Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindennapi stresszlevezetési praktikák fórum

Mindennapi stresszlevezetési praktikák (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 6. 21:55
Egy nagy pohár vízet vegyél a szádba, és addig ne nyeld le ameddig tart a stressz!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 6. 21:03
FUTÁS mindenekfelett
2010. okt. 15. 16:33

Stresszmentesen élek!

Nóóóó vomen no crááááj.:)))

2010. okt. 15. 16:28
Dumaszínház, vicces videók nézegetése videómegosztókon!! 10-15 perc folyamatos Kőhalmi, vagy Kiss Ádám, és nem emlékszel, hogy mérges vagy ideges voltál, csak azt érzed, hogy elfáradt az arcod az állandó vigyortól:-))
2008. szept. 30. 18:01
Ha ideges vagyok először kiabálok, majd csapkodom a végén már bőgök. Egy boxzsák nekem is jól jönne. Ami még lenyugtat a hangos zene. Nálam ez a forró fürdőzés gyertyákkal nem jön be. Talán a napi fél óra séta is jót tenne.
38. maya80
2008. aug. 29. 21:54
Hallgatni szoktam.
2007. ápr. 15. 08:48

Minél jobban felhúznak, annál többet hallgatok. Csak felhúzom a szemöldökömet, bambulok kifelé magamból, s keresem az okokat.

A másik üzemmód, hogy Bagi-Nacsa típusú szemmel figyelem a helyzetet, s mindig találok valami komikusat a dologban. Cinikus állat lettem az évek alatt.


Pl gyakran főnök üvöltözik velem (mert belőle ilyen magasabb hangokon jön ki): Megkérdezem tőle, hogy mindent elmondott-e vagy lesz még valami, amit most egy szuszra nem tudott elmondani? / Olykor közlöm vele-mosolyogva, hogy ha halkabban mondja, akkor is megértem.


Néha üvöltözök, s akkor meglepődnek. Ilyenkor válaszolom: Tőletek tanultam.


Gyerekek: Nem érdemes velük üvöltözni, a megoldásokat kell keresni. Ha kell, segíteni.

Mi adhattunk volna más keresztneveket is a gyerekeknek, pl: ajtó, papucs...


Összegezve: utálom és nehezen viselem a stresszt.

2007. jan. 23. 10:36
Én először kiabálok, majd lassan kibeszélem magamból. Már ha van kinek! Nagyon undok tudok olyankor lenni.
35. lamoni
2007. jan. 23. 10:33
Forró fürdő, csoki. Egy jó beszélgetés egy igaz baráttal(ha van ilyen, mert van aki csak kihasználja a helyzetet), vagy valakivel, aki meghallgat.
2007. jan. 20. 19:24
Hello! Nálam változó. Nagyon sokszor csokit eszem, de van olyan (azt amúgy is nagyon szeretem(, amikor kiírom magamból az adott napi rosszat, vagy ami foglalkoztat. De a barátnőmmel való beszélgetés is sokat segít. Már eleve az, hogy kibeszélem magamból a problémát. (-:
2006. dec. 31. 14:36

Én ha depis vagyok akkor tartok egy csajos napot.

Fogom magam és elmegyek egy moziba, veszek egy könyvet, beülők valahova egy kávéra pl. vagy ilyen és ehhez hasonló dolgokat és persze költöm a pénzt, iszonyú jó érzés!!

32. mandila (válaszként erre: 31. - Szivecske)
2006. dec. 28. 09:38
Biztos jó dolog a futás, de az időmbe nemigen fér bele. 1/2 óra míg eljutnék eg parkba ahol futni is lehet. És a jó kondíció is nagyon fontos a mentális egészséghez. Így marad a séta. Most itthon vagyok, nyugi van, sokat olvasok, pihenek.
31. szivecske (válaszként erre: 27. - Mandila)
2006. dec. 27. 12:42
Próbáld ki Te is a futást:)Nem ismerlek és nem is akarok beleavatkozni a magánéletedbe...foggalmam sincs mikkel küzdesz meg naponta.De ha mindig magadba tartod és "csak" eltereled a gondolataidat,az nem a legjobb megoldás,mert egyre jobban gyülemlik.Bár a csoki nem rossz ötlet,nem elég,hogy nagyon finom,de tele van boldogsághormonnal is:)
2006. dec. 27. 12:37

Én amikor már nem bírom tovább,akkor általában elmegyek futni az mp3-mammal:)Hihetetlen módón el tud zárni a külvilágtól egy ilyen ki szerkezet:)Ott csak magam vagyok és a gondolataim!Miközben kifutok "a világból" kiadok magamból mindent!Belül ordítok és közben kiadom a futáshoz a lelkem!Mikor egy óra múlva visszaérkezek már minden rendben,fülig érő mosollyal veszek egy hideg zuhanyt és iszonyatosan jól érzem magam...teljesen felszabadult leszek...


Persze néha sokat segít az is,ha a páromnak panaszolok el mindent...a futáson kívül még Ő az,aki meg tud nyugtatni:)

2006. dec. 21. 08:07
Torna,torna,torna:))
2006. dec. 21. 05:32
Sajnos gyakran édesség: Mozart golyó vagy Balaton nápolyi szelet
2006. dec. 9. 16:24
A gép elé ülök. Játszom vagy szörfözök. Főleg éjjel, ha nem tudok visszaaludni, mert valamin agyalok. Így el tudom terelni a gondolataimat.
26. emike
2006. dec. 9. 12:09
A boxzsákon én is egyre többet gondolkozom.És igen az én drágám is hihetelenül jól tud masszírozni,csak szegénykém olyan sokat dolgozik.Az nála a nap fénypontja ha simizem a bubuját,és a hátát.Persze azért kapok masszázst én is:)
2006. dec. 9. 00:33
sírás, csapkodás, káromkodás, cigi, telefon lenémítás, majd sötétben gyertyás forrófürdő vagy szauna. persze ezt inkább akkor kell alkalmaznom ha nagyon kiborulok vmi miatt. legtöbbször elég a sport vagy a cigi (egészségügyi szempontból elég nagy a különbség köztük...)
24. gota
2006. dec. 8. 13:15
Ja, boxzsákot... :) HiHi. Bocsi...
23. gota
2006. dec. 8. 13:15

Elsőként azonnal kiadom magamból.

Aztán kimegyek az irodából a kertbe, és ott is dühöngök egy sort. Ez télen a legjobb, mert akkor a hideg is "lehűt" egy kicsit...

Bár már mondtam a főnökömnek, hogy karácsonyra bxzsákot kérünk az irodába. Azt mondta, az nem jó, mert hamar elkopna... Amennyit mi idegeskedünk, ha mindenki csak naponta egyszer használná, 1 hónapot sem adnék neki. :)

22. rika
2006. dec. 8. 12:50
Én ha már nem bírom elmegyek a kutyámmal sétálni egyedül. Ő fut velem ha futni akarok és így szép lassan kimegy belőlem a stressz. Arra is jó ha az ember csak gondolkodni akar egy picit.
2006. dec. 8. 10:51

Ja, és ne felejtsük ki a masszázst!

Az én párom annyira jól tud maszírozni, hogy akár 1 perc alatt el tudok tőle lazulni! Arany keze van! :-)))

Kár, hogy csak este van itt, hogy kényeztessen! :-(

20. Zojci
2006. nov. 29. 16:43
Én először ordítok,majd csapkodok,aztán meg hallgatok,na ettől meg én tudok idegesíteni!:D
19. Droma (válaszként erre: 18. - Kangaroo)
2006. nov. 29. 16:14
Nagyon jó dolog.Komolyan.
2006. nov. 29. 14:05
Kéne egy box-zsák! :-D
2006. nov. 29. 12:49
Forró fürdő, félhomály, gyertyák, a háttérben szép lassú dalok. Becsukott szemmel csak feküdni ott egy óráig. Nekem ez általában bejön. Ha nem, akkor pedig sajnos alkohol... :-/
16. emike (válaszként erre: 15. - Kangaroo)
2006. nov. 16. 18:44
Az jó ha nem látják.Az én tesóm sokáig bent a lakásban cigizett,még akkor is ha a lányai betegek voltak.Én biztos kiraktam volna a sógornőm helyében.
2006. nov. 16. 18:36
Én is leszoktam, az csak a végszükség esete, ha rágyújtok! És akkor sem a gyerekek előtt! De úgy vagyok vele, h inkább ez, mint a pia!
14. emike
2006. nov. 16. 17:52
Egyszer valamin nagyon felhúztam magam.Pont bevoltam jelentkezve a szoliba.Nagy dérrel-dúrral el is mentem,és mire végeztem teljesen kicseréltek.Akkor is nagyon jó volt amikor jártam szaunázni.Csak sajnos most nincs lehetőségem.Pedig néha olyan jó lenne.A cigiről én már évek óta leszoktam szerencsére.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook