Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
38850. Kiscica19 (válaszként erre: 38849. - Orgona87)
2021. dec. 14. 09:15

Értem. Köszi hogy leírtad, és gratulálok a gyerkőcökhöz! 💖

Igazából a kezelési terv egyértelmű amit az immunológus főorvosnő írt, meg kaptam szakorvosi javaslatot a Clexánra is, egyedül csak a lipid beadáson jár az agyam. Már előre stresszelek ezen. Azonkívül, hogy a BMC-s orvosokat nem érdekli az immunológia mert nem hisznek benne, félek a beadás kapcsán sem lesznek túl segítőkészek majd. 🤦🏼‍♀️

38849. Orgona87 (válaszként erre: 38841. - Kiscica19)
2021. dec. 13. 22:33
Nekem a 2. lombikom már Bécsbe volt és ott adták a lipidet. Nem kellett lassan. Kb 10 perc alatt lefolyt 😂. Bár akkor sem sikerült a lombik. 😞 De utána peteeres követéses ciklusokban kaptam még lipidet. Aztán spontán sikerült a kislányom. Most már a második kislányom is 5 hónapos szinten spontán terhesség. 😊 A terhesség alatt 12.hétig kellett szedni a prednisolont , clexan meg végig kellett.
38848. UAudrey (válaszként erre: 38840. - Tutu79)
2021. dec. 13. 20:16
Igen, korábban is nála voltunk. Én is úgy értelmeztem, hogy a beavatkozások a petesejt leszívását és a beültetést jelentik. Tehát ezek előtt kell csak a teszt.
38847. Kiscica19 (válaszként erre: 38846. - Tutu79)
2021. dec. 13. 20:02

Ez a majdnem Szilveszteri konzultáció nekem is érdekes. 🤣

Viszont nekem január 25-én telik le a 3 hónap szünet, és kb.azokban a napokban is fog megjönni a vérzésem, szóval hamarabb mi biztosan nem fogunk kezdeni.

De meglátjuk mit mond Szűcs dr.

38846. tutu79 (válaszként erre: 38842. - Kiscica19)
2021. dec. 13. 19:55

Az tök jó volna, legalább itt pörgetik a dolgokat. Kíváncsi vagyok mit mondanak majd neked 30-án, nekem az is furcsa hogy egyáltalán dolgoznak :) Itt vidéken dec 15 ével bezár az intézet..

Jó volna talizni, kereslek majd 18 előtt hátha ugyanazon a napon leszünk ott. :) :)

38845. f163e281d2 (válaszként erre: 38844. - Kiscica19)
2021. dec. 13. 19:42
Ez csak jó hír. Nagyon nem szerettem az állandó PCR teszteléseket.
38844. Kiscica19 (válaszként erre: 38843. - F163e281d2)
2021. dec. 13. 19:35
Mi októberben voltunk, akkor nem kértek külön pcr tesztet. Mondjuk mi 3 oltáson vagyunk túl, lehet amiatt is. Hátha ír valaki aki most jár stimulációra…
38843. f163e281d2 (válaszként erre: 38842. - Kiscica19)
2021. dec. 13. 19:31
Akkor ez új. Júniusban még kellett oltottan is PCR a 9.napon férjnek is, majd leszíváskor gyorsteszt férjnek is.
38842. Kiscica19 (válaszként erre: 38840. - Tutu79)
2021. dec. 13. 19:27
Ha be vagy oltva, akkor nem kell pcr teszt a petesejt leszívás előtt sem. Mire ti konzultáltok remélem mi is tudunk újra kezdeni, lehet pont együtt fogunk járni. 😘
38841. Kiscica19 (válaszként erre: 38838. - Orgona87)
2021. dec. 13. 19:24

De aranyos vagy, köszönöm szépen a jókívánságokat!

És neked a BMC beadta a lipidet? Mert úgy írta ki az immunológus a kezelési tervet, hogy petesejt leszívás napján és beültetéskor is kell kapnom. Én még senkit nem láttam ott akinek lipid infúzió folyt volna a kórtermekben. Ráadásul lassú cseppszámmal kell beadni, minket meg mindig sürgetnek a beavatkozások után a felkeléssel. 😘

38840. tutu79 (válaszként erre: 38839. - UAudrey)
2021. dec. 13. 17:43
Szuppi. Hozzá jártatok korábban is? Másik intézetben az altatás/punkció előtt kellett csak. No majd látjuk itt mik a szokások.
38839. UAudrey (válaszként erre: 38837. - Tutu79)
2021. dec. 13. 15:18
Szia! Köszönöm szépen. 🙂 Kitartó voltam és sikerült időpontot kérnem. Januar 26-án megyünk Szabados doktorhoz. Oltás nem szükséges csak a beavatkozások előtt kell majd pcr teszt.
38838. Orgona87 (válaszként erre: 38832. - Kiscica19)
2021. dec. 13. 15:02
Ez a kombo hozta meg nekünk is a kislányunkat. 😊( prednisolon , clexane , lipid) Talán maradt is meg prednisolon , ha kell szívesen átadom ) hajrá-hajrá 😊
38837. tutu79 (válaszként erre: 38836. - UAudrey)
2021. dec. 13. 11:32

Szia,

Nekem jan 18-ra van az első időpontom, eddig más intézetbe jártam.

Azt nem tudom hogy CSAK oltottakat fogadnak-e, mindenesetre amikor hívtam őket, kérdezték, hogy meg van e az oltásom, és ha igen, akkor majd hozzam magammal az oltási igazolást és a pároméról készítsek fénymásolatot.


Én ezeken a telefonszámokon hívtam őket, és fel is vették, bár én még dec 2-án hívtam:

Bejelentkezés a 458-4580, 458-4579, 458-4640, 0630/159-0875 számokon.

38836. UAudrey
2021. dec. 13. 10:27

Sziasztok!

Információt kérnék....mi 2,5 éve lombikoztunk utoljára és most újra szeretnénk bele kezdeni. Tudnátok segíteni, hogy most "mi a módi?" 🙂 Mindenképpen időpontra lehet menni, csak oltottakat fogadnak?

Próbáltam többször is hívni őket de még nem jártam sikerrel.

38835. Kiscica19 (válaszként erre: 38833. - Jázmin85)
2021. dec. 10. 07:40
Igen, nekünk is hónapok lettek volna, ha egy napra akarjuk a kettőt, de bevállaltuk, hogy kétszer elmegyünk. Meg férjem kiváló kommunikációs készsége… 😘
38834. tutu79 (válaszként erre: 38832. - Kiscica19)
2021. dec. 9. 22:03
Szuper hír, a legjobb kimenetel, de örülök hogy ilyen szerencsétek volt. Még is csak karácsony van a csodák időszaka. Hátha most ez a gyógyszer kombó meghozza a sikert. Szorítok.
38833. Jázmin85 (válaszként erre: 38832. - Kiscica19)
2021. dec. 9. 21:28
Ilyen hamar kaptatok is időpontot? 2 éve hónapokat kellett várni rá. Örülök neki, hogy pozitív a tapasztalatotok nektek is.
38832. Kiscica19
2021. dec. 9. 21:04

Sziasztok,

Szeretném hirdetni az igét, és kampányolni a zalaegerszegi immunológia mellett! 🤗 Aki még esetleg nem vizsgáltatta ki magát vagy már túl sokat költött magánban erre, az bátran keresse fel Zalaegerszegen Dr.Kovács Mónika főorvosnőt. Háziorvosi beutalóval fogadnak az immunológiai szakrendelésen időpont egyeztetés után, férjjel együtt kell menni, akitől szintén vesznek vért és kivizsgálják őt is, teljesen díjmentesen úgymond tb-re.

Mi ma voltunk náluk, az előzményeink fényében pedig most lett szakorvosi javaslatom a Clexane-ra, továbbá konkrét kezelési tervem is Smoflipid infúzió+Prednisolon+Clexane kombóval a következő lombikra. Mindezekhez a receptek fellőve a felhőbe.

Hétfőn megyünk vissza a Genetikai laborba, ahol szintén vérvétel és konzultáció is lesz.

Mindezt különösebb könyörgés nélkül, sok várakozással viszont tb-re csinálják meg. Szóval azt kell mondjam nektek, csodák pedig léteznek!

38831. tutu79 (válaszként erre: 38830. - Kiscica19)
2021. dec. 3. 18:34

:) :)

Biztos vagyok benne hogy megtalálod a kisbabádhoz vezető utat. Aki ennyire kitartó, céltudatos annak sikerülni fog, sikerülnie kell. Csak néha az út kanyargós és váratlan fordulatokat vesz, de végül minden a helyére kerül. És ettőll lesz szép és kerek.

KITARTÁS HAJRÁ HAJRÁ

38830. Kiscica19 (válaszként erre: 38829. - Tutu79)
2021. dec. 3. 16:13

Amúgy tudom ám hogy tudod! Te tök okos vagy!!!

Bár kevesebbet tudnánk,ugye?

És a lombikos napló helyett én is szívesebben írnék babásat végre. Na de ami késik az jön. Remélem. 😘

38829. tutu79 (válaszként erre: 38828. - Kiscica19)
2021. dec. 3. 11:51

Köszi, igen, nem volt egyértelmű amit írtam :)

Nekem a vércsoport és ellenanyagot együtt vették le a rubeolával ezért került lehet egy papírra, de igen jogos az tényleg más :)

Szuppi, vigyázz magadra :)

38828. Kiscica19 (válaszként erre: 38827. - Tutu79)
2021. dec. 3. 11:00

Szia,


A vércsoport nem = rubeola, az más.

De mindegy is, mert kb.orvosa válogatja ki mit kér, nagyon drukkolok hogy jó orvoshoz kerüljetek. Ebben nem tudok segíteni, mert én sem ismerem a többieket, csak Szalai dr.t.

Mi december 30-án megyünk egy másik dokihoz konzultálni. Nekem egyébként január végéig tart a kötelező 3 hónapos szünet. Utána is csak natív vagy majdnem natív ciklust fogok bevállalni. Nekünk a reális terv a petesejt donoros lombik lesz. Remélem hamarosan. 😘

Nagyon drukkolok nektek én is! 🙏🏻💖

38827. tutu79 (válaszként erre: 38825. - Kiscica19)
2021. dec. 3. 08:17

Szép jó reggelt Cicus, köszi nagyon a válaszaidat. :)

Okszi fénymásolok mindent. Az oltási igazolvány fénymásolatát is kérték.

Tőlem is kértek beutalót vagy nőgyógyásztól vagy háziorvostól, gyűjtik a felesleges papírt, a fák meg kihalnak.

Azt mondták aznap derül ki, hogy kihez kerülök. 11.30-ra megyek, mondták elképzelhető hogy sokat kell várni. Én ehhez már nagyon hozzá vagyok szokva, meg amúgy is szabit kell kivennem ezért, szóval viszek valami könyvet :)

Az én vércsoport+ellenanyag szűrésem (már ha itt a rubeolára gondolsz) az megvan, páromtól meg sose kértek se vércsopit, se ilyen típusú ellenanyagot. No akkor majd látjuk mi szükséges még nekik.

Tegnap beszéltem Varga Erikával, a Róbert Károly vezető biológusával, nagyon kedves volt :) És meg is említette, hogy a BMC-ben van IMSI (6-8.000 szeres nagyítás), de állítása szerint ezzel csak "morfológiai szűrést" tudnak végrehajtani, és attól mert morfológiailag okés a sperma, még lehet a DNS-e nagyon fragmentált, állítása szerint. Én ezen kicsit meglepődtem. No de hátha ez a módszer még is jobb és ez az ami meghozza nekünk a sikert, kíváncsi leszek mit fognak mondani.

Lassan közeledik a te időpontod is ugye? :)

Szorítok hogy minden jól alakuljon. :)

Vigyázz magadra :)

38826. Kiscica19 (válaszként erre: 38824. - Tutu79)
2021. dec. 3. 07:08

Január 18. nem túl messzi időpont. Viszont addig bőven belefér egy 3.ciklusnapi meg egy 21-23.ciklusnapi vérvétel is, ugyanazon cikluson belül van a vérvétel. Ha tudod a Synlabban vetesd le, vagy más magánlaborban. Igazából ha minden eredmény megvan, akkor nem kell várni a kezdéssel, hamar programba lehet kerülni. Ha nincs meg minden akkor kell kérni újabb időpontot miután minden vizsgálat kész.

És tőlünk vércsoport+ellenanyag szűrést is kért, ezt is meg tudjátok magánban csináltatni addig, ha időt akarsz spórolni.

38825. Kiscica19 (válaszként erre: 38824. - Tutu79)
2021. dec. 3. 07:01

Szia,

Ne aggódj, mert ami nincs azt kiírja majd, meg ami időn túli abból is fog újat kérni.

Tőlem EKG-t nem kért, de akkor nem is volt altatás a leszívások alatt.

Minden korábbi leletet vigyél magaddal, meg lehetőség szerint csinálj egy táblázatot a korábbi lombikokról, hogy mikor volt, milyen protokoll szerint (miket szúrtál és mennyit), és milyen eredménnyel. Minden leletet fénymásolj le, mert ők nem másolgatnak.

Nekem kértek háziorvosi beutalót is, az alapján fogadnak.

Ezenkívül mivel férj nem jöhet be a konzultációra, neki is vittem minden leletét, igazolványait fénymásolva, valamint kérdezik az ő testmagasságát és testsúlyát is. Ezekkel készülj első körben. Minden másban segítünk majd mikor ott tartasz.

Tudod már kihez kerülsz, mondták?

38824. tutu79
2021. dec. 2. 20:22

Sziasztok,

Január 18-ra kaptam időpontot első konzira a BMC-be.

Azt szeretném kérdezni hogy mik szoktak lenni általában az első vizsgálatok?

A honlap szerint:

HIV, TORCH, Hepatitis szűrés, EKG

cytológia, kolposzkópia, váladék és Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma

Ciklus monitorizálás a 3. (sze. 20.,24.) napon végzett hormon vizsgálatokkal és transvaginális ultrahanggal.

Petevezető átjárhatóság


Ezeket tényleg mind kérik?


HIV, Hepatits, cytológia, váladék, clamidya, petevezető átjárhatóság van, de a többi hiányzik.


És általában az első megbeszélés után mennyi idő telik el mire elkezdik a stimut?


Semmi bajunk nincsen csak "öregek" vagyunk :)


Köszi előre is

38823. Evyke :)
2021. nov. 27. 14:49

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, tegnap vettem észre, hogy Ovaleapből egy nappal kevesebb adagom van.(300) Esetleg nem maradt meg valakinek? Vagy segítsetek, mi tévő legyek?

Köszönöm :(

38822. Kiscica19 (válaszként erre: 38820. - Orgona87)
2021. nov. 26. 15:55

Szia,

Elmegyünk mi is. Sőt kétszer is, mert a genetika és az immunlabor nem tudott egy napra időpontot adni. Mindenesetre így is hálásak vagyunk, hogy “ingyen” vizsgálnak ki minket ott. Meg Jázmin85-nek is hogy segített.

Korábban a Versys-ben kértek immunológiát, így nekem már volt részletes immunológiai kivizsgálás, de arról lemaradt egy-két paraméter. Az NK pedig több mint 1 éves. Így azt ismételni kell. Jó lenne azt is támogatottan, de erről nincs infóm, hogyan lehetne. BMC-s orvos semmire nem adott beutalót. Megjegyzem a háziorvos sem. Érdekes ez az ingyen lombikozás, mert ezzel a kis “immun kivizsgálás kitérővel” megint jó sok pénzt költünk el.

38821. Orgona87 (válaszként erre: 38801. - Gome)
2021. nov. 26. 00:28
Szia! Nekem 3 inszem és 2 sikertelen lombikom volt pont amiatt mert nem vizsgáltak ki rendesen. Az alap vizsgálatok megvoltak amiket kérnek a bmcbe. A 2. sikertelen lombik után kérdeztem meg a dokit, hogy volna e még valamilyen vizsgálat amit ajánlana. A képeim között látod azt a papírt amit a kezembe adott akkor. Ha ezt a kérdést előbb felteszem neki, akkor elég sok csalódástól megkímélem magunkat. De mivel nem tettem meg előbb , így mentünk tovább futószalagon újabb vizsgálatok nélkül. Én itt a csoportban is rengeteg vizsgálatról hallottam a többiektől amit az orvos nekem nem mondott , csak miután rákérdeztem. Végül az immunpanel vizsgálaton derült ki nálunk a probléma. Gyógyszeres kezelést kaptam és pár hónappal később spontán terhes lettem. Azóta már a második kislányom is megszületett szinten spontán terhességgel. Évekig küzdöttünk értük és sose sikerült. Szerintem nyugodtan kérdezz rá a dokinál hogy van e még valami vizsgálat amit ajánlana. Ne várj!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook