Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


5880. sidney_ke (válaszként erre: 5879. - 67c772efc3)
2010. szept. 17. 10:53

rendicsek, meglátjuk! :):)


Köszi Andika! :)

2010. szept. 17. 10:50

Sidney, én is a mensmentisben megcsináltattam az IR-t, nekem a 120 perces inzulin 46 volt. Elrohantam endokrinológushoz (előre más megmondta, ha elmegyek, gyógyszert ír fel, mindenkinek azonnal ezt írják fel). Nálam ugye minden rendben, mondta az endokrin doki, hogy jóa pajzsmirigy, a hormon arányok, semmi gond, de azért ez enyhe IR, diéta + gyogyó. Én a mai napig nem hiszem ezt el. Tény, diétázni kezdtem, de a gyógyszert nem veszem be.

És ugyanazt a szakértőt kérdeztük meg, felismertem a választ :)))))


Szóval szerintem egyszerűen egyél napi 5* keveset és nem lesz semmi gond. Állítólag 2 hét alatt csodákra képes a helyes táplálkozás!!!!!

5878. sidney_ke (válaszként erre: 5877. - Zsure)
2010. szept. 17. 10:43
Hát szívemből szóltál Csajszi...ha mi magunk nem járunk utána a kiskapuknak, akkor akár évekig járhatunk az orvosokhoz, és várhatjuk a csodát, h teherbeessünk! :(
5877. zsure
2010. szept. 17. 10:36

Sziasztok!


Biztos minden egészségügyi intézményben meg van határozva, hogy a vizsgálatokat milyen indokolt esetben lehet elvégeztetni. Főleg az ingyenes vizsgálatokat. Minket a 3. sikertelen lombik után küldtek el genetikára és immunológiára (ami egyébként fizetős). Nyilván ha az ember tud ezekről, és van rá pénze, akkor ki tudja sírni az orvosánál. Viszont a hematológia vizsgálatra, ami ingyenes, nagyon indokolt esetben lehet menni. Amikor én időpontot kértem rá, azt mondta a hölgy, hogy az legyen a beutalón, hogy volt 3 hab. vetélésem, különben szóba sem állnak velem. Tehát meg kell keresni a kiskapukat, ha az ember szeretne kisbabát. Amíg csak fizeted a tb-t, addig hasznos tagja vagy a társadalomnak, de amikor igénybe szeretnéd venni, akkor már nem, mert sok pénzbe kerülsz. Naná hogy ilyen szar a demográfiai mutatónk!

5876. sidney_ke (válaszként erre: 5875. - 9266cdf08c)
2010. szept. 17. 10:23

hát gyönyörű, az h szerencsétlen min megy keresztül két sikertelen lombik után, az meg kit érdekel, felháborító! :((((


Úgyh Lányok!!!! Irány az IR!!!! És akkor is Babások leszünk, ha sajna idén már nem is, de jövőre biztosan..remélem! :)

2010. szept. 17. 10:03
Sidney, köszi, az elég jó ár, ki lehet bírni szerencsére. Egyébként egyetértek Veled, én sem értem, hogy ez a vizsgákat miért nem a kivizsgálás része a meddőségi központokban? A neten olvastam olyan lányról, aki a 2. lombik után ment el ilyenre, és kiderült, hogy itt a hiba nála..ha előbb tudták volna, akkor célirányosan kezelhették volna ezt. Szerintem ez amúgy nem csak a BMC-ben nem része a protokollnak, ha jól emlékszem, ez a fenti lány pl. Kaális volt...
5874. sidney_ke (válaszként erre: 5872. - 9266cdf08c)
2010. szept. 17. 09:58

Szia Nomo!


Látom Te is pesti vagy, én a mensmentisben voltam A Móriczon van a Bartók B. utcában, és 6400.- pénzbe fájt, de lehet eü. kártyára, tehát kaptam szlát! :)


FoxyCsajszi!


Igazából én azon döbbentem meg, ha én saját szakállamra nem megyek el IR-re, akkor lehet h elvetélek, nem jön össze az inszem és társai, tehát én ezen vok kiakadva, h miért nem tartozik pl. ez az IR az alapvizsgálatok közé, mint akár egy pajzsmirigy, cytológia, átjárhatósági stb...szóval én csalódtam a BMC-ben, de én is csak azt tudom kivánni amit Te is, mielőbbi Babásodást Mindenkinek! :)

5873. Foxy Lady
2010. szept. 17. 08:16

Sziasztok!

Az IR vizsgálatról annyit szeretnék elmondani, hogy bár nekem a sima vérvételnél normál határon belül volt a vércukor szintem, de én kértem a dokit, hogy nézzünk egy IR-t. Így kiírtak egy 3 pontosat és meg is csinálták a BMC-ben ingyen, bár az igaz, hogy magán rendelésen voltam előtte és ott erőltettem ezt a vizsgálatot. Amúgy tényleg elég édes volt az a szutyi amit megittam, dehát mindent a célért:-)

Mindenkinek kitartást és mielőbbi babásodást kívánok!

5872. 9266cdf08c (válaszként erre: 5871. - Sidney_ke)
2010. szept. 17. 07:15

Persze, szerintem is ez is jó, hogy van egy ilyen eredményed! Megkérdezhetem, mennyibe került a vizsgálat? Nekem egyelőre nem írtak árakat, mivel nem tudtam, hány pontosra mennék.

Mi úgy állunk, hogy 27-én megyek egy olyan dokihoz, aki remélhetőleg elvégzi a laparoszkópiát nálam az endo miatt. Tőle, ill. a kórháztól függ minden, egyrészt, hogy mikorra adnak majd laparra időpontot, másrészt, hogy utána akar-e majd valamilyen gyógyszert adni. Nagyon tartok attól, hogy utána még ad valami menstruáció-leállító gyógyszert, és akkor további hónapok is kiesnek:(

Mindenesetre én úgy állok hozzá, hogy idén nekünk már semmi (inszem, lombik) nem lesz a BMC-ben, mert ahhoz nagy szerencse kellene, hogy még az is beleférjen. Remélem, nem lesz igazam:(

5871. sidney_ke (válaszként erre: 5870. - 9266cdf08c)
2010. szept. 16. 21:33

Hello Nomo!


Hát bevallom és azt már több helyről hallottam, h egyszer megcsapolnak, aztán iszol egy cukros lötyit és két óra múlva megint megcsapolnak, h ez emiatt két pontos, mert CSAK két időpontban csapolnak meg, meglehet, hisz én is kezdő vok ezen a téren, de én már láttam olyan eredményeket is, h 0 perces, 60 perces, 120 perces stb...szóval passz! Én úgy vok vele, h ez is vmi, és végre ezt is megtudtuk, de addig is bújom a netet, és okosodom, h mire 5-re mennem kell endos dokinénihez, már valamelyest képben legyek!

Ti h álltok most?

2010. szept. 16. 21:14

Lányok, Újvári melyik doki a BMC-ben? Ő az, aki nagyon idős?


Sidney, én is most gondolkozom, hogy elmegyek egy ilyen IR vizsgálatra, hátha még ott is találnak valami rosszat;-) Viszont ahová mennék, ott visszakérdeztek, hogy "hány ,,pontos " vércukorterhelést kér, ill csak vc.terhelést kér vagy inzulinszinteket is?". Na erre nem tudtam mit írni. Te 2 pontoson voltál? Hogy döntötted el, mire mész?


Az eredményekhez nem tudok hozzászólni, mert a fentiekből is látszik, mennyire tájékozott vagyok;-)


Üdv.

5869. sidney_ke
2010. szept. 16. 21:08

Sziasztok!


Voltam végülis IR-en, saját cash-ből magándokinál, és ezek lettek az eredményeim:


Glucose terhelés 0 perc 4. 89 mmol/l (reftart. : 4. 10-6. 00)

Glucose terhelés 120 perc 5. 05 mmol/l (reftart. : 3. 30-7. 80)

Insulin terhelés 0 perc 6. 55 mIU/l (ref. tart. : 2. 60-24. 90)

Insulin terhelés 120 perc 95. 24 mIU/l


Többen azt mondták, h BAROMI magas a 120 perces inzulinom. . . írtam is 3 webes szakértőnek, és az egyik már válaszolt: A vércukorértékei élettaniak, a 120 perces inzulin 45 mU/l alatt normális, ennek ellenére a 96 érték csak mérsékelten emelkedett, nem gondolom, hogy ez az oka annak, hogy nem sikerül teherbe esnie.


Szerintetek???


Engem meg lazán elküldtek volna inszemre IR-nélkül...hát ezek után nem is tudom mit gondoljak! :(:(:(

5868. bunny63
2010. szept. 16. 19:45

Sziasztok!


Köszönöm a gyors válaszokat.


Níra! Igen, Újvári vette fel az adatokat, de nekem nem volt túl szimpi, ezért reméltem, hogy máshoz kerülhetek.

Mivel nekünk már a vérvételen és az általános nőgyógyászati vizsgálaton kívül minden megvolt, ezért remélem, már a következő ciklusban lehet valami. Igazából a depin már túl vagyok, most nagyon bizakodva várom a beültetést. Csak remélni tudom, hogy nem ragaszkodnak majd az inszemihez, mert férjemnek nagyon nincs spermája. Így 6 hónapot nem szeretnék ezzel tölteni. Minden hónapban magamba zuhanok így is, amikor megjön...:-(((

Kitartást minden sorstársamnak! Mielőbbi pozitív tesztet mindannyiunknak:-D

5867. zsure (válaszként erre: 5865. - Bunny63)
2010. szept. 16. 17:37

Szia!


Ha nem sikerül a beültetés és vannak fagyasztott embriók, akkor akár a következő hónapban visszakaphatod őket (ezért fizetni kell). Ha nincsenek fagyibabák, akkor 3 hónap a várakozási idő. Persze ha van az embernek fölösleges félmillió forintja, akár a következő hónapban is lehet menni. Amit a tb finanszíroz az csak 3 havonta.

5866. Níra74 (válaszként erre: 5865. - Bunny63)
2010. szept. 16. 16:11

Szia Bunny!

Szerintem nagyon változó kinél mikor tudnak kezdeni, sok mindentől függ. Az én első időpontom március 29. volt, és aug. 27-én indult a lombik. Ezt megfűszerezte időközben a hsg, egy lapar és egy hiszteroszkópia műtét, és a 27-én indított lombikot is leállították a 8. napon. Az időt sajnos nem lehet sürgetni, még itt sem, ezzel meg kell barátkozni. Én már nem tervezgetek, mert nagyon nehéz, eddig mindig jött közbe vmi, de szerintem ez sokunknál így van. Szóval türelem, türelem :)) De az is lehet, hogy olyanok lesznek az eredmények, hogy azonnal indultok. Kívánom a legesleggjobbakat!!!!

Kinél voltatok konzin? Újvárinál? Mert ő csak az első alkalommal szokta felvenni az infókat, utána a 4 orvos közül, ha nem választassz te, akkor "beosztanak". Mind a 4 orvos minden nap ott van a bmc-ben.

5865. bunny63
2010. szept. 16. 15:16

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Párommal több, mint másfél éve próbálkozunk, de csak nem jön a baba. Amikor letelt az egy év, elmentünk dokihoz. Párom spermavizsgálatra, én nőgyógyászhoz. Férjem spermaképe meglehetősen szörnyű:-((( Nálam eddig nem találtak problémát, bár a menstruációm nem a legpontosabb... (volt petevezeték átjárhatósági vizsgálatom is)

Néhány hete voltunk először a BMC-ben. Párom itt is adott mintát + vérvételen voltunk mindketten.

Kérdésem az lenne, ha lementek a vizsgálatok (nekem még kell egy vérvétel+ egy általános nőgyógyászati kivizsgálás hátra van a jövő héten), mikor kezdhetjük a kezelést? Már nagyon szeretném, ha történne valami. Nem tudom, mennyi idő megy még el a várakozással. A másik kérdés is ehhez kapcsolódik. Ha nem sikerül egy beültetés, mennyi ideig kell várni a következőre?

És még egy utolsó kérdés:-) Mikor kell dokit választani? Vagy aki a konzultáción volt, ahhoz fogunk ezután is járni? Vagy ahhoz, aki épp rendel?


Kicsit hosszúra sikerült, de azért remélem, valaki végigolvassa és válaszol a kérdéseimre!:-)))

Köszi!

5864. t.heny (válaszként erre: 5862. - 9266cdf08c)
2010. szept. 13. 19:47

Nagyon köszönöm, és mindenkinek szívből kívánok sok erőt kitartást és sikert!Szorítok nagyon, aztán írjátok ám meg kivek mi újság, hol tartotok! :DDDDD


Én jövő héten megyek dokihoz. :D

5863. Pólika (válaszként erre: 5860. - Níra74)
2010. szept. 13. 19:08

lapar beavatkozás utáni lábadozáshoz nem tudok hozzászólni de a szülészeti osztállyal kapcs igen:

a szülőszobák gyönyörűek, mintha otthon lennél, van kád, labda miegymás a vajúdáshoz, minden modern, vihetsz CD-t amit betehetsz és hallgathatsz közben. sajna nekem ehhez a szobához csak 40 percig volt szerencsém, utána betoltak a műtőbe.

kórtermekről nem tudok nyilatkozni, mert én fizetősben voltam, ami szép, kulturált, egyedül voltam egy szobában, saját fürdővel, wc-vel, pelenkázóval. ez nekünk 9000 Ft-ba fájt naponta de 2x ennyit is adtam volna érte, mert nagyon jó volt, főleg hogy császár után 12 óráig nem lehet felkelni, ja és akkor fogadsz látogatót amikor akarsz.

remélem segítettem. ha van még kérdés írjatok. :)

2010. szept. 13. 09:34

Sziasztok!

Kicsit feléledt végre a fórum! Pólika, gratulálunk, mondanom sem kell, mennyire szeretne mindenki ott tartani már, ahol Te!

Heny, Neked is gratulálunk!

Én ma reggel voltam a BMC-ben, sajnos mielőtt bármibe belekezdünk, endometriózissal műteni kell engem is. Níra, írtam Neked megint privit ezzel kapcsolatban, ha lesz időd, megnézed majd?

Üdv. mindenkinek!

5861. Foxy Lady (válaszként erre: 5859. - Pólika)
2010. szept. 13. 08:43
Gratulálok a Gyönyörűséghez!!!:-)
5860. Níra74 (válaszként erre: 5859. - Pólika)
2010. szept. 13. 07:40

Pólika!

Előre is köszi a segítségfelajánlást és egyben nagyon nagy gratula!!!

Jó látni a boldog arcodat fotót a reglapodon:))

A János kh nőgyógyászati osztálya amúgy milyen? Mit tudsz róla? Én nem sok jót hallottam a János kórházról. Még nem tudom mit tartogat számomra a jövő, eddig mindig vmi olyan történt amire nem számítottam (túlstimu és mióma felfedezés aaug-ban a méhben, pedig júniban volt lapar és hisztero) Örülnék ha újabb műtét nélkül meg tudnám úszni a köv. lombik babásodást. Nem tudom, egy műtét amivel eltávolítják a méhfalon, a méhizomba beékelődött miómát vagy endót utána vajon mennyire tud az regenerálódni és hasonlóan jól működni mint előtte..

Tovább jó babázást!!!

5859. Pólika
2010. szept. 12. 23:18

sziasztok, rég nem jártam ezen a fórumon, de most bekukkantottam.

lombikos anyuka vagyok, szeretnék segíteni akinek lehet, látom sokan vártok ilyen olyan műtétre és nincs ötlet.

a Jánosban, a szülészem sebész is egyben, engem ő császározott, illetve a lombikhoz ő csinált nekem hiszteroszkópiát (méhtükrözés). ő végez ilyen típusú műtéteket, barátnőimnek csinált laparoszkópiát (endo, mióma eltáv stb.)

őt úgy hívják hogy Dr. Balog Imre és szívből ajánlom őt. akinek kell a száma írjon nekem privit vagy kérje el a Zeke dokitól.

kitartás mindenkinek és kívánom hogy éljétek át ti is azt a csodás érzést amikor először gratulál a doki a HCG mérés után. én 2 órát bőgtem örömömben... :)

5858. Tündi786 (válaszként erre: 5857. - T.heny)
2010. szept. 12. 18:47

Köszi! :)

Puszi! :)

5857. t.heny (válaszként erre: 5856. - Tündi786)
2010. szept. 11. 18:44

Köszönöm. :D


Na az jó, hamar lezavarjátok, sok sikert kívánok hozzá. :DDDDDDD

5856. Tündi786 (válaszként erre: 5855. - T.heny)
2010. szept. 11. 10:18

Szia Heni!


Gratulálok Nektek! :)

Én most várom, hogy megjöjjön és akkor irány a BMC, vérvétel és konzultáció a dokival, hogy mikor kezdhetjük az inszemet. :)


Remélem Mindenki jól van és hamarosan Mindenki egy vagy több babával lesz gazdagabb! :)


Szép hétvégét Mindenkinek!

5855. t.heny
2010. szept. 10. 14:03

Sziasztok lányok!Már régen nem írtam, de akik emlékeznek rám, akkor megígértem, hogy szólok, ha lesz eredmény.Múlt hónapban sikeresek voltunk, összejött az ovu teszttel a baba.Ma vagyok 5 hetes terhes. :DDD

Kitartás és drukk mindenkinek!

5854. sidney_ke
2010. szept. 9. 18:08
Ki h áll Lányok? Nagyon eltűnt Mindenki... :(:(
5853. Níra74 (válaszként erre: 5852. - 9266cdf08c)
2010. szept. 5. 13:24
igen, elő szokott ilyen fordulni, na persze nem gondoltam, hogy majd pont velem. Talán mintha kicsit jobb lenne ma, 2 napja szedem újra a fogigátlót, talán az is visszaszorítja a tüszők további növekedését. Utsó reggeli injekció holnap, ez a p.érést gátló szuri. Te mikorra várod pirit? Utána mész a dokinőhöz, ugye?
5852. 9266cdf08c (válaszként erre: 5851. - Níra74)
2010. szept. 4. 09:33

Níra, tökre sajnálom! Ez annyira gáz szerintem, tudom, hogy ez előfordul, csak ha másért nem, az anyagiak miatt is tök szar, hogy megveszi az ember a csomó cuccot, és kiderül, hogy nem kellett volna mégsem annyi...

Gondolom, az első lombiknál ez gyakori, ugye? A következőnél már biztosan jobban be tudják majd lőni, hogy mennyire van szükséged ahhoz, hogy ne érjen túl sok tüsző.

5851. Níra74
2010. szept. 3. 21:44
A mai nappal a stimu 8. napján leállították a lombik programot. Túlstimuláció. Iszonyat sok nagy tüszőm lett, már nem is tudtam számolni, a hormoneredmény meg az egekben, több mint a duplája a normálisnak. Aztán elmondta mire figyeljek, és mikor menjek azonnal kórházba. Napi 4-5 liter víz, sok sok fehérje. Semmi szex, kímélés... jaj, csak adják ott fent hogy semmi baj ne legyen és visszamenjenek a tüszők. Járt már valaki így? Na persze és iszonyat fáradtság érzés, a nadrágjaimat meg nem tudom begombolni:((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook