Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


5490. Níra74 (válaszként erre: 5489. - Kahlan_amnell)
2010. júl. 2. 09:05

Szia Kahlan,

nem volt olyan gáz, csak a regenerálódásom volt hosszú. Nekem azon túl hogy megnézték a p.vezetékeket+ méhtükrözés volt, találtak egy endometriózist amit eltávolítottak. Ez a méhen kívül és a hugyhólyag között helyezkedett el. Ez gyógyul ill. gyógyult belül nehezebben.

Amúgy tényleg nem hülyeség a lapar, mert mindent meg tudnak nézni belülről, hogy minden rendben van-e. A lapart amúgy nekem is javaslatként írták a záróra a bmc-ben, ez azt jelenti, szerintem hogy akkor meg is kell csinálni, dehát ezt a dokik döntik el nyilván,de nálam így volt, hsg utána javasolták, azaz meg kellett csináltatnom és utána hozott döntést a dokim. Gondolom a záródat aláírta Koncz doki is?

5489. kahlan_amnell (válaszként erre: 5488. - Níra74)
2010. júl. 1. 07:21

szia!


a lapart javaslatként írták fel a zárójelentésre.Augusztus elejére kaptunk időpontot a Tanár Úrnál.


Annyira gáz volt a lapar?

Hűha, akkor nemsokára indul a lombik Nektek!

5488. Níra74 (válaszként erre: 5487. - Kahlan_amnell)
2010. jún. 30. 19:50

Szia kahlan!

Gondolj arra, a bmc-ben azért vannak, hogy segítsenek. Amikor nekem kiderült, h. mindkét p.vezetőm elzárt, hááát mit ne mondjak, nem voltam kicsit sem rózsás hangulatban. De rögtön ott volt az a tudat, hogy mostmár tudjuk az okokat, és azt hogy minderre lehet megoldás és jó helyen vagyunk. Próbálj meg nem türelmetlennek lenni. Mi március végén kezdtünk a bmc-ben, és ha minden jól megy reményeim szerint augusztus végén elkezdődik a lombik.Én már az április végi hsg-nél azt gondoltam, majd már nyár elején mehet is a lombik. De laparra kellett mennem, és 4 hete volt a műtétem de még csak most kezdem magam jól érezni a bőrömben. Most van 2 hónapom erősödni:))

Laparod volt most? Mennétek vissza konzultációra? Mikor lesz újra Koncz? Kaptatok hozzá időpontot?

2010. jún. 30. 11:51

sziasztok!

mi is ide járunk Konc Tanár Úrnál vagyunk. Sajnos most ő is szabadságon van, elég sok orvossal együtt, és itt állok egy zárójelentéssel lesújtva. . . (jobboldali petevezető zárt, bal oldali csak nyomásra nyílik meg. . . szív alakú méh. . . pluszban enyhe pco és IR. . . ugyanakkor van peteérésem, láttak nálam sárgatestet a méhben. . . )


Van aki hasonló cipőben jár?

5486. Ides (válaszként erre: 5485. - Lilcsi1)
2010. jún. 29. 21:42
köszike:-) sztem péntek lesz amikor megyünk,ma nem jött meg,sztem holnap
5485. lilcsi1 (válaszként erre: 5482. - Ides)
2010. jún. 28. 22:07
Kitartást a 2. inszemhez! A 2 jó szám, sikerülni fog!(Én is július végén, autusztus elején megyek a 2. beültetésre. Fagyibabás lesz)
5484. svell
2010. jún. 28. 14:59

:( Köszönöm szépen. Majd csak lesz megoldás.

Sok sikert Mindenkinek. :)

5483. Foxy Lady (válaszként erre: 5479. - Svell)
2010. jún. 26. 11:47
Nem tudok Neked ebben a kérdésben segíteni, de kitartást kívánok és nagyon sok erőt !
5482. Ides
2010. jún. 25. 09:27
várom a mensit hogy vissza tudjak menni és elkezdjük a 2. inszemet
5481. Níra74
2010. jún. 25. 08:07

Sziasztok Lányok!!

Így van ahogy lilcsi mondja, nagyon pangunk... Merre jártok? Hogy vagytok?

Szép napot mindannyiotoknak!

5480. lilcsi1
2010. jún. 24. 20:43

Sziasztok!

Nagyon lelassult ez a fórum. Mondjatok valami jó hírt!

Zsure: drukkolok. Remélem jól vagy.

Mindenkinek sok pozitív gondolatot és kitartás bárhol is tart.

5479. svell
2010. jún. 23. 10:52

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Idő hiányában nem tudom az összes hozzászólást elolvasni. Diagnosztizált PCOS vagyok, ugyan vannak orvosok aik szerint pco nem is létezik. Időpontom van a BMC-be 2 hét múlva. Az orvos akinél legutóbb jártam (kb a 20.) nem adott jó szakvéleményt (legalábbis szerintem). A hozzáállása és a kezelésa is elég ellentmondásos. Pontosan minek kell szerepelni a szakvéleményben? Minden segítséget köszönök. Szép napot mindenkinek.

5478. rbaba (válaszként erre: 5477. - Hamona)
2010. jún. 22. 14:51

Szia,


Köszi az infókat. Én csak azért kezdtem a magán rendelésen, mert több, mint egy hónapot kellett volna várni kórházi időpontért.

Igyekszem majd a kórházi látogatásokra törekedni, de ha nagyon muszáj, akkor megyek a magánra.

5477. hamona (válaszként erre: 5472. - Rbaba)
2010. jún. 22. 14:45

Szia rbaba!

A BMC-ben végzett vizsgálatok, azaz UH, manuális vizsgálat, vérvételek (hormonértékek), inzulinrezisztencia vizsgálat ingyenesek, azonban ha szükséges pl. immunológiai vizsgálat, vagy genetikai vizsgálat (kariotipizálás), vagy Leiden-mutáció vizsgálat, esetleg megnéznék, hogy mennyire van kimerülve a petefészked (AMH, Inhibin-b), nos ezek fizetősek és nem is a BMC-ben végzik, hanem el kell vinned a vérmintát különböző magánintézményekbe (Istenhegyi Génklinika, ÁNTSZ-labor stb).

Hogy adsz-e az orvosnak pénzt a kórházban, rád van bízva, szerintem a többdég nem ad csak a beavatkozás után (inszem vagy lombik), sőt, többen azon a véleményen vannak, hogy csak a sikerse beavatkozás után adnak. A magánrendelőben mindenképp adsz, a többség oda nem is jár, csak a kórházba, szóval...

5476. evask
2010. jún. 21. 22:01
A BMC-ben minden vizsgálat ingyenes és az, hogy Dr. Koncz tanárúr szabin lesz attól még megcsinálják a vizsgálatokat.Dr. Koncz tanárúrtól legyen valamilyen papíron ez ügyben, majd a recepciót híd fel és kérj időpontot.
5475. Nanda (válaszként erre: 5474. - Rbaba)
2010. jún. 21. 20:58
Ha jól tudom a BMC-ben minden vizsgálat ingyenes.
5474. rbaba (válaszként erre: 5473. - Foxy Lady)
2010. jún. 21. 20:44

Szia,

Ez azt jelenti,hogy az UH-n kívül minden kivizsgálásra a kórházba kell menni és azok a vizsgálatok ingyenesek, vagy van olyan ami fizetős?

Most fogjuk mi is kezdeni. Úgy láttam,hogy júliusban szabin lesz a doki, de gondolom azért a vizsgálatokat megcsinálják ugye?

5473. Foxy Lady (válaszként erre: 5472. - Rbaba)
2010. jún. 21. 20:37

Sajnos én nem tudok segíteni, mivel én még csak magánban voltam nála, a klinikán pedig csak vérvételeken.

De tuti lesz aki segít:-)

5472. rbaba
2010. jún. 21. 20:01

Sziasztok lányok,

Én még újonc vagyok itt köztetek. Lenne számos kérdésem, aki tud kérem segítsen.

A magánrendelésén voltam először Koncz tanár úrnál, de a héten a kórházba megyek hozzá. Ez esetben is kell fizetni?

Ha ciszta miatt nem jön meg a menstuáció akkor meghozzák gyógyszeresen, hogy elkezdődhessen a kivizsgálásom?

Köszönöm, ha segítetek.

5471. Níra74 (válaszként erre: 5470. - Zsure)
2010. jún. 20. 23:22

szia zsure,

nagyon köszönöm az infókat!!!!

5470. zsure (válaszként erre: 5463. - Níra74)
2010. jún. 20. 12:14

Szia Níra!

Igen, a long protokoll ilyen hosszú. A mensi 20. napja körül kell elkezdeni a decapeptyl szúrását, ez az előkészítő szakasz. Ez kb. a 10. és 21. nap között hozza meg a hatását, tehát meg kell jönnie még egyszer, hogy a stimuláció elkezdődhessen, ez kb. a köv. mensi 3. napja. És kb. 13. nap a stimuláció. A decapeptylt eközben folyamatosan szúrni kell.

Leszívásnál altatnak, nem érzel semmit, utána fájhat a hasad. A beültetés meg olyan mintha rákszűrést csinálnának. A sextől nem tiltott el senki, elméletileg a decapeptyl megvédi a tüszőket az idő előtti repedéstől. Nyilván leszívás előtti pár napban már no sex.

5469. Ides
2010. jún. 19. 22:25
jah és nekem Szücs a dokim
5468. Ides (válaszként erre: 5466. - Lisa35)
2010. jún. 19. 22:24
érdekes,nekem azt mondta a doki,hogy hanega a teszt és megjött akkor a következő hónap kimarad és találkozunk a a következő mensi 2.3.4.napján..nekem nem kellett bemenni??:S vagy én értettem volna félre?én itthon csináltattam a tesztet laborosat
5467. makami (válaszként erre: 5464. - Edi0116)
2010. jún. 19. 22:22

Szia Edi!

Nekem csütörtökön kellett mennem inszem után biostripre.Negatív lett a tesztem és nekem is megjött, de be kell menni, legalább azért, hogy a vizeletet leadd, hogy dokumentálhassák az eredményt.

Én is a Skriba doktornőhöz járok, szóltam az Erikának, hogy nem várom meg az eredményt, úgyis tudom, hogy negatív.

Nekem nem maradt ki egy hónap sem, áprilisban és májusban is volt inszemináció.

5466. lisa35 (válaszként erre: 5464. - Edi0116)
2010. jún. 19. 16:51
Edi én úgy tudom, hogy akkor is be kell menni, ha megjött, hogy lepapírozzák, lezárják a stimulációt. Sajnálom!
5465. Níra74
2010. jún. 19. 15:50

Szia edi,

szerintem hívd fel a recepciót a biztonság kedvéért hétfőn.

5464. edi0116
2010. jún. 19. 15:07

Sziasztok!!! Érdeklődni szeretnék tőletek ha lehet:)

több mint 2 hete volt inszeminációm,de sajna nem sikerült. Hétfőn kellene mennem ,hogy tesztet nézzenek,de szerintem ez felesleges, mert már megjött a mensim és ráadásul nincs is a dr. nőm, szerintetek gond,hogy ha nem megyek be??? csak vizeletből csinálnak tesztet igaz??? tehát más nincs ilyenkor??!! és ha jól tudom ilyenkor 1 hónap kimarad?? Bocsi ha sokat kérdezek!!

Mindenkinek mielőbbi babásodást!!!!!

5463. Níra74
2010. jún. 19. 12:36

Szia zsure4

Visszaolvasgattam a hozzászólásaid, és azt látom, hogy 05.24-én kezdted magad szúrni? És csak most volt a leszívás?? Ennyire hosszú a long protokoll?Ha jól számolom ez majdnem 4 hét.... kicsit beparáztam, mert én is longos leszek, 2 mensi meglesz és az azt követő hónapban indul, tehát aug. végén.Jó messszi van, csak 1én volt a műtétem, és még mindig nem vagyok teljesen jól, ezért döntöttünk úgy hogy kicsit regenerálódok.A stimu alatt amúgy megengedett a szex? vagy nem, mert akkor lehet spontán tüszőrepedés? vagy hogyan működik ez? tudnál ebben segíteni? És hogy vagy a leszívás után? Érzed hogy kell pihenned? Nagyon szörnyű a leszívás?vagy csak az infúzió kanüljéne a beszúrását kell túlélni, utána nem érez semmit az ember? Bocs a sok kérdésért, ez az első lesz és bízom benne egyben egy darabig az utsó is:)))

5462. zsure
2010. jún. 19. 11:18

Sziasztok Lányok!


Köszönöm mindenkinek az érdeklődést! 5 petesejtet szívtak le, ma hívtak, hogy 3 babácskánk szépen fejlődik, őket, mivel ez a 3. lombik hétfőn visszakapom:)

5461. evask
2010. jún. 19. 10:11

zsure!


Hogy vagy , mennyi tüszöcskéd lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook