyen és gyorsan ment minden, de május 31-én került sor a petesejtleszívásra, június 3-án volt az embrió transzfer. Tehát lombikosoknál kb 2 hónap, mire történik valami.

5399. lilcsi1 (válaszként erre: 5398. - Níra74)
2010. jún. 9. 08:07

Szia Níra!

Akkor megkönnyebbültél!Örülök neki, hogy minden jól alakult. Erősebbnek is érzed magad? Általában én is jó előre parázok az ilyen dolgoknál. Pl. az első uh előtt is majd frászt kaptam (na meg persze korábban egy rákszűrés előtt is). De a stimu alatt hetente 3szor volt uh, annyira hozzászoktam, h semennyire nem izgultam már.

Tegnap jól esett a kis séta. Csak nagyon meleg volt (meg már van is). Hiába leeresztettem minden helyiségben a redőnyt. Van mobilklímánk, de nem szeretem. Inkább legyen melegem. Ha nagyritkán használjuk, utána nekem mindig tiszta száraz a szemem, s néha a torkom is fáj.

Ma is fogok egy kicsit sétálni. De most inkább estefelé.

Képzeld, tegnap vettem egy gobelint, jó nagyot úgyhogy most azt varrom. Anyukám régebben varrt, van is 3 szép képem az ebédlőben. Tegnap el is kezdtem. Kb 3 hónap lesz mire kivarrom, de lehet több. De most nagy kedvem van hozzá. Az a címe, hogy Az eljegyzkés. Egy női alak van rajta virágcsokorral. Nekem nagyon tetszik. Meg most munkahelyi dolgom is van, úgyhogy el tudom magam foglalni.

Te sem dolgozol, ugye?

5398. Níra74 (válaszként erre: 5387. - Lilcsi1)
2010. jún. 9. 07:02

Szép jó reggelt mindenkinek, szia lilcsi!

Túl vagyok a varratszedésen!!!!!!!!!!!!!!! És azt képzeljétek hogy egy nagy nulla volt az egész, 4 varratot szedett ki. Persze mire már odaértem, szinte rosszulásig izgultam magam. Ráadásul reggel megittam egy kávét, ami alap esetben soha nem szoktam, max. tejeskávéként, mert nagyon megérzem, aztán eszembe jutott, hogy most az egyszer elfelejtettem bevenni este a bromocryptint, így attól egész nap hányingerem volt, ráadásul nem ettem semmi sem, csak a kocsiban egy almát. Képzelhetitek, mire a felfeküdtem a varratszedésre úgy remegtem, mint egy nyírfalevél. Aztán nagy megkönnyebbülés volt, nagyon boldog voltam:))) úgyhogy bármi van, tényleg kár előre trenírozni magunkat, persze tudom, könnyű ezt mondani:)

5397. Zoé00
2010. jún. 8. 21:51

Sziasztok!!!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mikor érdemes bejelentkezni a doktorhoz ha szeretnék belevágni az inszembe?? Ciklus eleje, közepe, vége??

5396. lilcsi1
2010. jún. 8. 20:19
Köszi, akkor nem fogok szívinfarktust kapni jó előre, ha nem látom bejönni a biológusnőt.:)
5395. zsure (válaszként erre: 5386. - Pólika)
2010. jún. 8. 17:06

Szia Pólika!


Nálunk nem volt bent a biológusnő az első lombiknál, ami pozitív lett. És meg is ijedtem, hogy ezek szerint nem sikerült, pedig mégiscsak pozitív volt a teszt.

5394. lilcsi1
2010. jún. 8. 08:06
Szép jó reggel és pozitív gondolatokkal teli napot kívánok Mindenkinek!
5393. lilcsi1 (válaszként erre: 5391. - Pólika)
2010. jún. 8. 07:49

Szia Pólika!

Látom, hogy nem igazán tudsz aludni. Biztos úgy van vele babókád, hogy felkészítem anyát, arra az időszakra, ha kibújok. :)


Köszönöm a tippet! Sztem én is így fogom csinálni. Én is úgy gondolom, hogy ha netalán sikerülni fog, nem rögtön adnék a dokinak, hanem majdcsak később, meg persze a biológusnőnek is. Én azt hittem, hogy 12. hétig "ragaszkodnak" az emberhez. Nálunk a sors fintora, hogy Szűcs doki az orvosom, a stimu előtt és alatt hozzá jártam (2*Zekéhez kellett), de a punkciót és az ET-t is Koncz tanár úr csinálta, mivel Szűcs doki szabin van. S még szabin is lesz, jövő hétfőn, mikor megyek vérvételre.


Ha sikerülne, nekem még egy jó szülészt is kerítenem kell itt Debrecenben. Mert a nőgyógyászom -inkább már csak volt n.gyógyászom- csak külföldieknek vállal szülést. Ezt nemrég hallottam. No comment... Amúgy is váltani akartam. (Összesen kb 3szor voltam nála. De már az első alkalommal, mikor mentem, -sima rákszűrés, mivel gondjaim szerencsére soha nem voltak- az volt az első kérdése, hogy mi a foglalkozása, s nem pedig, hogy van-e vmi probléma. Már akkor "ejtenem" kellett volna.)


Már van egy-két nőgyógyász a tarsolyomban, akik szóba jöhetnek. Mert azért olyasvalaki kellene, aki valamennyire benne van a lombikos dolgokban.


Jó munkát és szép napot Neked!

5392. Pólika (válaszként erre: 5390. - Níra74)
2010. jún. 8. 00:51
igen, a második punkciónál nagyon begyulladt az alkari vénám, azt mondták a nagyokosok az augmentintől. nem akarlak elkeseríteni de nekem még egy jó 6 hétig fájdogált ám. BMC-s nővérke serényen ajánlgatta a fekete-nadálytő krémet... ne vegyél: olyan mint halottnak a talpmasszázs.:)
5391. Pólika (válaszként erre: 5388. - Lilcsi1)
2010. jún. 8. 00:45

UH nincs csak vérvétel.

a dokinak nem adtam csak az utolsó magánrendelésén amikor átadott a "normál" szülésznek. 12e FT lett volna a vizitdíj, én meg adtam 30-at. mondta hogy ez több mint kéne, mondtam tudom, megköszönte és eltette. ez kb. 8-ik héten volt, olyankor már "elengedik a kezed" és kitesznek a BMC-ből hogy keress magadnak szülészt. állapotos vagy, mehetsz isten hírével.

a biológusnőnek is csak 1x adtam, amikor sikerült.

nem értek egyet azzal hogy mindenki jattolja az 5000 Ft-okat egy-egy inszeminációnál.

én akkor adtam amikor sikerült. miért is adjak ha nem?


aug 3-ra vagyok kiírva, de ha a törpe nem fordul meg e hónap 24-ig akkor júl 20-án császároznak. most se alszok, a csajszi házibulit rendez most már 11-ik éjszaka, zsinórban. asszem lenyeltem egy sajtkukacot. :)

még 2 hétig melózok, aztán itthonról folytatom. amúgy jól viselem. szerencsére speciális vitaminokat kapok, és így könnyebb.

5390. Níra74
2010. jún. 7. 21:10
Pólika, veled volt az hogy a vénád még a kanülkivét után is fájt még 1 héttel? Képzeld ma du. este annyira fáj. Elég jól bele-belenyilalgat a könyökhajlatban. Remélem nem tart sokáig...
5389. Níra74 (válaszként erre: 5386. - Pólika)
2010. jún. 7. 21:06

Szia lilcsi,

jó sétát holnapra! Majd tényleg gondolok vmi szépre, remélem a doki nem fog nagyon belerondítani a képzeletbeli tengerpartomba:))

A tegnapi séta után visszavettem, tul.képpen még 6 teljes napom van gyógyulásra, és holnap lesz egy hete reggel a műtét. A főnököm ma írt mailt, hogy hogy vagyok, hogy telt a 7vége. És a válaszomra azt írta, hogy majd beszélünk 7vége felé hogy vagyok, és hogy nem élet halál hogy hétfőn dolgozni menjek. Háát hihetetlen áldás hogy ilyen a főnököm. A tudat, hogy ez lagelább nem stresszel, fél gyógyulás.

lilcsi próbálj könyvet olvasni, szép filmet nézni, üsd el vhogy az időt:)

5388. lilcsi1 (válaszként erre: 5386. - Pólika)
2010. jún. 7. 20:23

Köszönöm Pólika a válaszokat!

Én is megfogadtam, hogy nem fogok tesztelni. Nem idegesítem már jó előre magam.

Holnap én is fogok egy 10percet sétálni. Már alig várom!

Akkor majd nagyon figyelem, hogy jön -e a biológusnő.

De ultrahang az nincs akkor csak vérvégel?Lenne még "egy" kérdésem. De ha túl indiszkrét, ne válaszolj. Te adtál a dokinak borítékot? Ha igen, csak neki, vagy a biológusnőnek is? Illetve mikor?Rögtön mikor megtudtad, hogy van bent valaki vagy később? Jól tudom, hogy a terhesség 12. hetéig oda kell járni vizsgálatokra?


Mikorra vagy kiírva és hogy viseled?

5387. lilcsi1 (válaszként erre: 5379. - Níra74)
2010. jún. 7. 20:01

Szia Níra,

próbálj meg nem türelmetlenkedni. (Mondja az, aki már visszafelé számolja a napokat, hogy mikor lesz jövő hétfő.)

Holnap elségálok a Rossmannba (ez lesz a délelőtti program-2 saroknyira van tólünk)

Kitartást a varratszedéshez. Azt mondják, az sokszor fájdalmasabb mint maga a beavatkozás. Gondolj valami szépre közben. Mondjuk a Hawaii szigeteken sütteted magad a napon, s hallod az óceán morajlását...

Hogy megnyugtassalak, nagyon profin berakták a kanült a tüszőleszívás előtt. Szinte észre sem vettem.

Tehát nekem jövő hétfőn lesz a vérvétel, amiből kiderül, hogy van e baba vagy nincs. Nem mondta a doki, hogy uh is lesz. Sztem nem de majd itt megkérdezem a csajokat.

Igen, elég furcsa helyzet ez a "hálálkodás". De én arra gondoltam, hogy úgyis 12. hét betöltéséig oda kell járni terhesgondozásra. Hogy nem most "hálálkodnánk", hanem majd a következő alkalommal. Na de ne menjünk még ennyire előre.

Mert ahogy mondod, igen furcsa helyzet.


Legyél erős holnap!Gondolok majd rád!

5386. Pólika (válaszként erre: 5377. - Lilcsi1)
2010. jún. 7. 19:58

kb 3 napig feküdtem aztán már végeztem otthoni munkát. pl teregetés, semmi megerőltető és ET után 1 héttel már melóztam.

vérvétel után kb. 1-1.5 óra mire hirdetnek. addig elmentünk kajálni a büfébe stb.

nálunk a 2-ik lombik sikerült. nekem feszült meg szurkált a hasam de az első elvesztése után nem éltem bele magam. inkább az adott pozitív gondolkodásra okot hogy punkció előtt kiderült hogy a decapapetyltől lett 2 cisztám, amit le is szívtak előtte 1 héttel. ez azt jelentette hogy a stimulánsok valamiféle reakciót elindítottak bennem, felborult a megszokott egyensúly. hozzá kell tennem hogy sosem szedtem fogamzásgátlót és óramű pontossággal 28 napra jött mindig meg és ez az első stimuláció alatt sem változott, viszont a másodiknál már igen és ezt jó jelnek vettem.

ET után üldögéltem míg kiadták a zárót, utána annyira sétalhatnékom volt, hogy lesétáltam a férjemmel a patikába, magam is meglepődtem hogy mennyire jól esett.

nem csináltam tesztet. eddig bármikor csináltam csak negatív volt, megfogadtam hogy soha többet nem tesztelek és ehhez tartottam is magam.

azt kell majd nézni hogy amikor behívnak bemegy-e előtte a biológusnőd: ha igen akkor pozitív az eredmény, ilyenkor ugyanis ő is jelen van a nagy bejelentésnél.

5385. lilcsi1 (válaszként erre: 5378. - Foxy Lady)
2010. jún. 7. 19:48

Köszönöm!

Biztosan nem fogod megbánni a váltást. Nekem is csak jó tapasztalataim vannak. Az egész procedúra alatt is mindenki nagyon kedves volt a nővérkétől kezdve a dokiig. A keresztnevén szólítanak mindenkit, nagyon türelmesek.

Drukkolok, hogy mihamarabb elérd a célodat!

5384. lilcsi1 (válaszként erre: 5383. - Zsure)
2010. jún. 7. 19:39

Köszi zsure a drukkokat!

Én is nagyon reménykedem benne. Pozitívan állok hozzá, mást úgysem igazán tudok tenni.

5383. zsure (válaszként erre: 5377. - Lilcsi1)
2010. jún. 7. 19:19

Szia lilcsi!

Bocs, hogy belekotyogok:)

Az "eredményhirdetésre" kb. másfél órát kell várni. Szerintem ez a legnehezebb része, másfél óra bizonytalanság. Egyik percben azt érzed kismami vagy, a másikban azt, hogy nem. Legalábbis én így voltam vele.

Szerintem jeleket ne keress magadon, abba bele lehet őrülni, hiszen egyik terhesség sem egyforma, nem mindenkinek vannak rögtön jelei, és ha vannak, az lehet a sok hormontól is.

Drukkolok neked, hogy pozitív legyen a teszted:)

5382. Foxy Lady (válaszként erre: 5380. - Níra74)
2010. jún. 7. 18:24

Remélem mihamarabb mehet nálatok a lombik és mihamarabb bebabásodsz:-)

Utólag már sokkal okosabb vagyok és nem is félek az egész beavatkozástól. Persze utólag könnyű már!

Kisé túl misztifikált dolog ez a lombik szerintem és valahogy nem is kap elég nagy nyilvánosságot, ezért tart tőle az emberlánya (én).Persze, azért nem olyan, mint egy hajfestés, de így utólag, már nagyon bátor vagyok:-)

Reméljük csütörtökön jó hírekkel jössz majd:-)

5381. Foxy Lady (válaszként erre: 5380. - Níra74)
2010. jún. 7. 18:14

Ma csak vérvételen voltam, majd csütörtökön megyek maszekba ultrahangra (nekem a délelőtt csak szabival oldható meg).Mindenki nagyon aranyos volt, csak egy kis bibi volt. Ugye én maszekban voltam a dokinál, ott megkaptam a vvételhez a papírt. Ma lett volna nagyrutint, odamegyek éhgyomorra, azt mondja a csajszi, hogy majd 21. napon jöjjek éhgyomorra, majd akkor veszik le a nagyrutint Hát ezen meglepődtem, de mindenképp nagyon kedvesek aranyosak voltak. Majd a csütörtöki uhangtól függ szerintem, hogyan tovább, lehet majd lesz egy mióma műtét, lehet, hogy nem. Utána 3 hét múlva újra vérvétel, a párom most csütörtökön megy és közben várom a genetikai és immunológiai eredményeket:-)

Nekem valahogy nem fogadták el az előző eredményeket, megismétlik mindet A Tanár úr júliusban szabin van , ráérek addig testben-lélekben megerősödni:-)Nagyon várom, hogy augusztus-szeptember legyen és induljon a "banzáj":-)

5380. Níra74 (válaszként erre: 5378. - Foxy Lady)
2010. jún. 7. 17:42
Szupi!! Nagyon örülök, hogy elégedett voltál! És mit mondtak?
5379. Níra74 (válaszként erre: 5376. - Lilcsi1)
2010. jún. 7. 17:41

Szia lilcsi,

igen, a teljes végig fekvés biztos nem jó, mert csak legyengül az ember és tényleg való igaz a vérkeringés szempontjából sem jó. Úgyhogy jól teszed ha kicsit sétálgatsz, nem kell nagy túra, csak levegőn legyél, és kicsit mozogj. Én már erősödöm, bár sokkal lassabban regenerálódok, mint azt előtte gondoltam. A keddi műtét óta szombaton merészkedtem le a párommal, két utcasarkot mentem oda vissza. Tegnap nagyobb volt a séta, de a vége az lett, hogy a párom visszament a kocsiért és vissza már nem gyalogoltam. Az endom. helyén csípő fájdalmat éreztem, de ugyanezt mondja az a lány is akivel egy szobában voltam a kh-ban. Már kevésbé van hányingerem, igaz ma kevesebbet voltam fent. És holnap megyek, ill. apu visz varratszedésre.Júúúj, félek mint a tűztől!!! Egyszer 4 éve amikor kiszedték, azt hittem ott ájulok el, és hirtelen nagyon rosszul lettem. Akkor két kis varrat volt, most 3. Amúgy ilyen a kanülbeszúrás, ami nagyon szar volt nekem a mostani műtétnél, és az egész lombikprocedúrából ettől félek a legjobban.

Csüt. fogunk menni újra BMC-be. Te kedden? És ezután az uh után ha minden ok, kell menned még hozzájuk uh-ra? Pont azon gondolkodtam, hogy micsoda hülye szitu, hogy az ember megy beülti után a vérvételre és ha szeretném "meghálálni" a dokinak hogy sikerült, akkor már vigyem magammal a borítékot? Micsoda egy hülye szitu...

5378. Foxy Lady
2010. jún. 7. 16:05

Sziasztok!

Ma voltam először a BMC-ben és nagyon elégedett vagyok. Örülök, hogy váltottam:-)

Mindenkinek kitartást!

Lilcsi megy drukkkkkkk:-)

5377. lilcsi1
2010. jún. 7. 15:58

Szia Pólika!


Te egy hétig folyamatosan feküdtél? Vagy mocorogtál, sétáltál is?

A vérvétel után sokat kell várni az "eredményhírdetésre"? (ET után)Te csináltál tesztet előtte?

Hanyadik sikerült?Éreztél vmit, hogy sikerült?Voltak jelei?

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek.

5376. lilcsi1 (válaszként erre: 5373. - Níra74)
2010. jún. 7. 15:50

Jövő héten ilyenkor kiderül, hogy van/vannak-e bent kis lakók, vagy sem.


Igen, 2 hétig betegszabin vagyok. A zárójelentésre is az van írva, amit a punkció és az ET után kaptam, hogy táppénzre vétel indokolt. Egyébként is elég stresszes a munkahelyem.


Feküdni nem fogok végig. Gondold el, csütörtökön volt a beültetés, azóta ki sem mozdultam. Ma már itthon sétálgattam a lakásban. Holnap "kimerészkedek" az utcára is. Egyébként sem jó az egy hét fekvés, mivel akkor a méh vérellátása nagyon lecsökken és ez nem jó az embrióknak. Fokozatosan kell visszaszokni.


Nem dolgoztam a punkció utáni napon. Nem lett volna sok értelme. Egyébként is érzékeny ilyenkor a petefészek környéke. Én a pihenést támogatom a kettő között.


Arany életem van. Férjem takarít, tálcán hozza a reggelit, teljesen kiszolgál. Anyáék szombaton, anyósomék ma látogattak meg, s hoztak mindenféle főtt kaját, amik fehérjében és vitaminokban gazdagok.

Te mikor mész pontosan a BMC-be a jöv. héten? Erősödsz, milyen a közérzeted?

5375. Níra74
2010. jún. 7. 12:17
köszi Pólika. Mi jövő héten megyünk vissza BMCbe a lapar eredménnyel, ami alapján lombikosok leszünk.Hát sosem gondoltam volna..bár ezzel nem vagyok egyedül, feltételezem. Nagyon kíváncsian várom a konzultációt, vajon hogyan haladunk tovább...mennyit kell esetleg még várni, esetleg kell e újabb vizsgálat...
5374. Pólika (válaszként erre: 5373. - Níra74)
2010. jún. 7. 11:28
én egy hétig feküdtem, aztán mentem dolgozni, kocsival. semmi BKV-s zötykölődés... és én ülőmunkát végzek.
5373. Níra74
2010. jún. 7. 11:11

Hát nem lehet semmi végig várni ezt a két hetet lilcsi. Két hétig betegszabin vagy? Doki mit javasolt? gondolom változó lehet, én ismerek olyat aki végig feküdt, és olyat is aki 1 hétig otthon volt és aztán dolgozni ment.

A punkció utáni napon Te dolgoztál?Vagy érdemes punkció után és beülti között pihengetni?

2010. jún. 7. 08:35
Köszönöm szépen. Majd írd meg, hogy sikerült-e a babóca. És addig élvezd a tudatot, hogy kismama vagy!!! :)
5371. lilcsi1
2010. jún. 6. 16:03

Köszönöm!

Igen, úgy ahogy mondod. Ha az egyik doki szabin van, mehetsz a másikhoz vizsgálatra. Itt nincs szünet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook