Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
39150. Aniroz (válaszként erre: 39149. - Drya)
ápr. 6. 09:21
Koszonom!!!
39149. Drya (válaszként erre: 39146. - Aniroz)
ápr. 3. 19:22

Bocsánatodat kérem a kis kései válaszomért, de írom is 😊

Hormon labort érdemes csináltatni, nőgyógyász kiírja, kérd meg, hogy a ciklus első és második szakaszára is adjon beutalót. AMH-t (az fizetős, de azt is beleteheti). Endokrinológiai vizsgálat (házidoki ad beutalót) pajzsmirigy főként (TSH,T3,T4,ATPO,D vitamin), de érdemes az endokrinológussal a többi területet is megnézetni. Mammográfia, pajzsmirigy ultrahang (szintén házidoki ad beutalót), petevezeték átjárhatósági vizsgálat (nődoki, vagy a meddőségin adnak beutalót, de az állami RTG sugaras, ha alacsony az AMH-d, inkább a Hycosy-t javaslom, bár az fizetős).A Torch-ra az intézményben adnak beutalót. Érdemes egy nagy labort is csináltatni, abból is sok kiderül, plusz inzulinrezisztencia.

Amíg a vizsgálatok zajlanak, tekints rá úgy, hogy teljes állapotfelmérésed lesz, egyre javul a szervezeted és mind egy újabb lépés a babához☺️. Addigis amit érdemes szedni (ha esetleg nem szednéd), Q10 (urbiquinon), Onmega3, méhpepmpő, Ligetszépe olaj . A vizsgálatok eredményei alapján pedig majd látni fogod, mi kell. Amit tehetsz még, és hasznos, heti min. 180 perc mozgás (pároddal sétáljatok egy jót a természetben, táncoljatok 😊, az Aviva torna is hatékony), aludj eleget és pihentetőn, ha rohanó életet élsz, keress mindig egy kis időt arra, hogy a lelked utolérjen, csendben kikapcsoljon az agyad és belülről mosojogj. Méregteleníts (nem kell drasztikusan), lúgosító, tápanyagdús ételek, min. 2 liter folyadék (lehetőleg víz).

Remélem tudtam az infókkal segíteni, írd majd, hogy haladtok, vagy ha tudok esetleg még ötletekkel segíteni. 😊

39148. Tomy1980 (válaszként erre: 39147. - Aniroz)
márc. 23. 22:27
Jelenleg a hosszú protokollal a 3. lombik megy.
39147. Aniroz (válaszként erre: 39145. - Tomy1980)
márc. 23. 18:36

Koszi az infot!!


Ti hogy haladtok?

39146. Aniroz (válaszként erre: 39144. - Drya)
márc. 23. 18:30

Koszonom!


Kerlek h kuld el legyszi, h milyen vizsgalatokat erdemes megcsinaltatni.


Nagyon koszi! :) :)

39145. Tomy1980
márc. 21. 08:16
Szabad imtézményváltási jogod van, oda mész ahová akarsz, akármikor válthatsz. EESZT-ben ha vannak eredmények korábbról, akkor azokat nyomtasd ki vagy kérd ki előző helyen, mert nem mindenhol férnek hozzá, és általában mindenhol papírból olvasnak. Ahová mész, kérsz időpontot és majd elmondják milyen plusz vizsgálatok kellenek, ha kell, változó hol miket fogadnak el, de ha nincs semmid az sem gond, csak akkor mindent újra kell csinálni. BMC-ben nekünk nem kellett pl sem andrológia, sem tenyésztés, Dévaiban kellett, mások a szokások mindenhol. Az viszont nagyon fontos, hogy az előző beavatkozásokat, hány lombik, inszem., FET stb. ami volt, időpontokat, azokat számon kell tartanod, be kell számolni róla, mert ők ezt nem fogják tudni, csak a NEAK által van nyilvántartva, nehogy gond legyen a finanszírozással.
39144. Drya (válaszként erre: 39142. - Aniroz)
márc. 21. 07:54

Igazából nem tudom, hogyan zajlik, a dokim csak annyit mondott, hogy vegyem fel a kapcsolatot a másik intézménnyel és készséggel segíteni fognak, az eredményeimet meg az EESZT-ről úgyis ki tudom nyomtatni, de hogy ennek mi a folyamata, arról semmit.

Lentebb olvastam, hogy az időpont kéréssel kapcsolatban kérdeztél, az szerintem működik, ha a BMC-be mennél (nekem anno a nődoki oda adott beutalót, azért kerültem oda, azt nem tudom, hogy van-e egyébkét szabad intézményválasztási lehetőség).

Hívd fel őket, egy telefont megér. De lehet érdemes lenne a többi intézményt is megkérdezned, egyáltalán, hogy van-e lehetőséged esetleg máshová is menned és mennyi a várakozási idő. Azt is kérdezd meg, hogy milyen vizsgálatokat végeznek el intézményen belül. Nekem pl az Endokrinológiára, pajzsmirigy uh-ra a házidokival kellett beutalót intéznem és külön ip-t kérni a területileg illetékes intézménynél (csak személyes segítségnek köszönhetem, hogy hamar bejutottam, egyébként azokra az eredményekre is a mai napig várhatnék). Hormonlabort magán vérvételen csináltattam, a petevezeték átjárhatóságira adott beutalót, de az állami csak a röntgensugarasat támogatja, azt inkább magánban a HyCoSy-t választottam.

A BMC-ben a párom andralógiai vizsgálatát csinálták meg, meg a betegségekre vonatkozó vérvételt (azt is a szomszédos laborban, de nincs messze).

Egyébként nálam elfogadta a doki a máshonnan vitt eredményeket, egyedül az volt a lényeg, hogy 1 éven belüli legyen. Amúgy a doki nem volt nagyon informatív, mindig csak 1-1 vizsgálatra küldött, nem tömbösítette, hogy mik kellenek, az endokrinológiára is csak azért küldött el, mert csináltattam magánban pajzsmirigy labort és azon kitűnt, hogy nem stimmel valami, egyébként ki tudja...

Ha szeretnéd, szívesen összegyűjtöm, milyen vizsgálatokat érdemes megcsináltatni, hogy időt nyerj :-)

39143. Drya (válaszként erre: 39140. - Tomy1980)
márc. 21. 07:24
Köszönöm a válaszodat, számításba veszem :-)
39142. Aniroz (válaszként erre: 39139. - Drya)
márc. 20. 18:55
Az atjelentkezes hogyan zajlik, tudsz rola valamit?
39141. Aniroz (válaszként erre: 39138. - Elfike)
márc. 20. 18:52

Azert koszonom!!


Sajnos nem, de a jovo heten a kornyeken leszek, bemegyek, rakerdezek!

39140. Tomy1980 (válaszként erre: 39139. - Drya)
márc. 20. 12:43
Róbertről én rosszat nem is hallottam, viszont a BMC az felejtős, semmit sem mondanak el jól, sok a félreinformálás és még parasztok is. Dévai kategóriákkal jobb, mindent elmagyaráznak, megmutatnak, kérdéseidre válaszolnak, kedvesek, van előadás is az elején, ahol elmagyarázzák az eljárásokat, hogy valamennyire megértsd miért is vagy ott.
39139. Drya
márc. 20. 10:56

Sziasztok!

Én is a BMC-be jártam/járok, lombikom lenne, most beszéltem velük a felújításról, csúszások vannak, azt javasolták, hogy ápr. közepén telefonáljak újra, akkor már többet tudnak mondani. Amúgy a Szentiványi a dokim, jan-ban voltam nála, akkor azt mondta, hogy a felújítás csak a lombikra vonatkozik, az inszem. és a többi vizsgálatok zajlanak (nekem az átjelentkezést javasolta).

Egyébként fenntartásokkal vagyok a dokival, intézménnyel kapcsolatban. 1 éve járok, a vizsgálatokat mind intézményen kívül végeztették el, nov-ben volt először, hogy a doki rákérdezett, "amúgy magát megvizsgáltam már?" Megértem, hogy túlterheltek, ezért nem is szoktam okoskodni, megcsinálom, amit mondanak. De ezzel halom időt veszítettem. Eddig úgy voltam, hogy maradnék, ha eddig eljutottunk, most erősen gondolkozok a váltáson.

Van javaslatotok, hová érdemes, vagy hová inkább ne? (A Róbert Károlyt néztem, de annak az intézménynek alap rossz híre van, nem tudom. Közben az idő ketyeg.)

Köszönöm :-)

39138. Elfike (válaszként erre: 39135. - Aniroz)
márc. 19. 15:15

Szia!

Nem sokkal lettem előrébb én sem, sietett a dokim és csak annyit mondott, hogy jelenleg csak fagyasztott embrió beültetések vannak. A többi kezelés pedig 1-2 hónap múlva lesz elérhető.

Azóta sikerült elérned őket telefonon?

39137. Aniroz (válaszként erre: 39136. - Elfike)
márc. 14. 13:27
Nagyon jo, koszi!!!!
39136. Elfike (válaszként erre: 39135. - Aniroz)
márc. 13. 20:15

Szia!

Kedden megyek a BMC-s dokimhoz magánrendelésre, és majd megkérdezem, ha akkor még jó Neked!

39135. Aniroz
márc. 13. 10:24

Sziasztok,


Allitolag felujitas alatt van a BMC.


Tudja valaki, h ettol fuggetlenul lehet-e idopontot kerni? (Eleg nehez elerni oket telefonon)


Meddig tart a felujitas?


Van valakinek infoja arrol, h mikor indul ujra?


Koszi

39134. Tomy1980 (válaszként erre: 39133. - Agi_15)
febr. 5. 14:11
Nem tudom a SOTE miért írja ezt, 40 évesen kezdtük mi is, bár nem ott, BMC, aztán Dévai, sehol nem volt ez gond és életkor megkötés sehol nem lehet szerintem, csak ugye 45ig TB-s, utána is lehet csak fizetősen.
39133. agi_15 (válaszként erre: 39132. - Tomy1980)
febr. 5. 13:34

Köszi!


Nemcsak az azoospermia volt a gond, hanem az az anyag is hiányzott, ami segítene áttörni a petesejt falát.


Még annyi kérdés, hogy életkori megkötés van? Én ugyanis áprilisban betöltöm a 40-et, és azóta néztem, a SOTE azt írta, hogy 37-ig fogadnak. (amit amúgy nem értek, mert 45-ig fizeti az állam, ha jól tudom)

39132. Tomy1980 (válaszként erre: 39131. - Agi_15)
febr. 5. 08:19
Nézzetek utána, de úgy tudom most szünetel a BMC, amúgy kb. 3-6 hónap a várólista,akárhová lehet jelentkezni, nincs megkötés. Nem tudom most az azoospermia még fennáll-e, vagy mi lesz az eredmény, de ha nem túl jó, akkor inszem tuti nem lesz, még rossz morfológiával pl. nálam is ICSI a javaslat, pedig 330 millió a spermium szám, de andrológiai szakvélemény is kell. Az idő attól is függ, kórokozó jelen van-e, tuti lesz tenyésztés is.
39131. agi_15
febr. 4. 10:24

Sziasztok!

Kb 5 évvel ezelőtt diagnosztizálták a férjemet azoospermiával, de akkor nem volt lelki erőnk belekezdeni a meddőségi kezelésekbe. Most viszont elég elszántak vagyunk.

Lenne viszont néhány kérdésem, nem mind kapcsolódik a BMC-hez, de nem találtam a témában másik aktív fórumot.


Az első, hogy a SOTE és a BMC közül bármelyiket választhatjuk, vagy van területi illetékesség?


Aztán hogy ha megvan a férjem diagnózisa (igen, tudom, újra meg kell csináltatni minden vizsgálatot), akkor azonnal ugorhatunk az ICSI-re, vagy kötelező próbálkozni egyéb eljárásokkal is (pl. inszem)?


Mekkora várólistára készüljünk lelkileg, ha holnap veszem fel a telefont időpontért?

39130. Tomy1980 (válaszként erre: 39129. - Jázmin85)
jan. 17. 10:00
Volt az is, rendben volt. De majd amiket írtál, megkérdezzük majd a lombikos orvostól.
39129. Jázmin85 (válaszként erre: 39128. - Tomy1980)
jan. 17. 09:40
Nem elég a cukor, kell mellé az inzulin is.
39128. Tomy1980 (válaszként erre: 39125. - Jázmin85)
jan. 17. 06:57
Cukor terheléses is volt, az rendben van, D-vitamin is, bár azt szedjük mindketten. De most állítólag ki akarka a kormány bővíteni a kérhető vizsgálatokat, illetve bevonni az ingyenesek közé.
39127. Tomy1980 (válaszként erre: 39126. - Jázmin85)
jan. 17. 06:55
MTHFR, tsh, ft3, ft4, anti-TPO ezek voltak, bár párom Hashimoto-s, de kezelve van, prolaktin is, nekem ezek rendben vannak, genetika is. A többi szerintem nem volt, illetve lehet NK volt páromnál, meg még hematológiára el kellett mennie, esetleges terhesség alatt kell majd vérhigító. Azt tudom, hogy a véralvadási faktorok is nagyon számítanak.
39126. Jázmin85 (válaszként erre: 39124. - Tomy1980)
jan. 16. 22:31
MTHFR a ès c, antifoszfalipid, nk, th1/th2, tsh, ft3, ft4.
39125. Jázmin85 (válaszként erre: 39124. - Tomy1980)
jan. 16. 22:27
0' 30' 60' 90 ' cukor és inzulin, d vitamin, infertilitàs panel, leiden, PAI-1, MTHFR
39124. Tomy1980 (válaszként erre: 39123. - Jázmin85)
dec. 31. 13:43
Igen, ez így van, ha haladni akarsz. Amúgy mik azok, amiket el kellene végeztetni?
39123. Jázmin85 (válaszként erre: 39122. - Tomy1980)
dec. 29. 23:00

Sajnos a lombik során nagyon sok olyan vizsgálat van amiért mélyen zsebbe kell nyúlni. És az első pár beültetés előtt nem is feltétlenül fogják tanácsolni, hogy végeztesd el. Én pont ezért bújtam mindenféle lombik csoportot, írtam össze egy rakat vizsgálatot. Volt amit ki tudtam iratni, volt nagyon sok fizetős. Az első lombik előtt 4 inszeminációm volt. Már addig több százezer volt amit elköltöttünk. Aztán jött a lombik. Akkor még fizetős volt nagyon sok szuri. Cetrotide pl 10 ezer forint volt, csak ebből kellett 7 db.


Mi inkább csináltattunk pár plussz vizsgálatot, hogy hamarabb kiderüljön van e bármi baj.

39122. Tomy1980 (válaszként erre: 39121. - Szergi)
dec. 29. 09:03
Ott egyébként mit néznek, mi az ami számít? Az a baj, hogy nem kérik meg a klinikán, így meg nem tudsz eljutni oda max. magánban.
39121. Szergi
dec. 28. 15:30

Kedves Csoport,

akik sikertelen ivf-en, vetélésen vannak túl (ha azon egyáltalán túl lehet lenni) ne vágjanak bele immun kivizsgálás nélkül a következőbe, amíg ki nem derülnek a háttér okok. Tapasztalatból ajánlom a nyíregyházi FMedical központ terhességi immunológia rendelését.

[link]


Sok sikert Mindenkinek!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook