Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


5850. sidney_ke (válaszként erre: 5848. - Nyunya4)
2010. aug. 31. 20:20
Mi történt???? :((((
5849. 9266cdf08c (válaszként erre: 5848. - Nyunya4)
2010. aug. 31. 19:40
Miért, mi történt? Melyik dokihoz kerültél?
5848. nyunya4
2010. aug. 31. 17:01
sziasztok! Sajnos nekem nem voltak túl jó tapasztalataim ... de remélem nektek működnek a dolgok!
5847. sidney_ke (válaszként erre: 5846. - Nyunya4)
2010. aug. 23. 18:47

Hellóka!


Hát a Téged sem irigyellek Csajszi....de az ember lányának akkor is dolgozni kell vhol, különben felkopik az állunk...hol van már az az idő, amikor a férfi dolgozik a feleség meg otthon sertepetél...nem is volt hitel abban az időben, manapság anélkül meg esély sincs saját otthonra, ördögi kör ez én mondom! :(((

5846. nyunya4 (válaszként erre: 5845. - Sidney_ke)
2010. aug. 21. 11:26

szia !

Tökre megértelek, mert nekem is gáz a mh-em, én inkább attól tartok hogy mivel fizikai munkát is végzek meg ne emeljem magam és el ne menjen a magzat ha megfogganna... na meg az se egyszerű hogy vizsgálatokhoz mindig szabit kell kivenni, meg annyira instabil a helyzet hogy mivel állandóan leépítenek, ezért jó lenne várandósnak lenni még esetleg ki tudja kit építenek le.... :(

5845. sidney_ke (válaszként erre: 5844. - 9266cdf08c)
2010. aug. 21. 10:57

Nem nem, még kipróbálunk 1-2 új dolgot...pl: talpmasszázs, akupunktúra, most járok infraszaunázni is, szóval egy csomó stresszűzőt, mert sajna nálunk ez a legnagyobb baj!

Bár kérdés lesz e türelmem végigcsinálni, mert ahogy áll a helyzet a mh...már szept.-ben én is nekivágnék...de most elmegy a kisfőnök a kéthetes szabijára, akkor jóformán én leszek reggeltől estig bent...szép az élet! Sokan mondják erre azt, dehát kit érdekel, írassam magam ki TP-re de ez nem ilyen egyszerű azért... :(

5844. 9266cdf08c (válaszként erre: 5841. - Sidney_ke)
2010. aug. 20. 20:07

Köszi a biztatást! Azt hiszem, az egészben ez a folyamatos várakozás a legrosszabb, nem? Sajnos minden a női ciklushoz igazodik, az meg egy olyan lassú dolog:(

Akkor Te szeptemberben mész inszemre?

5843. 9266cdf08c (válaszként erre: 5826. - Nyunya4)
2010. aug. 20. 20:06

Szia Nyunya!

Ha nincs olyan doki, akihez menni szeretnél, akkor majd a recepción beosztanak valakihez. Ahogy én észrevettem, az újakat Skriba doktornőhöz küldik. Rajta kívül van még Dr. Koncz János, Zeke dr. és Szűcs dr. Én Skriba doktornőhöz járok. Ő nagyon fiatal, szerintem nincs még 35 éves. Nekem szimpatikus, persze az egész BMC futószalagszerűen megy, de én nem is vártam mást. Tehát hosszas elbeszélgetésekre ne számíts.

A vizsgálatok: nőknél vérvizsgálat a menses bizonyos napjain, vizeletvizsgálat, petevezeték átjárhatósági vizsgálat és ultrahang, valamint rákszűrés. Mammográfia sem árt. Férfiaknál spermavizsgálat egyszer vagy kétszer. Ha minden eredmény adott, visszamész konzultációra, ott elmondják, hogyan tovább. Fizetni nem kell semmiért, mi még nem adtunk semmiért pénzt, bár még nem volt semmi komolyabb dolog (inszem, lombik). Nem tudom, az inszemet mennyire tudod elkerülni, nekem valahogy az az érzésem, hogyha PCO-d van, akkor ők inszemet javasolnak majd. Bár nekem még nem volt, szerintem nem kell tőle tartani a leírások alapján.

Hát ennyi, még én is eléggé új vagyok a BMC-ben.

Egyébként nekem az szimpatikus itt, hogy mindenki nagyon kedves, ami szerintem nem olyan gyakori a magyar egészségügyben.

Szia, Nóri

5842. nyunya4
2010. aug. 20. 17:17

sziasztok!


LÉgyszi válaszoljatok nekem is !

5841. sidney_ke (válaszként erre: 5837. - 9266cdf08c)
2010. aug. 20. 15:27

Szia Nomo!


NAgyons ajnálom, h most nem jött össze, tudom mit érzel, mert én meg ez a hülye mammo vizsgálat miatt csúsztam le, h aug.-ban neki tudjunk vágni az inszemnek....nehéáz ezt szavakba önteni! :(


Bár mi most úgy döntöttünk, h kipróbálunk 1-2 term. úgymond babacsinálós módszert, mert sajna nálunk a stressz játszik közre, h nem jön össze nálunk a Baby! :(((


Szóval nem szabad feladni, hisz előbb utóbb Mindannyian Babások leszünk, meglátod!!!


További sok sikert!!! :) Puszi

2010. aug. 19. 18:01

Níra, nagyon köszi a biztatást! Tudom, hogy másnak sem könnyű, nekem is az volt a szörnyű, hogy arra készültem, hogy végre nekivágunk a tényleges "gyerekgyártásnak", erre kiderül, hogy még mindig nem az jön...kicsit félek, hogy idén már nem is kerül sor erre, hiszen a műtét elég szépen elviszi az időt, ha jól látom...

Már kicsit megnyugodtam délelőtt óta.

A péterfy-s orvos elérhetősége nagyon jó lenne, annál is inkább, mert oda tartozom körzetileg! A dr-nő is mondta, hogy gondolkozzak az orvoson, de nincs ötletem.

Te összesen egyébként a műtét miatt mennyit maradtál ki a munkahelyedről?

5839. Níra74 (válaszként erre: 5837. - 9266cdf08c)
2010. aug. 19. 16:40

Szia Nomo!

Először is ne legyél elkeseredve, sírdogáld ki magad, aztán folyt.köv. AZ időt sajnos nem lehet sürgetni, mindig valami vmi miatt történik.

Mi legelőször 03.29-én voltunk a bmc-ben, azt gondoltam, ha megállapítják mi a gond, hamar kezdünk is. Április végén volt a hsg ahol is megállapították h. nem átjárható egyik p.vezeték sem. Gondoltam, hogy akkor juhéj, végre kezdődhet a lombik. De nem, mert műtétre kellett mennem, hogy megnézzék, valóban el vannak-e záródva, mert a hsg okozhat olyan stresszt, hogy csak amiatt van az elzáródás. A hsg után bő 1 hónap múlva tudtam menni műtétre, de hozzá kell tennem, még ki kellett ürülnie a folyadéknak ami bennem volt, meg sokáig voltak fájdalmaim is hsg után és hőemelkedésem. Aztán időpontot sem egyszerű egyeztetni.A műtétem 1 órás volt, és kiderült hogy volt egy endóm is a méhen kívül a hugyhólyag mellett. Ezt eltávolították, a p.vezetékeket nem tudák megnyitni. Nekem kb. 2 hónapig tartott míg nagyjából rendbejöttem a műtét után, sokáig fájt az endo helye, az volt a legrosszabb, egyszer meg uszoda miatt kicsit begyulladt. Így a lombik jövő hét végén kezdődik, tehát az első időpontunk után 5 hónappal. Műtét után szerintem 1-2 hónapot mindenképpen érdemes várni, de fogod érezni hogy hogyan vagy. Megpiszkálják az embert, meg az altató anyagnak is ki kell tisztulnia. Prolaktinom nekem enyhén magas volt, aztán pár hónap múlva a bromó szedése ellenére rosszabb lett az eredmény. Utána többet kellett szednem, így helyrejött.

Ha gondolod tudok neked ajánlani orvost Budapesten a Péterfy kórházban, aki engem műtött. Ha amúgy elmész hozzá a magánpraxisára, akkor meg tudjátok beszélni a műtétet.De az is lehet, hogy Skriba dr-nőnek van esetleg ismerőse. Bár ha a János kórházban van, magáról a kh-tól nem sok jót hallottam.

Szóval fel a fejjel, mindig a kicsi kis célokat nézd, mindig csak a következő lépésre koncetrálj.

Amúgy meg gondolj arra, hogy lehet hogy a fogigátló segít neked és nem lesz szükséged semmiféle műtétre. Mindannyian mások vagyunk, másképpen reaálunk mindenre.

A legeslegjobbakat kívánom Neked!! :))

5838. Tündi786
2010. aug. 19. 16:15

Sziasztok!

Ha valaki erre jár és olvas....érdeklődnék, hogy, aki a közelmúltban esett át inszemen, mennyibe került?

Szeptember közepén-végén kezdünk. :)


Mindenkinek további jó nyarat és mielőbbi babásodást! :)))))))))

Tündi

2010. aug. 19. 10:44

Sziasztok!

Én ma mentem UH-ra, az első inszeminációra készülünk, ez volt az első UH. Nagyon szomorú vagyok, mert a doktornő már eddig is mondta, hogy endometriózisom van valószínűleg, és most megint ezt látta. Azt mondta, hogy emiatt nem kaphatok hormont, mivel akkor súlyosbodik az endometriózis. Most adott fogamzásgátlót, azt mondta, hogyha ettől nem lesz jobb a helyzet egy hónap múlva, akkor műteni kell az endot:(((

Emellett még a prolaktinom is magas, de azt a bromo már elég jól lenyomta. Nagyon el vagyok keseredve, el is sírtam magam, amikor kijöttem.

Leírná valaki, hogy a műtét hogy zajlik? Ti kitől kaptatok rá beutalót? Mert az is baj, hogy én most nem járok máshová nőgyógyászhoz, így még az is gond lesz, hogy ki műtsön meg:(

A műtét után mikor lehet inszemre/lombikra készülni, mennyi a várakozási idő?

És Nektek a műtétre mennyit kellett várni?

Bocs a sok kérdésért, álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyiféle bajom van:((

Nóri

5836. 342bae44d8 (válaszként erre: 5833. - Níra74)
2010. aug. 17. 14:50
sziasztok. mi sem voltunk házasok, de enkünk sem volt közjegyzői, mert inszeminációt terveztek, de olyan sok érett pete lett, hogy végül is leszívták és a folyam,at ment tovább, senki nem kérte a papírt.....de a formanyomtatványt mi is megkaptuk, csak halogattuk a megcsináltatását....utána meg nem volt idő....de nem is kérték...
5835. Níra74
2010. aug. 17. 11:00
Úgy emlékszem nekünk is olyan 15.0000 körül volt Pesten Ráday u-ban. 2 pld. van benne, persze mi is kértünk +1-et, bár szerintem így utólag, az felesleges.
5834. Tündi786 (válaszként erre: 5832. - Zoé00)
2010. aug. 17. 10:55
Nekünk Gyöngyösön 14ezerbe került, de mi kértünk még egy plusz példányt...biztos, ami biztos...az volt 1050 forint.
5833. Níra74 (válaszként erre: 5832. - Zoé00)
2010. aug. 17. 10:24

Mindenhol előre kell kérned időpontot, ha csak úgy odamész, nem tudnak veletek foglalkozni.

Mi anno úgy csináltuk, hogy több helyen érdeklődtünk az árak iránt, elmondtuk hogy pontosan miről van szó, majd elküldtem minden szükséges adatot, a BMC-től kapott formanyomtatványt is. Megbeszéltünk egy időpontot, az adott időpontra odamentünk, felolvasták a nyilatkozatot, aláírtuk, fizettünk és mehettünk is. Igazából nem is értem a Te esetedben, hogy hogy lehet hogy az utolsó pillanatban derült ki, hogy mégsincs közjegyző. De ha valamit félreértettem akkor bocsánat.

5832. Zoé00 (válaszként erre: 5831. - Níra74)
2010. aug. 17. 10:09
Igen?Bemegyek és megírják???Ennek milyen vonzata/felelőssége van??
5831. Níra74 (válaszként erre: 5830. - Zoé00)
2010. aug. 17. 08:36
Zoé, szerintem mihamarabb szóljatok be, a legjobb lett volna szerintem, ha már előző napokban odaszóltok. Amúgy nagyon sok közjegyzői iroda van, ahol írnak ilyen papírt.
5830. Zoé00
2010. aug. 17. 07:19

Sziasztok!

Sajnos nem tudunk menni ma inszemre, mert nem sikerült még megszerezni az élettársi papírt, jegyző szabin van, így csúszunk egy hónapot...

Sajnos...Ilyenkor be kell telefonálni a BMC-be???Hogy nem tudunk menni és a köv. hónapban szeretnénk megpróbálni??

5829. Tündi786
2010. aug. 15. 21:04

Köszi!

Szerintem igen, mi is úgy választottuk a Szűcsöt, hogy unokatesómék is hozzájárnak. És a recepción szóltunk, hogy hozzá akarunk menni.

Mi egy éve próbálkozunk.:(

Nekünk sajnos még nincs babánk. :(

Lehet, hogy akkor gyógyszerrel tudnak segíteni.


Jó éjt! :)

5828. nyunya4 (válaszként erre: 5827. - Tündi786)
2010. aug. 15. 20:55

köszi a választ! Én nem szeretnék inszemet ha nem muszáj... elsőre összejött a baba, aki már 6 éves, remélem most is összejön természetes uton. Lehet választani hogy melyik dokihoz menjen az ember lánya? Na az jó, légyszi írjátok meg hogy ti kihez jártok .. Ti mióta szeretnétek babát?


Nektek is sok sikert !

5827. Tündi786 (válaszként erre: 5826. - Nyunya4)
2010. aug. 15. 16:58

Szia!


Üdv. a klubban! :)

Nekem is PCO-m van. :(

Neked és a párodnak is lesznek kivizsgálások (vérvétel, sperma vizsgálat, nőgyógyászati szűrések, vizsgálatok, hormonvizsgálat...)

Ez kb. 1 hónapos átfutás, utána lesz egy konzultáció, és ott mondja el az orvos, hogy hogyan tovább.

Nálunk Páromnál minden ok, így az inszeminációt javasolta a doki.

Ja és nekem volt egy IR vizsgálatom is...kicsit magas volt a cukrom, úgy hogy most egy hónapig gyógyszert szedek rá.

Ezért csúszik az első inszemünk szeptember közepére, végére, feltéve, ha jó lesz az eredményem.

Ha nem ismersz ott semmilyen orvost, akkor ahhoz ajánlanak, aki éppen szabad vagy kevesebben vannak nála, mint a többinél.

Mi a Szűcs Zoltánhoz járunk.

Eddig megvagyok elégedve Vele...korrekt, nem beszél fölöslegesen, csak a lényeget mondja. :)

Van még ott egy doktornő, Skriba Eszter...

A Koncz Tanár úrhoz nagyon keveset vállal, Ő az intézmény vezetője, ha jól tudom.

Meg van még egy Zeke nevezetű doki, de Őt nem ismerem.


Remélem tudtam segíteni! :)

Ha még bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan!


Sok sikert Nektek!!! :)

5826. nyunya4
2010. aug. 15. 14:52

sziasztok!


Új vagyok itt, de szeretnék némi infóhoz jutni. Babát szeretnénk de PCO-m van és ezért a nődokim elküldött a BMC-be, nemsokára megyek. Milyen vizsgálatok vannak ez esetben, hogyan szokott zajlani a kezelés és mitől dől el hogy melyik dokihoz kerül az ember lánya ? :D Bocsi de vissza olvasni nincs időm, köszönöm előre is az infókat.


sziasztok

5825. inci68 (válaszként erre: 5824. - 9266cdf08c)
2010. aug. 15. 10:55
A 3. lombiknál a párom az anyukám is leakartak beszélni,de én úgy éreztem mennem kell,nem érdekelt senki és semmi és mentem .Na ez lett sikeres:)Mindig hallgass a belső megérzéseidre:)
2010. aug. 15. 09:15

Az én férjem egyébként már most ki van akadva, azt mondja, miért megyek inszemre, miért nem próbálkozunk pár hónapig spontán, hátha a bromó segít. Nem érti, hogyha már egyszer belekezdtem, nem akarok "kiszállni", mert utána sokkal nehezebb szerintem megint újra nekivágni. Én legalábbis úgy érzem, hogy most még lendületben vagyok és nem nyomaszt az egész annyira, de az elején annyira nehezen jutottam el addig, hogy egyáltalán elmenjek a BMC-be, hogy attól tartok, ha most pár hónapot kihagynék, megint nehezen szedném össze magamat.

A másik, hogy az idő is megy, januárban 32 leszek, ő meg 38...

2010. aug. 15. 09:12
Köszi a hálapénzzel kapcsolatos válaszokat, azt hiszem, mi legfeljebb csak akkor adunk majd, ha sikeres lesz az inszem. Bár ez is olyan dolog, hogyha sikeres, még akkor is bármi történhet a babával sajnos...
5822. 9266cdf08c (válaszként erre: 5811. - Makami)
2010. aug. 15. 09:09
Nagyon köszi az infót!
5821. 9266cdf08c (válaszként erre: 5813. - Zoé00)
2010. aug. 15. 09:09
Nekem a doktornő elég lazán azt mondta, hogy 2., 3., vagy 4. nap is jó, az 5. már késő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook