Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


5790. Zoé00 (válaszként erre: 5788. - 9266cdf08c)
2010. aug. 11. 15:38

Nono akkor egy cipőben járunk, nekem elvileg 16-án kell megjönnie, és a 2 vagy 3. napon kell menjek uh-ra+injekció ha jól értettem.

Mi már megkaptuk a reciket, és a doktor úr kb 30 ezret emlegetett, de ezt valami specko gyógyszertárban lehet kapni, nem akárhol..

Huuu izgulok értünk, remélem mindkettőnknek sikerül.

Én napi 1 szemet szedek a bromoból április vége óta.

Párom sem kapott semmit a katonákra, viszont van egy olyan, hogy Fer14 és az állítólag csodákra képes...mi még nem próbáltuk, de ha nem sikerül az inszem, megveszem!!!

Mikorra várod a menszid?

2010. aug. 11. 15:33

Sziasztok! Inszem előtt hány UH van? 1, 2 vagy 3? Vérvétel is van inszem előtt? Ha igen, melyik napokon?

Az UH-kat hánytól csinálják a BMC-ben? Van esély arra, hogyha 8 előtt odamegyek, akkor 9 előtt végezni fogok, vagy a dokik csak 9-re járnak?

Köszi

5788. 9266cdf08c (válaszként erre: 5785. - Zoé00)
2010. aug. 11. 14:06
Hű, Zoé, a mi helyzetünk kísértetiesen hasonlít...annyi a különbség, hogy én 31 éves vagyok. Nálam is picit magasabb a prolaktin, ezért napi 1/2 szem bromót szedek. A férjemnek pedig még épp jó volt az anyaga, de nem tökéletes, így arról az oldalról is van egy kis nehezítés. Ő nem kapott semmilyen gyógyszert. Mi majd most kezdjük az első inszemet Skriba dr-nőnél, de a menetét én sem nagyon tudom. A múltkor csak annyit mondott az egyik asszisztensnő, hogy vigyek magammal pénzt, ha megyek az első UH-ra az inszem miatt, mert kell majd az injekciókra. A kérdés csak az, hogy mi az, hogy vigyek magammal pénzt, mégis, mennyit, mire lehet számítani?
5787. Kiró (válaszként erre: 5786. - Sidney_ke)
2010. aug. 11. 14:04
Nekem is most indulna a lombik, de egyenlőre a Szűcs doki még nem említette a mammot. Úgy tudom, a vizsgálat után nem is lehet rögtön indítani a lombikot. Erről tudsz valamit? Előre is köszi a válaszodat!
5786. sidney_ke (válaszként erre: 5785. - Zoé00)
2010. aug. 11. 11:43

Szia Zoé!


Hát sajna, mi lemaradtunk most aug-ban a hormonkezelésről, ugyanis nem volt mammom, és anélkül nem áll neki a Szűcs doki...így bevallom, nem tudom, h konkrétan milyen szurikat, gyógyszereket kell venni, én a helyedben, ha időm van felhívnék pár patikát, és rákérdeznék, h tartanak e olyat, avagy lehet e egészségkártyára elboltolni, hisz az se mindegy! :)


Amúgy a kiskatopna témában nálunk is hasonló a szitu, én úgy tudom, h az eslőben nem szabad nagyon beleélni magatokat, de nem kizárt, h akár az már sikerül is! Én mindenesetre szurkolok, h így legyen!

Aztán tessék jönni a beszámolóval! :)

puszi

5785. Zoé00
2010. aug. 11. 11:09

Sziasztok!

Pár hete jártunk Tanár úrnál, és belevágunk az inszembe...szóval jövő héten sok idő után azt várom, hogy megjöjjön!

A recepteket már megkaptam, tudnátok nekem segíteni abban, hogy Budapesten melyik patikában kaphatóak??

Kis biztatást kérhetnék, hogy volt akinek elsőre sikerült???

Páromnak kicsit rossz a mozgásuk, gyorsaságuk, de nem kóros, nekem picit magas volt a prolaktin szintem, de már 3-4 hónapja gyógyszert szedek rá!!

Kb félidőben jártunk Koncz doktornál és megnézett uh-n, 5 kis tüszőt látott, az jelent valamit???

5784. sidney_ke (válaszként erre: 5783. - Kahlan_amnell)
2010. aug. 11. 10:59
Sok sikert, és természetesen várjuk a beszámolókat! :):)
2010. aug. 11. 06:37

sziasztok!

Tegnap konzultáltunk tanár úrral.Szeptemberben lesz laparoszkópiám,utána hat héttel pedig indulhat a lombik program. A petevezetőim sajnos 90% hogy kiveszik,de eddig miattuk nem jött össze, úgyhogy inkább menjenek...

Tanár úr szerint nagy esélyünk van a lombiknál, a statisztikája szerint a mi korunkbeliek,a mi egészségi állapotunkkkal(a párommal minden rendbne van, hormonálisan én is be avgyok állítva) 3 kezelésből sikerülni fog. Úgyhogy várom a szeptembert, kezdődjön el a mi történetünk:-)

5782. sidney_ke (válaszként erre: 5781. - Foxy Lady)
2010. aug. 9. 20:27

Szia F.L!


Van aki azt mondja 30 éves kortól érdemes járni, van aki 35 éves kortól mondja a rendszeres mammovizsgálatot...de hozzáteszem a csapból is ez folyik, h menjünk menjünk, mert az időben felsimert blablabala... szóvan tényleg furi ez az egész...


Én ma végre eljutottam a házidokihoz, h megírja a beutalót a mammora (12-én megyek)...és rákérdeztem erre az IR-vizsgálatra igaz az asszisztenssel beszéltem erről, ő először azt se tudta miről beszélek...sirály...és elmagyaráztam, h miért is szeretném, ő meg visszakérdez, h majd a nőgyogyi megírja a beutalót, de annyi esze nem volt, h rákérdezzen, h magánnőgyogyim van-e v sem...és sajna magán, ahol pénzért meg is írják a beutalót, egy frászt! :) Tehát egyelőre még mindig IR-vizsgálat "nélküli" vok...de még utánajárok, h hogyan is tudnék mégis elmenni egy ilyenre, ötletek? :):)

5781. Foxy Lady
2010. aug. 9. 16:33

Sziasztok!

Ez a mammo egy sok esélyes dolog, ahogy elnézem. Nekem nem szóltak, hogy kellene én kérdeztem rá, azt mondták csináltassam meg, az jó, ha megvan........

Most gyorsban maszek alapon próbálom megcsináltatni. Időközben 40 lettem, márciusban a kutya sem mondta, most meg S.O.S. kell:-)

Furi ez!

Mindenkinek nagyon szurkolok és mielőbbi babásodást kívánok!

5780. sidney_ke (válaszként erre: 5779. - Tündi786)
2010. aug. 6. 22:37
Teljesen igazad! :):)
5779. Tündi786
2010. aug. 6. 14:30

Ez a mammográfia téma már olyan érdekes...

Valamelyik doki köti az ebet a karóhoz, hogy igen is, hogy meg kell csinálni...a másik meg csak néz nagy szemekkel, hogy minek azt.

Hál istennek én már túl vagyok ezen és a doki lekérte az eredményt és az is jó lett. :)

Szerintem aki tudja csináltassa meg, veszíteni nem veszít vele semmit!

Ha meg netalán valami baj van, akkor tud lépni, még időben.

5778. sidney_ke (válaszként erre: 5777. - Egyed Judit)
2010. aug. 6. 12:02
Köszi a hasznos infót Judit! :):)
5777. Egyed Judit (válaszként erre: 5772. - Sidney_ke)
2010. aug. 6. 12:01
A Semmelveis klinikát is dicsérik még van egy doki nagyon szimpi Várbíró Szabolcs a neve mondjuk ő vette észre ultrahangon hogy van egy kis miómám de nem kell vele foglalkoznom mert nem vészes.Nagyon kedves maszekon voltam nálla.Ha megint elindúlnánk csak hozzá mennék megint.
5776. sidney_ke (válaszként erre: 5775. - 9266cdf08c)
2010. aug. 6. 11:14
Ez tényleg érdekes...én pesten a jahn-ba kaptam időpontot 12-re, és még meg kell íratnom a beutalót a házidokival...de tény, h a csapból is ez folyik, h igenis az időben felimert emlőrák gyógyítható...akkor hajrá! :) Azt is hallottam h vmi új szabáélyozás/tv írja most már elő, h igenis kell! Mind1 inkább legyen, mint ne legyen.. :) Különben is ingyé van, legalább is ahova én megyek...:)
5775. 9266cdf08c (válaszként erre: 5772. - Sidney_ke)
2010. aug. 6. 10:43

Ez a mammo kérdés szerintem azért nem egyértelmű, mert a BMC-ben is tudják, hogy elég nehéz eljutni a vizsgálatig. Én 31 éves vagyok, és a háziorvos nagyon nehezen adott rá beutalót. Utána a mammográfián is pofákat vágtak, nem értették, mit keresek ott, azt mondták, ez fölösleges, nem kell a meddőségi kezelés miatt. Lám, mégis volt értelme, hiszen valamit találtak. Szóval feltételezem, hogy drága vizsgálat lehet, ezért nem szeretik csinálni, így a BMC-sek sem szívesen küldenek el rá senkit.

Olyan ismerősöm is van (50 felett), akinek a családjában több emlőrákos is volt, mégis pofákat vágnak, amikor megy mammora. Szóval valamiért erről le akarják beszélni az embert, nem tudom, miért beszélnek ugyanakkor csomót a megelőzésről.

5774. 9266cdf08c (válaszként erre: 5773. - Sidney_ke)
2010. aug. 6. 10:40
Köszi!
5773. sidney_ke (válaszként erre: 5765. - 9266cdf08c)
2010. aug. 6. 08:32
Szia! Szerintem egy telefont mindenképp ejts meg, vagy mivel látom te is pesti vagy, és van 19-én szabadnapod, menj el, legfeljebb azt mondják, h sajna még korai...de inkább egy teló, feleslegesen ne bukj el egy szabadnapot! :)
5772. sidney_ke (válaszként erre: 5770. - Egyed Judit)
2010. aug. 6. 08:26

Szia Judit! Nagyon sajnálom, ami Veletek történt...bevallom, kedz kissé a bizalmam nekem is meginogni a BMC-be...h miért?

Nelem a Szűcvs doki közölte mammo nélkül nem vágunk bele a hormonkezelésbe, tiszta sor, ha netán kimutatna vmit a cicivizygálat a hormonkezelés csak rátenne egy lapáttal...de kérdem én, akitől nem kérnek mammot, annak tök mindegy? Kicsit leegyszerűsítve, ha én elmegyek a Mc-be ugyanazt a sajtburgert várom el egy pestiben, mint mondjuk a kaposváriban, ergo igenis tessék mammora elküldeni a "szerencsétleneket" nincs elég gondjuk, h ilyen nehezen jön össze a Baby, nem hiényzik még egy góc is odabentre, nem ugaz? :(


Szóval mi most úgy vunk, még mielőtt belevágnánk a hormonkezelésbe...előtte amolyan stresszűző kezeléseken akarunk résztvenni...akár infraszauna, akupunktúra, talpmasszázs keretében, hátha segítenek, aztán meglátjuk! Én lennék a legboldogabb, ha megúsznánk "doki" nélkül a Babát, úgy legyen!!!


De ettől függetlenül nagyon drukkolok a most készülőknek, és sok sikert Mindenkinke!!! :):)

5771. velociraptor (válaszként erre: 5770. - Egyed Judit)
2010. aug. 5. 21:06
ne add fel-én 46 vagyok. 42 évesen még annyira bejöhet.....hova jársz?Semmi okot nem mondtak? Endokrinológusnál Voltál?
5770. Egyed Judit (válaszként erre: 5752. - Bobett)
2010. aug. 5. 19:43
Bocsi hogy csak így betörtem de erről a dokiról nekem is ez a véleményem nekem se volt valami szimpi.Ja és soha nem mondott semmit hogy miért nem jön össze a baba.Én is sok pénzt ott hagytam azért is pihentettük a dolgot meg idegileg is padlón voltam.
2010. aug. 5. 19:37
Sziasztok én kemény négy évig jártam ide két inszemim volt és két lombikom.Sajnos nem jött össze.Utánna pihisztem majd spontán terhes lettem ekkor voltam 42-éves,de ez se maradt meg három hét után elment.Most úgy vagyok vele nem görcsölök annyira de sajna így kifutok az időből.Ez van.Jó hogy elmondthattam.
5768. velociraptor (válaszként erre: 5766. - 9266cdf08c)
2010. aug. 5. 12:57

szia!

azt nézik van-e és jó méretű-e a petesejted.Van amelyik doki a clostyt szurival(pl.Merional) kombinálja és az inszem előtt van tüszőrepesztő szuri.36 órával

2010. aug. 5. 12:54
Korábban volt szó itt arról, hogy kell-e mammográfia vagy nem. Nekem Skriba dr.-nő nem mondta, hogy kellene, viszont részt vettem a központban egy tájékoztató előadáson és ott mondták, hogy nem árt elmenni. Én elmentem, találtak is valamit az emlő-ultrahangon (ahová én mentem, ott a mammográfia mellett kötelezően emlő ultrahangot is végeznek; a mammo semmit nem mutatott, de az UH-n találtak valamit). Visszamentem Skriba dr. nőhöz, aki meglepődött, hogy miért mentem mammora, amikor ő nem kérte. Amikor látta, hogy valamit találtak, azt mondta, mégiscsak jó, hogy elmentem, így el kellett még mennem szövettani vizsgálatra (aspirációs citológia), mielőtt hormonokat kaptam volna/kapnék. Szerencsére a szövettan negatív lett. A lényeg, hogy azért kell mammo/UH, mert ha találnak valamit, ami netán rosszindulatú, akkor a hormonok, amiket a meddőségi kezelés alatt kapunk, felgyorsíthatják a daganat növekedését.
2010. aug. 5. 12:50

Azt le tudnátok még írni, hogy az UH után mire számíthatok? Injekciót kapok, vagy Clostyt? Hányszor kell még majd menni az inszem előtt, és mit néznek?

Köszi!

2010. aug. 5. 12:49

Sziasztok!

Régen jártam erre, mi még csak ott tartunk Skriba dr.-nél, hogy készülünk az első inszeminációra. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mondta a dr.-nő, hogy amikor legközelebb megjön, akkor a 2., 3. vagy 4. napon menjek, megnéz UH-val és utána lépünk tovább. Most számolgattam, természetesen úgy néz ki, hogy a 2. nap. aug. 20-ra fog esni, így vagy az 1. napon, vagy az 5. napon tudnék menni. Az 5. napra magától mondta, hogy az már késő, de azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor menjek-e az 1. napon vagy az túl korai? Ti tudtok tanácsot adni?

5764. Kiró (válaszként erre: 5763. - Níra74)
2010. aug. 3. 15:00

Szia Níra!


Akkor kezdenék, de lehet, hogy a szabi miatt csúszik az egész. Sajnos! Remélem neked sikerülni fog!

5763. Níra74
2010. aug. 2. 14:06

Szia Kiró!

Köszi szépen az infót! De jó, akkor ez azt jelenti, hogy csak a kezdésem napján nem lesz Szűcs :))Ennek igazán örülök.

Te augusztus közepe felé kezdessz?

5762. Kiró (válaszként erre: 5752. - Bobett)
2010. aug. 2. 13:54
Sajnos én is azt hallottam, hogy nyers a modora, de eddig mindenki azt mondta, hogy jó szakember!?
5761. Kiró (válaszként erre: 5758. - Níra74)
2010. aug. 2. 13:51

Szia Níra!

Úgy tudom, hogy, Aug. 16-tól 2 hétig lesz szabin.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook